Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: KRADJA KEROVA !!!!


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
KRADJA KEROVA !!!!
AJDUK
 

pez kaže:

gruja kaže:
Pez,ovaj je iz Leskovca,golubar.Od pre godinu i nesto krade kerove u VECNIM LOVISTIMA,tamo se uclanio!
A Palicaga nije mimoislo,i to vise puta,ali nije vredelo!


Onda se ne radi o istom coveku,ovaj je iz Vladicinog Hana,inace voz mu je bio omiljeno prevozno sredstvo.

Losa vam je bila Palica Grujo.

Jednog "kerokradicu u pokusaju" uhvate u planini dobro nasminkaju i vezu za bukvu proveo je svezan za drvo celu noc i sutradan do nekog vremena kad su ga slucajno nasli beraci pecuraka iako je znao i dan danas zna i ko ga je tukao i vezivao ne sme da kaze a i kerove sad odgaja vise ne krade,svakome je moguce pokazati pravi put i vratiti ga sa stranputice,jedino se "nastavna sredstva" razlikuju.


Pravi prirodni lek protiv kradje, nemozes sa stokom drugacije, nerazumeju oni drugi jezik osim batina, a to vezivanje za drvo Bravo 2, mogo je da padne i neki polomljeni prstic cisto da duze pamtiFIK
 
PEZ
 Zapamtio je ovaj i bez lomljenja prstiju, mislim da ce i unucima da savcetuje da se tudji kerovi ne diraju Stari
 
neno1971
 Svaka cast Ivanu, da je srece pa da svi kojima je kupovina sumnjiva probaju da otkriju pravo poreklo psa kojeg kupe. Mada po meni kupiti odraslog psa, po niskoj ceni i bez rodovnika dovoljan je razlog, coveku koji kupuje psa, da posumnja u pricu prodavca, ali se tu javlja onaj stari problem "uzimam jeftino je". I kod nas na severu Kosova kradja kerova je veliki problem, samo sto i kada saznamo gde su, najcesce nemozemo da dodjemo do kerova, jer obicno zavrse na Juznu siptarsku stranu, a ti stisni petlju da kao Srbin sa severa trazis svog kera u Vucitrnu, Peci, Djakovici ili nekom drugom mestu. Bilo je par pokusaja preko nekih pravih lovaca sa juzne strane, ali bezuspesno. Neznam ko je pomenu sacekusu sa nekom dobrom jedinkom, ali bez P.S., nego glogov kolac pa ga smestiti mesec dana u gipsano korito da nemoze ni nos da pocese, e ja mislim da taj vise nikad nece krasti kera, a prica se procuje, pa postupak se ponovi na jos par subjekata i da vis srece, kradja kerova prestaje.Sudija
nebojsa savkovic
 
DakiNS
 Kolege iako sam sličnog mišljenja kao i vi povodom krađe pasa molim vas da obuzdate emocije i preskočite pozivanje na nasilje preko foruma. Razmenu mišljenja uradite sa PP.Lovac 3
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Predator
 

DakiNS kaže:
Kolege iako sam sličnog mišljenja kao i vi povodom krađe pasa molim vas da obuzdate emocije i preskočite pozivanje na nasilje preko foruma. Razmenu mišljenja uradite sa PP.Lovac 3

Daki, korišćenje PP je zakonom zabranjeno! No no no
Grin

Sasvim prirodno
 
Nikola M
 hehe..... sta sve covek procita na forumu.. meni je ovo smesno mada i pametno.. a za prste...
Dobar Pogled
lovac
 
Bzena
 Je l ima nacina da se ker nekako zastiti ili nekako obelezi da i sam lopov kada bi pokusao da ga ukrade vidi to i mozda se predomisli ? Pas
 
kimi
 

Bzena kaže:
Je l ima nacina da se ker nekako zastiti ili nekako obelezi da i sam lopov kada bi pokusao da ga ukrade vidi to i mozda se predomisli ? Pas


Čipuješ kera, uostalom obavezno je. Ne vidim kako taj pas može nekome biti od koristi, ne može ga voditi u lov niti ga koristiti za priplod.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Bzena
 Cipovan je, ali ni taj cip ne znaci mnogo, osim u slucajevima kada je taj pas nadjen pa treba da se dokaze da je ukraden. Pas
 
Lala
 Jedan od načina da se pas zaista označi, pored obaveznog čipovanja, jeste i tetovaža uha, kada se na unutrašnju stranu uha utisne oznaka koja se ne može ukloniti ni na koji način. Postoji poseban pribor za ovu vrstu tetovaže, pomoću kojeg se jednostavno jednim pritiskom nanosi kompletna oznaka, tako da životinja ne trpi bol dugotrajnog tetoviranja.

Mikročip kod psa se relativno lako može neutralisati, ili čak i izvaditi, a to lopovi dobro znaju. Tetovaža je sigurnija, ali mislim da zaštitnici životinja imaju primedbe na ovaj postupak.

Mogu da zamislim kakva reakcija bi mogla da bude, kad vlasnik otkrije svog psa sa tetovažom - teško onom koji bi se usudio da se suprotstavi ovom nepobitnom dokazu vlasništva.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
DakiNS
 Kod dobrih radnih pasa naročito goniča psima seku uvo da bi odstranili tetovirani broj . Zato je mnogo bolje tetovirati psa sa unutrašnje strane zadnje butine ( bolno, ali mu sigurno neće seći nogu)
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
aca81
 

Lala kaže:
Jedan od načina da se pas zaista označi, pored obaveznog čipovanja, jeste i tetovaža uha, kada se na unutrašnju stranu uha utisne oznaka koja se ne može ukloniti ni na koji način. Postoji poseban pribor za ovu vrstu tetovaže, pomoću kojeg se jednostavno jednim pritiskom nanosi kompletna oznaka, tako da životinja ne trpi bol dugotrajnog tetoviranja.

Mikročip kod psa se relativno lako može neutralisati, ili čak i izvaditi, a to lopovi dobro znaju. Tetovaža je sigurnija, ali mislim da zaštitnici životinja imaju primedbe na ovaj postupak.

Mogu da zamislim kakva reakcija bi mogla da bude, kad vlasnik otkrije svog psa sa tetovažom - teško onom koji bi se usudio da se suprotstavi ovom nepobitnom dokazu vlasništva.

Da ne dolazi do toga Angry svaki vlasnik moze da prepozna svog psa i vecini nije potreban dokaz da je to njihv pas ,nego.....udaranje
DOBAR POGLED
 
Bzena
 Nisam verovao da su spremni i da im secu usi, gde ce im dusa.....Pas
 
DakiNS
 

aca81 kaže:

Lala kaže:

Da ne dolazi do toga Angry svaki vlasnik moze da prepozna svog psa i vecini nije potreban dokaz da je to njihv pas ,nego.....udaranje


Kolega Misa 71 je na odmoru pa kada se vrati voleo bih da vam ispriča priču o krađi jednog goniča koji je duplo čipovan. Prepoznavanje pasa nije nikakav dokaz, audaranje može samo da ubrza vaš prestanak sa lovom. Posle krivične prijave ode oružije. Onaj crtać Snupi ima jednu dobru poruku : Govori tiho i vodi psa sa sobom.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Bzena
 Slazem se u potpunosti sa tobom DakiNS, i onaj sto je kupio kera od lopova ako je dao neke vece pare za njega nece da preda kera pravom vlasniku bez nekog boljeg dokaza od prepoznavanja....Pas
 
aca81
 Jeste tako Daki ali kad bi i lopovi tako razmisljali onda ne bi ni krali kerove Confused dolazi i do greske pa ta druga ruka dobije kradenog psa a i da nezna nista o tome pa treba biti oprezan u optuzivanju a kradja na terenu i uhvatiti lopova na licu mesta je nesta sasvim drugo i tu nema opravdanja a trenutna reakcija vlasnika moze biti pogubna za obe strane Frown
DOBAR POGLED
 
Voganjac
 Neznam ko u tom stanju moze biti smiren kad nekog uhvati na delu, zao mi je ali ja sigurno NE,,,jer nekom uzeti ono sto VOLI to povredjuje mnogo i tu nema suzdrzavanja to je clan PORODICE jbg....Shockudaranje
Voganjac
 
DamirKS
 Vidoh na fejsu, pa da pomognem koliko mogu.
www.dodaj.rs/f/1e/xy/waKvqbH/image.jpg
RAKIJA JE SPASILA VIŠE DIVLJAČI U LOVU NEGO SVA UDRUŽENJA ZA ZAŠTITU ŽIVOTINJA!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Boksevi (kavezi) za držanje kerova KINOLOGIJA 275 24.03.2016. 09:30
Kradja kerova-kako se boriti? KINOLOGIJA 151 28.12.2012. 20:17
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,934 posete www.srbijalov.com