Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: IŽ -18 puške sačmarice


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
IŽ -18 puške sačmarice
aca
 ja oruzje cistim svaki out kad se vratim iz lova najcesce odma cim stignemB)
 
hamerles
 

aca kaže:
ja oruzje cistim svaki out kad se vratim iz lova najcesce odma cim stignemB)
B)
 
hamerles
 IZ-18 VITESKA PUSKA B)
 
onebullet
 Puska trpi priisak od 1370 do 1500 bari.
Inace poseduje 2 nisana, tezina 2.8 kg.


Samo reci hvale za njuSmile
 
hamerles
 

soldier89 kaže:
Puska trpi priisak od 1370 do 1500 bari.
Inace poseduje 2 nisana, tezina 2.8 kg.


Samo reci hvale za njuSmile
soldier koje godine je proizvedena tvoja IZ-18 i kog je kalibra??? ove starije ne trpe toliki pritisakB)
 
hamerles
 Zanima me dali neko ima sport verziju IZ-18 i ako puca iz nje municiju bez korpice dali mi ostaju naslage sacme na rupicama izbusenim na cevi?
 
ivanfox
 Da li neko može da mi kaže da li postoji stariji model IŽ 18 u cal 20/70 sa bakelitnim podloškama na kundaku,kupio bih takvu pušku.
 
hamerles
 

ivanfox kaže:
Da li neko može da mi kaže da li postoji stariji model IŽ 18 u cal 20/70 sa bakelitnim podloškama na kundaku,kupio bih takvu pušku.
Postoji takav model samo ga je tesko naci u kalibru 20/70.... U ostalim kalibrima mnogo je lakse naci te starije modele... Ima nove u kalibru 20/76... Ali IZ-18 starije proizvodnje u kalibru 20/70 je dosta tesko naci a i kada se sretne vlasnik nece ni u ludilu da je proda jer je to savrsena puskicaB)
 
ivanfox
 Otprilike sam pretpostavljao da je teško naći tu pušku u cal 20.A šta misliš HAMERLES da li bi mogao da na iž 18 cal 16 baskulu neko uradi cev cal 20.Da li neko zna da je to uopšte moguće i izvodljivo na našim prostorima?
 
hamerles
 Ivane to vec neznam... morao bih da pitas nekog puskara tesko je naci cev za IZ-18 u kalibru 20... IZ-18 u kalibru 20 je 14 000 rsd neznam koliko ti se isplati da budzis nesto jer nova nije skupa... A i na modelima koji nemaju sinu za 100 evra u Kragujevcu ugradis sinu i dobijes puskicu kao penkala... Pozdrav
 
ivanfox
 I pored toga što mislim da znam natprosečno o sačmarama nisam znao da može naknadno da se dogradi nišanska šina.Hamerles,hvala ti baš na ovoj informaciji!Još samo da me uputiš gde bi to mogao u KG da odradim kada se budem odlučio.
 
hamerles
 Posto su po nasim prodavnicama sve jednocevke u kalibru 20 bez sine sina moze da se dogradi covek u KG-u to radi.... Stavlja se sina i mora posle da se brunira,ceo taj proces kosta 100evra a ako hoces da ti hromira glavu na njoj to je jos 50evra tako mozes za 300 evra da dobijes puskicu kao penkala... Uzecu telefon od drugara pa ti saljem na PP.. Pozdrav druze
 
veseli_valjevci
 Pozdrav Drage kolege,posedujem jednu jednocevku u kalibru 20/76 ,iz 2010 godine,doneta iz Rusije ali ovako nesto jos nisam video,ima sinu,ima belu glavu i ima spoljne cokove!!!
 
veseli_valjevci
 Kako se ovde postavljaju slike
 
vlada lovac
 

veseli_valjevci kaže:
Kako se ovde postavljaju slike

http://www.srbija...wstart=180
 
petar
 [xhide]Bio sam danas na Vozdovcu. Nasao sam u 'Kalibru' jedan interesantan oglas i resio sam da obidjem to cudo. Radi se o puski MP-18EM-M, koju sam kupio danas. Posle dugo premisljanja, izabrao sam nju za lov na prepelice, grlice, golubove i fazane. Viteska puska, jedna cev u kalibru 12/76, ima ejektor. Fiksni polu cok (bilo bi puno da su promenjivi cokovi za tu cenu). Cev standardne duzine 710mm. Elegantna, laka za nosenje. Cica ju je kupio jesenas, i nije je uopste nosio u lov, i resio se da je proda. Puska ima garanciju jos 10 meseci, inace je ukupna 18 meseci od dana kupovine. Jos uvek je 'fabricki' podmazana sa onim debelim slojem ulja. Dobio sam fiskalni racun 'Snajpera' iz Masarikove u kojoj je kupljena puska jesenas, garantni list, uputstvo za upotrebu i originalnu kutiju u kojoj je bila zapakovana. Puska je nova!! Nikad nije lovila!! Cena u radnji je na fiskalnom iz 'Snajpera' 17.800 dinara, a ja sam je uzeo od cice za 130e, ustedeo sam par hiljada dinara, sto u danasnje vreme dosta znaci, pogotovo sto je i puska jeftinija. B) Nabavku sam vadio pre par meseci i eto, potrefilo se da cu je danas iskoristiti...B) Mislim da nisam pogresio sto sam uzeo ovu puskicu, cena sama po sebi govori o cemu se radi, kazu 'koliko para, toliko muzike' ali kod brace rusa to nije tacno, kod njih je 'koliko para, mnogo vise muzike' to svi znamo, da je njihovo oruzje dosta zahvalno i pruza odlican kvalitet i pouzdanost za cenu koju traze...B) Inace imam dve iz27, jednoobaracu i dvoobaracu, a evo dopunio sam danas svoj arsenal jos jednom lepom, novom ruskinjom...B)
Evo slika:[/xhide]
petar priložio:
dgdg.jpg

Just like old times!
 
petar
 [xhide]Ima jos dosta...[/xhide]
Just like old times!
 
petar
 [xhide] Iz perspektive strelca kad je prelomljena Smile[/xhide]
Just like old times!
 
petar
 [xhide]Ovo crveno sto sam zaokruzio je indikator koji nam govori da li je igla napeta ili opustena, korisna stvar, moze se videti, ispupceno je napeta, a uvuceno je opustena, a moze se i opipati prstom u mraku Smile[/xhide]
Just like old times!
 
petar
 [xhide]B)[/xhide]
Just like old times!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Puške sačmarice, češke proizvodnje LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 287 07.03.2022. 01:57
Crvena Zastava - Puške sačmarice LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 375 13.09.2016. 15:02
Turske sačmarice "Kral Arms" LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 26 27.01.2014. 12:52
Sačmarice cal.16-iskustva i mišljenja LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 200 11.02.2013. 01:15
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,240,680 posete www.srbijalov.com