Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Krušik municija


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Krušik municija
arnotije
 

hamerles kaže:
Krusik je nasa najbolja municija B) u pravu si Neco da ne postoji losa municija nego los strelac. na primer RC ovde kod mene 44din a Krusik 40 din. dok ja pretezno koristim krusikov KING on je 50 din izuzetan metak. B)


Ja sam Krusik standard uzimao pre mesec dana po 30 din kom, a Krusik specijal je bio 34din/kom
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
hamerles
 

arnotije kaže:

hamerles kaže:
Krusik je nasa najbolja municija B) u pravu si Neco da ne postoji losa municija nego los strelac. na primer RC ovde kod mene 44din a Krusik 40 din. dok ja pretezno koristim krusikov KING on je 50 din izuzetan metak. B)


Ja sam Krusik standard uzimao pre mesec dana po 30 din kom, a Krusik specijal je bio 34din/kom
Vidis jeftinije nego kod meneB)
 
ohotnik
 

canis aureus kaže:
Smatram da je od domaće municije KRUŠIK najbolji, No1B)
Sa Krušikovim STANDARDOM sam počeo svoje lovstvovanje i mnogo mi je žao što te municije više nema u prodaji! Odličan metak pogotovo za prvu cev jer je bez koncentratora, nikada mi nije zatajio niti "slagao", ponekad kad patron pokisne hoće malo da "nabrekne" pa malo teže ulazi(Frown) u ležište metka u cevi ali ... Ima ga u proizvodnji, ili bar tako kažu, pa što ga onda nema u prodaji?!?
Od Krušikove municije pored najboljeg metka STANDARD mogu još da pohvalim metak KING koji je odličan i veoma snažan i metak SUPER DUCK sa kojim sam imao itekako lepe odstrele bez ikakvih problema i zastoja. Uglavnom ova tri navedena su me oduševila ujednačenim posipom, ostarivanim brzinama koje su takođe bile bez većih odstupanja i celokupnim sagorelim barutom što kod Beloma nije slučaj!
Pre 7-8god naišao sam na Krušikovu trap municiju 2,4mm 24gr po veoma povoljnoj ceni. Crna plastična čaura, zvezdasto pertlanje ... super izgled! I bio sam iznenađen koliko je dobar metak bio! Bolji od većine u tom cenovnom rangu pa čak i od nekih skupljih. Kupio sam samo jedan karton "onako za probu"(ma zato što je bila niža cena) i posle sam žalio što ne uzedo' više!

HmmmPrva cev STANDARD
Hmmmdruga cev KING
uuhFrown kakva bi to kombinacija bilaB)B)
Zeljko imas tog trapa u prodaji zadnja cena je bila 20 dinara Ako ga nema kod tebe nabavicu ti A za kvalitet sam zaduzen u neku ruku i ja Da se pohvalim Testirao sam ga na strelistu dosta puta i davao inzinjeru smernice o tome sta poboljsati i promeniti pri proizvodnji Smatram da je postignut sasvim dobar kvalitet proizvoda.
 
canis aureus
 Aa Radovane, ti si tu prste umeš'oB)
Letos drugar donese na strelište 2-3 kutije tog Krušikovog trapa da probamo jer on uglavnom puca RCov trap pa ovo da se ispuca onako probno i mogu ti reći da su glineRi odlazili u prašinu, da smo bili prezadovoljni a neki i iznenađeni!
Prilično kvalitetan metak!
 
ohotnik
 

canis aureus kaže:
Aa Radovane, ti si tu prste umeš'oB)
Letos drugar donese na strelište 2-3 kutije tog Krušikovog trapa da probamo jer on uglavnom puca RCov trap pa ovo da se ispuca onako probno i mogu ti reći da su glineRi odlazili u prašinu, da smo bili prezadovoljni a neki i iznenađeni!
Prilično kvalitetan metak!
Jeste dobar trudio sam se znas kako je besplatni kartoni municije i samo pucaj A gde ces vece srece Jos kada bi bio punjen italijanskim barutom bio bi 30% bolji meksi i malo brzi
 
aleksa
 Pitanje za Lovca(Ohotnika).
Imam priliku da nabavim Competition One i Belom za 22 din po komadu i Krusik trap za 21 din po komadu,sta mi je najisplativije?
 
ohotnik
 

aleksa kaže:
Pitanje za Lovca(Ohotnika).
Imam priliku da nabavim Competition One i Belom za 22 din po komadu i Krusik trap za 21 din po komadu,sta mi je najisplativije?
Belom su nam nudili po 18,8 Uzmi B&P Competition One Sasvim dobar patron
 
aleksa
 Kupujem na malo, zato nemam popust.
Izvinjavam se sto sam malo skrenuo sa teme.
 
Cvele
 aleksa, 'de to leba ti nalazis B&P za 22din? Frown
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Sniper Hunter
 

Cvele kaže:
aleksa, 'de to leba ti nalazis B&P za 22din? Frown


nadje se Cvele kada nasi kupe kapislirane caure sa sve oznakom i imenom firme i onda pune sa nasim komponentama i pakuju u kartone bar ja tako vidim neke stvari ili mozda gresim?Confused

http://www.siarm.com/product_info.php...cts_id=655
trenutno sam nasao ove samo a mogao sam da narucim pre mesec dana one plave fiocci za trap zaboravio sam im ime nove caure sa sve natpisom kapislom i pise sve znaci uzmes i napunis
 
canis aureus
 B&P Competition One je po mom mišljenju u odnosu na cenu najbolji izbor!! Uzimao sam ga po 22din a ranije na veću količinu dobijali smo lep popust. Odličan izbor!!
E ove godine sam isprobavao "Capriolo" Sporting 28gr Trap 24gr i Skeet 24gr WINNNER 24 što je proizvod susjeda nam Tornado M90 i sve pohvale za ovu municiju a koliko se sećam bila je u ceni sa Belomom ako ne i malo jeftinija.
Ove godine možda baš Krušikov trap dođe na red!!srbijalov
 
canis aureus
 

Cvele kaže:
aleksa, 'de to leba ti nalazis B&P za 22din? Frown


Cvele priča se o sportskom trap metku koji je u toj ceni!
 
vlada lovac
 

Sniper Hunter kaže:

Cvele kaže:
aleksa, 'de to leba ti nalazis B&P za 22din? Frown


nadje se Cvele kada nasi kupe kapislirane caure sa sve oznakom i imenom firme i onda pune sa nasim komponentama i pakuju u kartone bar ja tako vidim neke stvari ili mozda gresim?Confused

http://www.siarm.com/product_info.php...cts_id=655
trenutno sam nasao ove samo a mogao sam da narucim pre mesec dana one plave fiocci za trap zaboravio sam im ime nove caure sa sve natpisom kapislom i pise sve znaci uzmes i napunis

Ne grešiš Sniper, i ja mislim da je upravo to razlog zbog koga se lovci žale na kvalitet B&P, Fiocchi i slične municije, kupljene kod nas u zadnjih par godina, meni ni jedan metak od pomenutih proizvodjača nije nikad zatajio, iako još uvek koristim zalihe od pre 8-9 god. Kako mi se čini neko se fino dosetio da tako pakuje municiju i servira našim lovcima, ili je uvozi tako pakovanu negde iz komšiluka pa opet ima extra zaradu Confused voleo bih da nisam u pravu, ali kako mi se čini već kruži neka priča o tome
 
aleksa
 Ajmo na temu B&P, da ne kvarimo nase gore list Krusik.
Zanimljivost u vezi Krusika je da se u Beogradu i okolini jednostavno ne moze naci ni ujednoj drugoj prodavnici osim u Lovcu AGP. Verovatno zbog toga sto su "prva ruka" cene su izuzetno povoljne. Prosle sezone je kutija Specijala bila 700 dinara, a na primer Beloma cak 850 dinara sto nije zanemarljiva razlika ako se zna da Belom nije nista kvalitetniji.
Krusikova Quaglia je zaista odlican patron, brz, dobar posip, toplo ga preporucujem za lov prepelice.
Sa Specijalovom osmicom sam bez problema odstrelio lisca na nekih 30 metara.Vrlo solidan odnos kvalitet/cena.
Pred proslu sezonu su uradili standard za kalibar 12 sa 30 grama sacme i sa cepom bez korpice ali nije bio filcani vec plasticni.
Najavili su mi da ce pred narednu sezonu uraditi Standard i za kalibar 16.A to sto ne ugradjuju filcani cep verovatno objasnjava izvoz filcanih cepova u Italiju kao deo razmene sa Fiocchijem.
King svi hvale sto nije cudno ako se uzme u obzir da je King punjen sa kompletno stranim komponentama.
 
SUMO
 Krusik je savrsen metak !
Malo patriotizma nije na odmet. Ali vecina nas je odrastala uz Trepcu i Krusik.
Tacno je da su imali losih serija ranije, ali je tacno da sad imaju konstantan i odlican kvalitet.
Recimo Prepelica je sjajan metak. Mekan, brz - jevtin!
Super Patak isto tako.
Krusik BG neverovatan. Bk znaci bez korpice ima odlican posip.
Specijal takodje.
Kome god sam savetovao Krusik nije se prevario !
 
hamerles
 King je nesto najbolje iz Krusika a i ostali mnogo ne zaostaju B)
 
matakata
 Krušik je odličan metak, meni se najviše svideo standard BK(bez korpice) i standard sa korpicom. Sa standardom BK sam imao i neverovatne pogotke i na preko 50 m(fazan sa 12 u 8, i zec sa 16 u 8 standard sa korpicom). Super duck nisam probao jer sam preporuku dobio kasno (kupio B&P), a nisam ni king, što ne znači da neću!
 
canis aureus
 

matakata kaže:
Krušik je odličan metak, meni se najviše svideo standard BK(bez korpice) i standard sa korpicom. Sa standardom BK sam imao i neverovatne pogotke i na preko 50 m(fazan sa 12 u 8, i zec sa 16 u 8 standard sa korpicom). Super duck nisam probao jer sam preporuku dobio kasno (kupio B&P), a nisam ni king, što ne znači da neću!


Probaj kolegasrbijalov nećeš se pokajatiB)
 
aleksa
 Posto volim manja punjenja za kalibar 12 moj izbor za lov fazana i zeca bi bio Krusik Standard kartonska caura punjen sa 30 grama sacme kao prvi metak i Krusik Specijal od 34 grama kao drugi metak u pocetku a kasnije, kad pocne i zec oba Specijala.
Za patke Super Patak od 35 grama sacme i kasnije King posto se Super Patak radi samo u granulaciji 3.0 mm.
Za preplicu Krusik Quaglia 28 grama.
Lisica i sakal King 4.0 mm.
B)
 
hamerles
 

aleksa kaže:
Posto volim manja punjenja za kalibar 12 moj izbor za lov fazana i zeca bi bio Krusik Standard kartonska caura punjen sa 30 grama sacme kao prvi metak i Krusik Specijal od 34 grama kao drugi metak u pocetku a kasnije, kad pocne i zec oba Specijala.
Za patke Super Patak od 35 grama sacme i kasnije King posto se Super Patak radi samo u granulaciji 3.0 mm.
Za preplicu Krusik Quaglia 28 grama.
Lisica i sakal King 4.0 mm.
B)
B)
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Belom Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 869 04.12.2023. 18:14
Rotweil Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 100 04.08.2023. 22:38
Municija kalibra 30-06 MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 115 15.11.2022. 22:30
Cheddite Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 18 09.10.2022. 23:40
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,712 posete www.srbijalov.com