Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: IŽ -18 puške sačmarice


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
IŽ -18 puške sačmarice
Sniper Hunter
 Po predlogu kolege Hunter forever ! Opletite po tastaturi!iveli 3

http://imzcorp.com/en/company/32.html
imzcorp.com/res_en/0_value_2017_188.jpg
 
mihailo
 Pre par dana sam gledao jednu u 20-icu,fiksni polučok,nema šinu što bi mogao biti problem u početku,bilo ih je u 16 tom isto bez šine ,samo 12 tica ima šinu prema info od prodavca,sve drugo solidno prema ceni od 16200 rsd,zgodna lagana puška ili se meni samo učinilo nakon ovg mog mp153.
Kolegi je 20-ica sa izmenjivim čokovima iznela čok i nakon dužeg ubeđivanja u jednoj Beogradskoj prodavnici prihvaćena je reklamacija.Čok je bio dobro stegnut,zato mislim da je fiksni čok bolji.Nemora značiti da je svaka sa problemom ali zašto razmišljati fiks i sve ok.
Pošto je jedna cev,nema žurbe pri pucanju jer popravnog nema. Jednocevka traži smirenost i vežbu kada se to postigne nema zime.
 
Kile_
 [xhide]e to je prva puska iz koje sam pucao sam! Smile (pucao sam iz bokerice kad sam imao 5god,ali mi je deda drzao pusku Smile )
imao sam 14 god kada sam sa komsijom i njegovim sinom isao u staru palanku na dunav u lov na guske i tada mi je dao da lovim sa tom puskom.inace laka ko pero kalibar 16[/xhide]
Kile_ priložio:
7_3.jpg

Samo 300 i 4x4
 
Browningbar
 Vidjao sam ih samo u kalibru 12 a sada cujem od kolege da se pravi i u kalibru 20 sto je vrlo zanimljivo i privlacno!DimKalanjikov
Pravo u centar!
srbijalov
 
mirko knezevic
 Ovo je puska koju bi moj cale uveo da moze samo ona da se koristi u lovu!Grin Deda je imao takvu samo u kalibru 16,a kolega jedan ima u kalibru 20,puskica kao violina.... Browni onaj Mikica Trosic sto isao u lov sa nama ima takvu,kao volince...Smile
 
vlada lovac
 Jednom sam video nešto slično sa šestougaonom ili osmougaonom cevi u cal.20, da li je IZ radio nešto tako ili se radi o drugom proizvodjaču
 
arnotije
 Ima je moj drugar u kalibru 12/76 ne znam za cok, nisam siguran ali je fiksni. Fina je puska, laka, solidno lezi u rukama, po meni je dobra puska za pocetnika, ali kao i kod ostalih "rusa" losa zavrsna obrada, ali koliko para toliko i Harmonika
 
aca
 nije isto kad kupis rusa od 400e i od 4000e.isto je kao i sto je arnotije rekao koliko para toliko i Harmonika
 
Neca92
 Ova puska je definitivno moja sledeca puska koju cu kupiti! Cim je budem kupio, odma' je preradjujem! Istog dana ide kod majstora i radi se novi kundak sa duborezima i gravurama! Kalibar 16 ili 20, videcu... To ce biti puska iz mojih snova i za moju dusu! Privlaci me kalibar 20, cuo sam samo reci hvale i da ima epitet ''kraljevski'' kalibar ... Smile 
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
Sniper Hunter
 Ima je i u cal .410 ili 36 gledao sam jednu takvu kod jednog kolege lepa fina lagana kao igracka
i52.tinypic.com/24ozzg7.jpg
cal .410
i54.tinypic.com/1t0x9y.jpg
cal.410
i53.tinypic.com/33a5rhu.jpg
A ova je od moje kcerke u cal 12/76 sporting kupio sam joj kao prvu pusku
 
Hunter forever
 Moj drug je imao iz 18(ako se nevaram) sa niklovanim cevima,da li se proizvode takve???
marka Engleski poenter marka
 
Neca92
 Mislim da se ne rade tako fabricki, ali ti naravno, naknadno mozes da niklujes! Ko kako voli... Smile
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
Hunter forever
 Moguce da je njegova bila ovako doradjena.Ja se razmisljam da je uzmem za prvu pusku,mada mislim da je dvocevka nekako pogodnija za pocetnika zato sto mislim da pocetnici neznaju bas dobro da gadjaju pa da imaju i drugi metak.Nije skupa pa se pored nje moze lako i uzeti druga puska.
marka Engleski poenter marka
 
Neca92
 Bas zato sto ima jedan metak trebalo bi da je uzmes za prvu godinu! Mnogo si psihicki stabilniji pri gadjanju jer znas da nemas drugu sansu! A i najlovackiji je! Neki (pogotovo mladi lovci) sa PA samo cekaju da svedu divljac na musicu pa vuci obarac, neki od 4,5 metaka ce pogoditi! Da se na vreme ogradim, neki, ne svi!
Ja za koju godinu (maximalno 2) prelazim sa dvocevke bas na ovu pusku, ali uz doradu! Smile
I jos jedna stvar, lovci ''jednocevci'' su najbolji strelici! Provereno! Pitaj caleta, dedu, ili neke starije kolege... A i dosta kolega sa foruma ce ti to potvrditi! Smile B)
ZivioRodjo
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
Hunter forever
 Neco jel si ti poceo sa dvocevkom ili sa jednocevkom???
marka Engleski poenter marka
 
Neca92
 Nisam, ovo mi je bila prva godina i poceo sam sa bok...iz27... Smile I to je bolje, nego PA! Vidi ovako, za tvoju prvu pusku najbolje bi bilo da izaberes pusku koja se tebi naj vise svidja i sta najvise volis! Kad je uzmes u ruke mora da ti se svidja! To je najbitnije bez obzira sta ti svi mi pricamo! Pricam ti to iz licnog iskustva jer kad bi mene neko osudio da u lov idem sa PA, ja vise ne znam da l' bi bio lovac...pre bi isao bez puske, nego da nosim PA! Jednostavno, usadjena mi je mrznja prema njima... Confused
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
aca
 PA je za rat a jednocevka za uzivanje.laksa je imas samo jednu sansu za odstrel i ako bijes dobro sa njom onda si dobar strelacB)
 
kelt
 postovane kolege recite mi ako znate dali postoji neka ruska jednocevka, ali petlara na nasem trzistu. nesto mnogo volim taj starinski smek. moj tast ima toz- 63 sa uradjenim novim kundakom. prosto je neverovatno kako dobro izgleda, kako lezi u ruci i kako bijeDobro vece
 
mirko knezevic
 

aca kaže:
PA je za rat a jednocevka za uzivanje.laksa je imas samo jednu sansu za odstrel i ako bijes dobro sa njom onda si dobar strelacB)


Sto bas mislis da je PA za rat?Smile Pa ima dosta ljudi koji ih jednostavno vole,a stavljaju po dva metka u jesenjem lovu,a tri kad idu na patke...Smile Nije ni to losa puska,ali je isto tako dobra i jednocevka,mislim na ovu IZ 18...Smile
 
aca
 dobre su sve samo kakav je ukus lovca.neko voli staromodno neko novo.bitno je samo da te sluzi a ovo posle je sve stvar ukusa
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Puške sačmarice, češke proizvodnje LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 287 07.03.2022. 01:57
Crvena Zastava - Puške sačmarice LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 375 13.09.2016. 15:02
Turske sačmarice "Kral Arms" LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 26 27.01.2014. 12:52
Sačmarice cal.16-iskustva i mišljenja LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 200 11.02.2013. 01:15
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 27
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,212,487 posete www.srbijalov.com