Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Čelična sačma


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Čelična sačma
Sniper Hunter
 Listajuci kataloge sa sajma iz Francuske pronasao sam zanimljivu stvar danas ,pojedina municija sa celicnom sacmom moze da se puca i iz pusaka koje nisu za tu sacmu pronasao sam za Rottweil municiju
http://www.rottweil-munition.com/fr/d...p;navid=19
za 3 najcesca kalibra
http://www.rottweil-munition.com/fr/c...m?navid=62
i za sportsko pucanje, zbog specijalno konstruisane casice kontejnera mogu se upotrebljavati i iz pusaka koje nisu za celicnu sacmu
 
hamerles
 Dobra je ovo dzebana samo sto smo mi kao narod exstrenni zagadjivaci voda kako kazu evropljani narod koji se davi u sopstvenom smecu. Gledah juce moju omiljenu emisiju Sasvim Prirodno prikazivase Perucacko jezero gde se na brani jezera skupilo tone i tone plasticnih flasa i ostalog otpada da je to strasna slika prelepe reke Sad Tako da nasi veliki politicari i trebaju da pocnu sa zagadjivacima voda ali od pocetka a ne od sacme to je kraj...
 
Sniper Hunter
 

hamerles kaže:
Dobra je ovo dzebana samo sto smo mi kao narod exstrenni zagadjivaci voda kako kazu evropljani narod koji se davi u sopstvenom smecu. Gledah juce moju omiljenu emisiju Sasvim Prirodno prikazivase Perucacko jezero gde se na brani jezera skupilo tone i tone plasticnih flasa i ostalog otpada da je to strasna slika prelepe reke Sad Tako da nasi veliki politicari i trebaju da pocnu sa zagadjivacima voda ali od pocetka a ne od sacme to je kraj...


Gledao sam i ja tu emisiju juce tako ti je na skoro 99% nasih reka kolega kipujemo jedan drugome prikolice sa smecem u njive baste pored bunaraShock,tu nam nije kriva evropa , kupili nove kontejnere sipa se pepeo u njih i progore se za jednu zimu , sami smo takvi neodgovorni crkne krava a mi pravo u reku tu nam niko nece pomoci ako sami sebi ne pomognemo a mi lovci mozemo mnogo toga jer smo u kontaktu sa prirodom pocevsi od ispaljenih caura pa kesa od dorucka i praznih flasa sve sto si u lov poneo to vrati kuci pa u kontejner!Ali evo vec sam Van teme Ups
 
Hunter forever
 Pa Sniper,moj otac i ja smo spremili mesto za sarana da ga pecamo kada nebude bio u lovostaju,a ljudi (nama veoma poznati, iz istog sela) dosli i prosuli nam smece na to mesto. Skopavali smo mesto 4 dana duzine i sirine 5x5 i dodje neko tako samo da smeta ko nema ni dozvolu i ko nimalo nepostuje prirodu i napravi dzumbus. I ja sam izasao van teme ali neke slicnosti ima.
Admin Power

marka Engleski poenter marka
 
vuk71
 celicna sacma je sa ekoloske strane odlicna kao i neke druge legure koje daju zadovoljavajuci efekat kositar, bizmut itd ali nas problem je ekonomski posto je taj metak bar dva puta skuplji... i sta sad udjete u trgovinu pogledete cene i opet kupite ono sto je povoljnije...steta...
 
hamerles
 Slazem se sa svim zakonima vezanim za ekologiju i ocuvanje zivotne sredine... Trebamo svojoj deci da ostavimo cistu i zdravu sredinu... Ali treba prvo poceti od pocetka a ne od krajaB)
 
marko_kalauz
 Pozdrav drugari, ja sam nov na ovom portalu... Imam jedno pitanje: da li neko zna gde moze da se kupi fiocchi celik? Bio bi mnogo zahvalan na odgovoru... Pozz

Kolega red je da se prvo predstavis na profilu ti pise da si "lovac u dusi" svi smo mi lovci u dusi ali to nije dovoljno , predstavi se u profilu korektno ili u temi "Predstavite se "
Srbijalov Admin Tim!
 
vuk71
 hamerles nemoj me pogresno svatiti al kazes trebamo poceti od pocetka... pobogu zar nevidis mi smo onaj cardak ni na nebu ni na zemlji.... mi nemamo ni pocetak ni kraj...los nam zakon o lovu jos losiji o oruziju, o ekologiji nevredi ni pisati... a i ono sto je napisano nema ko da sprovodi...tuzno al istinito...al mi lovci veciti optimisti pa i dalje volimo lov i prirodu...jos samo da nam volju ubiju...
 
hamerles
 Ne vuce taman posla nemam zasta da se ljutimB) Podrzavam ovo sto si napisao. A za pocetak sam mislio da treba prvo poceti od velikih zagadjivaca nasih voda pa tek na kraju uvoditi zakon za lovce i ribolovce. Sto je jos zanimljivije lovci i ribolovci jedini i brinu o prirodi i zatvorenim vodama. Pa sam mislio da treba poceti od fabrika koje zagadjuju a ne od onih koji to najmanje radeB)
 
vuk71
 hamerles ta ti je dobra da krenemo od velikih... i treba, jedna velika firma zagadjuje kao ceo lsv... al se bojim da velika firma ima i veliki budjet a to znaci da mogu sve platiti... i eto novih problema...
 
manjan14
 Nikada nisam koristio celicnu sacmu ali na papiru koji sam dobio uz pusku (tj cokove) pise da celicnu sacmu mnogo bolje grupise. Prikazan je procenat sacme u krugu odredjenog precnika na razlicitim razdaljinama.Zasto se celik bolje grupise?
Raanj Niko nema sto srbin imade...
 
vlada lovac
 Koja puska je u pitanju
 
270
 

manjan14 kaže:
Nikada nisam koristio celicnu sacmu ali na papiru koji sam dobio uz pusku (tj cokove) pise da celicnu sacmu mnogo bolje grupise. Prikazan je procenat sacme u krugu odredjenog precnika na razlicitim razdaljinama.Zasto se celik bolje grupise?

Ne grupise se bolje već čokovi na nju imaju jači uticaj zbog njene tvrdoće odnosno neelastičnosti u odnosu na olovnu!
Pa shodno tome čelična sačma ispaljena iz 1/4 čoka imaće posip kao olovna iz 1/2 čoka i tako na dalje!
Iz punog i "Super" čoka se ne sme pucati jer bi baš zbog tvrdoće i neelastičnosti u njima stvarala pritiske koji mogu oštetiti oružije pa čak i povrediti strelca!
I sami čokovi specijalizovani za čeličnu sačmu su posebno kaljeni i sa blažim prelazima pa se njena upotreba ne preporučuje u sačmaricama sa fiksnim čokovima a i sa promenljivim. ukoliko nisu prilagođeni ovoj sačmi odnosno imaju oznake za upotrebu čelične sačme!
 
manjan14
 

vlada lovac kaže:
Koja puska je u pitanju


IZ-27 EM 12/76.
Raanj Niko nema sto srbin imade...
 
kolega_LOVEc
 ma sve mi se cini da taj prelazak na celicnu sacmu je vise ekonomski nego ekoloski , istanjili se resursi pa sad prelazimo na ekologiju da uz pomoc "zelenih " izdejstvujemo zabrane, koje opet idu nama u prilog itd.. sve u svemu "$".
Vim vi repellere licet
 
pavlepavlaka
 da vas pitam da li na novoj iz 43 sa promenljivim cokovima mogu da se uzmu cokovi za celicnu sacmu i da li ona to moze da puca
А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита!
 
Podunavac
 Na svakom čoku imaš oznaku za olovnu i čeličnu sačmu. Čelična sme da se puca samo iz cilindra, 1/4 čoka i polu čoka. Iz 3/4 i punog čoka ne sme.
Tri prsta 2Kolce
 
ssekir75
 а може ли цев да је отрпи, питање је сад ;)
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
sheytan
 Tjuti, bre, Ssekir, sad smo ga naebali! Cry




Smeko iveli 3
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
kimi
 

Podunavac kaže:
Na svakom čoku imaš oznaku za olovnu i čeličnu sačmu. Čelična sme da se puca samo iz cilindra, 1/4 čoka i polu čoka. Iz 3/4 i punog čoka ne sme.


Do skoro se na svim šicarama pucala čelična sačma na flašu( prvo dva jaja na klatnu pa pivska flaša-puna na nekih 50-70 metara). Pošto se na 99 % šicara pucaju i glineni golubovi istim puškama se pucaju i jaja i flaša. Trap puške su 3/4 i pun čok pa samim tim znači da se čelična sačma pucala iz tih čokova.
Hteo bih još da napomenem da su to uglavnom fiksni čokovi.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,253,613 posete www.srbijalov.com