Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Čelična sačma


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Čelična sačma
Hunter forever
 Ja licno iako nelovim jos nebi voleo da se uvede celicna sacma.Sta onda trebaju stare i ocuvane i kvalitetne puske da se okace o zid kada se to dogodi.
marka Engleski poenter marka
 
vlada lovac
 Možda će Česi početi ponovo da prave S-Ball plastic
 
nemeza
 

Hunter forever kaže:
Ja licno iako nelovim jos nebi voleo da se uvede celicna sacma.Sta onda trebaju stare i ocuvane i kvalitetne puske da se okace o zid kada se to dogodi.


Ne moramo kao što reče kolega kelt i sa starijim puškama bez problema može da se ispaljuje čelina sačma sa korpicama. Po patronu je manja gramaža, pritisak je isti a korpica sprečava da čelična sačma oštećuje cev, samo je pitanje dali je isti učinak. Pozdrav. Bye
 
Sniper Hunter
 Ali i sa korpicama se postavlja pitanje cokova kod starijih pusaka sa fiksnim cokovima ja mislim da nece iciConfused
 
ohotnik
 

Sniper Hunter kaže:
Ali i sa korpicama se postavlja pitanje cokova kod starijih pusaka sa fiksnim cokovima ja mislim da nece iciConfused
Pravilno mislis kolega nece ici Ali lovci nemoraju da se sekiraju nece to vrlo dugo doci kod nas A i kada dodje vazice samo za lov barske divljaci kao u nekim zemljama u kojima se primenjuje taj zakon
 
Sniper Hunter
 

ohotnik kaže:

Sniper Hunter kaže:
Ali i sa korpicama se postavlja pitanje cokova kod starijih pusaka sa fiksnim cokovima ja mislim da nece iciConfused
Pravilno mislis kolega nece ici Ali lovci nemoraju da se sekiraju nece to vrlo dugo doci kod nas A i kada dodje vazice samo za lov barske divljaci kao u nekim zemljama u kojima se primenjuje taj zakon


Tacno tako kolega jer i u EU nije svuda uvedena nego samo za zatvorene vode bare jezera... a mi jos nismo u EU jedino ako se ovi nasi ne povampire pa da uvedu zakon pre ulaska sto me nebi cudilo a o starijim puskama ja u njih ne bih stavljao celicnu sacmu, ako moze zasto su poceli da prave nove puske i zigosali iste ,ne verujem samo da je marketinski trik.
 
Hunter forever
 Pa sniper kako ces onda puniti patrone???Sad
marka Engleski poenter marka
 
Sniper Hunter
 Prilagodicemo se uslovima prelazimo na livenje bizmutne sacmeGrin tj ekoloski ,i za ovu se koristi ista masina misli Sniper 2 koraka ispredGrin
 
ohotnik
 Nije marketinski trik Vec sam ranije naveo da celicna sacma nema svojsvstvo kao olovna da se periferna zrna sacme deformise na suzenju cevi I dolazi do pojacanog pritiska na dusi cevi A puske starije generacije nisu napravljene ni tormentisane za taj prisak.
 
Sniper Hunter
 http://www.svartkrutt.net/articles/vi....php?id=18

Sve je objasnjeno cak je tacka topljenja bismuta manja nego olova uz male izmene lije se i bismutska samo je malo laksa od olovne a ima skoro iste osobine kao i olovo mozda i moze da se ispaljuje i iz nasih starih tandzariGrin 
 
Podunavac
 

aleksa kaže:

Podunavac kaže:

Neca92 kaže:
Trazio sam na svojoj pusci taj zig, ali nisam mogo da nadjem... Confused Kupljena prosle godine u Aprilu, iz 27... Nadam se da moze iz nje da se puca sa
celicnom sacmom bez problem da pucam, naravno sa odgovarajucim cokom... Confused



Neco možeš da koristiš čeličnu sačmu iz cilindar, 1/4, i 1/2 čoka. A iz 3/4 i punog čoka NE. Ako imaš izmenjive čokove.


Potpuno pogresan i opasan savet ali verujem ne zlonamerno!
Celicna sacma iz ruskih pusaka se sme pucati i sa obicnim cokovima ali suzenja od 0.52 mm pa navise znaci sa 3/4 coka i punim cokom.
A ovo iz razloga sto municija punjena celicnom sacmom ima vece pritiske i celik je tvrdji od olova.
Cilindar,1/4 coka i 1/2 coka su previse tanki i opasno je pucati celicnu sacmu sa njima zavrnutim u cevi!!!


Kolega vidim da si kasnije shvatio da si pogrešio i da si se izvinio ali ipak moram nešta da kažem u vezi ovoga. Možemo ovde da raspravljamo i ubeđujemo jedni druge o svemu i svačemu, i da ubeđujemo jedni druge o ispravnosti našeg mišljenja, ali kod ovakvih ozbiljnih stvari ne sme da se piše nešta u čega nismo sigurni. Ovde može da dođe do oštećenja oružja i čak povrede strelca. Ko što ti reče verujem da tvoje greška nije bila sa lošom namerom, ali ne treba trčati pred rudu. Pošto nisam mogao da slikam čokove kopirao sam jedan deo tehničkog uputstva.
Ovo u prevodu znači sledeće:
UPOZORENJE! NE KORISTITI PATRONE PUNJENE SA ČELIČNOM SAČMOM ILI DRUGOM SLIČNOM TVRDOM SAČMOM ZA ČOK VELIČINE VEĆE OD MODIFIKOVANOG (1/2) ČOKA (OZNAČENOG SA M) NAMENJENOM ZA ČELIČNU SAČMU.
Podunavac priložio:
cokovi_1.jpg

Tri prsta 2Kolce
 
aleksa
 ZAMOLIO BIH DA SE MOJ POST KOJI SU CITIRALI KOLEGE OHOTNIK I PODUNAVAC OBRISE JER MOZE IZAZVATI NEGATIVNE POSLEDICE!
A ONDA I OVAJ POSTO JE PISAN KRUPNIM SLOVIMA!
Hvala unapred!B)
Post ostaje mislim da je jasno iz tvog izvinjenja i ostalih postova da je greska!
Srbijalov Admin Tim!
 
Podunavac
 U starijim puškama definitivno ne sme da se koristi čelična sačma. One nisu predviđene da izdrže takva opterećenja na ustima cevi, a u glavnom su rađene u kombinaciji 1/2 čok, pun čok. Kolega Sniper Hunter je već postavio oznaku za čeličnu sačmu, a evo i oznake za čeličnu sačmu kod Ruskih pušaka Baikal.
Tri prsta 2Kolce
 
Sniper Hunter
 

Podunavac kaže:
U starijim puškama definitivno ne sme da se koristi čelična sačma. One nisu predviđene da izdrže takva opterećenja na ustima cevi, a u glavnom su rađene u kombinaciji 1/2 čok, pun čok. Kolega Sniper Hunter je već postavio oznaku za čeličnu sačmu, a evo i oznake za čeličnu sačmu kod Ruskih pušaka Baikal.


Kolega ja mislim da nije samo oznaka za ruske puske nego da je usvojena za sve proizvodjace u svetu ista i da svi utiskuju istu oznaku zig da je puska za celicnu sacmu i moja i tvoja su iste oznake
 
Podunavac
 Jeste druže to međunarodna oznaka za čeličnu sačmu, ali ova je iz IŽ uputstva loše sam se izrazio. Takav je znak za sve osim što možda poneki proizvođači još nešta dodaju uz njega.
Tri prsta 2Kolce
 
aleksa
 Pronasao sam upozorenje u specifikaciji za MP-153 i postoje dve napomene.
Prva kaze da se celicna sacma ne sme pucati iz pusaka koje nemaju utisnut zig koji je kolega Podunavac postavio.
Druga kaze da se celicna sacma sme pucati samo sa cokovima na kojima pise "steel".
Iz ovoga proistice da ako puska ima promenljive cokove sa oznakom "steel" ali nema zig,onda se ipak ne sme koristiti za ispaljivanje celicne sacme.
Neco92,koji je tacno model tvoje puske i da li je magnum ili 12/70?
 
hamerles
 

Hunter forever kaže:
Pa sniper kako ces onda puniti patrone???Sad
Pocecu da skupljam kuglice iz lagera i nakupice se sacme koliko ti volja... posto kod mene bara i barske divljaci nema ja se ne sekiram uvodjenjem ovog zakona B)
 
Neca92
 

aleksa kaže:
Pronasao sam upozorenje u specifikaciji za MP-153 i postoje dve napomene.
Prva kaze da se celicna sacma ne sme pucati iz pusaka koje nemaju utisnut zig koji je kolega Podunavac postavio.
Druga kaze da se celicna sacma sme pucati samo sa cokovima na kojima pise "steel".
Iz ovoga proistice da ako puska ima promenljive cokove sa oznakom "steel" ali nema zig,onda se ipak ne sme koristiti za ispaljivanje celicne sacme.
Neco92,koji je tacno model tvoje puske i da li je magnum ili 12/70?

IZ MP-27 em 12/76 izmenljivi cokovi, itd... Bas sam gledao, na coku 1/4 pise IC-Lead i IM-Steel... To znaci da se sa njim bez problem moze pucati celicna sacma! Pun cok i polu cok su mi u pusci, nisam hteo da ih vadim da vidim sta pise na njima...
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
Neca92
 

Podunavac kaže:
U starijim puškama definitivno ne sme da se koristi čelična sačma. One nisu predviđene da izdrže takva opterećenja na ustima cevi, a u glavnom su rađene u kombinaciji 1/2 čok, pun čok. Kolega Sniper Hunter je već postavio oznaku za čeličnu sačmu, a evo i oznake za čeličnu sačmu kod Ruskih pušaka Baikal.

Zagledao sam pusku dobrih 5minuta i nigde ne videh ovaj zig... Confused
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
hamerles
 Celicna sacma Sad srbijalov
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,566 posete www.srbijalov.com