Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Primio bih na poklon


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Primio bih na poklon
Aleksandarbgd
 

kresho kaže:
NKD melirano crni star 14 mjeseci ako imas obezbjedjen sa CG primorija prevoz nije problem. Pas ima sve papire vecinom je uveden u lov i treba jos malo da se odradi .Sve informacije 069 050 389 Goran


Hvala puno druze ali iz CG nemam prevoz i mogunost za neki prevoz za psa.
Jos jednom hvala puno
Lov je zadovoljstvo i uzivanje.
 
nenad_franc
 posto sam pre par dana tragicno izgubio psa, primio bih na poklon stene pticara. rasa ne igra toliko ulogu, jedino da je od lovnih roditelja, ostalo mi nije toliko bitno... pa ako neko ima stene i da hoce da ga pokloni u nisu, trsteniku, jagodini, boru i sve sto je izmedju, bio bih mu neizmerno zahvalan...
 
ilija 9
 Imam ja kolega stence nkd i bretona jedino je problem sto sam ja iz Gornjeg Milanovca.
 
lovackioglasi
 I pored upozorenja bezobrazno je nastavio sa postavljanjem oglasa!

Srbijalov Admin Tim

Zdravo kolege
 
tomo vrbas
 Da ga nisi malo preterao kolega nema teme na koju nisi okacio reklamu?
 
DakiNS
 Neće više !!!!!!
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Macvanski lovac
 Primio bih na poklon kundak za IZ-27,USSR iz '80-ih godina....malo mi napukao prilikom pada,nema se para za nov a mozda je neko menjao kundak pa mu stari visak...
Rodjen da budem lovac
 
draganpan
 Primio bih na poklon neku kombinovanu pušku... Nemoj neko da se smeje, jer biće posle ove acije preregistracije slučajeva otuđivanja (ako se ne proda) predajom policiji uz plaćanje takse... Zašto? Bolje da ja kažem HVALA nego da trune u nekom magacinu ...
dobar pogled, bistro okOsmeh 2o
 
rk
 Nije za smejanje naprotiv ima vrlo smisla. Plašim se jedino da oni kojima stoje puske i skupljaju prašinu( nisu lovci nitu su ikad bili najčešće su nasledili ili dobili oruzje) nisu svesni situacije i ne prate ovakve forume.
RK
 
draganpan
 Pa do 31 marta će saznati gorku istinu. Mi smo u LU već doneli odluku da se zbog potvrde o članstvu moraju članiti najkasnije do 31 decembra ove godine. A koji se člane do 31 marta 1919 potvrdu dobijaju u aprilu a to je već kasno...
dobar pogled, bistro okOsmeh 2o
 
Slob
 Potpuno podrzavam ove oglase o primanju na poklon! Kada bi ljudi znali da drzava njihovo oruzje prodaje i izvozi, mnogi bi se radije odrekli svog oruzja u korist pojedinca.
Lisica
 
Macvanski lovac
 Aj da ponovim poruku za kundak...mozda je neko menjao,pa ima stari ispravan....
Rodjen da budem lovac
 
rk
 

draganpan kaže:

Pa do 31 marta će saznati gorku istinu. Mi smo u LU već doneli odluku da se zbog potvrde o članstvu moraju članiti najkasnije do 31 decembra ove godine. A koji se člane do 31 marta 1919 potvrdu dobijaju u aprilu a to je već kasno...

A kakve veze ima uclanjenje sa martom 2019 godine?
RK
 
IvicaL
 

rk kaže:

draganpan kaže:

Pa do 31 marta će saznati gorku istinu. Mi smo u LU već doneli odluku da se zbog potvrde o članstvu moraju članiti najkasnije do 31 decembra ove godine. A koji se člane do 31 marta 1919 potvrdu dobijaju u aprilu a to je već kasno...

A kakve veze ima uclanjenje sa martom 2019 godine?


Ukoliko ne znate,... potrebno je uverenje da sticete pravo na lovnu kartu,... boze kakva glupost ali tako je.
Meni su trazili.
Kakav samo zaplet,... heheheh
Kada bi neko danas hteo da postane lovac - gde prvo da se okrene i sta prvo da radi ????
Lekarski?
polaganje o rukovanju oruzjem ?
lovacki ispit?
ah da - pa mora pre svega toga da plati clanarinu negde da bi stekao uslov za lovnu kartu - mozda je to prvi potez ? sta mislite ?
i onda mu ne odobre iz nekog razloga nabavku oruzja ? pa tako nekoliko godina ?
a on sve vreme lepo clan - DRUG CLAN
lala, pa sta
 
rk
 Ne morate da budete član da biste dobili lovnu kartu istu možete da uzmete u Srbija sumama ili preko bilo kog udruzenja mislim da možete i LSS i LSV da uzmete za 1000 DIN
RK
 
draganpan
 

rk kaže:

draganpan kaže:

Pa do 31 marta će saznati gorku istinu. Mi smo u LU već doneli odluku da se zbog potvrde o članstvu moraju članiti najkasnije do 31 decembra ove godine. A koji se člane do 31 marta 1919 potvrdu dobijaju u aprilu a to je već kasno...

A kakve veze ima uclanjenje sa martom 2019 godine?

Pa neko reče da je to krajnji rok za preregistraciju oružja. Da glupost bude veća oružje se mora nositi rasklopljeno u futroli na proveru broja...
dobar pogled, bistro okOsmeh 2o
 
SharpShooterSer
 Pogresno pristupate razmisljanju o tome da treba biti drug clan nekog LU da bi se dokazalo da imate pravo na sticanje lovne karte.....

Diploma o polozenom lovackom ispitu je dokument kojim se to dokazuje.

Znaci, polozite lovacki ispit, dobijete diplomu. Ne morate biti clan LU (niti traziti potvrdu da ste clan LU) niti morate imati lovnu kartu. Morate samo poloziti lovacki ispit. Alternativa je, da ste clan streljackog kluba - tu morate biti clan i uzeti potvrdu da ste aktivni clan.
M48 - 8x57
Browning XPR 243 - Leupold VX-3 3.5-10x50
K98 - 6.5x47 Lapua - Vortex Golden Eagle 15-60x52
CZ527 .223 - Hawke 6-24x56
Browning 425 20/76 cal.
Suhl 127 - 12 cal.
Uherski Brod 585-06 mod 2 16 cal.
AR15 22lr - Falcon 18+ 4-18x44
 
Lala
 Članstvo u LU nije uslov za dobijanje lovne karte.
Ako neko to traži, ne postupa u skladu sa Zakonom o divljači i lovstvu.

Ujedno to je i tačka oko koje se lome koplja u pisanju novog zakona. Pošto još uvek nema izmena, za dobijanje lovne karte važi samo ono što je Zakonom predvidjeno: položen lovački ispit i lična karta, uz uplatu od 1.000 dinara naknade za lovnu kartu.
Zakon o divljači i lovstvu, član 4., tačka 12:
- lovac je fizičko lice koje je steklo lovnu kartu za tekuću lovnu godinu, ispunjava uslove iz propisa kojima se reguliše oružje i municija i osposobljeno je za lov divljači;

Isti član, tačka 19:

- lovna karta je isprava kojom lovac stiče pojedinačno pravo na lov na teritoriji Republike Srbije, u periodu za koji je izdata, a koji nije duži od jedne lovne godine;

Isti Zakon o divljači i lovstvu, član 60.:
Pravo na lov divljači
Član 60.
Pravo na lov divljači imaju lica sa licencom iz čl. 54. i 56. ovog zakona i lica sa lovnom kartom za tekuću lovnu godinu koja ispunjavaju uslove iz propisa kojima se reguliše oružje i municija i kojima je korisnik lovišta izdao dozvolu za lov.
Pravo na lovnu kartu ima:
1) lice sa položenim lovačkim ispitom, u skladu sa ovim zakonom;
2) lice koje je steklo diplomu srednje ili visoke škole u kojoj je izučavalo predmet iz oblasti lovstva;
3) inostrani lovac, u skladu sa ovim zakonom.

Član 61., stav četvrti:
- Uz zahtev za dobijanje lovne karte lice je dužno da priloži dokaze o ispunjenosti uslova za dobijanje lovne karte, u skladu sa ovim zakonom i dokaz o uplati naknade za lovnu kartu na račun propisan za uplatu javnih prihoda.


Dakle, lepo piše u članu 60. i 61., sve je objašnjeno. Slobodna ili kreativna tumačenja prava na lovnu kartu su specijalnost pojedinih LU, koja teraju neku svoju politiku, koriste lovnu kartu da NA SILU, mimo propisa, učlanjuju ljude. Lovne karte se mogu nabaviti i u JP Srbijašume, JP Vojvodinašume, u Nacionalnim parkovima koji gazduju lovištima, ali i kod svakog korisnika lovišta, koji je dužan po zakonu da onima koji ispunjavaju uslove obezbedi lovnu kartu. Jedino ne piše u kom roku to mora da uradi, ali onda se, po mom mišljenju, analogno primenjuje rok iz Zakona o upravnom postupku, koji je valjda 15 dana od dana prijema zahteva za lovnu kartu.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
krilas
 Da, to je tako u "teoriji" u praksi je "MALO" drugacije, jer u zemlji Srbiji, jedan te isti zakon , tumaci i sprovodi, kako ko hoce, da ne kazem, kako se kome navrne. I to nije slucaj samo sa ovom "problematikom" (nazalost !).
Siroma
 
draganpan
 

Lala kaže:

Članstvo u LU nije uslov za dobijanje lovne karte.
Ako neko to traži, ne postupa u skladu sa Zakonom o divljači i lovstvu.
..................................
...................................
Jedino ne piše u kom roku to mora da uradi, ali onda se, po mom mišljenju, analogno primenjuje rok iz Zakona o upravnom postupku, koji je valjda 15 dana od dana prijema zahteva za lovnu kartu.


Ovde smo malo promašili temu, ali moram i ja komentarisati
Prvo u mom MUP traže potvrdu da si član LU pa je možda u pravu kolega koji kaže da je alternativa streljački klub ali kod mene to važi za pištolje...

Inače moje pitanje gosn. Lali je u stvari zakonu:
1. Ako čovek ima lovnu kartu gde može loviti i pod kojim uslovima?
2. Ako može tako zašto onda je lud da plaća nekom članarinu?
3. Da li mi koji plaćamo članarinu zarad gazdovanja lovištem (uzgoj, čuvanje divljači i dr) treba da dozvolimo nekom ko nije ništa uložio u lovište da bukvalno uživa u lovu kao i mi?
4. Zašto da LU brine o nekom ko nije njen član i zašto je LU dužno da distribuira lovne karte kad je i to određeni trošak (naručivanje poštarina ili odlazak za preuzimanje i do 200 km
Jasno je da je lovna karta čist dohodak i korist samo za državu pa onda neka izvoli da ga sama zaradi
dobar pogled, bistro okOsmeh 2o
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 17
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,039 posete www.srbijalov.com