Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Kanada


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Kanada
dreger
 a kako love Kanadjani lisice i kojote,jel smeju da idu sami tj.pojedinacno ili trojica sa vodjom grupe itd.ako neko zna zahvaljujem na odgovoru.
 
Coyot
 

dreger kaže:
a kako love Kanadjani lisice i kojote,jel smeju da idu sami tj.pojedinacno ili trojica sa vodjom grupe itd.ako neko zna zahvaljujem na odgovoru.


Treba ti samo dobra volja(pogotovu zimi) i puska na ramenu!Pitaj ako te sta jos interesuje.
KoTuKoga
 
dreger
 znaci mozes sam,kako?izvadis dozvolu za taj dan ili vazi vise dana,ili imas posebnu dozvolu za lov predatora?koliko kosta godisnja dozvola?
 
Coyot
 

dreger kaže:
znaci mozes sam,kako?izvadis dozvolu za taj dan ili vazi vise dana,ili imas posebnu dozvolu za lov predatora?koliko kosta godisnja dozvola?


Znaci mogu sam i smem da pucam pola sata pre svitanja pa sve do pola sata posle zalaska sunca.Za neke krznasice ti ne treba dozvola dok za one druge ti treba tako da ja uzmem dozvolu za krznasice koja kosta 30$(oko 2000din ) za celu godinu i nema brige.Nikad se nezna sta i gde ce da izadje.Za crnog medveda ide posebna dozvola.
Coyot priložio:
024_2.jpg

KoTuKoga
 
DESPERADOS
 Auuu blago tebi kolega , kod tebe je RAJ za lovce , a i cene su bagatelne .
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
dreger
 e zemljo Srbijo,dal ovi nasi idioti ikad procitaju ovakve poruke i stave prst na celo ,pa dal je moguce ovo sto su uradili od lova.
 
canis aureus
 ee, da je tako U nas Iznenadjen
srne bi vašarile a kurjaci i ostali bi kolo vodiliStari
e zemljo otvori se....Glavu o zid
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Coyot
 Dreger jesi li zadovoljan sa odgovorom?? Canis-e sta sad nevalja,jel opet duboki sneg??!Bye
Coyot priložio:
028_1.jpg

KoTuKoga
 
dreger
 coyot hvala na odgovoru ,sa ovim slikama mi pravis zazubice, sta bi ja dao da mogu ovde tako da lovim predatore,nisam razumeo sta je Canis hteo da kaze?
 
canis aureus
 Bye
... ma sve nam valja i sve nam je bajnoFrown
šta je pisac htio rećiComp
"sam u lovištu u lovu na predatore"
kad se prisetim jedne takve priče po našim LD tj da će dozvoliti taj pojedinačni lov na predatore ... kako pojedine kolege pojuriše u nabavku PPejki(3 u red)Frown
"A šta će Vam to za lisicu, šakala?!" -"ma j.bo te džukele ovo dobro obara srnu a možda i neko svinjče izleti ... pa neću valjda trošiti municiju za džaba ..."HmmmShock
kanda ima kod nas lovaca koji još nisu dostigli određeni nivo ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
DESPERADOS
 Kolega canis ,

Kod nas se zakon ne primenjuje , kada bi nekog krivolovca uhvatili i osudili na 10 godina zatvora video bi da li bi bilo i dalje krivolova ili bi svi od jednom bili dobri i posteni lovci koji love samo ono sto sme i gde sme .
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
canis aureus
 DESPERADOSuBye
jes' vala ima i toga ali i mnogo čega drugogConfused
visoke kazne bi sigurno imale uticaja na razmišljanje i "savest" pojedinih ali možda i na bolje organizovanje, opremanje i sl kako bi ih "ruka zakona" ...
Svakako se slažem sa tvojim mišljenjem!B)
-nekoga najviše "udarac po džepu" zaboli i natera da drugačije razmišljaYes
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Planinko011
 Izgleda da su SAD i Kanada (uz majcicu RusijuTri prsta 2) najlovackije zemlje sa najvecim mogucnostima (ko ne pati za africkim trofejima koji su pocesto u povelikom gateru) i lov ne kosta puno -pogotovo spram njihovog standarda ali je paprena oprema za transport i boravak u sumi. Pocevsi od dabl kaba pogotovo, onog ogromnih dimenzija kao Linkol navigartor (da ne pominjem transport hidro avionom i sl.) pa na njega ide kvad, pa sator i oprema za kampovanje itd, itd tj ako nemas kod koga da odes ko to sve ima onda moras u komercijalu ali
https://www.youtu...KV_vkNs7H0
a dal moze neko kao stranca da te povede (barUpecao se ili sa mrezom za leptirove)
Da li kao stranac kad si vec tamo mozes pod nekim uslovima da pozajmis ili iznajmis oruzje i da prodjes za njihovu taksu za domace?

Ja u Kanadi, tacnije Vankuveru, imam drugara kod koga bih mogao da odem ali avaj on se deklarise kao ljubitelj zivotinja i jos pre 20 god mi je rekao da ubrisem da mi on organizje lov.

Ta prica mi je igrala do pre 5 god a onda stigose deca a ja srecan kad otpucam par srndaca i nekog silasa.

Drugi drugar sad se vrnu iz Juzne Afrike na zauvek (a na vlasti isti zbog kojih je pre 22 god otisao) al mi je on nudio neki lov u ogradi jedared preko nekog lovca sa kojim se druzio.

Ali prijatelj mu u Dzordziji gde mu se sin prizetio, lovac za 26$ dobija kao lokalac pravo da puca 12 jelena (valjda onih manjih americkih-beloreph) od kojih 2 kapitalca a za jos 26$ dobija pravo da peca u celoj Dzordziji.
Meracim za tamo, ako me neki bingo strefi jedared kad uplatim, al tamo prored jelena i kojota ima krokodila. E sad kad bi me neka mecka napala sa mojom kilazom mozda bi se izvadio na romantikuStidljiv ali da me aligator meraci ne mi se nesto svidja jos kad pomislim na komarceShock.
 
arli
 Imam prijatelja u kanadi. Pre jedno mesec dana mi reče da je puko 500kanadskih dolara samo na vakcinaciju psa i još što uz to ide... Tamo su privatna lovišta-zakon.puna su divljači,dok u državnim lovištima sve zavisi od sreće. Mislim da je tamo trenutno aktuelan lov na ćurana... iveli
 
Planinko011
 Sve zavisi od primanja. Kao i ovde ljudi kojima ne pretice love u svom okrugu koliko mogu za neke pare s tim da verujem da bi oni procentualno dali mnogo manje para od tog viska koji imaju nego nas covek.
A punise kao i svuda mogu i hidroavionom, helikopterom... sto da ne, sto rece moj drugar i kad neko kupi Ferari od toga necija deca dobiju cokoladu i bananeConfused.
Licno bih voleo najvise vuka, mozda medveda sa zemlje - ne sa ceke a pogotovo ne bih pucao cnog kad se popne na drvo ispred pasa (u Srbji ga ne bih pucao meni da daju 2000e).
Ako bih imao kome da ostavim meso moze i jelen onaj belorepi a evropskog imam i ovde vec previse a rogove od losa sa glavom nemam gde. Lepo je biti 4-5 dana u prirodi loviti fotoaparatom i kamerom a kamo li okaciti pusku na rame makar je i ne skidaoSmile
 
sheytan
 

Planinko011 kaže:
Sve zavisi od primanja. Kao i ovde ljudi kojima ne pretice love u svom okrugu koliko mogu za neke pare s tim da verujem da bi oni procentualno dali mnogo manje para od tog viska koji imaju nego nas covek.
A punise kao i svuda mogu i hidroavionom, helikopterom... sto da ne, sto rece moj drugar i kad neko kupi Ferari od toga necija deca dobiju cokoladu i bananeConfused.
Licno bih voleo najvise vuka, mozda medveda sa zemlje - ne sa ceke a pogotovo ne bih pucao cnog kad se popne na drvo ispred pasa (u Srbji ga ne bih pucao meni da daju 2000e).
Ako bih imao kome da ostavim meso moze i jelen onaj belorepi a evropskog imam i ovde vec previse a rogove od losa sa glavom nemam gde. Lepo je biti 4-5 dana u prirodi loviti fotoaparatom i kamerom a kamo li okaciti pusku na rame makar je i ne skidaoSmile


Jesam li i ja puniša, ako imam helikobakter??? Stidljiv



Grin



iveli 3
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Planinko011
 https://www.youtu...R3JkEWTw3E
Smeko
 
Cvele
 https://www.youtu...1U7qDICGKw Kalanjikov
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Planinko011
 Imam neku prezentaciju naseg coveka sumara (i lovca), koji zivi i radu u Kanadi, koju je odrzao na Sumarskom fakultetu u Beogradu a koja bi mogla biti zanimljiva i lovcima a i nekima sto se tice struke.
Ali kako da je okacim ovde posto se sastoji od mnogo slajdovaZbunjen?
Glupo mi da stavljam tudju prezentaciju na internet pa da vam dajem link a i ima 54MB.
 
sheytan
 A zaebato je, u svakom slučaju! Confused

Npr., možeš da zapaqješ i uploaduješ na neki sajt tipa sendspace.com , i zainteresovaTim članovima foruma daš link da skinu... Ili okačiš link ovako, da mogu da ga vidu samo članovi:


[xhide]linkstinkwinkmink[/xhide]


iveli 3
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,211,810 posete www.srbijalov.com