Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Preparati, ulja za zaštitu kundaka i održavanje


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Preparati, ulja za zaštitu kundaka i održavanje
Sniper Hunter
 canis aureus
I jope jaJaooo
Poštovani administratori,
'bil mogla tema o preparatima-uljima za zaštitu, reparaciju kundaka i tako to, pod OPREMA ili već gde hoćete da je turite, pa da vidimo ko sa čime maže i premazuje, štiti i zaštićuje ...
-vidim da izlazite u susret sa otvaranjima tema pa se okuražih i da tražim tako neke nove tj kojih još bilo nije a mogu biti zanimljive, korisne i sl.
 
Podunavac
 Schaftol i Balsin. A u nedostatku navedenih posluži i Balistol. Prva dva su bolja, ali su i prilično skupi.
Tri prsta 2Kolce
 
aleksa
 Procitao sam nekoliko puta da je laneno ulje mnogo dobra stvar ali nikako da ga nabavim i isprobam.Ne samo da stiti nego i podstice da dodje do izrazaja prirodna tekstura drveta.Ne znam gde bi moglo da se pronadje?
 
Sniper Hunter
 U prodavnicama boja i lakova ali trazi laneno slikarsko ulje nemoj firnajz
 
asivica
 Aleksa,laneno ulje ja mislim da mozes naci samo u bolje snadbevenim farbarama.Hmmm
Jedva cekam da nedelja dodje...!!!Besan
 
arnotije
 Ja sam do skoro imao laneno ulje, neke stare zalihe, ali ga vise nema pa sada prskam balistolom, mada se brzo isposti kundak od njega.
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
kelt
 ja jos uvek za odrzavanje gvozdjurije koristim stari sinol sprej i sinol ulje sasvim su O.K. mozda malo gusi sprej ma ko ga sisa gusi me i ovaj gradski smog, a od neceg se jednom Histerianmora krepati.
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
canis aureus
 Neki kažu najbolje je laneno ulje i oni su u većini, dok ima i onih koji nikako ne preporučuju laneno ulje. Kome je verovati?!?
Majstor kundačar koji mi je napravio predivan i pre svega funkcionalan orahov kundak preporučio mi je laneno ulje jer i sam ga dosta koristi u te svrhe. Verovaću mu i čim potrošim Schaftol koji mi je od ranije peostao isprobaću i laneno!
 
VLADE
 drugari nemoj te se zanositi nekim rekla kazala-laneno ulje je srestvo za impregnaciju drveta po pravilu se mesa sa terpentinom to je srestvo za razredjivanje lanenog ulja svaki kundak kada se zavrsi maze se uljem vise puta ali drvo upija ulje istice saru i zasticuje ali samoDUBINSKI uvek vam povrsina ostaje suva i sve je to lepo dok nepadne kisa a vu u lovu i vratite se kuci a kundak se osusi ni pojave se fleke ocupavi itd. dabi kundak bio zasticen posle uljenja mora da se zastiti a to je politura u matu u sjaju ili vosak znaci koliko god ga mazali on ce na pvrsini biti suv i tako da tu nije zasticen pa vremenom pocrni i izgleda ruzno a saftol je nemacko srestvo koje je za kundake ali nemozete stari kundak mazati on nece da upija to jer je ugladjen i ispolitiran mora se osmirglati pa onda a saftol nije nista drugo nego laneno ulje u boji pomesano sa terpentinom zato ima onakav miris i nije lose resenje ja ga mnogo koristim koga interesuje laneno ulje imate u slikarskim radnjama u apoteci ili u farbarama zvezdino je mnogo dobro ali nemojte kupovati firnajz to nije isto
jankovic vladimir
 
VLADE
 zaboravih jos da dodam moje kolege kundacari kazu da samo treba mazati lanenim i to je to to je prica zato sto politura je tezak posao i trazi vreme a ko hoce kundak u matu oni kazu e to samo onda mazi uljem e nemoze to tako nego postoji politura u matu koja nesija i nije jeftina a lakse je reci toti je to i daj pare i cao nije to bas tako jasae ovim bavi jer to volim iz dna duse a mogao sam da radim bilo sta drugo i bolje bi zaradjivao ali ljubav je cudo
jankovic vladimir
 
arnotije
 

VLADE kaže:
zaboravih jos da dodam moje kolege kundacari kazu da samo treba mazati lanenim i to je to to je prica zato sto politura je tezak posao i trazi vreme a ko hoce kundak u matu oni kazu e to samo onda mazi uljem e nemoze to tako nego postoji politura u matu koja nesija i nije jeftina a lakse je reci toti je to i daj pare i cao nije to bas tako jasae ovim bavi jer to volim iz dna duse a mogao sam da radim bilo sta drugo i bolje bi zaradjivao ali ljubav je cudo


[xhide]Evo Vlade ako moze mala pomoc od tebe. Kako zivim na Kosovu nije moguce da ovu pusku prenesem u Srbiju jer za nju nemam 'srpske papire' i da je odnesem bilo kom majstoru da ne kazem tebi ;) pa ako mozes da mi pomognes a stvar je sledeca. Imam toz mc21 god proizvodne '89, inace se radi o poluatumatu,ako ti nesto znaci mogu da te posaljem sliku. E sad hteo bih malo da sredim kundak onako u kucnoj reziji. Kundak je inace fabricki, nije lakiran, i tretirao sam ga lanenim uljem a sada balistolomsoa(kao sto sam napisao u prethodnom postu). Mozes li da navedes postupak (hronolski) da mu vratim strai sjaj. Mislim da bi ovo koristilo i ostalim clanovima. Pozdrav[/xhide]
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
VLADE
 najbolje bi bilo da skines kundak mada neverujem da imas kljuc jer mc21 ima specifican sraf od nazad ako nemozes onda smirglaj krupnom prvo pa kad skines povrsinu nakvasi ga vodom pa kad se osusi onda sitnijom i opet ga nakvasi i idi sve tako do400vodene a kreni sa 80 onda kupi neki vodeni bajc u kojoj ti volis nijansi i obajcuj krpicom pa ako podigne vlakna ti ga sa jedno 500 presmirglaj i mazi lanenim uljem a ako hoces sjak onda kad to uradis obrati se dole nekom slikaru i trazi mu da ti ispolitira kundak on ce znati odma o cemu je rec
jankovic vladimir
 
canis aureus
 Hmmm
canis aureus priložio:
9_5.jpg
 
Sniper Hunter
 

canis aureus kaže:
Hmmm

I jesi ga probao kakvo je?
 
slavisa1205
 Ovo braon ulje nije dobro jer puno potamni kundak pa on izgleda kao da je ofarban a ne nauljen. Postoje svjetlije varijante pronta. Isprobavao sam ga na jednom komadu orahovine i posle samo jednog "bogatijeg" premaza pronto je usao oko 6-7 milimetara u drvo.
 
VLADE
 ljudi nije kundak namestaj pronto je srestvo za odrzavanje namestaja;(srbi ce svega da se sete)
jankovic vladimir
 
canis aureus
 

VLADE kaže:
ljudi nije kundak namestaj pronto je srestvo za odrzavanje namestaja;(srbi ce svega da se sete)

... nameštaj od punog drveta a i kundak takođe može da bude ...Confused i ako se PRONTO koristi za najskuplji nameštaj od punog drveta zašto bi bio loš za kundak ako je isti drveni?!?
 
VLADE
 namestaj nije izlozen atmosferskim uticajima kao kundak
jankovic vladimir
 
Sniper Hunter
 Znaci da je dobar za "salonsko " oruzije Grin canis namazes kundak i prosetas od salona do spavace sa puskomSmeko
 
bela
 vlade: sve za lepotu B)
jer lepota je prolaznaHmmm
vižlan i terier
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Održavanje (čišćenje) karabina KARABINI 165 05.01.2019. 07:20
Dermo preparati GALERIJA TROFEJA I UMETNIČKIH DELA 366 12.09.2017. 09:43
Trap mašine (izrada ,održavanje ,itd.) LOVNO STRELJAŠTVO 34 20.05.2016. 22:07
Pravilnik o merama za sprečavanje štete od divljači i na divljači i postupku i načinu utv PROPISI O LOVU 12 26.08.2015. 13:11
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,220 posete www.srbijalov.com