Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Krušik municija


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Krušik municija
Sniper Hunter
 Po predlogu kolege canis aureus
 
lovac74
 Krusuk metak jeste da je nas ali nevalja sem za plasenje vrabaca on u moje puske vec skoro 20 g neulazi niti ce ja ga nevolim ,e zasto sad cu vam reci veoma je spor veoma je slab pogodim divljac ona ode pogotov zec i fazan zeca rusim dva puta on opet odlazi fazana srucim nadjem perje ali fazana a daljine 35 m do 40 m njih nema pa nema uzmem talijanski trad sve zivo otaje e toliko o krusiku ja se najezim kad cujem ime krusikTrt Milojka
lovacPilot
 
Neca92
 Ja ga nisam koristio nikada, ali je moj cale ima mnogo lose iskustvo od pre jedno 3,4 godina i od tad ga izbegava! Confused Cuo sam da su se bas, bas poboljsali od kad ga je kupila italijanska firma FIOCCHI... I ja bi voleo da cujem iskustva kolega koji su ga koristili prosle sezone! Smile
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
Dalibor89
 ja od Krsika ima 2, 5mm i koristim ih ka idem na lisicu. ja sam sa 5mm zadovoljan, na svaku liju koju sam pucao nijedna nije otisla sa mesta na koje je pala. ali sad to potrosim uzimam B&P 4 Big game Zerati. Bye toliko od mene.
 
aleksa
 Neco,otkud ti taj podatak da ga je kupio Fiocchi?
Oni imaju poslovnu saradnju,Fiocchi Krusiku isporucuje caure a Krusik Fiocchiju filcane cepove i glavni distributer Krusikove municije,firma AGP je duzna da otkupi od Fiocchija odredjenu kolicinu municije.Prosle godine se to nije realizovalo pa nismo imali taze Fiocchi u prodaji.
A,glavni razlog zasto se Krusik poboljsao jesu nove savremene masine za punjenje.Inace,glavne komponente,barut i sacma su domaci pa i nije neki poseban kvalitet ali kad se uzme u obzir i cena,onda nije lose.
 
ohotnik
 

Neca92 kaže:
Ja ga nisam koristio nikada, ali je moj cale ima mnogo lose iskustvo od pre jedno 3,4 godina i od tad ga izbegava! Confused Cuo sam da su se bas, bas poboljsali od kad ga je kupila italijanska firma FIOCCHI... I ja bi voleo da cujem iskustva kolega koji su ga koristili prosle sezone! Smile
Kolega Krusik nije prodat Fiociju njega je kupio covek iz Beograda Da nenavodim ime Fioci nema veze sa tom kupovinom
 
canis aureus
 Smatram da je od domaće municije KRUŠIK najbolji, No1B)
Sa Krušikovim STANDARDOM sam počeo svoje lovstvovanje i mnogo mi je žao što te municije više nema u prodaji! Odličan metak pogotovo za prvu cev jer je bez koncentratora, nikada mi nije zatajio niti "slagao", ponekad kad patron pokisne hoće malo da "nabrekne" pa malo teže ulazi(Frown) u ležište metka u cevi ali ... Ima ga u proizvodnji, ili bar tako kažu, pa što ga onda nema u prodaji?!?
Od Krušikove municije pored najboljeg metka STANDARD mogu još da pohvalim metak KING koji je odličan i veoma snažan i metak SUPER DUCK sa kojim sam imao itekako lepe odstrele bez ikakvih problema i zastoja. Uglavnom ova tri navedena su me oduševila ujednačenim posipom, ostarivanim brzinama koje su takođe bile bez većih odstupanja i celokupnim sagorelim barutom što kod Beloma nije slučaj!
Pre 7-8god naišao sam na Krušikovu trap municiju 2,4mm 24gr po veoma povoljnoj ceni. Crna plastična čaura, zvezdasto pertlanje ... super izgled! I bio sam iznenađen koliko je dobar metak bio! Bolji od većine u tom cenovnom rangu pa čak i od nekih skupljih. Kupio sam samo jedan karton "onako za probu"(ma zato što je bila niža cena) i posle sam žalio što ne uzedo' više!

HmmmPrva cev STANDARD
Hmmmdruga cev KING
uuhFrown kakva bi to kombinacija bilaB)B)
canis aureus priložio:
01_2.jpg
 
mirko knezevic
 Ja koliko znam,a mislim da znam dovoljno da Krusik uopste nije prodat vec je sa nekolicom slicnih fabrika kao sto su Sloboda Cacak PP Uzice Namenska Trstenik Krusik 14. Oktobar Utva stavljeni pod poseban rezim fabrika Namenske Industrije pod ingerencijom Ministarstva Odbrane i iskljuceni su od bilo kakve prodaje ili privatizacije,e sad ako je neki novi direktor dosao to je vec drugo,ali nije to tema,po meni Krusik je svoje patrone znatno popravio i za tu cenu je odlican metak,koristim i njega dosta mogu reci da sam zadovoljan,al kad bih nasao ove patrone kao sto je kolega CANIS stavio sliku,kupio bi barem 300 patrona,imam mozda jos jednu kutiju kuci cuvam je samo tako,ovakva municija se vise ne pravi,odlican metak steta sto ga vise nema...Vrlo tuan Kazu da ima sad kartonskih Krusikovih patrona za 12 ali ne i za 16... Al dobro nema veze i ovi drugi krusikovi su dobri...Smile
Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
tomo vrbas
 Na sajmu je bilo standarda jesenas i to AGP-ov stand inace ja zadnje 2 god koristim intenzivno krusik special 34gr sa i bez korpice a kvalju 28gr koristim od prvoga dana kada se pojavila i nemam nikakve zamerke i cak sta vise zadovoljan sam,a cak imaju i odlicnu paletu municije za 12 i 16 cal i pojedinacna i potkalibarna zrna za DS su im odlicna u odnosu cena,kvalitet!B)
 
mirko knezevic
 

tomo vrbas kaže:
Na sajmu je bilo standarda jesenas i to AGP-ov stand inace ja zadnje 2 god koristim intenzivno krusik special 34gr sa i bez korpice a kvalju 28gr koristim od prvoga dana kada se pojavila i nemam nikakve zamerke i cak sta vise zadovoljan sam,a cak imaju i odlicnu paletu municije za 12 i 16 cal i pojedinacna i potkalibarna zrna za DS su im odlicna u odnosu cena,kvalitet!B)


Jel je bilo i u kalibru 16 ili samo za kalibar 12 kolega? Krusik prepelicu dosad nisam koristio,kupio sam za ovu godinu te patrone tako da cekam leto pa da se proba inace kazu da je dobra.
Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
mirko knezevic
 

mirko knezevic kaže:
Ja koliko znam,a mislim da znam dovoljno da Krusik uopste nije prodat vec je sa nekolicom slicnih fabrika kao sto su Sloboda Cacak,PP Uzice,Namenska Trstenik,Krusik,14. Oktobar,Utva... stavljeni pod poseban rezim fabrika Namenske Industrije pod ingerencijom Ministarstva Odbrane i iskljuceni su od bilo kakve prodaje ili privatizacije,e sad ako je neki novi direktor dosao to je vec drugo,ali nije to tema,po meni Krusik je svoje patrone znatno popravio i za tu cenu je odlican metak,koristim i njega dosta mogu reci da sam zadovoljan,al kad bih nasao ove patrone kao sto je kolega CANIS stavio sliku,kupio bi barem 300 patrona,imam mozda jos jednu kutiju kuci cuvam je samo tako,ovakva municija se vise ne pravi,odlican metak steta sto ga vise nema...Vrlo tuan Kazu da ima sad kartonskih Krusikovih patrona za 12 ali ne i za 16... Al dobro nema veze i ovi drugi krusikovi su dobri...Smile

Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
tomo vrbas
 Bilo je u oba cal 12 i 16 jer je moj kolega kupovao standard i uzeo je municije za celu sezonu posto za 16 cal iskljucivo koristi standard jer po njegovom sto je uglavnom i u pravu nepostoji los metak vec los strelac!A sto se kvalje tice videces to je pravi metak za prepelicu i afrikanke u oba cal nema razlike!Koliko sam upucen u pricu vlasnik AGP-a je i vlasnik krusika i zato je kod njih krusikov metak najeftiniji!
 
mirko knezevic
 

tomo vrbas kaže:
Bilo je u oba cal 12 i 16 jer je moj kolega kupovao standard i uzeo je municije za celu sezonu posto za 16 cal iskljucivo koristi standard jer po njegovom sto je uglavnom i u pravu nepostoji los metak vec los strelac!A sto se kvalje tice videces to je pravi metak za prepelicu i afrikanke u oba cal nema razlike!Koliko sam upucen u pricu vlasnik AGP-a je i vlasnik krusika i zato je kod njih krusikov metak najeftiniji!


Prvi put cujem za to...Confused Ima kod nas radnja AGP Lovac,bas moram da odem da uzmem malo Krusik Standard ako imaju... Hvala na informacijama kolega,i da znas da ti kolega u pravu za strelca.
Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
Neca92
 Iskreno nisam znao da nisu kupljeni! Confused Tako sam cuo, a na caurama od kolega sam video da pise fiocchi, pa sam skontao da je tako! Confused

Ne mogu a da ne prokomentarisem! Jaooo
Ne postoji los metak, vec los strelac! Polovicno se slazem sa ovim! Da postoje losi strelic, to stoji, ali da ne postoji losa municija... Ako je ova vasa tvrdnja tacna, zasto onda dobra vecina lovaca kupuje italijansku municiju? Zasto svi nebi kupovali ono sto najjeftinije, nego kupujemo municiju koja je ponekad vise nego duplo skuplja? A i iskustva mnooogih kolega potvrdjuju da i te kako postoji los metak! Yes

p.s. Ne mislim na Krusik kada kazem da postoji losa municija... Smile
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
hamerles
 Krusik je nasa najbolja municija B) u pravu si Neco da ne postoji losa municija nego los strelac. na primer RC ovde kod mene 44din a Krusik 40 din. dok ja pretezno koristim krusikov KING on je 50 din izuzetan metak. B)
 
DakiNS
 

hamerles kaže:
Krusik je nasa najbolja municija B) u pravu si Neco da ne postoji losa municija nego los strelac. na primer RC ovde kod mene 44din a Krusik 40 din. dok ja pretezno koristim krusikov KING on je 50 din izuzetan metak. B)
Upravo dolazim iz prodavnice pa sam malo bez texta, Belot crveno crni 60 din komad
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Neca92
 

hamerles kaže:
Krusik je nasa najbolja municija B) u pravu si Neco da ne postoji losa municija nego los strelac. na primer RC ovde kod mene 44din a Krusik 40 din. dok ja pretezno koristim krusikov KING on je 50 din izuzetan metak. B)

Hamerles, nisi lepo razumeo moj upis! No no no Ja mislim da i te kako posotji losa municija (ne mislim na Krusik)
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
hamerles
 

Neca92 kaže:

hamerles kaže:
Krusik je nasa najbolja municija B) u pravu si Neco da ne postoji losa municija nego los strelac. na primer RC ovde kod mene 44din a Krusik 40 din. dok ja pretezno koristim krusikov KING on je 50 din izuzetan metak. B)

Hamerles, nisi lepo razumeo moj upis! No no no Ja mislim da i te kako posotji losa municija (ne mislim na Krusik)
Postoji losa municija ali krusik je daleko od togaB)
 
tomo vrbas
 Neco92 po meni postoji brza i spora municija,italijani iskljucivo prave brzu municiju i vecina je kupuje iz razloga manjeg preticanja i verovatno zbog toga sporija municija nosi epitet lose.Koliko po upisima mogu da zakljucim dosta lovaca lovi sa selier i belot crno,crveni a oni inace prave sporiji metak u odnosu na RC pa nevidim da ga iko kudi jer se oni drze jos uvek stare tradicije proizvodnje!Ja u lov idem od 87god i od tada pamtim da je bilo fabricke municije sa kojom si morao na 35-40m divljac da pretices i po 2m pa su ljudi uspesno lovili,a danas ili u glavu ili za duzinu divljaci pucas na toj distanci bitno je da se naviknes na jednu vrstu municije pa i ako omasis nije smak sveta netreba svaki metak ni da pogodi nebi bilo interesantno!B)
 
mihailo
 Patroni Krušik kao i patroni drugih domaćih proizvođača najviše zavise od kvaliteta pojedinih serja baruta Zlatibor.Iz ovog razloga i kvalitet serja patrona je različit.Svi domaći patroni dosta prljaju cevi,razlog je barut i kvalitet odnosno tvrdoća sačme.Verovatno postoji i neusklađenost između baruta i vrste kapisla al to da prpustimo poznavaocima unutrašnje balistike patrona.
FLM je privatizovan kao i drugi delovi Krušika osim namenske proizvodnje.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Belom Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 869 04.12.2023. 18:14
Rotweil Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 100 04.08.2023. 22:38
Municija kalibra 30-06 MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 115 15.11.2022. 22:30
Cheddite Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 18 09.10.2022. 23:40
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 17
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,254,784 posete www.srbijalov.com