Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Drugi pišu...


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Drugi pišu...
rk
 

petarp016 kaže:

https://www.faceb...l/?app=fbl
Jel ovo znaci slobodno izdavanje oruznih listova?


Da za koji dan ce krenuti izdavanje oruznih listova. Zakljuci vlade stupaju na snagu odmah.
RK
 
rk
 Da ukinut je na sednici 26.10.2023. Godine obajvljen je u sluzbenom glasniku od 27.10.2023 godine, ukinut je za lovacko oruzje za imaoce vazece lovne karte.
RK
 
Planinko011
 Opet za vikend poginula dva lovca.
Jedan u Šapcu drugi u Ivanjici.
U Sapcu je kolegi opalila puška dok je prelazio prepreku a u Ivanjici kazu da je lovac stavljao petometku u futrolu i opalio zaostali metak i to izgleda nas cuveni PP.

Ja sam sebi izgledam kao crni gavran kad kazem da treba malo da se pogledamo u ogledalo i bar kupimo alko testove lovocuvarima.
Samo kako on da izbaci iz lova pripitog prsdsednika ili člana uprave?
Nek je kolegama laka zemlja a mi pamet u glavu.
 
tomo vrbas
 Страшно, ако је алкохол у питању ја би то лако решио позвао, МУП па нека одузимају оружије. Или, увести закон ко је за време лова под дејством алкохола оружије се одузима и да видиш како би пазили и не би пили. По мени дефинитивно треба увести сваке године једно недељни семинар о безбедности у лову са оружијем, ово већ превазилази границе нормалног.
 
rk
 

Planinko011 kaže:

Opet za vikend poginula dva lovca.
Jedan u Šapcu drugi u Ivanjici.
U Sapcu je kolegi opalila puška dok je prelazio prepreku a u Ivanjici kazu da je lovac stavljao petometku u futrolu i opalio zaostali metak i to izgleda nas cuveni PP.

Ja sam sebi izgledam kao crni gavran kad kazem da treba malo da se pogledamo u ogledalo i bar kupimo alko testove lovocuvarima.
Samo kako on da izbaci iz lova pripitog prsdsednika ili člana uprave?
Nek je kolegama laka zemlja a mi pamet u glavu.


Grpovodja je odgovran za lovce koje vodi u lov, ako ti mene kao grupovodju ne postujes i hoces pijan da lovis sto bih ja imao obzira prema tebi. Pozvao bih policiju i resena stvar, oruzjem svakako ne smes da rukujes pod dejatvom alkohola…

U hr sam prisustvovovao alkotestiranju nikavih problema nema. Lepo kaze predsednik ispred nas su 6 godina samo sto se lova tice jedno 20.
RK
 
Planinko011
 Ne mogu da gresim dusu da kazem da je alkohol povezan sa ova dva slucaja.
Ali mi je drugar iz Ivanjice rekao za PP koji je odavno zabranjen.
Za skoro 35 godina koliko idem u lov primetio sam da uvek u grupi od 30 lovaca ima 2-3 lepo nalivena i meni nije bas prijatno da lovim u njihovoj blizini.
Nisam ja neki anti alkoholicar ali volan i puska ne idu sa vise od jednim pivom.

Sto se tice prelazenje prepreka, ja jesam malo zbog kilaze trapaviji i uvek ispraznim pusku i ne pouzdajem se u kocnicu jer kad puska padne na zemlju ili udari o brvno ne bih ja zavisio od kocnice. Desavali su se kiksevi i u mojoj grupi ali srecom bez posledica ali krcag ide na vodu dok se ne razbije.

Opet kolega rk kao i u saobracaju dok ne dobijes alko test policajac ne moze da te zapise da si pijan a uvek mozes da trazis i krv da vadis. Tesko da je grupovodja odgovoran i da moze da proceni da li neko ima 0.2 ili 2.2 promila u krvi. U pogonskim lovovima grupa se ujutru razdvoji na ceku i pogon i vide se tek posle 3-4 sata a dotle pola lovaca moze da se uletvi ako to smisli.
Prvo mora neki pravilnik pa ovlascenje lovocuvarima a sad da ce neko podeliti svim grupovodjama alko testove tesko.
 
rk
 Grupovodja ne treba da utvrdjuje alkohemiju kod nekog, ako posumnja da je neko pijan ili da iz nekog drugog razloga nije sposoban da ucestvuje u lovu treba da zatrazi od njega da ne ucestvuje u lovu. Sledeci koraci su jednostavni lovovuvar, policija i gotovo. To se uradi jednom i jako dugo nikom nece pasti na pamet da to ponovi…
RK
 
Djurovic Djordje
 Sve to na stranu da grupovodja moze ili ne moze, nije ni bitno. Stvar je autoriteta grupovodje i ko se bira da bude grupovodja ili je cista formalnost, ali sta se desava posle lova, da kazemo lov je zavrsen, ali pojedinci nece da idu kuci, hoce da ostanu u vikendici , sta tu jedan grupovodja, kao vodja grupe moze da uradi.
Popunice listu u 13h zavrsen lov i on ode kuci, a nesto se desi u 13:30 ko je onda odgovoran, naravno sami lovci, isto to nam se desava i kad se vrate iz lova i ostave napunjenu pusku u kuci na stolu. Svi mi mozemo da pogresimo, ali ne treba ni sve opravdavati, ima mnogo raspustenih drustava, lovaca, bez kontrole, pogotovu u IC.
Vojvodina je nesto drugo i sama organizacija lova i etika, nije za porediti sa ovim rasulom konkretno u Čačku, Ivanjici, Sjenici,....
Svi smo mi ljudi, ali retko ko je čovek.
 
kolega_LOVEc
 Ma nema tu leka, onima kojima je lov razonoda i izgovor a pri tom su feudalci, članovi raznih političko/ socijalno, verskih segmenata društva sa privilegijama i love samo da bi se uklopili u odredjenu socijalnu grupu nemoguće je ukalupiti u neke normalne okvire.
Moje je vidjenje da je takvim lovcima kršenje moralnih i bezbednosnih normi pravilo po kome se nadmeću. Ostali koji doprinose riziku su senilni starci što se sapletu o vrzinu ili okače pušku na nepostojeći klin koji je tu ukucan pre sto godina zatim oni mladi što ih bije adrenalin i prčkaju sa oružjem bez uključivanja mozga i oni što su po naravi i psihičkom stanju opasni po sebe i druge u svim sferama života.
Ovi prvi kad bi se isključili bilo bi daleko bezbednije loviti, jer njihov način ponašanja u lovu je postao reper ka kojem svi gravitiraju i adsorbuje poklonike direknto kroz lovačke institucije. Lično mislim da je naslov "lovac" trenutno derogativan i izbegavam da se tako indentifikujem jer me je sramota opšte prljavštine i crnila.
Vim vi repellere licet
 
Finnskogen
 

Djurovic Djordje kaže:

Sve to na stranu da grupovodja moze ili ne moze, nije ni bitno. Stvar je autoriteta grupovodje i ko se bira da bude grupovodja ili je cista formalnost, ali sta se desava posle lova, da kazemo lov je zavrsen, ali pojedinci nece da idu kuci, hoce da ostanu u vikendici , sta tu jedan grupovodja, kao vodja grupe moze da uradi.
Popunice listu u 13h zavrsen lov i on ode kuci, a nesto se desi u 13:30 ko je onda odgovoran, naravno sami lovci, isto to nam se desava i kad se vrate iz lova i ostave napunjenu pusku u kuci na stolu. Svi mi mozemo da pogresimo, ali ne treba ni sve opravdavati, ima mnogo raspustenih drustava, lovaca, bez kontrole, pogotovu u IC.
Vojvodina je nesto drugo i sama organizacija lova i etika, nije za porediti sa ovim rasulom konkretno u Čačku, Ivanjici, Sjenici,....



Bas kao sto si rekao kolega " Sve na stranu" autoritet grupovodje i njegova odgovornost idu ruku uz ruku.
Biti grupovodja u lovu nije isto sto i biti grupovodja u tamburaskom orkestru i onaj koji nije sposoban i spreman da autoritativno vodi lov mozda nije ni trebao da se hvata odgovornosti jer uz takvu funkciju ide i odredjena odgovornost.
Secam se dok sam jos bio momcic isao sa ocem u lov. Lovio se zec. Kruzni pogon. Otac koji je bio lovnik ili grupovodja pre pocetka lova objasnio je osnovna pravila, tj kada se krug suzi nema pucanja na divljac unutar kruga, puca se samo kada divljac izadje iz njega.
Kao sto to kad nas ne retko biva jedan od ucesnika lova oglusio se o pravila i pucao u zeca unutar kruga. otac je istog momenta prekinuo lov i doticnom lovcu rekao da preklopi pusku i da se momentalno uputi u pravcu "crkvenog tornja" drugim recima da je za njega lov zavrsen. Onoga momenta kada se doticna osoba, koju necu da imenujem, usprotivila sledeca komanda bila je za celu grupu i glasila je potpuno isto " puske na rasklop i pravac crkveni toranj" lov je zavrsen za SVE i nema rasprave.

Drugom prilikom gost predsednika pucao je zeca iako je pre pocetka lova bilo precizirano da se lovi samo fazan, otac je istog momenta zaustavio lov i doticnu osobu pitao od koga je dobi dozvolu da puca zeca kada je pre pocetka lova jasno precizirano da se lovi samo i iskljucivo fazan. Kada je predsednik drustva istupio i rekao da je on dao svome gostu dozvolu da puca zeca i on i gost su istog momenta dobili istu poruku " puske na preklop i pravac crkveni toranj" na sta je predsednik ljutito odgovorio da je on "predsednik" i da njemu niko ne moze da komanduje, na sta mu je otac odgovorio da je on mozda "predsednik" u skupstini ali da je lovnik taj koji je je komandant u lovistu svidjalo se to doticnom ili ne.
Sledeca komanda bila je "puske na rasklop" za celu grupu koja je poucena ranijim iskustvom "otpremila" predsenika i gosta u pravcu crkvenog tornja.

Onaj koji nije u stanju da svojim autoritetom vodi lov nije takve funkcije ni trebao da se prihvati jer uz takvu funkciju ide i odredjena odgovornost i onaj koji nije u stanju da se nosi sa odgovornoscu neka bude spreman da se prihvati posledica kako moralnih tako i pravnih.
 
Planinko011
 Da tako bi to trebalo da bude.
Loveci zeca u banatskom selu nadomak Kikinde prisli smo selu na 500m i ispred pre sela je bila njiva sa duvanom cini mi se sa beračima u njoj( u caletovom selu se duvan brao leti a ovo je bilou poodmaklu jesen)..
Predsednik drustva je glasno izdao komandu da se vise ne puca ka selu vec tek ako zec prodje ka polju i naredba je prenesena levo i desno. Posle celih 100m ispred predsednika se dize zec koji krece ka tom duvanu i licno on otpuca zeca u pravcu sela na moje zaprepascenje.
Epilog je bio kad smo usli u duvan da smo nasli bicikle, korpe, jakne a beraca nigde- pobegli glavom bez obzira.
 
Planinko011
 https://www.b92.n...ti-2438060

Eh daleko ta Kanada a moje pocrkase smrc...Cry
 
tomo vrbas
 Данас нам били у контроли, оружија да виде како и где држимо оружије. Пошто, отац има пиштољ да видите како, се курвањском тактиком користе као да ли би сте дошли сутра до станице да се види оћете да предате оружије или да га задржите. И отац као ајде доћићу они му дају позив, а доле ситним словима написано да се пиштољ и муниција понесу. Каква курвинска посла мајко мила па тако перфидно, јадно и бедно.
 
Planinko011
 E neka smo i ovo doziveli. Tv Nova S jutros je imala prilog o lovcu koji je spasao srnu upalu u jamu pecine.
Stvarno se ne secam kada su o nama nesto snimili u pozitivnom smislu.

https://nova.rs/e...pasavanja/

Kolegi svaka cast.
 
tomo vrbas
 Данашња акција бројања зечева ЛУ Врбас 2018.
Три генерације Драшковића у акцији, од најмлађег до, најстаријег.

https://postimg.c...ry/MQdm7L9
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,232,221 posete www.srbijalov.com