Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: IŽ -18 puške sačmarice


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
IŽ -18 puške sačmarice
alex
 

hamerles kaže:

alex kaže:
Hvala kolega nadam se da ce mo se sresti negde u lovu.srbijalov
To bar nije problem blizu smo B) Sumadinci iveli 3

Naravno kolega.
Podunavac,Vlada Lovac i Daki hvala vam Smile
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
sima
 Alex,sve najbolje sa ovom lepoticom...iveli 3
 
alex
 Hvala Simo 
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
tomo vrbas
 evo i moje gospodjice IŽ 18e 16/70
 
Scorpion Hunter
 Jednocevne sacmarice su bastenske puske proizvedene za odbranu bastenskih useva od sitnih stetocina raznih ptica i sl. nisu predvidjene nekom ozbiljnijem lovu... Sacmarica IZ-18 se kod nas udomacila pre svega zbog niske cene a ne zbog kvaliteta kao sto neki kazu jer za 150 evra dobijes samo cev bez sine i preglomazni kundak(IZ-18). Stariji modeli su solidne zavrsne obrade a ovi novi me potsecaju na vodovodne cevi zabodene u glomazno parce drveta bez ikakve zavrsne obrade, preteske za svoju klasu......
 
walther
 Od 2006-lovim sa IZ18em-m,varijanta bez sine.Izmenio sam na njoj prednji nisan i dodao gumeni amortizer na kundak da bi mi lepse legla u zglob ramena i izbajcovao kundak u tamnu da ne kazem crnu boju.
Kundak je izradjen od breze,podkundak od,verovali ili ne,bukovine...
 
walther
 Mozda cev lici na vodovodnu cev,mozda je nekome ona ruzna na prvi pogled,ALI....Nije za pocetnika i nije nista losija od drugih skupljih i mnogo skupljih sestara,naprotiv.....
 
walther
 

soldier89 kaže:
Puska trpi priisak od 1370 do 1500 bari.
Inace poseduje 2 nisana, tezina 2.8 kg.


Samo reci hvale za njuSmile


ova moja,iz 18em-m,trpi 90MPa odnosno 900 Bari,ima prednji nisan i po deklaraciji ,teska je 2.800 grama......
 
Sniper Hunter
 

Skorpion kaže:
Jednocevne sacmarice su bastenske puske proizvedene za odbranu bastenskih useva od sitnih stetocina raznih ptica i sl. nisu predvidjene nekom ozbiljnijem lovu... Sacmarica IZ-18 se kod nas udomacila pre svega zbog niske cene a ne zbog kvaliteta kao sto neki kazu jer za 150 evra dobijes samo cev bez sine i preglomazni kundak(IZ-18). Stariji modeli su solidne zavrsne obrade a ovi novi me potsecaju na vodovodne cevi zabodene u glomazno parce drveta bez ikakve zavrsne obrade, preteske za svoju klasu......


Donekle si u pravu kolega ali to vazi za na primer u cal 410 a za cal.12/76,12/70,16/70,i 20/76, ne bih bas rekao da su "bastovanski" kalibri ,jesu iz 18 loseg spoljnjeg kvaliteta obrade i drveta ali materijal i sklop puske moze da posluzi kao dobra osnova za doradu i preradu iste ,i onda se dobije lepa i interesantna puska ,a po meni licno nije losa ni za pocetnika , ( model sa sinom),u svakom slucaju pre bih je preporucio za pocetnika nego da kupi neki poluautomat,neko moje misljenje...iveli 3
 
alex
 

Skorpion kaže:
Jednocevne sacmarice su bastenske puske proizvedene za odbranu bastenskih useva od sitnih stetocina raznih ptica i sl. nisu predvidjene nekom ozbiljnijem lovu... Sacmarica IZ-18 se kod nas udomacila pre svega zbog niske cene a ne zbog kvaliteta kao sto neki kazu jer za 150 evra dobijes samo cev bez sine i preglomazni kundak(IZ-18). Stariji modeli su solidne zavrsne obrade a ovi novi me potsecaju na vodovodne cevi zabodene u glomazno parce drveta bez ikakve zavrsne obrade, preteske za svoju klasu......

Kolega to je tvoje misljenje ali ja ne bih dao moju Iz 18 ni za koju drugu pusku jer sam prezadovoljna sa njom i svwe mi je se uklopilo Kundak je dobar sina je ekstra a i puska je veoma lako sto je cini idealnom za lov
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
stevin
 I meni se svidja,narocito sporting varijanta,steta sto je nema u kalibru 20!rado bi je posedovao
Lisica
 
sima
 Ja sam pre dva meseca kupio sporting varijantu, puska je skroz ok, za pocetak mislim da ce mi biti odlicna...B)
 
sima
 <script src='http://img153.imageshack.us/shareable/?i=imag0074y.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>img153.imageshack.us/img153/3068/imag0074y.jpg</noscript>
Ovo je ta bastenska sprava Smile
 
tomo vrbas
 Koliko sam upoznat sa istorijom IZ 18 ona je napravljena za siromasne lovce i ruske trapere koji su po ceo dan bazali po sumama u potrazi za krznasicama. Zbog male tezine ona im je najvise odgovarala pa cak ni mnogo metaka nisu nosili vec su imali do 10-tak metalnih caura i po povratku iz lova u sator ili kolibu punili bi te iste caure za sutrasnji lov.A bastenske ili vinogradarske puske su bile u cal 36(410)i sluzile su da se rasteruju cvorci i ostale ptice!
 
bogoljub
 Moja prva puška IŽ18 u 12kalibru.Sada je uglavnom nosim na Zeca i Patke,ima pun čok i idealna je za veće daljine.Mada sam Fazansku divljač uglavnom promašavao sa njom zbog malog rastojanja toliko sam navikao na nju da sam prepunjavao drugi metak i pucao na na Fazane i Patke brže od nekih koji su nosili dvocevke ne toliko efikasno ali veoma brzo.Zato sam odlucio da je malo doteram pa da izgleda kao nova...
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
DakiNS
 Neco bastenske puske su se zvale ispravite me ako pogresim u nazivu Flober ili Flobert, ugalvnom su nazivali tako puske koje su koristile municiju sa jedinacnim zrnom u kalibru 5,6 ili 9 nekada davno imao sam jednu u kalibru 9 znaci obrtnocepni zatvarac vrlo jednostavne konstrukcije ili cak prelamace lagane male puskice koje su sluzile za unistavanje stetocina na imanju
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Dare_Makedonija
 Da zavrsimo ovu dilemu o bastovanskim puskama. Kolko sam ja citao( a citao sam dosta) nasao sam da su to flober puske u cal 9 mm i 6 mm. Tako da ovo o IZ-18 kao bastovanska puska ne drzi nikakvo mesto. Evo jednu img585.imageshack.us/img585/4920/flobert2.jpg. Evo dzebane za te puske. img718.imageshack.us/img718/204/9mmflobert.jpg. Nadam se da smo se razumeli. Pozdrav imenjace. Kazes da si imao takvu u 9 mm. Ako oces spoedli neka iskustva o to cudo. Pozdrav sve najbolje
 
Podunavac
 Svako ima svoje mišljenje. Međutim opaska o tržištu uopšte nije tačna. Baikal puške se prodaju na svim kontinentima i imaju prodajnog uspeha čak i na tržištu Amerike (USA) i Nemačke. Možda nisu kvalitetne kao one iz vremena SSSR-a, ali svakako vrede više nego što koštaju. A i bolje su od nekih skupljih konkurenata. Ruske puške su uvek bile poznate po čvrstoći i izdržljivosti što su zadržale i ove današnje. To su dokazali Italijanski novinari ispucavši iz jedne Baikal MP 153 MILION komada metaka u kratkom vremenskom periodu i sa jako malo čišćenja. Čak su je i hladili u ladnoj vodi. Pozvali su i ostale proizvođače da stave svoje oružje na ovakav test, ali koliko znam još ga niko nije ponovio. U zadnjhih 30 godina Baikal je proizveo 1,5 miliona komada pušaka IŽ-27. Koji još proizvođač može da se pohvali ovom cifrom za samo jedan jedini model? Naravno da ne može da se poredi sa lepotom i finoćom izrade sa jednom Berettom Silver Pigeon, ali i košta četiri-pet puta manje od Berette. A što se tiče efikasnosti u lovu imao sam bolje rezultate sa IŽ-27 od pojedinaca sa Berettom, jer ni jedna puška ne pogađa sama. I moja je IŽ-27 iz nove produkcije (kupljena nova prošle godine) naravno da je mogla biti bolje finiširana, ali me odlično služi. I da kupim Berettu ostavio bi IŽ-ovku za lov po lošim vremenskim uslovima i na teškim terenima.
Tri prsta 2Kolce
 
stevin
 

sima kaže:
<script src='http://img153.imageshack.us/shareable/?i=imag0074y.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>img153.imageshack.us/img153/3068/imag0074y.jpg</noscript>
Ovo je ta bastenska sprava Smile
svaka cast,puska je pravi merak,dugo te sluzila!
Lisica
 
bela
 

Neco sve sam ti ovo vec odgovorio nema potrebe vise puta... "Ruske puske starije i novije proizvodnje nemogu da se porede" ni po kvalitetu ni po zavrsnoj obradi ni po drvetu . . . Ja koristim rusku pusku izmedju ostalih i TOZ 34 ali nikako ne mogu da je poredim sa nekom sto sada stoji u izlogu u radnji nikad je nebih menjao za novu.... Ne potcenjujem rusko oruzje ali kada vidim sta se nudi po prodavnicama muka mi je... Pitanja za tebe Neco po cemu si zakljucio da se ne razumem u oruzje, pa si stavio pod znacima navoda???? Zar se ovde desetak njih koji se non stop ukljucuju i komentarisu hiljadama upisa razumeju u sve????? Ne mora da znaci ako neko retko pise na ovom forumu da se ne razume u oruzje Bye


skorpijo po tvojim upisima se vidi (barem ja tako vidim) da voliš ogovaranje ili ponižavanje drugih. ako stvarno ne misliš tako. onda se izjasni bar malo drugačije.
nemoraš tako nekulturno......
svi mi na ovom forumu smo izgradili neko drugarstvo probaj nam se pridružiti boljeSrbijalov
vižlan i terier
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Puške sačmarice, češke proizvodnje LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 287 07.03.2022. 01:57
Crvena Zastava - Puške sačmarice LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 375 13.09.2016. 15:02
Turske sačmarice "Kral Arms" LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 26 27.01.2014. 12:52
Sačmarice cal.16-iskustva i mišljenja LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 200 11.02.2013. 01:15
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,292,889 posete www.srbijalov.com