Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Drugi pišu...


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Drugi pišu...
kolega_LOVEc
 Posle takvih vesti imam utisak da će pre vlasnici koji nisu to odradili da pomru od starosti nego što će se neko usuditi da sprovede zakon.
To "odlaganje" kad pročitam uvek mi je jako komično, jer se setim da sam papirologiju završio u martu 2016 i ponovo produžavao lekarski prošle godine.Grin
Vim vi repellere licet
 
tomo vrbas
 Видим да би вам срце било на месту да спроведу закон и да тима што нису одрадили пререгистрацију одузму оружије?
 
Djurovic Djordje
 I ja sam 2016 isto to uradio jer sam vec vadio lekarsko za neke druge stvari pa da ne cekam guzvu uradih tad. Moje licno misljenje je da lekarsko uverenje treba da se uradi i da se menjaju oruzni listovi, ali placanje preregistracije generalno ne razumem. Naravno ne zalim se jer sam posle toga podnosio zahtev za jos oruzja pa mi je sve bilo lakse jer sam to zavrsio.
Tomo meni bi srce bilo na mestu kad bi zakon bio na strani LEGALNIH vlasnika oruzja, a ne protiv nas u svakom smislu.
Kao sto je kod mene u bivsem LU lovocuvar cuvao loviste od lovaca, a ne od krivolovaca.
Smile
Svi smo mi ljudi, ali retko ko je čovek.
 
kolega_LOVEc
 Moj komentar se odnosio na prenaduvane ambicije bezobzirnog zakonodavca i bezkičmenjaštvo i Cenzurisanonje izvršitelja zakona.Jedni donose zakon flertujući sa tiranijom i držeći glavu u oblacima a drugi se kriju i ne pomišljaju da sprovedu doneta pravila a glava im u pesku.
Drugo oni koji su već završili tu famoznu preregistraciju su "propušteni kroz sito" i tako nas je zakonodavac separatisao i razdvojio.
Najgore su prošli oni što su se odrekli svoje svojine da bi neko to preprodao.
Meni lično je cela situacija komična i tragična, kao da nam je Dante ispisao muziku po kojoj sad plešemo sa djavolom.
Uzimajući u obzir trend i ponašanje onih u čijim rukama je karta za sprovodjenje zakona , mišljenja sam da niko ne treba da predaje oružje ili da pokreće "preregistraciju" jer izgleda da ne postoji "mustra" koja sme da potezom pera izopšti vlasnike oružja pretvori ih u kriminalce i nad njima sprovede mere i propise.
Druga stvar što izaziva jako gorak osmeh je to što kad vidim reč " odlaganje" , ja vidim da za 6 godina velika većina vlasnika oružja nije kupila neki novi komad oružja, a time i proces odumiranja ionako slabo razvijene kulture oružja. Trenutno smo kao zajednica slabo relevantna masa u društvu i krećemo se ka nivou statističke greške.
Te tendencije(, kao nekog ko je od malih nogu zaražen pasijom prema svemu što kaže bumGrin) me naravno ne čine srećnim i trudim se da izbegavam takve informacije i održim fokus na raznovrsnom bogatstvu razmene saznanja o oružju , lovu, i svih detalja i aspekata vezanih za te dve stvari.
Vim vi repellere licet
 
kolega_LOVEc
 https://youtu.be/...
Ako nešto nije u redu sa mojom pisanijom nek je Canis prebriše , ionako tu nema ničeg bitnog ni pametnog
Vim vi repellere licet
 
canis aureus
 Nema potrebe za brisanjem...
U potpunosti se slažem sa mišljenjem kolega-LOVEc i ne vidim zluradost u "mestu srca"
U decembru sam obnovio lekarski pregled "za oružje" uz potsećanje/upozorenje za isticanje prethodnog "ako to ne završite u roku od tri dana bićemo primorani da podnesemo prijavu i oružje će biti oduzeto ..."
I naravno da sam ponovio lekarski razmišljajući o svima koji još nisu bili "na l lekarskom" , o sprovođenju zakona, o donošenju mera i pravnih akata,... o Danteu i plesu sa Diablom!
Nit sam ljut na vlasnike oružja koji nisu preregistrovali svoje ljubimce, nit bi mi "srce bilo na mestu" da se protiv istih pokreću postupci,.... već, možda, na sebe i "partnera za ples"
...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
AcaNik
 Наслов је чист говор мржње али се тужилаштво неће тиме смарати као ни наши савези.
https://www.espre...nara-video
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
AcaNik
 Променили су и наслов и део текста ;)
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Planinko011
 Slucajno na kanalu Lov i ribolov pogledah par emisija neke produkcije Wild Serbija (Divlja Srbija). Iako malo tehnicki nije perfektno snimljeno veoma su dobre emisije i daju ono sto nam druge domace emisije ne daju a to je razliciti mladi lovci, njihova potraga za divljaci i grcevita borba za sto bolju poziciju za pucanj, radost zbog uspeha kao i tuga zbog neuspeha itd.

Ima to jos sto sta da se poradi ali ne treba traziti dlaku u jajetu.

Zbog vetra se nejcesce glas slabo cuje ali u lovistu se ne prica pa bi mogli da ispricaju sta imaju do vadjenja puske i polasku od kola. Takodje malo bi trebalo pomenuti nesto i izgradnji pojilista, hralnilista i lovocuvarskoj sluzbi da ne bude da je tema samo pucacina.

Iskreno ogadile su mi emisije koje valjda sponzorisu sada medijski dva najpoznatija lovca koji su inace ugledni primeri kakvi lovci ne treba da budu.
Eto lovocuvar te dovede do ceke, onda ti sedis i kad divljac pocne da zoba kukuruz ti pucas nesto od gomile svinja pa si posle radosta zbog toga. I tako bas u svakoj emisiji.

PS ne znam sta bi sa stranim emisijama poput Rendija Njumana i sl.
 
AcaNik
 https://lovijospo...ap400S7Bmo
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Vuja
 Pre par dana na društvenoj mreži Facebook videh da je odstreljen primerak Vuka na teritoriji LU Kosmaj. Kako komentarišete dolazak ove zveri na područje Beograda? Dal beže od rata ili je nešto drugo upitanju?
Jedan koji hoce uvek je jaci od dvojice koji moraju!! Vojvoda Zivojin Misic!!
 
Aca Kamenica
 

Vuja kaže:

Pre par dana na društvenoj mreži Facebook videh da je odstreljen primerak Vuka na teritoriji LU Kosmaj. Kako komentarišete dolazak ove zveri na područje Beograda? Dal beže od rata ili je nešto drugo upitanju?
Meni je najlogičnije da je došao sa Rudnika, preko Bukulje do Kosmaja, to je razdaljina od nekih četrdesetak kilometara što za takve zverke nije ništa. Ne treba da nas čudi to što se sve češće sreće divljač koju do skoro nismo mogli očekivati. Razlog za to je svakako odumiranje sela, sve više ima kuća u kojima niko ne živi, zarastaju imanja koja nema ko da obrađuje, sve više ima zaklona za divljač i samim tim se širi teritirija koju divljač koristi. Životinje se spuštaju sa planina u niža područja gde imaju više hrane i bolje uslove za život, predatori ih prate pa se i njihova teritorija polako širi i mogu se sresti što ranije nije bio slučaj. Ovo je moje mišljenje a sigurno neko ima svoje i lepo bi bilo da ga podeli sa nama.
 
AcaNik
 Упуцан је у Ђуринцима. Пре ће бити да је био нечији љубимац па је побегао чим тако није знао да се чува. А и добро је ухрањен.
Ма где ту зарастају када ар на Космају има где се продаје и по 1700евра.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Aca Kamenica
 

AcaNik kaže:

Упуцан је у Ђуринцима. Пре ће бити да је био нечији љубимац па је побегао чим тако није знао да се чува. А и добро је ухрањен.
Ма где ту зарастају када ар на Космају има где се продаје и по 1700евра.
Možda je bio i nečiji ljubimac, pre nekoliko godina sam lično čuo zavijanje vuka u delu Beograda koji se zove Marinkova Bara,posle sam čuo da je neko iz okoline prijavio vlasnike i da su iz ZOO vrta došli po vuka ili vukove ne znam koliko ih je bilo. Kad sam napisao da zarastaju imanja, nisam mislio na Kosmaj već na Srbiju uopšte.
 
AcaNik
 Било је у новинама за вукове које су држали у Мирјеву па изашли на улицу.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
kimi
 https://www.b92.n...id=2143867
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Vuja
 


Samo cu reci bez mozga.
Jedan koji hoce uvek je jaci od dvojice koji moraju!! Vojvoda Zivojin Misic!!
 
Vuja
 Poštovani,
Ima li neko iskustva sa optikom,

Vortex Diamondback 3.5-10x50 BDC

Hvala.
Jedan koji hoce uvek je jaci od dvojice koji moraju!! Vojvoda Zivojin Misic!!
 
Planinko011
 Samo znam da mi je Vortex preporucio neko ko malo bolje poznaje oruzje i opremu od prosecnog lovca i ko od oruzarstva zivi i za long range zivi a i neki dan gledam Price iz lovista koje je snima Srba Stojsic ( mislim tako) preparator i covek sa najvise lova u Africi u Srba mislim i pokazuje Vortex na magnumima i africkim kalibrima uz komentar da ga jo konstruisao neko ko dobro zna sta lovcu treba.
Ja sam kupio svoje optike pre nego sto se Vortex pojavio inace bi uzeo bar jedan.
Inace 50tica moj omiljeni objektiv a uvecanje savrseno za sve osim mozda poluautomat i pasioniranog lovca svinja u pogonu tada nesto od 1.5-6 pre. Za pirs i ceku odlicno
 
Vuja
 Gledah po foromu al ne nadjoh pa da priupitam, dal neko zna kako se postaje strucni pratilac? Ove moje ako pitam u udruzenju samo ce da mi prodaju neku pricu i da mi dignu zivac. Unapred Hvala
Jedan koji hoce uvek je jaci od dvojice koji moraju!! Vojvoda Zivojin Misic!!
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,229,790 posete www.srbijalov.com