Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: IŽ -18 puške sačmarice


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
IŽ -18 puške sačmarice
AcaNik
 Пре ће бити да то М значи да је на пушци фиксни получок а не пуни чок.
 
nidzamotocross
 Znam za model IŽ18M-M. I ona sa fiksnim punim i ona sa fiksnim polu čokom nosi istu oznaku. U specifikacijama piše da model IŽ18M-M može da ima fiksne i promenljive čokove i sa šinom i bez nje.

Model IŽ18EM-M ima ejektore.

Model IŽ18MK-M ima ''petlić''.

Model IŽ18EM-M ''Sporting'', ima drugačiji kundak i šinu, kao i kompenzator trzaja i fluo mušicu.

Jedini model koji je nosio oznaku IŽ18M koji sam imao u rukama, bio je u kalibru 12/76, nije imao šinu i imao fiksni polu čok i pravljen je u USSR. Tako da pre će biti da nismo Aca i ja u pravu, već što kolega reče da je to oznaka za MAGNUM.
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
tdex
 Ajmo opet. Od člana "nidzamotocross" dobio sam neke korisne informacije i preporuku na šta mu opet zahvaljujem. Ima li još neko nešto da zna o ovoj pušci kao i preporuku za drugu municiju. Znači, teren je uglavnom brdovit i šumovit. Od divljači ima svega po malo, a najviše lija koje malo, malo pa siđu i do grada. Od "Krušika" bih koristio Specijal bk 34 za zekonju i fazana bez koncentratora, verovatno COMB za liju. Probaću da stavim sliku dela cevi sa podacima pa ako neko odatle može nešto bliže da mi kaže bio bih zahvalan.[img][/img]
 
DakiNS
 Kolega da li si zaboravio pomenuti krupnoću sačme i dužinu čaure .
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
tdex
 U pravu si. Za zeku i fazana 3mm,kasnije za zeku 3,5 a za liju 4mm. Čaura 70
 
canis aureus
 tdex
tvoja IŽ18 je starije proizvodnje i razlika od IŽ18M je samo u "modernizovanije" (što znači pridodato slovo M) ... inače, modernizacija se ogledala u tome što je pojednostavljen okidački mehanizam, nema ručnog rada već samo mašinska proizvodnja i veća tačnost i preciznost izrade(verovatno savremenije CNC mašine ili već ...)

Tvoja puška je iz avgusta 1971 u cal. 12/70 i sa punim čokom ... što se može videti na slici gde si slikao donji deo baskule.
Pošto je sa punim čokom, izbegavaj krupnu sačmu jer bolje rezultate ćeš dobijati(posip) sa sitnijom sačmom, izbegavaj krupnu sačmu i jedinačne projektile jer će stvarati veće pritiske što vremenom može pušku oštetiti(mada što ti nidžamotokroserica napisa, nećeš svaki dan pucati kugle Confused i za ostalo se slažem što ti je pisao), probaj da koristiš municiju bez koncentratora( "korpice" ) jer jak čok + koncentrator na blizu će praviti više štete kad pogodiš(recimo, fazana ili bilo šta drugo) a i zbog užeg posipa na manjim daljinama više ćeš mašiti dok kad loviš patke, guske i sl na većim daljinama onda koristi municiju sa koncentratorom.
...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
tdex
 Hvala puno "canis aureus". Ovaj odgovor će mi puno pomoći.
 
nidzamotocross
 

canis aureus kaže:
tdex
tvoja IŽ18 je starije proizvodnje i razlika od IŽ18M je samo u "modernizovanije" (što znači pridodato slovo M) ... inače, modernizacija se ogledala u tome što je pojednostavljen okidački mehanizam, nema ručnog rada već samo mašinska proizvodnja i veća tačnost i preciznost izrade(verovatno savremenije CNC mašine ili već ...)


Bravo 2


Razmisli kolega tdex o disperzivnoj municiji za lov na fazana i zeca. Smile
A taj COMBO ti ne treba, koristi za liju klasičan Krušikov Specijal, 34g 4 ili 4,5mm.
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
tdex
 [xhide]Hvala vam na odgovoru. Evo jedne anegdote od pre 7-8 godina. Dokaz da se lovačkom puškom mogu "loviti" i domaće životinje. Dođe jedan komšija da prikolje jedno svinjče od oko 200 kg. Promaši komša maljem potiljak svinje i samo je razbesni da joj nismo smeli prići. Jedini način je bio da je roknemo metkom. U kući smo imali samo par metaka sa sitnom sačmom. Sa nekih 5m daljine pogodim je ispod oka i još je više naljutim. Drugim metkom je overim u čelo. Metak je bio sa korpicom jer sam iz obe rane izvadio plastiku. Okolo je bilo samo 5-6 zrna olova.[/xhide]
 
tdex
 Priča je po malo komična ali kad se malo analizira vidi se da sa tih 5-6 m korpica nije imala vremena da spadne
 
krilas
 Dragi kolega tdex "Krusik"-ov Comb je ustvari disperzivna municija, ima dva sloja razlicitih krupnoce sacme koja tako razbija snop i bude disperzivna, to o cemu ti pises , je meni vrlo poznato, jer sam imao isti problem, samo sa drugom puskom (MC 21), ako moras da pucas na malim rastojanjima (10-15 metara), onda je taj metak dobar izbor, ali ga trazi odnosno kupi u sto sitnijoj kombinaciji granulacija. Ja sam problem resio tako sto sam kupio drugu pusku sa promenljivim cokovima, pa ce prva cev biti na pocetku sezone poboljsani cilinadar a druga polu cok ili 3/4. srbijalov
Siroma
 
Barbarosa
 [xhide]

tdex kaže:
Hvala vam na odgovoru. Evo jedne anegdote od pre 7-8 godina. Dokaz da se lovačkom puškom mogu "loviti" i domaće životinje. Dođe jedan komšija da prikolje jedno svinjče od oko 200 kg. Promaši komša maljem potiljak svinje i samo je razbesni da joj nismo smeli prići. Jedini način je bio da je roknemo metkom. U kući smo imali samo par metaka sa sitnom sačmom. Sa nekih 5m daljine pogodim je ispod oka i još je više naljutim. Drugim metkom je overim u čelo. Metak je bio sa korpicom jer sam iz obe rane izvadio plastiku. Okolo je bilo samo 5-6 zrna olova.

[/xhide]
Kolega tdex, samo da Vam skrenem pažnju da je ovo ipak lovački forum uz to još i otvorenog tipa, tako da nije primereno ni lovno etički koristiti izraze koje sam boldovao citirajući Vaš tekst.
 
tdex
 Kolega Barbarosa, izvinjavam se. Obratiću pažnju drugi put o izražavanju. U pravu ste a nisam ni ja kriminalac pa da se tako izražavam javno.
 
DOK
 Puška kojom lovim sitnu divljač.
 
veljko__
 Lepa puska Smile
Tri prsta 2 Kolce srbijalov
 
Djurovic Djordje
 Pozdrav drage kolege... Planiram da uzmem IZ18 20/76 za lov fazana i zeca... Lovio sam par puta sa IZ18 sporting bas mi se svidela ali necu pusku u kalibru 12 jer imam vec jednu... Pa me zanima vase misljenje da li da uzmem sa ili bez sine i kakva su vasa iskustva sa ovom puskom u kalibru 20.?.
 
AcaNik
 Кад сам куповао ИЖ-18 20/76 није било са шином. Сасвим се опуштено може ловити са њом једино што немаш други метак за поправку.
 
canis aureus
 ... ponekad sam um'o na fazana poneti IŽ18 16/70, bRez šine i bRez ejektorE ... pun čok pa gus' posip ... al kadE ga pustim da malko odmakne pa ga "ponesem" niz cev ... ma milina prava Yes
A kalibar 20/76? Ta, što da ne Confused
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
tomo vrbas
 Evo mojeg penkala 16/70 sa njom sam poceo lovacku karijeru i dan,danas volim da lovim sa njom,a sto se tice drugog metka to kada se covek uvezba tako se brzo prepuni da bude ko da sa dvocevkom pucas!

www.dodaj.rs/f/B/CA/qQZrl8k/sam0061.jpg
 
Macvanski lovac
 Kad se lovac "srodi" sa puskom moze dosta brzo da se prepuni,ja sam imao par situacija,sa dvocevkom,da sam pucao tri puta,divljac napravi polukrug ili ne bezi brzo,pa me posle kolege pitaju "ko je jos pucao" Smile
Rodjen da budem lovac
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Puške sačmarice, češke proizvodnje LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 287 07.03.2022. 01:57
Crvena Zastava - Puške sačmarice LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 375 13.09.2016. 15:02
Turske sačmarice "Kral Arms" LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 26 27.01.2014. 12:52
Sačmarice cal.16-iskustva i mišljenja LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 200 11.02.2013. 01:15
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 17
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,212,384 posete www.srbijalov.com