Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Krušik municija


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Krušik municija
ohotnik
 Desava se da odredjena serija municije ima malo upustenu kapislu u cauri I puske kod kojih udarna igla malo krace izllazi nema dovoljnu snagu da aktivira kapislu.
 
sheytan
 ^ Bravo 2 Daabree! Zato bih voleo da chujem josh detalja, a eventualno i da vidim taj mechitj! iveli 3
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
hamerles
 

sheytan kaže:

hamerles kaže:
Na zalost druze ovo je krusik BK fiocchi je u pitanju. I ranije mi se to desavalo kada sam punio sam municiju imao sam neke stare Zevelo kapisle koje su htele da slazu ali sa original metkom ovo mi se desilo prvi put nisam mogao da verujemConfused

Znachi, Fiocchi kapisla je slagala, udarena iglom korektno? Koja je pushka u pitanju?
(npr., ZH imaju dosta tanke igle i relativno slabo udare kapislu, tako da se deshavalo da prvi put slaze, a drugi put iz iste cevi znala je da opali kapislu/metak)
Druze puska IZ-18 kalibra 16/70 metak Krusik specijal BK 29g sacma 3mm... Upustena je kapisla previse u cauri pa je udarna igla samo malo pipnula. Probao sam posle sa sledecim metkom sve je bilo OK i dalje cu kupovati istu tu municiju jer sam predhodno bas bio zadovoljan sa tim metkom... U svakoj seriskoj proizvodnji ima po neki fals pa tako necu kritikovati celu fabriku zbog jednog metkaB)
 
sheytan
 E, to je vetj tretji padez! Da se ja nisam uvatio priche o kapislama, ostalo bi napisano da ti je taj neki Krushik metak slagao, a shta, kako, zashto - niki ne bi znao, nego bi neko zakljuchio(POGRESHNO!) kako to, nachelno, ne valja...

Otju da kazem, da je trebalo da naglasish da se desilo to i to, ili chak da uopshte i ne pominjesh celu prichu, jer je samo mogla da dovede do nekih pogreshnih zakljoochaka! iveli 3

novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
hamerles
 Kasnijim pregledom metka dosao sam do saznanja o cemu se radilo... i uporedjivanjem sa ostalim patronima iste vrsteiveli 3
 
vuk71
 hamerles u nekim lovovima sam crkavao od smeha, moj PA sa krusikom radi ko lud al pojedinci imali priblem sa pelagrijem jos kupili sa dubokim dancetom to je kao ono pravo za PA... nisam saznao gde im lezi problem... ja ga nemam
 
hamerles
 vuce druze kada sam ponovnim pokusajem da ispalim taj isti metak opalio je bez greske.... Svasta se desavaConfused inace Krusik obozavam tako da necu menjati municiju nikakoB)
 
vuk71
 kolega hamerles i ja sam imao taj problem al daleke 1994 god, ako me metak slaze jednom u 15 godina nezelim celu fabriku da kritikujem... al ono sa ppu municiom je strasno...
 
hamerles
 U pravu si Vuce od hiljade ispaljenih Krusik metaka jedan je samo slagao kod mene. to je zanemarljiv procenat loseg jer je 1:5000 B) Ziveo Krusik B) HRISTOS VASKRESE Tri prsta 2
 
sheytan
 Zaboravih: Cheditte kapisla kada slaze(pricham o SOLIDNO udarenoj kapisli!), mozete je tutji 100x ponovo, selameta nema! Grin

Znachi, Fiocchi ako i slaze, slaze zbog slabog udarca po istoj! srbijalov

novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
hamerles
 Fiocchi je bio u pitanju... A taj isti slucaj mi se desio nekada davno sa kapislom Zevelo jednom i ovo sa Fiochijem drugi put. Nisam imao veci broj takvih slucajeva B)
 
sheytan
 Ja opet jedno, ti drugo. Grin Shta hotju da kazem? NIKADA nisam naishao na Fiocchi kapislu, koja UOPSHTE netje da opali! A to kada igla samo "lizne" kapislu ne treba ni rachunati, po meni! iveli 3



novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
hamerles
 

sheytan kaže:
Ja opet jedno, ti drugo. Grin Shta hotju da kazem? NIKADA nisam naishao na Fiocchi kapislu, koja UOPSHTE netje da opali! A to kada igla samo "lizne" kapislu ne treba ni rachunati, po meni! iveli 3


Razumeo sam teB) tako je ispalo da ju je igla samo pipnula neznam zasto i kako ali prvi put mi se desava. Fiocchi No1B)
 
vuk71
 da nebude da nema ja se vec snabdeo sa krusikovom municiju za predstojecu sezonu...
 
hamerles
 

vuk71 kaže:
da nebude da nema ja se vec snabdeo sa krusikovom municiju za predstojecu sezonu...
Nisi pogresio B)
 
oki
 Koristio sam krusikov KING 36g 5mm u lovu na lisicu padale su u vatri u vise slucajeva i na vecim daljinama od 50 m . Mada i ostali patroni nisu losi,nemam neku znacajniju primedbu
Bye
 
duka92
 Dali neko moze da mi kaze za KRUSIKOVU kvalju trap municiju kakva je ?
 
vlada lovac
 

duka92 kaže:
Dali neko moze da mi kaze za KRUSIKOVU kvalju trap municiju kakva je ?

Jel Quaglia ili TrapHmmm
 
duka92
 TRAP napisao sam gore niste primetili Grin
 
vlada lovac
 Vidi ovako, kvalja (quaglia-prepelica) i trap nemaju nikakve veze, prva vrsta je lovački metak i Krušik ga pravi u cal.12 i 16, dok je trap metak namenjen gadjanju glinenih golubova, mada se može uspešno koristiti za lov grlice
iveli
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Belom Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 869 04.12.2023. 18:14
Rotweil Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 100 04.08.2023. 22:38
Municija kalibra 30-06 MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 115 15.11.2022. 22:30
Cheddite Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 18 09.10.2022. 23:40
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,915 posete www.srbijalov.com