Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov predatora čekanjem-oprema, oružje, municija...


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov predatora čekanjem-oprema, oružje, municija...
Podunavac
 Kalibar 223 Rem. je više nego dovoljan za odstrel lisice i šakala. Precizan i brz metak, dobra trajektorija, zanemariv trzaj. Municija dostupna i jeftina. I veoma kratka ,laka i spretna puškica, jer većina naših lovaca kristi karabin Zastava M 85. Naravno i druga dva iz porodice 22-ki odlični za ovaj "posao". Pogotovo 22-250 Rem. sa kojim može da se puca na daljine veće od uobičajenih. Jedina mana im je skretanje sa putanje prilikom udara u bilo kakvu prepreku, ma koliko ona bila meka i tanka. Ali oni koji ih koriste to znaju, pa vode računa o tome. A onima koji osim predatora love i srneću divljač ipak preporučujem 243 Win. Lično smatram kao namenski kalibar za odstrel predatora, sve preko 243. Win. je nepotrebno preterivanje. Ali ko ima jedan karabin za svu divljač, svaki kalibar će dobro da posluži. Najbitiniji je dobar pogodak, a to zavisi od lovca a ne od kalibra. Jedini kalibar koji bi ja lično izbegavao je 7,62x39. Iako ima dobru preciznost, ovaj kalibar ima veliki pad na daljinama preko 150 metara i nije pogodan za lovove gde se često puca na 200 i više metara.
Tri prsta 2Kolce
 
canis aureus
 ^
7,62x39 ... al zato do 150m radi k'o "singerica" ... a u rukama onih što znadu, i preko te daljine Yes
U uslovima smanjene vidljivosti, kada se uglavnom, predatori "pojavljuju" (naročito šakal) daljina 150m je već i maksimalna! TakođeR, kadE se predatori "dočekivadu" (love sa čeke) su u blizini mrciništa na kojima se isti očekivadu, prelazi tija predatora, skloništa ... tako da su i tada manje daljine na kojima će se gađati, a gde se 7,62x39 može lepo iskoristiti.
Gde se često puca na 200m i + metara ... složio bi' se s' tebe, ima superiornijih kalJibara za "na daleko" Zum
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
mrwa22250
 Po meni ne postoji los kalibar za ovaj vid lova,postoji samo nepotreban trosak ako se puca dosta sa recimo kalibrima preko 7mm pa jos stranjskom mundzom.
Svakako je mnogo bitnija stavka izbor optickog nisana,obzirom da se 90%odstrela desava u uslovima slabije vidljivosti.Ja sa mojim,vise nego skromnim Bushnellom imam problema bas u tih 15min ujutro i 15min uvece kad je akcija na vrhuncu.Sa Swarom,koji cami na 30-06 slika mnogo jasnija i sve je izvesnije da ce na 22-250 jer za nesto novo i ozbiljno......Siroma.
Tako da,moja bi preporuka bila vise paznje(i novca)odvojiti za ON,a karabina ima solidnih po zaista bagatelnim cenama.Pri izboru kalibra obratiti paznju na cenu i dostupnost municije,a vecina odstrela ce ionako biti do 120-150m.Malena je to meta i po danu,a u svitanje i sumrak pogotovo.
Jos jedna,po meni mozda i najbitnija stvar.Obavezno probajte na strelistu na daljinama na kojim cete kasnije pucati u lovu.Videcete koja je razlika u velicini grupe na 100 i 200m,narocito sa ON skromnijeg kvaliteta.Kad u podne na 200 dobijete solidnu grupu,vreme je za vezbu jer je to u sumrak jos duplo teze.
Dobar pogled.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
LOVAČKA OPREMA PRODAJEM 73 20.06.2024. 09:45
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 213 12.06.2024. 20:37
Belom Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 869 04.12.2023. 18:14
LOVAČKO ORUŽJE - PRODAJA PRODAJEM 54 06.09.2023. 06:07
Rotweil Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 100 04.08.2023. 22:38
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 39
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,409 posete www.srbijalov.com