Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: LU "PANČEVO"


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
LU "PANČEVO"
AcaNik
 Ако ћемо се враћати нека нам надокнаде трошкове. Одлазак до ловишта кошта. Није наша кривица ако откажу лов, већ њихова глупост од одлуке па нека сносе последице.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Tomash
 Vidi Aco, nema ko šta vama da vraća, niti ko šta vas da ograničava, ako vas ima minimum trojica.

Od zakona je jači samo Ustav (ali nema mnogo veze sa ovim, iako ima i poneke veze oko garantovanih prava), a ne tamo neka odluka nekog predsednika neke sekcije, koji izigrava šerifa.

Zakon propisuje šta je minimum, pa sekcija ne sme propisivati minimum preko toga/, tj. minimum koji je veći od zakonskog minimuma....jednostavno je....država je propisala minimum kroz zakon, ne može ga svako menjati, minimum je minimum, zakon tako kaže i kraj!
a ukoliko vas neko primorava na više, to je protivzakonito!

Kada vam dođe lovočuvar i ke.nja što vas je "svega" trojica....vi pozovite lepo lovnog inspektora (ali zaista i bez zahebancije, pozovite inspektora), i rešen problem, veruj, oni se retko zahebavaju sa zakonom, i izlaze na pozive! Ne dajte da vas zahebava neko koga vi plaćate!!!!!!!!!!!!
A i taj lovočuvar će nahebati barem u komori.

Dalje, pa nema niko šta da prekraja zakone. Za to imamo onih 250 džabalebaroša u skupštini, a ovi domaći šerifi(džabalebaroši u pokušaju) probaju po sistemu APP.

ZAPAMTI: NEMA TE ODLUKE KOJA JE JAČA OD ZAKONA, zapravo ima, ALI TO SE SE ZOVE UREDBA VLADE RS....

Ali takve uredbe nema, te zakon je jedini merodavan.

Druga je stvar, recimo....kada kažu: Fazan se može loviti od 01.10-31.01, slično i sa zecom, pa ti možeš ograničiti, ali minimalna grupa je definisana zakonom na TRI LOVCA!!! Nisu rekli: Minimalna grupa može biti 3 lovca, VEĆ, MINIMUM JE TRI, SVE PREKO DVA JE OK.
 
ProfiHunter
 

DakiNS kaže:

Jeste bez veze odluka , ali mislim da će lov biti uspešniji sa više lovaca. Znači ako vas nema dovoljno , vraćanje kući u krevet.


Ako je u pitanju lov na ceki,naravno da nece ni u snu biti uspesniji lov sto je vise ucesnika,nego upravo suprotno,ako je u pitanju hajka onda opet je to mali broj da bi bila uspesna.
Lako je stici do vrha,mnogo je teze tu i ostati
 
DakiNS
 Eh kolega neopravdano izostaješ sa časova. Prati fabulu radnje.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
ProfiHunter
 Moguce,ja sam samo izneo svoje vidjenje koje se odnosi na lov,ne na politiku LU,jer je besmisleno takvu odluku uopste komentarisati,vise puta je to na raznim forumima i lovnim stranicama komentarisano,tako da postoje jos takva LU sa svojim nebuloznim odlukama,nazalost.
Lako je stici do vrha,mnogo je teze tu i ostati
 
DakiNS
 E kolega , tebi baš teško da pročitaš.
http://www.srbija...ost_201241
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
ProfiHunter
 

DakiNS kaže:

E kolega , tebi baš teško da pročitaš.
http://www.srbija...ost_201241

Ma sve ok,procitao sam ja to sve,glupost do gluposti,ja sam pisao u vezi lova na predatora,samo u vezi toga,nema nikakvog nesporazuma.
Lako je stici do vrha,mnogo je teze tu i ostati
 
DakiNS
 iveli
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 Томаш све је то мени познато и већ сам пуштао језик по том питању.
Није донео то председник секције, него управни одбор ЛУ у коме је и наша секција. Наравно да је једногласно донесена одлука Sad
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Djurovic Djordje
 LU Čačak Čačak

Zec i fazanski petao pocetak sezone je 29.10. Zec se lovi do 26.11, a zatim se na Fazana produzava jos cetiri nedelje do 24.12.

Divlja svinja pocinje nakon zavrsetka lova na zeca 03.10. Samo nedeljom se lovi i svaki ulazak u loviste se placa 300din ili 1000 za sezonu.

Lisica se lovi po istom kalendaru kao i D.S. , ali se moze loviti i subotom i radnim danima ako se organizuje neka grupa uz prisustvo lovocuvara

Divlja patka od 1.9. do pocetka lova na zeca i fazana za vreme trajanja ovog lova se prekida i pocinje ponovo 30.12. Moze se loviti i drzavnim praznikom, a moze i komercijonalno sredom i cetvrtkom uz placanje za svaki izlazak po 300 din.
Lovi se od svitanja pa naredna 2 sata i isto tako 2 sata pre mraka do mraka.

Lov pocinje u 07h i zavrsava se u 15h na "zbornom mestu".
Grupe su nam najmanje po 3 lovca.

Dozvole za lov se izdaju i moraju se vratiti ponedeljkom od 12-18h.


To bi bilo od prilike kako je kod nas organizovan lov.
Svi smo mi ljudi, ali retko ko je čovek.
 
Tomash
 Kod mene još ispade i najregularnije LD...(LD Zec 1873 Petrovaradin)

Kod nas lov traje tokom celog lovnog kalendara, tj:
Dok zakon kalendarski dozvoljava, ili se ispuni kvota (dozvoljeni broj jedinki po planskim dokumentima) za predmetnu divljač, pa šta pre nastupi.

Ako se kvota ne ispuni do kraja kalendara za tu divljač, traje lov do kraja kalendara (najčešći slučaj), a ako se odstreli broj jedinki predviđen planskim dokumentima pre završetka kalendara, prekida se lov na tu divljač (jako redak slučaj)


Gostovanja se naplaćuju za fazana, s'tim što je omogućen lov tokom cele godine na poligonu, i tu je fazan skuplji stotinak dinara po komadu jer se lov organizuje posebno za učesnike, dok gosti ne plaćaju organizaciju lova u redovnom lovu koji je ionako organizovan, pa je fazan jeftiniji.

Patke, Guske, predatori, itd...... Besplatno i za članove i za goste, po kalendaru. Postoji ograničenje broja ostreljene divljači po izlasku. Sve pripada lovcu, dok se domaći lovci pride nagrađuju za predatore.

Divlja Svinja, na hajci gosti plaćaju, a po kalendaru sa domaćim lovcima u grupnom lovu i na čekanju ne.
U zavisnosti od odluke LD, na hajci gosti sa goničima mogu biti ili oslobođeni plaćanja kotizacije, ili im se plaća učešće, sve zavisi od hajke do hajke.
U redovnom lovu na DS (bilo čekanje, bilo grupno) Trofej ide lovcu, a meso: jedna polutka lovcu, druga polutka LD.
Na hajci dogovor kuću gradi Smile a trofej uvek lovcu.

Srneća divljač, samo domaći lovci, odstrel za LD, besplatno, trofej lovcu, meso nema mogućnosti otkupa.

Minimalna grupa Zakonski 3, niko nikada nije pominjao maksimum, ograničeni smo obracscem dozvole na kojem se ispisuju brojevi lovnih karti, pa koliko stane, ko sitnije piše, može veća grupa Smile

Na čekanje (bilo predatora ili DS), dva po dva lovca, od koga je jedan pratilac i odgovara i za ovog drugog, i u slučaju odstrela krmače kad joj vreme nije snosi odgovornost (Bogu hvala, još se nije desilo)

Lov Srneće divljači, pratilac je isključivo lovočuvar, koji procenjuje šta se sme pucati, i on snosi odgovornost.
 
AcaNik
 И даље не разумем зашто је Статут ЛУ није доступан свим члановима.
Мада када се види шта се све чини да пониште избор новог председника у једној секцији, ништа не изненађује.
Како ли је тек на вишој истанци ;)
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
DakiNS
 Aco , jel možeš malo da nam opširnije objasniš?
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 На тражење да се види тај фамозни Статут на који се позивају нека лица која су прегласана у недељу на гласању је речено да Статут не може да се добије, иако је јавни податак, већ само да се погледа у просторијама Удружења!? Што је обична глупост! Статут мора да се налази у АПР-у и доступан је свима Smile
Мада када сам погледао Статут било је одмах јасно зашто га крију. Онако неписмено не би писало ни дете у основној школи! Како су уопште прихватили у АПР-у такав Статут!?
Просто је Риплија шта су неки спремни да учине да задрже власт у обичној секцији неког ЛУ.
У питању сујета или нешто друго је можда право питање?
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
DakiNS
 Nemoj da te to čudi, jer nekima je to jedina prilika u životu da se njih nešto pita i da sebi izgledaju važno upravljački. Boriće se za "važno mesto" do poslednje tuđe kapi krvi.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Susreti i druženja "forumaša" SVAŠTARA 4989 02.10.2022. 23:48
"Grom" iz Užica MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 284 27.09.2022. 07:26
"Gebruder Merkel Suhl" LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 447 22.06.2021. 11:59
"Vojvođanski lovac" doo LOVAČKA UDRUŽENJA 475 17.05.2019. 23:58
L.U."Fazan" Vranje LOVAČKA UDRUŽENJA 82 31.12.2017. 12:06
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,273,985 posete www.srbijalov.com