Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Krušik municija


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Krušik municija
Grom
 Krušik sam davno kupio u Zagrebu i bio je odličan. Kal.12 i 16. Kasnije nisam uzimao. Belot je smeće kakvog nema, ni u jednom kalibru mi nije valjao. Magnumi od 46 i više grama im mogu proći, kao i kugla 12/76 koja je solidna. Ali i ona nije napunjena za kalibar kako treba. Ako imate M90 po dobroj cijeni, nemate se šta misliti. Dogodi se i njima greška ali uglavnom je ok. Ne znam koga krpi to što je metak hrvatski, taj nije normalan. I mi pucamo PPU, pa šta?? B&P je odličan i ima dobru ponudu. Kod nas ga ima puno i koristi se dosta, ali M90 zapravo ne zaostaje puno. Sve komponente su europske, tako da nema problema. I neće svaka puška svaku patronu, treba probati na papiru više punjenja i proizvođača. Stižu komponente pa se nadam opet puniti, kad potrefiš svoju mjeru onda je to milina.
Grom
 
Scorpion Hunter
 Danas videh "novi" Specijal 34 BK, Serija od pre 3 meseca. Na prvi pogled vidi se da se malo radilo na kvalitetu. Kutija cvršca nego stara. Bolja štampa na patronu, otvorim jedan vidim i sacma druga, nije onaj krs kao sto je bila, ima par polumeseca i jedno spljosteno ali daleko bolje nego sto je bilo. daleko je to sve od nekog kvliteta ali ima pomak na bolje... Uzeh neki i za probu ujutru na Patke... Ono sto me najvise nervira je cena, Krusik 34g 45din a hrvatski M90 36g 46din...
 
Macvanski lovac
 40 din je prva ruka,na vecu kolicinu se isplati.
Rodjen da budem lovac
 
Scorpion Hunter
 Jutros probao, Cenzurisano ostaje Cenzurisano ... Cev kao sulundar Sad cak se neki krupni opiljci lepe unutra za cev (nisam to do sada video) verovatno komadi od čepa Sad krusik u moje cevke, nikad vise Sad
 
arli
 A ja taman da pohvalim krusik u 12 calibru, 1,7mm iz poluautomata na prepelicu, pucao mi drugar-bio kod mene u gostima,kao u bajci-one teške,jedva se dižu iz visoke trave,bukvalno bez omašajaSmile Iskreno u cevku nisam gvirkao...
 
petarp016
 Ovako,ja sam ranije godinama koristio b&p i f2 i long range i mb extra i kleo se u te patrone,kad sam se ozenio,prestao da idem u lov,nakon 6 godina ponovo poceo da idem i ove godine pazario krusik,jer ovde u leskovcu nema vise b&p patrona,i ove nedelje bio prvi lov na fazana a moja grupa koristila samo krusikove patrone,bilo da je bk,bilo specijal bilo standard,znaci fazani do 30,40m padali su kao krpa,samo jedan nije ostao na mestu pogotka,vec otrcao u obliznje zbunje ali sa kerom nasli podigli i opet pogodili i tad je bio gotov,kasnije videli da je prvi metak pogodio zadnju nogu samo a drugi put u sred glave je bio pogodak,tako da na lovackim daljinama do 40,50m nije potrebno nista jace ili bolje,samo nauciti kako da se gadja
Poz
Ruski top - IZ 27
 
DakiNS
 Uh kolega , koliko nogu imaju fazani kod vas? Ili su to neki mutirali od radijacije.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
petarp016
 Ne moramo biti sakrasticni,ja pricam samo svoje iskustvo iz prve ruke,fazan je bio pogodjen u desnu nogu i otkinuta su mu bila 2 prsta,kao takav se zavukao u zbunje na par metara od mesta pogotka,drugi metak ga je na 10m pogodio u glavu i skoro pa otkinuo,ali ok,salite se,zato ljudi i vise ne objavljuju komentare a ubuduce necu ni je
Pozdrav i svako dobro svima na forumu
Ruski top - IZ 27
 
DakiNS
 E Petre al si nakrivo nasađen , ako pročitaš postove nekoliko godina unazad , videćeš da je šala sastavni deo komunikacije , ne budi nakraj srca.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Scorpion Hunter
 Na ovom forumu Krusik ispade najbolja municija Shock samo jos fali da neki pobro napise da je Zastavina Bokerica najbolja puska i da kompletiramo... Grin
 
Macvanski lovac
 Nije najbolji sigurno,vec je vise u smislu da ne treba bolji,ispucam po sezoni oko 250kom,meni bolji ne treba,ali kao i municija,tako i mi,nismo svi isti,nekom odgovara,nekom ne i to je normalno tako.
Rodjen da budem lovac
 
Macvanski lovac
 I kakvi su utisci u jesenjem lovu? Nisam osetio nikakvu razliku u odnosu na prethodne godine,Specijal 3,5,sto je pogodjeno to je palo...
Rodjen da budem lovac
 
petarp016
 Moja grupa koristila mahom krusik specijal sto u kalibru 12 sto u 16 i semi u kalibru 16,sve sto je bilo lepo nanisanjeno palo,kolege iz 16 par puta fazana i na 50m,sve u svemu kad je bio dobar pogodak dobro je i palo,moje licno iskustvo posle nekoliko godina ne idenja u lov i koriscenja za mene sada nove krusik municije za pohvalu!!!
Inace poredjenja radi za rodj mi otac kupio kutiju rotweil specijal patrona 10 komada 3mm i 10 komada 3,5mm,jedne nedelje lovio s njima,nikakve razlike u preticanjima i gadjanju nisam imao ali da priznam ispucao 5 patrona i pogodio 5 fazana nisam imao promasaj,ali za moje uslove i godisnji budzet za lov preskup metak
Ruski top - IZ 27
 
ssekir75
 у канони налетео на картонац у кал 16. Vebanje кружно пертловање, смб чаура, отварање као да никад није ни пуњена, мерак! једино што је по мени прејака цена, 45 дин, исто као и специјал, што никад није било, али јбг, било ми мерак па сам купио две кутије (било само десетка). једино што ме нервира, нигде не пише колико је грама пуњење. какогод, паде фазан као крушка.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
petarp016
 

ssekir75 kaže:

у канони налетео на картонац у кал 16. Vebanje кружно пертловање, смб чаура, отварање као да никад није ни пуњена, мерак! једино што је по мени прејака цена, 45 дин, исто као и специјал, што никад није било, али јбг, било ми мерак па сам купио две кутије (било само десетка). једино што ме нервира, нигде не пише колико је грама пуњење. какогод, паде фазан као крушка.

Trebalo bi da je 28g za 16 dok za 12 je 30g
Ruski top - IZ 27
 
petarp016
 Video danas na nekom sajtu u ponuiu imaju krusik disperzant,pa rekoh da pitam da li je mozda neko koristio,jel samo 2 razlicite sacme ili imaju i krstic unutra?
Ruski top - IZ 27
 
ssekir75
 користим ја, нажалост имам још само пет комада. данас је један такав скинуо лепог дебелог патка. имају крстић на чепу. ја сам користио само осмицу, тад није било друге гранулације, а да је било десетке где би му крај био. за патке и фазана у густом је баба рога.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
petarp016
 Hvala na info,svakako ako naidju kod nas u Le,pazarim 2 kutije za probu Smile
Ruski top - IZ 27
 
ssekir75
 Ту и јесте проблем, ретко га има.Confused
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Scorpion Hunter
 Blizi se sezona letnjeg lova, treba polako pripremiti laku municiju za letnju sezonu: prepelica, golub, grlica... Gde kupujete Krusik Prepelica i Krusik Standard (kartonac kruzno pertlovan) kal. 12?
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Belom Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 869 04.12.2023. 18:14
Rotweil Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 100 04.08.2023. 22:38
Municija kalibra 30-06 MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 115 15.11.2022. 22:30
Cheddite Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 18 09.10.2022. 23:40
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,256,433 posete www.srbijalov.com