Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: IZBORI U LSV


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
IZBORI U LSV
Sremac75
 B)
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
zoranp
 

Lala kaže:
Eno Kum napisa da je ponuda za osiguranje po jednom lovcu od 'Takova' cca 140 dinara x 20 000 lovaca = 2.800.000 din.
Sa tim parama može da se sasvim solidno napuni dva-tri lovišta sa divljači. To je otprilike 4000 fazana, spremnih za puštanje.
Evo, ja bih prihvatio, da platim dodatno, za osiguranje, ali da LSV obezbedi taj broj fazana za unos u lovišta. Što da ne? Onu hiljadarku ionako ne znam na šta potroše.


Lalo slažem se sa tobom, čak bi zaokružio na dvesta dinara, da imaju i za kafu!!Grin
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Lala
 

zoranp kaže:

Lala kaže:
Eno Kum napisa da je ponuda za osiguranje po jednom lovcu od 'Takova' cca 140 dinara x 20 000 lovaca = 2.800.000 din.
Sa tim parama može da se sasvim solidno napuni dva-tri lovišta sa divljači. To je otprilike 4000 fazana, spremnih za puštanje.
Evo, ja bih prihvatio, da platim dodatno, za osiguranje, ali da LSV obezbedi taj broj fazana za unos u lovišta. Što da ne? Onu hiljadarku ionako ne znam na šta potroše.


Lalo slažem se sa tobom, čak bi zaokružio na dvesta dinara, da imaju i za kafu!!Grin


Imaju oni za kafu, ne sekiram se, od one hiljadarke, i to ne samo za kafu, nego i za kolače Smile
Nego, kada će LSV ispoštovati svoj statut, pa podeliti članske karte lovcima? Kada će ispoštovati svoj statut, i informisati članove onako kako statut predvidja (izdavanje svog glasila - koje može biti i elektronsko, znači, sajt)? Kada će ...
Ma i ja našao da postavljam pitanja, umesto da gledam fudbal na TV.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Indjijanac
 

Sremac75 kaže:
Ma ko nas 20000 pita za bilo šta, bitno je izlobirati onih 70ak delegata u Skupštini i............ sve moooože!





dali neko zna ko ima koliko delegata u LSV po novom statutu LSV-a mislim da LU preko 500 treba da imaju 2 delegata ali nisam siguran pa ako neko zna
 
Lala
 

u indjiju ima djungla kaže:

Sremac75 kaže:
Ma ko nas 20000 pita za bilo šta, bitno je izlobirati onih 70ak delegata u Skupštini i............ sve moooože!





dali neko zna ko ima koliko delegata u LSV po novom statutu LSV-a mislim da LU preko 500 treba da imaju 2 delegata ali nisam siguran pa ako neko zna


Tako je, LU preko 500 lovaca imaju 2 delegata u skupštini LSV, ispod 500 imaju jednog.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Indjijanac
 [quote]huntinggirl1 kaže:
kako to mislite da naprave koji dinar,
pa moje LU radi savršeno, ulažemo puno u divljač , imamo turističke lovove... nabavili smo zemlju... pravimo remize, imamo najmodernije prihvatilište...
ali sve to nije dovoljno, a zaista radimo,
šta još treba da radimo, ne razumem.[/quot

nisam upoznat sa radom vašeg LU a po pisanju ovih par agumenata vidim da se kod vas radi i ulaže u lovstvo,ako je to ulaganje imalo plansko i uz rad i svest članova sve to će dobiti smisao i pretvoriti se u celinu koja će sama sebe održavati,uspevati da izmiri sve obaveze koje u budućnosti neće biti male i na kraju povećavati svoje kapacitete što će rezultirati opuštenim funkcionisanjem u budućnost.
Pozdravljam svakog ko svojim radom u lovstvu nemisli da zgrne novce nego iskreno želi da ostavi svojim naslednicima nešto što će im zaista pomoći da lakše funkcionišu.Kolce
 
Indjijanac
 Lalo hvala na brzom odgovoru moram sutra da podsetim ove iz mog LU da imamo pravo na 2 delegata i treba da donesemo odluku ko je delegat ,oni zaboravili izgleda da to treba da rešimo svi zajedno a ne po sistemu *eci,peci,pec....*Kolce
 
Lala
 Ne znam da li ste zakasnili, pošto je izborna skupština u subotu, a treba da obavestite LSV, zbog glasanja. Nisam siguran da ćete moći stići, treba da kontaktirate savez, vidite sa njima kako ćete to da izvedete sada.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Indjijanac
 definitivno treba kolektivni podsetnik napraviti da bi se izbegle ovakve stvari pošto većina ljudi ovo radi volonterski i nemože svega da se seti pa uvek kaskamo za nekim rokovima.
 
Lala
 

Sremac75 kaže:
Što se tiče osiguranja, ja predlažem da se na Skupštini predloži da istu plaćaju lovci i to po 2000 dinara, i da se izabere Takovo osiguranje pošto oni daju najveću "proviziju", ali da se obavežu da od oko 40 miliona prikupljenih od lovaca, daju LSV-u "proviziju" od 35 miliona.
I nema veze što će neko nesretni lovac ukoliko mu se, ne daj bože, nešto desi dobiti tek 10-ak hiljada dinara.....(šta bi on hteo, dao je 2000 a dobio 10000)!

Siguran sam da će naši delegati to izglasati.


Vidiš, ja sam zaboravio na taj momenat, na tu 'donaciju' ili šta je već, kako se zove, koju su neke osiguravajuće kuće nudile LSS da se osigura baš kod njih! Malko sam zagloopeo, nije mi palo na pamet!
Tim pre bi savez trebao da se barem malo isprsi za osiguranje, pošto će im se možda deo para vratiti u vidu 'donacije' koju ne znam kako prikazuju u fin. izveštaju, i ne znam da li ima namenu trošenja po fin. planu!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Indjijanac
 neznam o kakvoj se donaciji radi i šta to osiguravajuće kuće nude savezu ali ako nekom nešto prodaješ(robu ili uslugu)možeš da mu odobriš rabat,kasa skonto,popust,extra rabat.....to mu daješ mogućnost da umanji uplatu,ali ako mu to daš u gotovom to je već nešto drugo što se u poslovnom svetu zove drugačije
 
Lala
 Pa treba videti kako su to krstili u onim stenogramima sa sednica UO LSS, gde je to iznešeno tada. Ima na sajtu LSS, u 'Saopštenja', zapisnik sa IV sednice UO, pod tačkom 6. Krstili su to kao donaciju i pomoć u radu savezu. Evo link:
http://www.ecolss.com/SAOPSTENJA/uo_l...1_2010.pdf
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Indjijanac
 veoma zanimljiv dokument u tački VI dobiješ,a u tački XI pomazeš drugima ,ma ko ROBN HUD
 
slavaplana
 I mi hocemo u EVROPU????????????????

 
Lala
 Izabrano je novo rukovodstvo LSV: predsednički kandidat g.Pažin je od 72 glasa osvojio 40, a g.Todorović 32 glasa.
Izabran je i novi predsednik Skupštine LSV, to je Ferenc Irmenji, koji je osvojio 36 glasova, od 70 koji su glasali, a kao protivkandidata je imao Slobodana Grdinića, koji je osvojio 33 glasa, uz 1 glas uzdržan.
Izabran je i novi UO LSV.
Na izbornoj skupštini nije se pojavilo 7 delegata LU.
Odluka o osiguranju lovaca je odložena za novi sastav UO LSV, koji će odlučiti o načinu izbora osiguravajuće kuće.
Podeljena su i odlikovanja zaslužnima, jedan od nekoliko nagradjenih je i predsednik LU iz Surdulice, koji je dobio zlatni orden LSV.
Na samom početku skupštine, stručna služba je napravila grešku, jer je podelila glasačke listiće pre verifikacije mandata delegata, što je protivno poslovniku o radu. Medjutim, skupština je, posle intervencije predsedavajućeg Beukovića, odlučila da verifikaciona komisija pregleda dokumentaciju delegata (ovlašćenje za zastupanje), pre nego što se pristupi glasanju. Komisija je osporila mogućnost glasanja za 3 delegata, tako da su ti delegati morali da vrate glasačke listiće. Osporeno je pravo glasa delegata iz Novog Sada, i iz Subotice, mislim zbog članstva tih ljudi u dosadašnjim organima LSV, i još jednog delegata, zbog tehničke greške (pogrešno upisano ime).
Pravo glasa u izboru predsednika LSV nisu imali dosadašnji članovi UO, NO, i Suda časti. Tu je bilo manje polemike, oko te odluke, ali nisam shvatio najbolje, ko je tu odluku doneo (mislim stari UO LSV, na svojoj poslednjoj sednici, ali ne smem da tvrdim, bio sam izašao na momenat - mobilni zvonio).
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Indjijanac
 pa po starom srpskom običaju za oslobodioce rakijica!!što bi reko onaj fotograf iz filma* Boško Buha*

iveli 2Veselo 2iveli 3ROFL
 
slavaplana
 Ko nas vodi dobro smoi zivi!!!Ko je sve isplivao nije ni cudo! Mnogi su pobegli iz zemlje jer ovde nisu mogli da se dokazu jer jedana garnitura ljudi vedri i oblaci 30 god.
Sve sto je malo vredelo je pobeglo iz ove zemlje!!!!!!
Kako menjati nesto u lovstvu sa istim ljudima koji se menjaju na funcijama a tu su zadnjih 30god.
Mozda ocekuju penzije!!

Malo ima je jedan mandat!!!!!!!!

Sto nerade to volonterski kao vecina predsednika udruzenja?????

Pojedini su LSS promenili sve moguce komisije ,upravne odbore i komisije za polaganje lovackih ispita!!!!!

DOSTA JE!!!!!!!!
 
zoranp
 

slavaplana kaže:
Ko nas vodi dobro smoi zivi!!!Ko je sve isplivao nije ni cudo! Mnogi su pobegli iz zemlje jer ovde nisu mogli da se dokazu jer jedana garnitura ljudi vedri i oblaci 30 god.
Sve sto je malo vredelo je pobeglo iz ove zemlje!!!!!!
Kako menjati nesto u lovstvu sa istim ljudima koji se menjaju na funcijama a tu su zadnjih 30god.
Mozda ocekuju penzije!!

Malo ima je jedan mandat!!!!!!!!

Sto nerade to volonterski kao vecina predsednika udruzenja?????

Pojedini su LSS promenili sve moguce komisije ,upravne odbore i komisije za polaganje lovackih ispita!!!!!

DOSTA JE!!!!!!!!




Bravo 2Bravo 2KalanjikovKoTuKogaKalanjikov
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
kum
 I ja sam bio i krivo mi je Lalo sto nisi ostao do kraja jer bi video i moju kandidaturu za UO LSV-a ali nazalost samo 28 glasova tacnije falilo mi je 8 da udjem u njega ali kada vidim ko je usao u njega bolje sto i nisam ali boricu se i dalje za nase LU Vrsacka kula ciji sam predsednik a boricu se i za ostala jer sa mnom niko ne moze da manipulise a za sledecu Skupstinu vec sada te pozivam Lalo dodji jer ce da PRSTI a sto videces a video si koliko me ljudi tamo zna i namerno nisam hteo da lobiram kod nikoga a i jedan i drugi kandidat su lobirali kod mene i odgovorno tvrdim PRAVI COVEK U LSV je ZEREMSKI a vreme ce pokazati da sam u pravu Lalo! Cini mi se da je i Dejan Milkov tacnije deda Deja Ispaljen kao i mnogi a isplivali totalni anonimusi i K........i koje sam zimus jurio po lovistu a reci cu ti oni o lovu znaju samo za lovackio gulas PRAGNJE! Mnogi sada mogu da pomisle da sam ljut ali gospodo lovci ja sam svij na svome a Vi svi novoizabrani na ....e! Dobar pogled do prve Skupstine!puc puc 
Raanj
 
Lala
 Kume, morao sam da odem, privatne obaveze, odužila se skupština bila više nego što sam ja mislio, pa sam samo sačekao da se završi glasanje za predsednika, i da objave rezultat. Ionako su me moji cimali svakih 10 minuta na mobilni.
Ne znam šta da kažem, ko je pravi ili nije pravi, i nije moje da to vagam. Svako sigurno za sebe misli da je pravi.
Ne razumem, kad kažeš da je neko 'ispaljen', za čega ispaljen, ko ga je ispalio, koji su to 'neki' koje pominješ, ko je to isplivao, koga si to jurio po lovištu? Ko je to možda pokušao da te izmanipuliše, kako kažeš?
U čemu je štos, i kakva je ovo drastična promena u tvojim upisima, u odnosu na ranije? Izgleda da nisi uopšte dobro raspoložen, posle skupštine?
Kume, izgleda da je bilo interesantno na skupštini i posle proglašenja novog predsednika LSV, prilikom izbora UO?
Što se Zeremskog tiče, ja sam njegovo obraćanje skupštini shvatio možda i kao najavu da će se posvetiti radu u V.Lovcu, i da neće više biti sekretar LSV. Moram da kažem, da sam čuo samo drugu polovinu njegovog obraćanja (mobilni opet), pa te molim da ili potvrdiš moj utisak, ili da me demantuješ, moguće je da grešim.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 17
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,272,060 posete www.srbijalov.com