Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov predatora čekanjem-oprema, oružje, municija...


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov predatora čekanjem-oprema, oružje, municija...
petar
 [xhide]Zaboravili ste jako vaznu stvar za ovaj lov, a to su vabilice! Ima ih raznih, najuspesnije su one sa imitacijom kmecanja zeca, ja imam takvu Hubertusovu i sa kmecanjem zeca i imitacijom misa, a ima je puno kolega ovde na forumu. Zimus sam cekao kraj mrcinista bez ceke, jedna lovacka stolica i adekvatna garederoba i obuca su dovoljni za par sati cekanja do nekih -20 po kojem sam ja cekao, cekanje preko cele noci je nesto drugo....planiram da ovu zimu docekam sa jos nekih 10-tak mrcinista, i nadamo se uspehu....B)
Ima raznih recepata za mamce za predatore, ali najefikasniji je taj sa ribom u flasi, a nije los ni onaj sa misom u konzervi, koji stoji na hladnoci pa cijukom doziva predatore, mada meni licno zao da mucim misa, nisam to koristio, ali znam ljude koji jesu...B)[/xhide]
Just like old times!
 
Hunter forever
 [xhide]Da i ja sam cuo za misa u konzervi koji od hladnoce cvili...verovatno je uspesno...ne poznajem nikoga ko je to koristio... ali sam citao o tome...[/xhide]
 
dreger
 jeste najlepse je cekanje predatora (lisica)vabljenjem,imam tri vabilice ,hubertusovu mis-zec,Ry-ovu iz Australije okruglu kao dva spojena novcica sa rupom u sredini i moj rucni rad lim od 2mm dim.3x5,5cm savijen na oko polovinu sa dve rupice od 2 i 3mm.ove dve zadnje su stigle pred kraj prosle sezone,tako da ce pravo krstenje biti ove zime.ako budem imao sa kim da idem.
 
lisac
 Ja takodje imam ovu zec mis ali je rajkova vabilica zakon!Sa njom sam prezadovoljan!Dobitna konbinacija je Ry vabilica i puska sa farom plus auto za brzo menjanje mesta jer se tako moze obici veci teren.Vabi se dvadesetak minuta pa ako nema nista sedanje u auto 2-3 km dalje i ista radnja.Probao sam i lov vleckom ali nisam imao neke rezultate.
Vladan
 
dreger
 evo sta ja nosim kad cekam i vabim lisice tj.predatore,karabin 223rem.sa optikom 3-9x40 za sve preko 50m,sacmarica IZ 27e za blize od 50m kao i cekanje pored jazbina,dva ukrstena stapa za pucanje karabinom,baterijska lampa(na glavi)vise raznih vabilica,stolicica za sedenje,kamuflazno odelo i rukavice,kacket ,gumene cizme,ili duboke cipele zimska kapaimg535.imageshack.us/img535/8928/sdc10530m.jpg

Uploaded with ImageShack.us i jos jedno kamuflazno odelo (nema ih na slici ovde)ali to je otprilike to.
 
Mark967
  Po mom iskustvu mnogo lisica je odstreljeno po "pasjem" vremenu.Desavalo se da svakih desetak minuta rukom skidam sneg sa sine toliko pada i ona ide,a bilo je odstrela i po vetru koji je duvao toliko da je sneg sipao u oci,cak po susnezici i ledenoj kisi...Mada vecina normalnih ljudi i ne pomislja da izadje iz kuce po takvom vremenu mi koji volimo tu vrstu lova verovatno i ne spadamo u tu vecinu.Voleo bih da cujem da li jos neko ima slicna iskustva?
 
Indjijanac
 jednom prilikom sam dve pucao za noć dok sam čuvao fazaneriju,vremenske prilike jako hladno i sneg veje da nemožeš da gledaš,ujutru sam jednu našao a drugu ne ali obe su dobile,fazanerija je bukvalno u predgradju
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
dreger
 ih koliko puta sam ih cekao bas po takvom ne-vremenu,samo po mom iskustvu tada bas i ne izlaze u lov ,dok po kisi idu ,mada pravilo je da nema pravila.
 
aleksa
 Vecina lisica koje sam do sada odstrelio,odstreljene su upravo cekanjem sa drveta u sumrak po hladnom,zimskom vremenu,sa snegom po zemlji.Tacnije,odstrelio sam 10 lisica za svojih 5 sezona lova,ne racunajuci ovu.Samo jednu od njih,ulovio sam dok je padao sneg ali je bilo prijatno vreme,bez vetra i malo ispod nule.A,sneg je poceo nakon penjanja na drvo.Posto vecinu vremena provodim u Beogradu,cesto se desavalo da najbolje uslove za lov lisica cekanjem propustim.Nikada nisam otisao na cekanje dok pada sneg ali su neki drugi odlazili i po pasjem vremenu i upravo tada odstreljivali lisice pogotovo ako je parenje u toku.
 
223rem
 Ja lovim predatore sa zatvorene ceke,imam mrciniste naa k oje obicno iznosim otpad od kasapnica.mrciniste postavljam na 15m od ceke.A sto se tice oruzja lovim sa kombinovanom pusko brno zh 12/7x57r,od municije rotweil 4.5mm,i optika leupold 3-9x50.Ovo je proverena metoda lova i mnogo uspesna,samo treba imati strpljenja i sacekati da divljac pridje sto blize mrcinistu jer su tad sanse za odstrel vece.U zadnje 4 god sam odstrelio 5 sakala i 10 lisica.Najvise se odstreljuju u pereiodu izmedju 17:30-19:30,iz moje prakse ne tvrdim da je to tako svuda.
 
sheytan
 

grabovac223rem kaže:
Najvise se odstreljuju u pereiodu izmedju 17:30-19:30,iz moje prakse ne tvrdim da je to tako svuda.

Zimi, mislish, ili...? Mislim, el to sve u doba godine kada je vetj mrkli mrak?
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
223rem
 da zimi kadje sneg ili mesecina
 
gorance
  po snegu i mesečini je najlepši lov lisice. samo napraviti montažnu čeku na drvetu na nekih dvadesetak metara od mrciništa i dosta strpljenja....u zimskim večerima sa mesečinom se sasvim jasno vidi. svetleća mušica na sačmari je velika prednost.
DOBAR POGLED
 
lakistrike95
 Mi smo kod fazanerije napravili zatvorenu ceku, bas za lisicu Grin Fazani su tu i onda se ona tu krece, ima i kuna tu, tu kod ceke ima i mrciniste, sve je to sada sveze. Cekamo sneg pa da se krene, da bi se lakse uocila silueta, meni je lisica dosla na vabilicu po suvom vremenu, veoma toplo, vedro, ali obavezno mesecina, to je najbitnije, zbog uocavanja. A sneg je posebna pogodnost u lovu cekanjem, slabo gde ima da se vidi zatvorena ceka, bar kod nas, jer je potrebno uloziti puno sredstava, na mestu gde smo mi napravili tu ce biti puno odstrela, narocito kada padne sneg, i lisica bude aktivnija. Pravila nema da li ce lisica mirovati po najvecem snegu, nije bitno ni vetar, a ni kisa. Drug je isao da proseta kerove malo, bilo je bas hladno, bilo je oko -20C duvao je vetar, i niko ne bi pomislio da tada ide, video je lisicu koja se izvukla ispred njega i ispred kerova, krenuo je tragom za njom, i pratio je dobra 2km, i onda je naisao kao na udubljenje u snegu, po toj hladnoci ona se valjala po snegu i jurila po tom vremenu, tako da nema pravila kada ce ici, ona ako je gladna, ma koja oluja da je u tom trenutnku ona ce ici, normalno, nije to uvek tako, ali za lisicu nema pravila uopste Grin To je nesto iz mog iskustva, a da, i tacno je da lisica uvek dolazi od 17.30h do 19.30. Tada je najaktivnija, a to je mrak i sumrak, tada je u potrazi za hranom. Lako ju je prevariti tada vabilicom, zivo bice,trazi da jede nesto, i pre ce poslusati stomak ne sluteci da je to opasnost. Grin Toliko od mene... Smile
 
nidzamotocross
 To u koje vreme dolazi zavisi od vise razloga, tu nema nekih pravila.. Zavisi od toga gde je provela dan, poznato je da se lisice krecu cele noci i predju ogromnu kilometrazu, tako da je bilo slucajeva da na mrciniste lisica dodje tek pred jutro, od ko zna gde, bar kad je sneg veliki pa silaze sa planine zbog hrane.. Smile Zavisi od vremena, ako nema snega, lisica ce hvatati miseve, zamajavati se oko raznih stvari, tako da na mrciniste dodju one mladje, ili one koje nista nisu pronasle.. E vazno kod mrcinista je da bude blizu sume, nikako na brisanom prostoru, jer kad je sneg, kad je mesecina, mnogo su opreznije i nerado izlaze na otvorenom prostoru.. Smile Kao sto rekoH oprezne su sve dok ne dodje februar, i vreme parenja, tada prelaze ogromne kilometraze, oglasavaju se, izlaze bilo kad i bilo gde, neoprezne su u tom zanosu, i tada nece pomoci ni vabilica (zec,mis) ni mrciniste, ali tada ce setati tokom cele noci i izaci ce nezavisno od izvora hrane.. Smile Tada je bitno pratiti tragove na snegu ako ga ima, ili cekati na poznatim prelazima.. Tada su aktivme i tokom dana, pa nije lose cekati rano ujutru, ili rano uvece.. Smile Ne zaboraviti uz sve to da je vrlo lukavo stvorenje, i da ce primetiti i najobicniji pokret glave, zato nije lose cekati u senci drveta dok ni belo odelo nije losa ideja.. Nikako ne treba sedeti obasjan mesecinom, lisica ce primetiti svaki pokret.. Smile Sve Ovo je vezano za brdsko-planinske predele, i lov sacmaricom.. Sa drugim metodama nisam nesto upoznat.. ;) Toliko i od mene.. Grin
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
lakistrike95
 Ide li neko na cekanje? Sneg uveliko pada, ja samo cekam da malo naveje da vidim tragove, daj Boze da se zadrzi sneg kod mene pa krece vabljenje, trebalo bi i uskoro da mi stigne jos jedna vabilica. Smile
 
Hunter forever
 Eee Laki blago vama,kod mene nema snega uopste.
marka Engleski poenter marka
 
lakistrike95
 Ovde je juce poceo, taman napada i onda ogreje sunce i otopi se i tako. Malo da zahladi i onda ce biti super, nece se topiti kada napada Smile
 
janjicazanja
 ovako ja idem na cekanje predatora
janjicazanja priložio:
404657_2904159737081_1653142854_2555627_1260810750_n.jpg
 
DakiNS
 Vidi beli nindžaNinja
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
LOVAČKA OPREMA PRODAJEM 73 20.06.2024. 09:45
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 213 12.06.2024. 20:37
Belom Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 869 04.12.2023. 18:14
LOVAČKO ORUŽJE - PRODAJA PRODAJEM 54 06.09.2023. 06:07
Rotweil Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 100 04.08.2023. 22:38
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 32
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,524,838 posete www.srbijalov.com