Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Kanada


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Kanada
Igor
 Ovo ti je link ministarstva za prirodu, lov i ribolov provincije Ontario(MNR Ministry of Natural Resources).
Svaka provincija ima svoja pravila i sezone. Uglavnom je sve slichno ali postoje neke manje razlike u sezonama i mogucnosti lova odredjene divljachi.
Na ovom sajtu mozesh da nadjesh sve shto te interesuje u vezi lova i ribolova u Ontariju. Tu mozesh da nadjesh i cenovnik za odstrel divljachi koja te interesuje a koja se odnosi na lovce turiste (NON RESIDENT). Za nas koji zivimo ovde (RESIDENT), cene su znatno manje. Recimo dozvola za losa za mene (RESIDENT) je $44.18.
Iskreno recheno sumnjam da cesh bilo gde u svetu moci da odstrelish recimo losa kapitalca za $373.09CAN (230.37EU) + Ontario export permit $35 (21.61EU). Njih ne interesuje da li su rogovi zlato, bronza ili mozda shkart. Tvoje je da platish dozvolu za losa $373.09 + Ontario export permit $35 i to je sve. Znachi divljach ne ide na procene i kojekakva bodovanja. Meso je naravno, tvoje. E sad shta cesh sa tolikom gomilom mesa, to je vec tvoj problem.
Saznao sam skoro da je jedan moj poznanik, nash chovek, kaparisao jedno sredjeno lovishte u provinciji Quebec sa josh dvojicom nashih ljudi. Kaze da je trenutno u pregovorima da odkupi to od nekog Kanadjanina koji je ko zna koliko godina izdavao kucice u tom lovishtu lovcima i ribolovcima iz Kanade, USA, pa chak i nekoj ekipi iz Nemachke koji svake godine dolaze da love crnog medu, losa i jelena(Elk). Reche da je povrshina nekih 18km2 i da je u njemu jedno jezerce. Opremljeno je chekama i hranilicama za crnog medveda. Pravo da ti kazem, voleo bih da vidim o chemu je rech. Kaze da bi u tom paketu dobio i chamce razlichitih velichina i snage motora. Koliko se secam, reche da ih ima 12. Zvuchi fenomenalno... Nadam se da ce sve da bude ok...i da nece da me guli. To lovishte je nekih 8 sati voznje od mene. Ja inache zivim 100km zapadno od Toronta.
U Ontariju ima veliki broj nashih ljudi koji se bave lovom. Svake godine se organizuju ekipe koje idu na sever i po 1800-2000km u lov na losa a uz to, obavezno padne i po neki crni meda, vuk i belorepi(zavisno od zone u kojoj lovish). Zone su obelezene brojevima (15B, 16C, 12A, 5 itd). Svaka zona ima datume kada se otvara i zatvara sezona na odredjenu divljach. Uzgred budi recheno, zato je i ima. Zakon je strog i uglavnom se poshtuje. Kazne su rigorozne i pravo da ti kazem nikom se ne rizikuje. Lovochuvari (MNR) su izuzetno opremljeni. Lovishta obilaze ATV 4x4 vozilima, dzipovima, pick up kamiochicima, chamcima, hidro avionima i helikopterima zavisno od terena i potrebe. Ovim se krivolov sveo na minimum a i sami lovci prijavljuju lovokradice bez pardona. Nekad ovi iz MNR znaju da blokiraju sve glavne puteve blizu nekih zona u kojima se lovi los i kontrolishu dozvole i broj odstreljene divljachi. Naravno, naoruzani su a sa njima u tandemu su i panduri...za ne daj boze. Imaju pravo po zakonu da te istresu iz gaca ako im se prohte. Obichno su cool ali kad nanjushe lovokradice... Sve zivo plene i zna se gde dobijesh smeshtaj. Novchane kazne su astronomske tako da...pamet u glavu.
Divljachi ima i vishe nego dovoljno tako da stvarno nema potrebe da se krshi zakon.

Na pochetnoj stranici cesh videti snimak ekipe iz ministarstva koji prate populaciju crnog medveda. Proshle i predproshle godine sam lovio crnog medveda u blizini tog provincijskog parka Algonquin. Ludilo! Obrati samo paznju na broj crnih medveda u tom parku.


http://www.mnr.go...index.html pochetna strana



Ovde se nalazi spisak sezona za odredjenu divljach.


http://www.mnr.go...1275P.html


Licence Information - Informacije o dozvolama
Wildlife Management Unit Maps - Zone u kojima se lovi
Wild Turkey - Divlja curka
Moose - Los
Deer - Belorepi jelen
Black Bear - Crni medved
Small Game - Sitna divljac



Ovde cesh naci skoro sve shto ti je potrebno da znash o lovu u Kanadi.
Sazeto Ovo sam postavio skoro na krsti.

http://forum.krst...amp;page=3

Ako mozesh, bolje dodji na jesen jer tad se otvaraju gotovo sve sezone.
Jedino shto mozesh da lovish na severu Ontaija u u toku leta je lisica (cele godine u celom Ontariju), Kojot(cele godine u celom Ontariju), Vuk i crni medved od 15. Avgusta chini mi se. Pogledaj u rubrici black bear. Tu ti pishe u kojoj zoni se otvara sezona na crnog medveda i kog datuma.



Pozdrav svim lovcima u Srbiji.
Dobar pogled
 
nenadx
 Moj ujak je u Chatanu.Uglavnom peca,ali mi je pricao o crnim medvedima,Jednom je pre 20tak godina isao da ga odstreli,ali da skratim.Mamac (but od teleta)meda pojeo a on to prespavao,Inace kada sam bio u mogucnosti da odem tamo u lov,nisam dobijao vizu.Evo sada gledam cenovnike lova po celom svetu(doduse malo stariji) i cudim se koliko je povoljan lov u Kanadi i vecine divljaci u Africi pa se pitam sta ovi nasi naplacuju.
Dobar pogodak
 
nenadx
 Lov u USA i Kanadi j veoma raznovrstan i bogat.Mada su mnogobrojne vrste krupne divljaci koje se love i sa sitnijim i pticama nisu u zaostatku.Recimo dosta se love d.patke i guske. i41.tinypic.com/350j5ls.jpg
Dobar pogodak
 
nenadx
 Lov Kanadske guske i44.tinypic.com/v8f0vm.jpg
Dobar pogodak
 
Boban
 Nenadx,pa ovi oborili citavo jato.
Oni love sa vestackim guskama postavljenim u polju i imitiraju
njihovo gakanje.Svaka im cast.
 
Cvele
 E ovo su guske Grin ovi ih rastrsili sve... Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
nenadx
 U pravu si Bobane.Na ovoj slici se vidi,kada se uvelica puno vestackih mamaca(kako ih ono bese zove Lovac Stari),pa kamuflaze lovaca.....i44.tinypic.com/fbhu1e.jpg
Dobar pogodak
 
Cvele
 Lokeri nenade, lokeri... ;) Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
nenadx
 A da Cvele secam se da trazismo neke lokere 99.al slabo obarasmo guske.
Dobar pogodak
 
Lovac sa NLT-om
 Kanadjani puni kao brod sa guskama Bravo 2
Samo NLT..... B)
 
Lala
 

nenadx kaže:
A da Cvele secam se da trazismo neke lokere 99.al slabo obarasmo guske.


'99. smo tražili lokatore, a ne lokere Grin
Ja sam neki dan video jednog lokatora, eno loče ceo dan u kafani Grin
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nenadx
 Ima neke ptice lokeri,koji privlace druge ptice,A ovi su kao neki mamci koji mogu biti i vestacki sa namenom da privuku nekog ili nesto.Lokatori se mogu naci na sve strane,ali se slazem da ih je najvise po kafanama.Bye
Dobar pogodak
 
bela
 lepe su ove kanadske guske krupne .ali šteta kod nas ih nema .Ne-ne
vižlan i terier
 
Lovac Stari
 Veliki je izbor ili jos veca ponuda za Kanadu.
Ima svega od Guski,Patki pa do Vise vrsta Jelena(Irvas),Divljih Ovaca,Koza pa do popularnih Losova,Crnog Medveda pa cak i Kanadski Vukovi. 
Dobar pogled.
 
Sniper Hunter
 [url]http://www.youtube.com/watch?v=2...0&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=56T7Xw...re=related

Kako to rade kanadjani
 
Boban
 Ovi psi nemogu da postignu da aportiraju,ima gusaka na tone.Vebanje
 
nenadx
 Gusaka imaju zaista mnogo.Najpoznatije su te kanadske,ali imaju jednu vrstu,bele su kao nase domace.Div.patke su takodje mnogobrojne ali i lepe.Evo jedne Sumske patke. i41.tinypic.com/rc0fhw.jpg
Dobar pogodak
 
Boban
 E ova vrsta je bas prelepa,boje su joj rasporedjene kao da ih je neko zrtao na platnu.B)
 
Lovac Stari
 

Boban kaže:
E ova vrsta je bas prelepa,boje su joj rasporedjene kao da ih je neko zrtao na platnu.B)

Radi se o Patki Karolinki.
Dosta se drzi kao ukrasna plovusa!
Ja bih pre one Guske voleo na nisanu.
Dobar pogled.
 
nenadx
 I ja bih pre one kanadske guske.Karolinke ili sumske patke(Aix sponsa)su dosta proredjene zbog lova.U istocnoj Americi se kao mera zastite,prave drvene kutije za gnezda i daje rezultate.
Dobar pogodak
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 21
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,202,061 posete www.srbijalov.com