Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Drugi pišu...


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Drugi pišu...
rk
 Tomo to je prava stvar. Mislim da je to nesto sto ce uskoro primenjivati vecina lovackih udruzenja.
RK
 
tomo vrbas
 Jako veliki izdatak je kupovina fazanskih pilica jer nemamo neke idealne stanisne uslove za prirodna legla.Ali jako puno posla,pipljivo do zla Boga.
 
rk
 Kako ste resili problem cuvanja u volijerama, clanovi ili plaćate nekog?
RK
 
tomo vrbas
 Volijere su nam u lovackom domu imamo domara,ali jedino sam ja placen i radim oko toga da nebi svako ulazio u volijere.Trenutno vodim brigu i oko izleganja pilica i inkubatora.Tu su jos predsednik i sekretar koji isto pomazu ali veci deo posla je moj.Imamo plan i nadzorne kamere da ubacimo u prostorije sa pilicima i u inkubatorsku stanicu da bi imali 24 sata nadzor.Najgore je sto oko ovoga niko od lovaca ne zna nista sve nam je nepoznanica,a nemas koga da pitas i da naucis i ko zna taj cuti i nece da ti kaze.Inace fazanerija u nasem lovackom domu postoji skoro 40god ali nikada je mi nismo koristili uvek je bila izdata nekom drugome.Imali smo i vrhunsku opremu ali sve je to godinama razvlaceno i ne domacinski postupana tako da opet pocinjemo od nule.Literatura jako slabo ima nesto smo nasli na netu ali sve je to sturo.
 
rk
 Svaka cast. Nazalost deluje da se prave tek pionirski koraci na tom polju kod nas, mnogi lovci i omalovazavaju takav vid lova.
Meni licno je to zanimljivo i uvek uzivam u tim lovovima. Mislim da ce to biti buducnost za lov fazana.
RK
 
Planinko011
 https://www.kurir...natog-zeca

Eto dokle ovaj idiotizam ide.
I sada treba avatar da mi ostane bez puske koja simbolizuje svu spretnost, okretnost pa i gracioznost kao lovca sa mojih 130kg.
Zapitah se u komentaru da ne mora Elmer da udje i u gej vezu sa Duletom.
Molim administratore da mom avataru ne oduzimaju pusku.
Pravda za ElmeraCry
 
DakiNS
 U crtaću oduzimaju Elmeru pušku a kad mali amer pogleda kroz prozor ima uživo ubistva i kaspljenje. Kretenizam! Iz krajnosti u krajnost.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Vuja
 Poštovane kolege molim za informaciju, ukoliko LD ima službeno oružije gde ono treba da stoji? U prostorijama Udruženja, upravnika lovišta ili lovocuvara?
Jedan koji hoce uvek je jaci od dvojice koji moraju!! Vojvoda Zivojin Misic!!
 
tomo vrbas
 U prostorijama LD-a stim sto prostorija mora da bude obezbedjena resetkama,i sefom,a lovocuvar mora da ide na zaduzenje oruzija,i oruzije mu zaduzuje neko ko je odredjen i prijavljen u mup da ce vrsiti zaduzenje i razduzenje.Ima tu jos mogucnosti da se ne bi svaki dan zaduzivalo i razduzivalo oruzije ali to morate onda sa upravnikom da resite da izda mesecnu dozvolu.
 
kolega_LOVEc
 https://youtu.be/...
Vim vi repellere licet
 
Planinko011
 https://www.kurir...acke-puske

Ovaj deda je imao u legalnom posedu lovacku pusku.

U selu pored Mionice takodje dedica od 85 godina, potpuno dementan i uvrnut a pocesto i agresivan (malo-malo pa u razgovoru nekog odalami stapom po glavi otpozadi) ima u posedu lovacku pusku (doduse sin mu je sakio patrone) tako da povremen zdrastveni pregled mnogima nije naodmet (iako kolege listom pljuju na tu odredbu) a i pitanje je da li u nekom trenutku a koji zavisi od zdravlja svakog pojedinca, treba nekom uskratiti dozvolu i za voznju i za oruzje (bilo bi dobro na koriscenje a ne posedovanje-znaci u depo do pojave naslednika ili prodaje).

Npr moj otac ima 83 godine, imao je mozdani udar pre 5 godina ali je prosle i ove godine u losem neuroloskom stanju, plus je blago dementan i neko mu prosle godine ladno odobri voznju automobila jos dve godine.

Da li stvarno treba nekog da zgazi da bi mu uskratili dozvolu? Da mu ja ne sklonim kljuceve jos bi mogao da se odveze a i ovako ne zna da li je posao ili dosao. Ja sam cak apelovao kod izabranog lekara da mu uskrate pravo na voznju ali uzalud.

Nazalost juce sam cuo i za ranjavanje lovca u lovu na prepelice u Zapadnoj Srbiji gde je pitanje da li ce kolega ostati bez oka tako da svi mi treba malo da se dozovemo pameti. Radi se o brdovitom terenu gde lovci retko love pernatu divljac pa zato nemaju rutinu.
 
Planinko011
 https://www.kurir...-ne-zanima

Procitah ovaj naslov i zapitah se ko je ovde lud.

Coveku nasli kalasnjikov u stanu i navodno je i pucao sa prozora (nadam se u vazduh) i za to samo godinu dana nanogice???
Za kalasnjikov cini mi se i bez pucanja idu tri godine robije a nagodbe tuzioc sklapa kada nije 100% siguran u dokaze koje ima da ima osudu i radi pojeftinjenja sudskih postupaka.

A ovde valjda su nasli kalasnjikov.

Za to vreme desetine hiljada lovaca i vlasnika kratkog oruzja obliva znoj dok skupljamo papire i dok nam rade terenske provere pa jos drugarski pricaju sa komsijama da li smo moralno politicki podobni. O taksama da ne pricamo.

Licno ja bih dozvolio ko voli i nije lud i nema dosije i kalas da ima kod kuce sa tim ako napravis prekrsaj da ne moze ni ministar policije da te izbavi od zatvora.
Ali zakon kaze drugacije ali vidim da i danas ga se ne mora drzati ko pijan plota.
 
tomo vrbas
 Da li je koje LU pocelo sa lovom srna i ima li ponuda za komercijalu?
 
AcaNik
 Не знам где бих ставио ово. Изгледа да немамо посебну тему о гостовањима или презентацијама на тв каналима.
Када дођу прави представници ловства у емисију а не као оној шољмаз.

https://www.youtu...SBBb-_T5qY
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
kolega_LOVEc
 https://link.webr...yLocale=en
Vim vi repellere licet
 
kolega_LOVEc
 Nije za nas...al izgleda rešili da se bune zbog zabrane "olovne" municije.
Vim vi repellere licet
 
Planinko011
 https://www.blic....41/132t7j9

Vec nekoliko godina periodicno se javljaju grupe gradjana gde god se negde planski seku stabla i protestuju, ometaju sumare u radu i naricu nad sudbinom stabala.

Iskreno ja sam u sumama i oko sume prakticno vec ceo zivot i tesko da je neko vise iskreno veci pobornik sadnje drveca ali sam takodje moj poslednji dan u vojsci bio prisutan kada je tokom vetra jedna debela grana se odlomila i pala na dva vojnika u redu za dorucak. Naisao sam verovatno desetak minuta nakon pada jer su testerom pokusavali da ih oslobode i jedan vojnik nije davao znake zivota dok je drugi urlao od bolova dok je krv lila iz predela noge i prepona.
Toga sam se cesto secao kada su protestvovali protiv sece i orezivanja platana u Bulevaru Aleksandra Karadjordjevica (ranije Revolucije) a od kojih sam se jos kao student pre 30 godina sklanjao pri iole jacem vetru dok cekam tramvaj.

Proslog leta behu demonstracije u Kosutnjaku, gde zivim, zbog sece desetak stabala radi izgradnje sportske hale za borilacke sportove koji je objekat ipak od drzavnog interesa a ne privatna korist.

Kad vidim izjave u medijima uocim veliku slicnost argumentacije sa onima koji se bore za prava pasa lutalica da po ataru rastrzu srne i zeceve a po gradovima da kidisu na gradjane a i sa onima koji stalno bucu proti lovaca i lova.
Podrazumeva se da postoje i neopravdana seca za racun nekih privatnih i neopravdanih interesa ali ne znam sta bi rekli kada bi videli plansku secu kao sto rade u Kanadi ili Severnoj Americi gde odseku celu planinu za jedno leto ali i izvrse sadnju pa predju na sledecu sekciju a u ovu se vracaju za oko 30 godina ponovo.
Drvna masa jeste i biznis i otvara poslove ali drzava mora napraviti mehanizam da se za jedno poseceno stablo posade tri sadnice.

I to se radi i u lovistu mog LU u plavnom podrucju su sekli i posadili topole koje su vec za 20 godina dosegle velicinu da se moze ocekivati seca najdalje za 5 godina a svinje posle tek uzivaju kad se napravi vrzina posle izrastanja mladih sadnice i tu borave posle dok stabla ne dosegnu starost za ponovnu secu.
 
Tomash
 Vredi pogledati Smile


https://www.youtube.com/watch?v=ZKxkn...KxknN3k2b8
 
INTERMAKER
 https://www.alo.r...-selu/vest
 
Planinko011
 https://www.kurir.../komentari

Na stranu zaljenje zbog nesrece ali nama ne trebaju neprijatelji ako ovako pise neko ko se naziva lovac.
Ustvrdi covek da je pola lovaca u lovu pijano.
Pa sta da pisu tepetari i oni koji bi da hrane smokijem jelene i srndace i da svi budu u zoo vrtu da on moze da ih obidje.
Mozda kolega nije imao losu nameru ali siguran sam da ni 20% lovaca uopste potegnu gutljaj tokom lova a tek mozda par njih po drustvu se napija.
I to je dovoljno da se prizove nesreca ali treba ipak razmisliti o komentarima.
Dovoljno ima njih koji mrze lov i lovce iako nisu ni prosli pored.
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 21
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,210,644 posete www.srbijalov.com