Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Krušik municija


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Krušik municija
ssekir75
 имало је пре две недеље за прпеелицу код Владе у Ритам. (не дерем се, истичем) МУНИЦИЈА ЈЕ ИЗ МАЈА 2020, ДАКЛЕ ПОЧЕЛИ СУ ПРОИЗВОДЊУ!!!PresreanPresreanPresrean
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Scorpion Hunter
 Krusik moze da menja vlasnike u nedogled, ali dok ne promeni kvalitet (pre svega sacme) na bolje, nikad nece biti patron...
 
Jason Brody
 Шта мислите о овоме? Чак их лију ловци у Америци.
Зове се 'ШШ' и приликом погодка се распада на одређени број фрагмената.
https://forum.gun...75230.html
 
ssekir75
 

Scorpion Hunter kaže:

Krusik moze da menja vlasnike u nedogled, ali dok ne promeni kvalitet (pre svega sacme) na bolje, nikad nece biti patron...


за разлику од оног говнета б&п ф2, кад крушик погоди дивљач пада.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Scorpion Hunter
 I meni se desava kad promasim, kazem da B&P ne valja...
 
ssekir75
 ја кад промашим ја сам промашио, али кад лети перје на све стране, фазан падне и побегне, и тако код неколико ловаца, а зец погођен 6-ицом на 40м има само подливе и ни једну једину сачму под кожом, е онда није до промашаја него до лошег метка. то са крушиком и беломом нисам видео. или је погођено, или је промашено. енде.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Scorpion Hunter
 Stavi papirnu metu na 40m pucaj 6ticom Krusikom, Specijalom ili Kingom nebitno, (nisam primetio razliku izmedju ta dva patrona osim u ceni) pa pogledaj koliko ima kuglica i kakav je posip. Posle probaj neki uvozni, neka bude i M90 ne mora neki kvalitetniji pa ces sam videti razliku. ..

Da se razumemo, nisam protiv Krusika, najvise sam lovio krusikom i najvise divljaci odstrelio sa njim, Ali kako koja godina kvalitet je sve gori a cena u rangu sa stranom muniijom, dok ne promene sacmu zbogom krsik...Belom tek necu da komentarisem, to nikad nije bio patron, pricam o lovnom metku ne trap i prepelica...
 
ssekir75
 о ловном метку и ја причам. само да рашчистимо нешто, кад говорим о крушику говорим о стандарду, картонац од 30 грама. специјал 12 моја пушка не воли, али видим да друге колеге лепо обарају са њим. патак је такође добар. што се кинга тиче, ни ја нисам приметио разлику. лично, базиран сам на белому и у 12 и у 16, док крушик стандард користим кад ми је мерак за картонску чауру. такође ми се одлично показао гром из блазнаве 6 у кал 12 у лову на гуске, коме је једина мана невероватно прљање цеви (старе серије, од новијих пуцао сам само трап и он је чистији од жабара).

што се стране муниције тиче, од онога што има да се купи код нас мени се најбоље показао мираж, рц (ако је оригинал) и шедит исто није лоше, док су ми два убедљиво најгора патрона баскијери и белот. ротвајл вајдмансхајл нисам пуцао активно јер ми је прескуп. м90 нисам пуцао и немам намеру.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Scorpion Hunter
 Krusik Standard (kartonac) nisam video sigurno 15godina, mozda i vise... Ostali krusikov asortiman sam koristio do prosle godine i tu sam stavio tacku na krusik.
Super Patak, po meni sitna sacma za tu namenu, sad i nekako, zimi (kad se inace ide na patke) 3mm nikako, da je barem 3,5mm...
Krusik, generalno Losa sačma, los posip na 30+ metra, na blize zvrsava posao, ali na blizu je svaki patron dobar. Prljanje cevi cemo da zanemarimo, sve je lose samo im je CENA kako treba...

Belom ga je mozda i prevazisao, samo sto Belom nema ujednacen kvlitet, naidje serija bude ekstra, pa naidje strasno losa i to je postalo lutrija ubosti seriju da valja, i belomu je cena poprilicno jaka za patron od 32g...

M90 steta ne koristiti, kvalitet koji je svetlosnu godinu ipred Krusika i Beloma. Da se razumemo, govoim o kvalitetu municije ne o patriotizmu...

Sto se tice stranih tu osim Belota koji je najgori na svetu, sve drugo je ekstra. Meni RC licno ne lezi pa ga ne koristim, ne kazem da je los... F2clasik na koji se zalite koristim u Fiber varijanti i patron je stvarno odlican. B&P kugle i krupa sacma su vrhuki. Miraž je za sitno bez premca, cak i trap. Rotvajl o njemu necemo trositi reci, to je patroncina...

Za svoje pare hocu da kupim kvalitet, i da cena opravda kvalitet a to krusik sigurno nije.
Jer ako Krusik Secijal 34g kosta 45 dinara, a Miraz t2 34g 48din,na koji je placena carina i transport, to znaci da krusik nikad vise u pusku ne ulazi...
 
ssekir75
 ја лично специјал не волим (тачније не воли га моја бокерица), али колеге га масовно користе и имају доста добре резултате с њим. дакле, отпада ти прича да не ваља. картонац је био у производњи до пре коју годину, а видим да је опет кренула производња, што ми је драго. колега је са њим рушио гуске да су се сви чудили. патак се показао добро. која је разлика у односу на специјал 10 немам појма, али да је добар, јесте. и ја мислим да би требало правити га и у 3,5мм.

белом је мени легао и у 12 и у 16 и немам намеру да мењам док га стварно не засеру. а чини ми се да им је свака серија све боља. кугле им носе болесно тачно из тоз 34, а и трап им је супер. по цени од 40 дин по комаду не видим да је прескуп.

ф2 је код мене завршио сваку причу. може ловац да погреши, али три ловца да имају добре поготке (виде се ударци од сачме кад кер придави дивљач) а да нема пробоја, е па онда није ни до ловаца ни до серије него цео метак не ваља за две паре. али то је баскијери , па по њему не сме да се пљује. то је резервисано за крушик и белом. једино што вреди на њему је лепа чаура.

и ја хоћу да за своје паре купим квалитет, а то ф2 није.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Scorpion Hunter
 I 40din je velika para za djubre od metka, posle koga ne mozes ocistiti pusku. Kod mene je Belom 42 din i to za sitno, dok je M90 od 36g, 46din bilo sitno bilo krupno. Kvalitet koji je svetlosnu godinu ispred Beloma.
Kvalitet Krusika je stigao dotle da je prava retkost da sretnem lovca koji ga vise koristi, cak i oni najveci zagovornici krusik municije (od kojih sam i sam bio) su digli ruke od njega...

Posle vasih upisa za patron Baskieri F2 Clasik uradio sam test. Crno plasticno bure (tvrda plastika, nadjoh ga bacenog kad smo lovili) 40m 4mm sacma prosvrano bure kao resetka, tako da u pricu kako ne probija zeca ili fazana ne mogu da poverujem.

Da se ogradim, uopste nisam zagovornik B&P municije, pricam o kvalitetu domace municije i cenama u poredjenju sa stranom daleko kvalitetnijom.
S obzirom da u sezoni ispucam vecu kolicinu municije, normalno je da gledam odnos cene i kvaliteta i biram za solidne novce odgovarajuci kvalitet, mislim da je u odnos cene i kvliteta M90 van svake konkurencije...
 
Macvanski lovac
 Ne znam sta novo da kazem,ponovio sam mnogo puta,lovim iskljucivo Krusikom vec 15 god. nikad nisam imao potrebu ni da pomislim o promeni municije Confused testove na papiru nisam radio,a i zasto bih,da otvaram patron da vidim sacmu ili sta god,zasto bih to radio,sve dok divljac pada nemam nameru da menjam....usput,spomenuste Selier belot gore,ovog leta sam dobio dve kutije,plasticna caura 8 i 10 sacma,mislim 32gr...sad u septembru,dva lova na patke,palo je 5-6 kom bez problema,na zavidnim daljinama....samo hocu da kazem,na prvom mestu zavisi od pogotka,gresaka u serijama sigurno da ima,kod jeftinije-srednje klase municije,ali i kopije uvoznih marki treba uzeti u obzir.
Rodjen da budem lovac
 
clico2
 Svaka cast Kolega samo ja za sebe znam da u moje Puske to djubre S&B nece da udje...
 
arli
 Bile su i ranije neke priče da se Belot za nas mučenike-Srbija puni u Bosni,da li je tačno-bog dragi zna...Da je loš to stoji,barem za cal16.
 
Macvanski lovac
 Za S&B ne kazem da je dobar ili los,samo iznosim kratko iskustvo,koje je za mene bilo iznenadjujuce,jer nista lepo nisam cuo za njega,slicno se prica i za Krusik,ali u manjoj meri,pa opet ja mu ne nadjoh manu.
Rodjen da budem lovac
 
clico2
 

arli kaže:

Bile su i ranije neke priče da se Belot za nas mučenike-Srbija puni u Bosni,da li je tačno-bog dragi zna...Da je loš to stoji,barem za cal16.
Ni cal 12 nevalja nista! Ja vam iznosim moje iskustvo. Za S&b Sevici i njihov Grom su Svetlosnu godinu ispred!!!
 
kimi
 

arli kaže:

Bile su i ranije neke priče da se Belot za nas mučenike-Srbija puni u Bosni,da li je tačno-bog dragi zna...Da je loš to stoji,barem za cal16.

Ima dosta priče o municiji iz Bosne od B&P do Miraža i ostalih. Čak je i ovde na forumu pisano o tome uz fotografije i 'dokazano' da su to falsifikati. Najverovatnije da elaboracije nisu kao fabričke što je za očekivati od 'garaža municije' ja bih se samo zapitao kako je to dospelo na šire tržište.
Falš metak mora biti jeftiniji a staro je pravilo koliko para toliko muzike.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
arli
 Tuga za nas lovce,ako je to tačno...Confused
 
Scorpion Hunter
 Trgovina dusu nema, mnogo je fajs i falsifikat robe, u ostalom zasto ne bi bila i municija...

Moje licno misljenje je da velike trgovine imaju kontrolu na uvoz municije i da u velikim trgovinma nema fals mundze... Mozda po malim radnjama bude flseva ali opet i to neko kontrolise, bar mislim...

Nije Krusik bas toliko los, ne racunajuci domace proizvdjace, sve je to manje vise gore od Krusika...
Sto se tice stranih mundzi, za npr: Lambro, Rio, a pogotovo S&B , Krusik je bre izmislio patron!.. Meni je krivo sto ne porade na kvalitetu da vrate krusik kakav je bio do pre 10 godina...

Da rezimiramo,Krusik je zalosno porediti sa Italijanskom municijom, Sa npr Rotvajlom, cak i sa M90... to je mundza daleko, daleko ispred...

Nista sto sam napisao nije npamet, po sezoni ispucam po nekad i preko 1000 lovnih patrona, trap ne racunam. Napucao sam se svakakve municije sa naseg trzistra i dobro znam kakva je koja mundza... Sacmenom municijom najvise lovim Divlju Patku, za koju treba daleko bolja municija nego za npr fazana, lovci na fazana zato i ne razumeju da je Krusik zadnjih godina jako jako los, daleko losiji nego nekad...
 
ssekir75
 Муницију купујем углавном у Канони, а мислим да Канона није баш неко ко се зајебава са фалшовима. Крушик сам куповао у АГП Ловац док је постојао у Нишу, касније у Зрењанину. Дакле, прва рука. Мени специјал не лежи и више га не купујем, али још имам залихе стандарда и врло радо их користим за кал 12. понављам, доста колега пуца специјал и врло успешно лови, а распон оружја се креће од обичне Заставе м75, преко руских и чешких пушака, до Берете и Франкија.

Прича се да је проблем Крушка мекана сачма и неправилан облик. Чувам Миражов метак у коме се лепо види половина куглице. И петрловање им није бог зна какво, Крушик има боље. Значи ли то да Мираж не ваља? Ја имам баш супротно искуство, одличан је. Али како рекох, по Жабарима не сме да се пљује, то је резервисано за Крушик и Белом...

п.с. пушку свакако очистим без већих проблема, чиме год да пуцам. једино што је баш било претерано чађаво биле су старе серије Грома, али и то се чистило без веће муке.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Belom Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 869 04.12.2023. 18:14
Rotweil Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 100 04.08.2023. 22:38
Municija kalibra 30-06 MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 115 15.11.2022. 22:30
Cheddite Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 18 09.10.2022. 23:40
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,856 posete www.srbijalov.com