Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Drugi pišu...


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Drugi pišu...
Lala
 Treba razradjivati ovu ideju, da LSS bude savez i pojedinaca, i LU, i regionalnih saveza, i JP... Meni liči na dobru ideju, a pitanje predstavljanja jeste za diskusiju.
Razmišljajte malo dugoročnije, i pokušajte da u komentarima predvidite kakvo bi stanje moglo biti za nekoliko godina unapred, i kada su LU u pitanju, i kada su savezi u pitanju.
A šta će biti, ako se recimo grupa gradjana organizuje u neki vid manjih klubova lovaca (grupa prijatelja, ili grupa lovaca slobodnjaka iz jednog mesta, itd.), koji neće gazdovati ni jednim lovištem, nego će ići u komercijalne lovove tamo gde im odgovara? Kako njih uključiti u sistem lovstva? Slični klubovi već postoje u okruženju, nije to ništa novo, i ti klubovi sasvim fino rade.

Mislim da ni ovo sa dodelom lovišta direktno LU, neće svugde biti dugog veka. Čini mi se da će mnoga LU vrlo brzo, zbog lošeg rada, zapasti u finansijske teškoće, pa će ili morati da drastično dižu članarinu, i tako ostajati postepeno bez članstva, ili će morati da traže neke druge varijante za finansiranje, ili će propasti, a lovišta pripasti na upravljanje JP. Tu vidim prostor da LU ponude takvim klubovima lovaca mogućnost lova uz neki popust, ali onda se mora voditi računa, da domaći lovci moraju da ograniče lov, da bi prodali divljač na tržištu.
Uostalom, jedan sličan klub je osnovan u Bečeju: prvi Damski lovački klub, koji ne radi pod okriljem ni jednog LU!
Dumajte, kolege, dumajte... Nije sve ovo što je danas, zakucano ovako doveka!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
elko
 Ne postoje najidealnija rešenja, pogotovu uzimajući postojeću situaciju, ne u Savezima već direktno u udruženjima i lovištima.
Postojeće stanje sigurno nije od juče, od poslednjeg Zakona o divljači i lovstvu, nije plod ovog ili onog već ima konkretno ime.
Kako se u LU brinulo o fondovima divljači, primeni i implementiranju zakonskih rešenja i sopstvenih akata, kako su se Savezi odnosili prema situaciji u LU članovima i koliko su bili zainteresovani za uvođenje reda u sve pore lovstva, koliko je i na koji način država ostvarivala svoj uticaj u cilju zaštite lovišta, lovaca i lovstva sveukupno TAKO NAM JE.
Da nešto treba da se promeni treba, a jedini put može biti samo utvrđivanje pravog polazišta.Vidiš kako je a znaš kako treba da bude i čemu treba da se stremi.
Ne kaže narod džabe - DALEKO OD OČIJU DALEKO OD SRCA.
Da li jedan, veliki, jak LSS bez regionalnih Saveza.Možda.
Imali smo ga pa je izostao način rada koji bi bio plodonosan i prihvatljiv za sve činioce lovstva.
Glomazni upravljački aparati nikada nisu doneli napredak, tu se sve raspline, ljudi se čestito i ne poznaju, od silnih poziva za posetama povodom jubileja, sastanaka, foruma i sednica ne da se videti stvarna situacija u lovstvu, izgubi se kompas.Kada se pojavi problem, podele i slično onda se presuđuje po kredibilitetu ličnosti a ne potrebama lovaca i lovišta, podele se udruženja, iseckaju lovišta, napravi papazjanija u lovstvu.
Uloga regionalnih svaeza ne sme i ne treba biti ugrožavanje kredibiliteta nacionalne asocijacije koja ipak mora biti reprezent lovstva Srbije, doduše drugačiji, manje glomazan, lišen tolikog upravljačkog mehanizma i troškova.
Regionalni savezi - ako i kome trebaju, ko nalazi interes, ko ima razloga da objedinjuje potrebe i troškove sa ostalim zainteresovanim, u svakom slučaju male i racionalne službe, aktivne u saradnji sa LU, prava i pravovremena pomoć.
Finansiranje jednih i drugih: Nacionalne asocijacije, normalno - reformisane, putem lovne karte ako je po lovcu sa tačno definisanim zadacima, pravnim okvirima, brojem zaposlenih i visinom zarada, iz Fonda i sa brigom i kontrolom države, možda po udruženju a ne lovcu jer isti se rad ulaže i za 100 i za 1000 lovaca ako se rade planska dokumenta.Regionalne bilo preko Fonda, po udruženju,u svakom slučaju uz poštovanje principa uzajamnosti i usklađivanja potreba i visine finansiranja kao i potrebe prihvatanja članstva u tim Savezima koji bi svakako bili operativniji, više prisutni u radu udruženja, pomagači u primeni i poštovanju propisa, preko kojih bi možda trebalo uspostaviti predstavljanje u nacionalnoj asocijaciji kao subjektu uvažavanja kako na nivou države tako i pred međunarodnim činiocima.
Pitanja poput onih Savez - Saveza, Saveza i lovaca, lovaca i udruženja su bespredmetna ako se reši funkcija jednih i drugih, način predstavljanja i finansiranja, ako se ne polazi od pretpostavke zloupotreba lovačkih para, ucena i uslovljavanja.Privredna društva i pojedinci - na utakmicu, tržište pa zaradi platu kod onih koji ne znaju ili nemaju kadar po cenama koje definiše ili tržište ili država.Jednom mora da se plati ili na mostu ili na ćupriji.
Nemogućnost da se finansira udruženje na postojeći način onemogućiće javašluk, lažna dokazivanja kako imamo divljači i slično.A okolo jad i beda.Lovac hoće da lovi, da ima divljači da se druži, da se poštuju akta, da nema onog čega ima skoro svugda a nije lovački.E to buduće vreme mora da se plati članarinom udruženju i to ne licitiranjem već opravdano.Možda će umesto 10 LU siromašnih, na granici egzistencije i praznih lovišta, postojati jedno ( ali vredno u svim pogledima), lovcima to i neće biti problem već dosadašnjim agama i begovima lovstva.
Ovo je samo jedno viđenje a opet ponavljam: od istine gde smo - ka putu gde želimo, pa će se rešenje samo nametnuti.
 
sheytan
 http://www.b92.ne..._id=652488
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Lala
 Da bi ste videli sa čime se sve moraju petljati administratori ovog portala, evo primera - radi se o jednoj e-mail poruci, poslatoj nama:

Date: Tue, 23 Oct 2012 18:05:12 +0200 [04:05:12 PM UTC]
From: KDP <>
To: www.srbijalov.com <>
Reply-To: KDP <>
Subject: Fazan

KD Pozarevac organizuje IUO za pricare i retrivere 27.10.2012. Da li mozete da nam prodate 3 fazana?



Kad dobijem ovakav ili sličan mail, ne znam da li bih pre plakao ili se smejao! Srbijalov lovački internet portal da nekom prodaje fazane na komad? Pa ovo je ili neka sprdnja, ili neko ozbiljno pobrkao lončiće u svojoj glavi.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Podunavac
 Lalo šta si se stiso? Pa daj ljudima ta tri fazana šta te košta. Toliko si mogao i u stanu da izležeš. Čak i da si sam morao da sediš na njima.ROFL
Znači tako to ide. Ja bi hteo da naručim 10-ak komada za nedelju za moje LD. Moram li da ti pošaljem mail ili mogu da naručim preko mobitela?HaHaHa
Izdaješ li i veterinarske potvrde za fazane? Treba mi zbog prenošenja preko granice.Smean
Tri prsta 2Kolce
 
Lala
 Podunavac, dao bih ja njima 3 fazana, ali nisu napisali da li mogu ova 3 iz zamrzivača! Grin
Živih nemam, jbg!Confused

A tebi, za 10 naručenih, mogu gratis da ponudim i patku pride!HaHaHa
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
DakiNS
 

Lala kaže:
Da bi ste videli sa čime se sve moraju petljati administratori ovog portala, evo primera - radi se o jednoj e-mail poruci, poslatoj nama:

Date: Tue, 23 Oct 2012 18:05:12 +0200 [04:05:12 PM UTC]
From: KDP <>
To: www.srbijalov.com <>
Reply-To: KDP <>
Subject: Fazan

KD Pozarevac organizuje IUO za pricare i retrivere 27.10.2012. Da li mozete da nam prodate 3 fazana?



Kad dobijem ovakav ili sličan mail, ne znam da li bih pre plakao ili se smejao! Srbijalov lovački internet portal da nekom prodaje fazane na komad? Pa ovo je ili neka sprdnja, ili neko ozbiljno pobrkao lončiće u svojoj glavi.


Ja to ipak gledam sa druge strane. Po meni ovo je dokaz koliko se ljudi interesuje za Srbijalov a i mišljenje u mogućnosti članova našeg foruma. Ako smo mogli nabaviti neophodne stvari našim članovima, verovatno možemo pomoći barem savetom i jednom kinološkom društvu, koje očigledno ne nalazi razumevanje kod domaćih lovaca. Lalo ako ti nije teško da vidimo sa Indjijancem da li imaju 3 fazana da prodaju tom KD pa da odgovorimoLovac 3
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Lala
 Ma kakvi bre, Daki, jesi lud, imaju fazanerije u Šumadiji, nek malo potraže na netu, samo ne znam kako će reagovati fazaneristi kada im neko kaže da hoće da nabavi 3 fazana. Imaju lokalno LU, nek njih zamole da im daju, ili pozajme, pa neka na IUO stave fazane ispod gajbe, ili u kavez, pa neka odrade ispit, i vrate fazane.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
DakiNS
 Igrom slučaja bio sam oko dvadeset godina u UO jednog kinološkog društva. Vrlo često nije bilo razumevanja od strane lovaca , posebno za kinološke manifestacije jer su smatrali da je to dangubljenje, ali pod sadašnjim okolnostima trebalo bi da su sretni što KD organizuje IOU. Ili još nisu dobro proučavali novi zakon.JBG ja uvek volim da pomognem.Confused
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Lala
 Daki, ne mogu da shvatim kako nije bilo razumevanja od lovaca za polaganje IUO; pa baš za lovačke pse je IUO obavezan, da bi pas uopšte mogao u lovište!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
DakiNS
 Informisanost je često ravna 0. Moj druže u jednom lovu me je jedan čičica pitao: A šta ti je to rodovnik. Ne omalovažavam ali u seoskim sredinama posebno malo udaljenijim dešava se da lovci nisu ni čuli da je novi zakon stupio na snagu. Ovim ne omalovažavam nikoga , ali ima sredina poprilično zatvorenih da ne kažem zaostalih gde je lovcima bitno samo da li pas radi ili ne a za dokumentaciju - pa sa dokumentima se ne lovi nego sa psom.Lovac 3
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
PEZ
 Daki u pravu si, u tim sredinama koje pominjes, bas je tako kako kazes niko(ili veeelika vecina) se ne brine ni za rodovnik a kamo li za IUO, pa pojedini i ne znaju sta to znaci, ima se taj moto "Ne teraju papiri " i tako je , nazalost.
 
Indjijanac
 U svakoj registrovanoj fazaneriji,ili u LU koje ima fazana u prihvatilištu nije nikakav problem da se kupi ili dobije 3 fazana za takve svrhe,jer to na kraju koristi lovstvu.U Indjiji imamo odličnu saradnju sa kinološkim društvom i klubom NKD FERMA sa kojima često organizujemo kinološke manifestacije.
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
milenko0609
 Ja sam član U.O. jednog lovačkog udruženja: ka da sam na jednom sastanku pomenuo ID karticu za pse, odnosno potvrdu o upotrebljivosti psa u lovištu, dobio sam odgovor : "Zakon postoji, svi smo upoznati, i tu se završava sve?", na sta sam ja odgovorio da zakon postoji i da je LU dužno da ga primenjuje i sprovodi preko svojih organa ili Lovočuvara ili.....?'Kad neko neće mož se slikati....?A znam da u mojo sekciji ima par pasa koji ovo imaju i to je to?Mlađi lovci su to vrlo ozbiljno shvatili dok starije to slabo interesuje.....
Dobar Pogled
30-06,22-250,NOD,JOD,I BOG DA TE VIDI...
 
Lala
 Danas nam je na e-mail adresu Srbijalov portala stigao zanimljiv mail: produkcijska kuća 'Emotion' koja je radila neke od gledanijih TV emisija i reality show programa, poslala nam je sledeću ponudu, koju prenosim u celosti:

'Postovani,

Obracam Vam se u ime emisije "Sve za ljubav". Planiramo jednu lepu akciju u okviru emisije a u pitanju je takmicenje u plesu ljubitelja lova protiv ljubitelja zivotinja. Za nastup u emisiji biste imali casove plesa sa nasim koreografom otpilike 7 dana a vreme treninga ce zavisiti od Vasih aktivnosti i obaveza.
Molim Vas da mi date kontakt telefon osobe sa kojom bi mogla da se cujem i kojoj bih dala vise podataka o ovoj akciji ili da mene neko pozove.

Hvala i pozdrav,

Vesna Nedeljkovic
organizator'
Kneza Viseslava 27
11.000 Beograd
tel: + 381 11 715 84 **
fax: + 381 61 820 05 **
mob + 381 65 3056 ***



Ovo možda zvuči nekom kao šala, ali nije - ponuda je stvarna. Ekipa lovaca može nastupiti pod imenom Srbijalov. Jedino nam fale dame, tu smo nešto tanki!

Lovci protiv zaštitnika životinja, u emisiji adekvatnog naziva 'Sve za ljubav'!HaHaHaROFL

Ako neko hoće da učestvuje, mogu da ga povežem sa organizatorom.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Indjijanac
 znači Lalo izgleda ćeš ići da igraš,a šta ono još znaš osim twista i čarlstona da igraš?
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Lala
 Ja neću ići, to je sigurno, em imam dve leve noge, em ako ovi iz 'Emotiona' budu insistirali da se igra u čizmama, tek onda ne valja!
Daj ako ima neko ko ume da pleše, da ga delegiramo, pa posle da pravimo sprdnju!
Ja mislim da bi Slava bio idealan kandidat... Profesor fizičkog, ima kondicije, ume da 'serenda', a bogme i ima ga poprilično, i u visinu i u težinu... Ako bude gubio, može da izmlati protivnike!
Možemo Bejbija da pošaljemo da glumi partnerku, brkatu!HaHaHa
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 

Lala kaže:
Danas nam je na e-mail adresu Srbijalov portala stigao zanimljiv mail: produkcijska kuća 'Emotion' koja je radila neke od gledanijih TV emisija i reality show programa, poslala nam je sledeću ponudu, koju prenosim u celosti:

'Postovani,

Obracam Vam se u ime emisije "Sve za ljubav". Planiramo jednu lepu akciju u okviru emisije a u pitanju je takmicenje u plesu ljubitelja lova protiv ljubitelja zivotinja. Za nastup u emisiji biste imali casove plesa sa nasim koreografom otpilike 7 dana a vreme treninga ce zavisiti od Vasih aktivnosti i obaveza.
Molim Vas da mi date kontakt telefon osobe sa kojom bi mogla da se cujem i kojoj bih dala vise podataka o ovoj akciji ili da mene neko pozove.

Hvala i pozdrav,

Vesna Nedeljkovic
organizator'



Ovo možda zvuči nekom kao šala, ali nije - ponuda je stvarna. Ekipa lovaca može nastupiti pod imenom Srbijalov. Jedino nam fale dame, tu smo nešto tanki!

Ljubitelji lova protiv ljubitelja zivotinja, u emisiji adekvatnog naziva 'Sve za ljubav'!HaHaHaROFL

Ako neko hoće da učestvuje, mogu da ga povežem sa organizatorom.



hahahahaha
xexexexexex
hahahahaha

E odavno se nisam ovako nasmejao!

Samo pravi naziv bi morao biti ljubitelji lova protiv protivnika lova.....jer i ja sebe smatram ljubiteljem životinja!

Što se tiče plesača... Bejbe da razgrne, Klaja da nagrne, Kelt da zagrne!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Ma ja sam prvo mislio da me neko zayebava, majke mi, a onda sam se cerekao kao lud na brašno! Medjutim, predlog je istinit.
Zamisli da Klaji uvale nekog bakutanera iz redova 'zelenih', pa da mora da igra 'stiskavac'!
HaHaHa
Džaba mu posle 'kamagra'! ROFL
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
DakiNS
 Koliko znam na DIF-u je jedan od predmeta i ples ili je barem nekada bio , tako da definitivno Slava
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,869,905 posete www.srbijalov.com