Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Borba protiv KRIVOLOVA!


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Borba protiv KRIVOLOVA!
stojkuki
 Uh uh uh ....

Drugar, ... Voleo bih ja da je tako. Da je pravda brza i efikasna. Ali nije, i nece skoro ni biti ako se pogleda kakve se svinjarije prave u pravosudju. Moje je misljenje da upravo to izvor svog zla i nepravde u drzavi Srbiji.
Ponavljam moje je misljenje takvo ...
Pa samim tim odsustvo brze reakcije tuzilastva i suda samo promovisu krivolov i slicna ponasanja. Sam zakon o oruziju i lovstvu u nece promeniti nista. I ostace mrtvo slovo na papiru ukoliko se zaista ne sprovede reforma sudstva ali ne ova koju su pokusali pa su malo pomesali babae und zabe ... Reforma u glavama onih koji po zakonima postupaju.
A dotle ... Dok se ne obezbedi da onaj koji krivolovi ili lovokrade zavrsi u zatvoru jer to je krivicno delo ... Batina je iz raja izasla. Nije to uzimanje pravde u svoje ruke. To se zove odbrana casti i morala.

I da uvek ce ih biti ... Lovokradica i krivolovaca... Ali ce ih biti manje a bice mnogo oprezniji suptilniji i perfidniji ... A samim tim posto se zakoni ne menjaju cesto i ne prilagodjavaju stanju na terenu, batina ce biti opcija koja nastupa kad sistem zataji.

Nisam ja batinas da ne pomislite. Ali, ... Extremna desavanja .... Extremne mere ...
 
sasa035
 Zar nemislis kolega da prosto neke stvari moraju da se dese da bi nesto krenulo nabolje.Boljitak nije proces od danas sa sutra i zaista je potrebno pokrenuti niz akcija kako bi ljudi promenili stav prema zivotu a kamoli prema lovstvu i lovokradji.Znam tipa iz Kragujevca ukoliko je jos ziv koji je u jednom lokalu prodao celog ociscenog srndaca za 100.Na moje pitanje zasto i zbog cega i zasto tako jeftino.Odgovorio je kratko:"Bez novca sam i bez posla sam a dete mi je gladno".Prosto nisam imao sta vise da mu kazem.Nisam tako cesto u Srbiji,znam da je tesko ali...Ako svako bude UBIO PO NEKU ZIVOTINJU,UKRAO PONEKU RIBO,ODSEKAO DRVO DA BI SEBE I SVOJE PREHRANIO DOKLE CEMO STICI.Ja nemam sve odgovore.Svet u kome ja zivim zivi po pravilima i zna se tacno sta se sme a sta ne.Mislim da je sve u nasim rukama i da prosto ovakvo stanje kakvo jeste odgovara svima i nikome.Nemogu da verujem da posle svega niko neveruje nikome"mislim na institucije"i da je zakon koji treba da se promenini se tumaci samo u korist baraba"LOPOVA VELIKOG I MALOG KALIBRA.Sta ce ostati iza nas?A sta cemo nauciti buduce generacije?Kako cemo osuditi one koji kradu"USLOVNO I DOBRO VLADANJE PA KUCI ZA VIKEND".ILI CEMO DOZIVOTNO ZIVETI U TAMI U NADI DA CE SE NESTO SAMO OD SEBE DESITI.
sasa035
 
stojkuki
 Jooooooooj. Gde si ti odlutao. Zar ti ocekujes da se nesto u Srbiji desi ...zar nisi preziveo 90te i predhodnih 10.
Ne vuc' me za jezik. Nije ovde mesto za to.

Krivolov ... Lovokrad .... To je tema ....
 
duskov
 ..."A nama trebaju lovocuvari ili vise lovocuvara i to dobro opremljeni,podrska policije.I brzi i efikasni pravosudni sistem sa nadamo se jednim adekvatnim NOVIM zakonom o lovstvu i oruziju.I eto ti civilizovanog sveta i normalnog lovstva.A lovokradica ce uvek biti.Oni su kao pacovi.Njih covek kod nas nemoze da potamani.Vec samo da svede na razuman nivo"-kaže Saša035.
Oko ovoga bi bili gotovo saglasni.
Naime, Najvažnija kategorija jeste poštenje lovaca i lovnih radnika, posebno upravnika lovišta i naravno, lovočuvara. Treba da ih dobro opremimo i mnogo efikasnija policija. I poštenija. Koja će u lovištu hapsiti, ako treba i svoje starješine kao i političare koji se vrlo često postavljaju iznad zakona.
O pravosudnom sistemu (tužioci, sudije i ostali) ne treba trošiti riječi. Oni su trula daska samog društva. Ako bi se ovaj segment društva vratio svojoj suštini druge bi nam tice pjevale ne samo u lovstvu već u svim djelovima društvenog života...
I naravno pooštravanje kaznene politike.
 
sasa035
 

stojkuki kaže:
Jooooooooj. Gde si ti odlutao. Zar ti ocekujes da se nesto u Srbiji desi ...zar nisi preziveo 90te i predhodnih 10.
Ne vuc' me za jezik. Nije ovde mesto za to.

Krivolov ... Lovokrad .... To je tema ....
Pa bas zato sto smo preziveli i "VALJDA" prevazisli.Na moju srecu ili zalost ja sam upravo zbog toga pre sedam godina napustio nasu zemlju.Jer mi se cinilo da nema vajde.Ali ne bih sad o tome...Nesto se ipak moze promeniti ili nas nece biti.Lose navike su se zaista nagomilale plus siromastvo koje nas neumorno mori vec odavno,ce nas skupo kostati.Po prirodi sam veciti optimista ali nisam slep pred ociju.Ali ako ovde pojedinci tvrde da mogu toliko da promene i da talasanjem prave veliku oluju...kako da poverujemo svi zajedno u to da je nesto promenjivo.Kako uspostviti red i ko ce ga uspostaviti i kada.Ko nazire pocetak kraja javasluka na svim nivoima raznoraznih "lovo"kradja.I hoce li iko ikad biti ozbiljno osudjen.Za koliko 1,10 ili 50 godina?Ili ce to biti jos samo jedna tuzna prica.
sasa035
 
DakiNS
 

sasa035 kaže:

stojkuki kaže:
Jooooooooj. Gde si ti odlutao. Zar ti ocekujes da se nesto u Srbiji desi ...zar nisi preziveo 90te i predhodnih 10.
Ne vuc' me za jezik. Nije ovde mesto za to.

Krivolov ... Lovokrad .... To je tema ....
Pa bas zato sto smo preziveli i "VALJDA" prevazisli.Na moju srecu ili zalost ja sam upravo zbog toga pre sedam godina napustio nasu zemlju.Jer mi se cinilo da nema vajde.Ali ne bih sad o tome...Nesto se ipak moze promeniti ili nas nece biti.Lose navike su se zaista nagomilale plus siromastvo koje nas neumorno mori vec odavno,ce nas skupo kostati.Po prirodi sam veciti optimista ali nisam slep pred ociju.Ali ako ovde pojedinci tvrde da mogu toliko da promene i da talasanjem prave veliku oluju...kako da poverujemo svi zajedno u to da je nesto promenjivo.Kako uspostviti red i ko ce ga uspostaviti i kada.Ko nazire pocetak kraja javasluka na svim nivoima raznoraznih "lovo"kradja.I hoce li iko ikad biti ozbiljno osudjen.Za koliko 1,10 ili 50 godina?Ili ce to biti jos samo jedna tuzna prica.


Kolega da li si nekada u životu nešto završio a da nisi ni započeo?Lovac 3
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
sasa035
 Kolega Daki ma mi sve pocnemo i to traje....sta sta se zavrsi ali kako? I na kraju pocetak neceg dobrog ali u OVOM ZIVOTU!
sasa035
 
DakiNS
 Opet izbegavaš odgovor. U principu najbolje i najbezbolnije kada neko poturi leđa i završi nešto a ti uživaš. E vidiš ima nas i takvih koji ćemo da poturimo leđa i završimo poslove umesto vas gotovana koji sve čekate da drugi uradi a vi da uživate. Mani nas molim te te tvoje demagogije . Jel nećeš? Ne moraš ,ali nemoj da deprimiraš i obezvređuješ tuđi napor i volju.Tvoje bezvoljno i obeshrabrujuće pisanje me već nervira . Niko te ne tera da pokušaš da doprineseš promenama ali nemoj ni da odmažeš.Da li sam bio dovoljno jasan!Lovac 3
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
sasa035
 

DakiNS kaže:
Opet izbegavaš odgovor. U principu najbolje i najbezbolnije kada neko poturi leđa i završi nešto a ti uživaš. E vidiš ima nas i takvih koji ćemo da poturimo leđa i završimo poslove umesto vas gotovana koji sve čekate da drugi uradi a vi da uživate. Mani nas molim te te tvoje demagogije . Jel nećeš? Ne moraš ,ali nemoj da deprimiraš i obezvređuješ tuđi napor i volju.Tvoje bezvoljno i obeshrabrujuće pisanje me već nervira . Niko te ne tera da pokušaš da doprineseš promenama ali nemoj ni da odmažeš.Da li sam bio dovoljno jasan!Lovac 3
Daki opet ja i ti neki duel.Ajmo ovako.Niko nezeli odnosno ja nezelim da pricam o tome da neko se ne trudi i kako ti kazes potura ledja.Ali budi dobar pa procitaj moj i prethodne upise.Pa procitaj i navedi mi primere gde je neko zaglavio "Corku" i kazi mi kako je to stanje u lovstvu tako kakvo jeste.A mi ili vi se svi iskilaviste?Mislim da ovo vec godinama traje.I da je bolna tacka.Niko nikoga nepljuje ali ocigledno ako neko nesto radi mora da ima i REZULTATA.Tu nema kako ti kazes DEMAGOGIJE!!!Vec nesto funkcionise ili ne.Da bi osudili jednog lovokradicu kod nas vam trebaPfftusk,divljac svedoci....Ma koga mi to zavaravami i sami sebe lazememo.Pa ko god ima iole pametnog advokata mocice da radi sta HOCE!I pritom ono batinjanje koje su napomenuli moje kolege i krivljene cevi nece uvek da prodje.Niko nezeli da ospori da su mnoge stvari izasle na videlo...ali i te ljude je neko birao i mnogo toga se znalo vec odavno.I sta dalje?KO I KADA I ZA KOJE VREME.HOCEMO LI DA PRICAMO O TOME DA JE PRAVDA SPORA ALI DOSTIZNA.Pa to traje stariji moj kolega a mi se drzimo skupstina i delegata i toga ko je kome sta obecao i da li ce se neko udostojiti da zaboravi sta se radilo pre 50 god i krene ispocetka.TO TI JE KAO STO SVAKI SAKI SRBIN "PATRIOTA"KAZE KOSOVO JE SRBIJA A CELA EVREPO ZNA DA JE KOSOVO DRZAVA ZA SEBE.MOGU ODAVDE DA POSALJEM I NOVAC U PRISTISKU BANKU PROCEDURA JE MNOGO LAKASA NEGO ZA SRBIJU.A IMAS I REKLAMU NA CNN.Niko ali bas niko nezeli da i ja sam posledni tak koji zeli da kaze da su svi lopovi i da niko nista neradi.Ali nevidim ni promene i nevidim rezultate.Sve samo gola prepucavanja "NE" ZADOVOLJNIH.Ja zaista cenim napore i nadam se da vasi nisu uzaludni.Mene nemas potrebe da navodis da ti radis mesto mene jer ja nisam fizicki tu.Ja mogu da budem samo posmatrac,kao sto i ti posmatras,sve oko sebe i zako,lovokradje rad LSS.I nisam na strani losih momaka vec na tvojoj "NASOJ".Za LOV ZA BOLJI ZAKON ZA SRBIJU U KOJOJ BI SE VRLO RADO VRATIO DA IOLE FUNKCIONISE CAK I 50% BOLJE.I za 1/3 MANJE SVEGA ON ONOGA CEGA SAD IMAM!JA NEMAM SVE ODGOVORE UPRAVU SI ALI NEMAMS IH NI TI!
sasa035
 
stojkuki
 Opasač!!!!!
 
DakiNS
 Kolega Saša mogu samo jedno da ti kažem a to je : Nemoj nam više pomagati u borbi za budućnost lovstva, tvoja pomoć je kao teg oko vrata.Ne možeš da aktivno učestvuješ, ali nemoj ni da demorališeš . Nadam se da sam bio jasan!
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
sasa035
 Daki to nije odgovor.A moje recenice nisu teg.Vec moje pravo na misljenje!I nema demoralizacije.Ja podrzavam sve napore koji nisu uzaludni i koji menjaju nesto na bolje.Bole i lepse.I dalje mislim ono sto sam napisao i nazalos tako i jeste.
sasa035
 
kempi
 Kolega Stojkuki gde su ti ti sto si ih dosad opasacem prosvetlio?
neozbiljno izlaganje skroz
 
sasa035
 

kempi kaže:
Kolega Stojkuki gde su ti ti sto si ih dosad opasacem prosvetlio?
neozbiljno izlaganje skroz
Ali kolega mi volimo vise da se pesnicimo.To je nasa realnost.Kao is sve kod nas zakon jaceg vlada.Kao da zivimo u vreme Vajata Erpa!!!Jer institucije imamo ali se retko ko drzi njih.Ovako ko koga za gusu dohvati.Muka mi je od toga.
sasa035
 
stojkuki
 Eeeee mili moj. Ja za bar dvojicu znam da ih je lovacka populacija moje porodice odstranila iz populacije lovaca. Oba moji stari ... , a za jednog kog sam ja slucajno u banatu snimio kamerom dok smo radili neke reportaze na terenu ... znam da su ga kolege lovci, drugari tako neprimerno obradili da je sam predao oruzije prestao da lovi i krivolovi i da cak menja kanal kad vidi opstanak ili svet lova i ribolova na televiziji.

Ozbiljno ili ne .... Nego kako bi ti to radio. Prijavio policiji? Tuzio sudu ... Pa samo cu se nasmejati. Cekao da se promene zakoni .... E mili moj dotle ces da lovis muve umesto fazana. I pacove umesto srndaca ....

Dogod se ne promeni zakonska regulativa i srede sudovi .... Dotle srpsi recept, ... Batina ... Ili ima i duga opcija .... K'o i mnogi cutati, zmuriti na jedno ili oba oka i preuzimati time ulogu saucesnika. Ja hvala ne. Ako ikada naletim bit ce belaja ovako ili onako...
 
sasa035
 Pazi kolega da ne upadnes medju neke kojima pamet nesmeta.Jer ima i medju njima onih koji neprezaju niodcega!!!Pitam se samo dokle cemo tako.
sasa035
 
DakiNS
 

sasa035 kaže:
Daki to nije odgovor.A moje recenice nisu teg.Vec moje pravo na misljenje!I nema demoralizacije.Ja podrzavam sve napore koji nisu uzaludni i koji menjaju nesto na bolje.Bole i lepse.I dalje mislim ono sto sam napisao i nazalos tako i jeste.


Kolega ne želim da se niti dopisujem niti prepucavam sa tobom.Da izvineš zabole me kako je u Evropi, interesuje me kako je kod nas, jer ja iz ove kože ne mogu , pa ako već ne mogu onda barem da dam neki doprinos tome, želja mi je da nekada u budućnosti moje unuče lovi negde u našem ataru neopterećeno.Sada da li ovo što radimo daje rezultate ,odgovorno tvrdim da daje , jeste puževom brzinom ali ima pomaka, sa druge strane ti mi pričaš kako jesve uzalud da nema vajde, zato sam ti i napisao da ne pomažeš više . Imaš svoje mišljenje, ali ima nas mnogo više sa različitim mišljenjem od tvog. Da skratim.Zamolio bih te ako nemaš konstruktivan predlog i ne možeš da uradiš ništa po pitanju poboljšanja lovstva nemoj da omalovažavaš i obezvređuješ naš trud. Ovim bi zaključio ovu prepisku.Lovac 3
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
sasa035
 Puzeve brzine.Ne nema brzine.I dargo mi je ako se neki tese.Ovo je forum i izlazemo nasa misljenja.A sto se Evrope tice pa i Srbija je deo nje.I tezimo da izgledamo kao sav "civilizovan"svet.Ko nezna a mislim da mi apostrofiram MI trebamo da od nekog naucimo.Da li iz Evrope iz Azije ili bilo kog kontinenta uopste je nebitno.Niko se neprepucava ali resenja zasad nema.Tupka se u mestu da se neki lopov "ne" osudi!Onaj ko nece ili nezeli da "ne"realno posmatra kako stvari stoje moze sebe da tapse po ramenu.Argumenti su jako slabi a slabos i povredjena sueta vidljiva.Hajde da zajedno prelezimo neke decije bolesti pa ispocetka.Ne laktanje ne prepucavanje.I bez sujete.Cenzurisano

Deo upisa koji se odnosio na lična prepucavanja sa drugima je izbrisan. Nemoj to više raditi.
Srbijalov Admin Tim

sasa035
 
stojkuki
 Malo sam negde usput izgubio nit cele ove rasprave ...
Na prvom mestu misljenja sam da generalno kao nacija mislimo da je trava kod komsija zelenija nego kod nas ... a nije ... bar ne uvek. U prevodu, neka resnja koja su kod nas bila su daleko prevazilazila po kvalitetu ona iz zemalja koje trenutno pokusavamo da prepisemo. Ne ciljam na lovstvo jer nisam kompetentan nego generalizujem. U u tom prepisivanju prave se budalastine i to strasne.
Koliko se ovo moje nacelno misljenje moze preneti na lovstvo, ... ne znam... nisam razmisljao na tu temu. Ali kada se jedan takav opsti trend pljuvanja po samim sebi, spoji sa generalnim (ne opstom) nedostatkom svesti i savesti, a hajde da kazem i vaspitanja, jer deo moralnih normi se prenosi vaspitanjem, onda se dobija ono sto mi trenutno zivimo.
I ono sto svi mi cesto izgovaramo: Srbija brale!
PAZI SAD !!! Smile
Znacajno je u ovoj prici samo jedno. Sve ce se stvari u Srbiji daleko, ali daleko lakse resavati onog trenutka kada se sredi situacija u podeli vlasti. Ali ne one dnovne, nego sistemske. Da se na svoje mesto postave i zakonodavna i izvsna i sudska vlast. A to na prvom mestu podrazumeva upravo efikasan sudski sistem.
Konkretno to znaci sledece: uhvacen krivolovac, dezurni sudija odredjuje pritvor, zakazuje se rociste po hitnom postupku, i postupa se po zakonu. Utvrdjuju se cinjenice. I zna se minimalna kazna. Nas zakon jasno propisuje minimum i maksimum za kazne, ali sudije imaju pravo da postupe i mimo toga. A to dezavijise sve. Pa se onda postavlja pitanje cemu minimumi i maksimumi odnosno uloga kasacionih sudova i slicne stvari. Jednom recju, ne postoji sistem!!! Odnsono postoji ali je debelo narusen, potpunim odsustvom odgovornosti za ucinjeno ili neucinjeno.
Prema tome. Na prvom mestu mora doci reforma sudstva.

A dotle ....

Svaka cast toj maloj grupi ljudi koja se bori uprkos svim preprekama i ljudskim i sistemskim. I sve njihove pokusaje i ukupnu borbu treba pozdraviti a nikako kritikovati ali i pomoci sopstvenim delanjem.

Od pausalnih kritika daljinskim upravljacem ... niko nema koristi. To je trosnje reci. Jes da su reci jeftine ....
 
sasa035
 Pausalnost nije moj stil.Ali ako realno pogledamo na sve pa ne bi polemisali da je sve kako treba.O travnjacima kod komsija...pa nikodkoga nije sve kako treba ali pravila se postuju i postoje da bi se postovala.Aludiram na teks o Italijanima.Pitanje je ko ce i kako ce da reaguje.I ko sme da se javi.Da li sam ja u pravu i nisam ili da li je moje misljenje objektivno.Nema veze,to je samo moje misljenje.Ali ako ja nisam upravu ukljucite dnevnik svakog dana u pola osam pa ce nam biti sve jasnije.Sto se tice mog kritikovanja...kao sto neki posmatraju kako radi LSS i kritikuju ga...Primer je banalan i kriticki nemerljive.Ali isto tako ja mogu da ljude koji kazu da se zalazu ja imam pravo da pitam sta je rezultat.I ja tu mislim da greske nema.A sto se tice nas iz dijaspore,pa malo ko moze svojim prisustvom da nadoknadi udeo u poboljsanju lovstva sto je i logicno ali i tek kako moze na neki drugaciji nacun da doprinese.Na primer finansiski.Ja znam i tek kako grupe ljudi koji pomazu zidanje lovackih domova i pomaganje svojim lovackim udruzenjima da bi bili na kakvim takvim nogama.To je jedini i mozemo da ili laskamo i predlazemo sta valja a sta ne.VALJA DA POSTOJI I IMA SVESTI KAKO BI LOVSTVO U SRBIJI TREBALO DA IZGLEDA.DA LOVOKRADJI I JAVASLUKU BILO KOG TIPA MORA DA SE STANE NA PUT.Defakto takvih ljudi je bilo i bice.Dobra je organizovanost i zelja ali napominjem ogromna zelja...Ali pitam se da li ukoliko institucije nerade ostadosmo na pustim zeljama i na tome da cemo biti veciti optimisti.O tome da neki misle ukoliko se stvari pomeraju poput puza i imaju svo vreme ovoga sveta da cekaju je stvar licnog opredeljenja.Ja zelim kao i vecina kolega da stvari krenu nabolje u neko dogledno vrem.Postavio sam pitanje koliko i kada...Odgovori su tako povrsni i zaista pausalni.Mislim da se bojimo i nezelimo da priznamo sami sebi da smo u cor sokaku.I da se i tek kako bojimo da ako neznamo neprihvatamo i neregistrujemo kako bi makar od drugih mogli da ukrademo ono najzdravije i najperspektivnije.Vera da sami tesko cemo a od drugih nezelimo i neiteresuje me i eto to kod nas nemoze.Sve se moze i ovde i tu su ljudi ali ljudi koji i tek kako drugacije razmisljaju.A nase je da ili ignorisemo bojeci se svega i zadovoljavajuci se onim sto imamo ili nemamo.Ili napravimo presedan i planski efikasno stavku po stavku.I korak po korak ko hoce u lovokradju kao braca Italijani za 50evrica.Onaj simbolicni cenovnik od 1.500.000 dinara naplatimo barem duplo.Jer kod njih se svaki volonter i svako ko ima ili znacku ili legitimaciju postuje i tu nema govora.Mene su u ribolovu za jedno vece kontrolisale 3 kontrole.Neka vam nadju kao nama parkiran auto na dami 120.A to kod nas svesno dolaze da rade i ubijaju sta hoce jer znaju da za sitne pare mogu da rade sta hoce.Nisu krivi oni sto misle da mogu da nas kupe to je u njihovom stilu,krive su jeftine duse koji zarad malo para se lako prodaju!!!O tome mi trebamo da razmislimo kako cemo i sta cemo.Od vikanja i prepucavanja i likovanja da su neki bolji a neki gori i sta sam uradio ja ili sta smo uradili svi nema vajede.Jer se to desava u nasoj zemlji u nasim lovistima!!!A mi mozemo da se prepucavamo do sutra i da postujemo drugarska ili nedrugarska misljenja i osecanja i da ih stitimo.Pitanje je da li ja i svi mi mozemo da negledamo ko gde zivi i cime se bavi i ko kakvu sujetu nosi sa sobom.Vec ljudski i dostojanstveno pogleda istinu u oci i pocne nesto da radi.Borba i lobiranja na svim polozajima i bez agazovanja politike i politicara tesko da ce se promeniti nesto.A i medju njima ima lovaca i ljubitelja prirode!!!
sasa035
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Reloading -Punjenje municije za olučene cevi ,za ili protiv ? MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 113 26.03.2018. 13:07
Loviti fazanke-'za' i 'protiv' LOV NA SITNU DIVLJAČ 69 18.03.2013. 22:57
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,883 posete www.srbijalov.com