Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Krušik municija


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Krušik municija
vuk71
 kao patriota pucam krusik ili belom uglavnom ovaj prvi, i to sve od trapa, skita, lovnog od 32gr. super dak od dana kako je izasao na trziste, kinga, magnuma od 50gr. i nemam neke primedbe...
 
Podunavac
 Svaka čast za patriotizamBravo 2, ali ima i boljih za malu razliku u ceni.
Tri prsta 2Kolce
 
hamerles
 Patriotizam nego staTri prsta Sala na stranu nema boljeg domaceg metka od Krusika... Bye
 
ohotnik
 Prijatelj sam bivseg direktora fabrike lovacke municije Krusik koji je kao covek veliki strucnjak svoga posla lovac i sportista [pucao je glinene golubove].Otisao ja zbog svoga neslaganja sa sadasnjim rukovodstvom Smatram da ce krusik izgubiti na kvalitetu sto je vec vidljivo na novim serijama kojih ima u malim kolicinama na trzistu dok se nepotrose stare zalihe kojih ima dosta.Smatram i dosta smo razgovarali o tome da je domaci metak skup u odnosu na inostrane u toj klasi i bolji,Zasto, zbog toga sto radnik u italiji ima platu od 1400-2000 eura energenti su skuplji Transport iz Italije koji je drugaciji sa specijalnim dozvolama je izuzetno skup,carina,porez I na kraju u prodavnici cak i u valjevu fabrickoj cena metka lovnog je 30 din kao i fiooci,bornaghi,nobel sport i jos drugih Sportski metak 21-22 kao i b&p,rc,ns i drugi.To mi smeta jer mislim da uzimaju velike marze iako oni tvrde da ne ali neverujem.
 
hamerles
 Kod mene je po prodavnicama Krusikov KING 50 dinara ostalo za kalibar 12 oko 40 kako koji. Za kalibar 16 specijal BK 35 dinara ostalo tu do 40dinara. Dok je naprimer RC 44 dinara. U svakom slucaju skupi smo sa domacom dzebanom B)
 
aleksa
 U Lovcu AGP se moze naci Krusik po najpovoljnijoj ceni.Prosle sezone je sigurno to bio.Meni veci problem stvara njihov kvalitet i neujednacenost pre svega zbog variranja u performansama baruta.Verovatno zato u glavnu sezonu nikad nisam usao sa Krusikom,niti cu.Mislim da ima mnogo bolje municije za koji dinar skuplje po patronu i svake sezone uspevam takvu da pronadje.
Konkretno,prosle sezone je Krusik bio 28 din po komadu a jedan od mojih omiljenih patrona Mirage high speed 32 grama je kostao 30 din. po komadu.
Od Krusika u odnosu na cenu mislim da je najbolja Prepelica a sa ostalim se moze uspesno loviti ali ima i boljih resenja za malo veci novac,kao sto rece kolega Podunavac.
 
mirko knezevic
 Nije los Krusik nemojte bas toliko da ga kudite....Grin Ima ima dosta dobrih patrona koji su u tom rangu cene mozda i malo skuplji ali nije ni krusik toliko los,ja ga koristim dosta zimi,nije nikad slagao imao sam dobre pogotke sa njim,solidan metak...
Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
vuk71
 Znam da se za malo vise para moze pucati i bolja municija, al ja zadovoljan sa krusikom i patriota, jos da valja ppu nebi belotta nikada nabavljao...
 
hamerles
 Krusik je ipak nas. ja licno nisam nikada imao probleme sa njim. Zadovoljan samB) Neznam kakav je kad se puca iz PA ali sa klasicnim puskama sasvim ok metak... Za 35 dinara dobar jeB)
 
vuk71
 kolega hamerles ja pucam krusika iz PA dve godine nijedan zastoj trap, skit lovni do 50 grama...sve fercera...
 
hamerles
 Hvala kolega Vuk na informaciji. Znaci nas Krusik je dobar i iz PA.... Dobra je to municija B)
 
mirko knezevic
 Ja sam pucao krusik iz PA bez problema doduse plasticni patroni nisam probao kartonski,al plasticni stekce samo tako nema zastoja...B)
Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
aleksa
 Probao sam ja Standard,kartonska caura,takodje radi poluautomat bez problema.
Ali,jednom kolegi se desilo sa Standardom ali u kalibru 20 da otkine metalni deo caure i izbaci napolje a kartonski deo ostane u cevi sto je vrlo opasno.
Zato treba izbegavati pucanje patrona sa kartonskom caurom iz PA.
 
hamerles
 Krusik kalibra 16 specijal BK 29g sacma 3mm desilo mi se da je slagao i nije opalio prvi put sa krusikovim patronom da sam imao problem... Ispucao sam dosta tih specijal BK sa sacmom 3.5mm i bas sam se iznenadio kada ovaj sa sacmom 3mm nije hteo da opali.....Confused
 
Podunavac
 Kolega to je zato što je bila sačma od 3 mm, a tvoja puška navikla na granulacije od 5mm pa do PP.Grin
Tri prsta 2Kolce
 
sheytan
 

hamerles kaže:
Krusik kalibra 16 specijal BK 29g sacma 3mm desilo mi se da je slagao i nije opalio prvi put sa krusikovim patronom da sam imao problem... Ispucao sam dosta tih specijal BK sa sacmom 3.5mm i bas sam se iznenadio kada ovaj sa sacmom 3mm nije hteo da opali.....Confused

Kada metak slaze, tj. kada bidne samo "klick", ondaK je slagala kapisla, a poshto nashi proizvodjachi uvozU kapisliraTe chaure, to znachi da NIKAKVE VEZE sa laganjem metka nemaju!
Npr., najcheshtje zna da slaze Cheditte, od onoga na shta sam nailazio na strelishtima(gde se OGROMNA kolichina mechitja ispali). Fiocchi - NIKAD, koliko ja znam, a znam dosta! Stari

Bata-Ham., el Cheditte chaura, znash li?
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
hamerles
 

Podunavac kaže:
Kolega to je zato što je bila sačma od 3 mm, a tvoja puška navikla na granulacije od 5mm pa do PP.Grin
I breneke ROFL
 
hamerles
 

sheytan kaže:

hamerles kaže:
Krusik kalibra 16 specijal BK 29g sacma 3mm desilo mi se da je slagao i nije opalio prvi put sa krusikovim patronom da sam imao problem... Ispucao sam dosta tih specijal BK sa sacmom 3.5mm i bas sam se iznenadio kada ovaj sa sacmom 3mm nije hteo da opali.....Confused

Kada metak slaze, tj. kada bidne samo "klick", ondaK je slagala kapisla, a poshto nashi proizvodjachi uvozU kapisliraTe chaure, to znachi da NIKAKVE VEZE sa laganjem metka nemaju!
Npr., najcheshtje zna da slaze Cheditte, od onoga na shta sam nailazio na strelishtima(gde se OGROMNA kolichina mechitja ispali). Fiocchi - NIKAD, koliko ja znam, a znam dosta! Stari

Bata-Ham., el Cheditte chaura, znash li?
Na zalost druze ovo je krusik BK fiocchi je u pitanju. I ranije mi se to desavalo kada sam punio sam municiju imao sam neke stare Zevelo kapisle koje su htele da slazu ali sa original metkom ovo mi se desilo prvi put nisam mogao da verujemConfused
 
alex
 Krusik extra za cal 16. sacma 3.5mm ili 8-ca sta mislite kakva je za zeca?????
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
sheytan
 

hamerles kaže:
Na zalost druze ovo je krusik BK fiocchi je u pitanju. I ranije mi se to desavalo kada sam punio sam municiju imao sam neke stare Zevelo kapisle koje su htele da slazu ali sa original metkom ovo mi se desilo prvi put nisam mogao da verujemConfused

Znachi, Fiocchi kapisla je slagala, udarena iglom korektno? Koja je pushka u pitanju?
(npr., ZH imaju dosta tanke igle i relativno slabo udare kapislu, tako da se deshavalo da prvi put slaze, a drugi put iz iste cevi znala je da opali kapislu/metak)
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Belom Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 869 04.12.2023. 18:14
Rotweil Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 100 04.08.2023. 22:38
Municija kalibra 30-06 MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 115 15.11.2022. 22:30
Cheddite Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 18 09.10.2022. 23:40
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,911 posete www.srbijalov.com