Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov predatora čekanjem-oprema, oružje, municija...


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov predatora čekanjem-oprema, oružje, municija...
ultras035
 Svi smo manje vise videli kako su se sakal i lisica kretali preko zime u potrazi za hranom i kakvu su stetu ostavili za sobom!
Interesuju me iskustva u ovom i letnjem periodu godine...krenuce ili je negde krenuo lov na srndaca, da li se vidjaju ovi zlotvori?...kakve su im navike u ovo doba godine...pre par godina dok jos nisam ni pomisljao da cu i ja loviti, bio sam svedok lepih trofeja u ovom periodu kad se lovi srndac...bio je solidan broj i sakala i lisica odstreljenih!
Zeleo bih da se u narednom periodu, pored lova sitne divljaci, ciji sam obozavatelj, usresredim na predatore kojih u mom lovistu ima previse...planiram jedan kiplauf i ceku, bas za ovu priliku...za sada imam samo pusku...
"Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!"
i50.tinypic.com/jf94dc.jpg
 
stojkuki
 Tako treba. Samo kiplauf ti nije za tu namenu. To je puska za lov srndaca, jelena ... Visoku divljac. "entlmenska" alatka. Za predatore obrtno cepni ili PA u nekom malom kalibru, varmint je idealan. I optika sa dobrim uvecanjem i kOncanicom i pitchi blgo cici. A kip, ... Za merak, uzivanje, kada se lovi prava plemenita divljac.

U ovom periodu liju i sakala treba tuci zbog lanadi ... Mladih zecova i fazancica. Ceka, predvece ... Vabljenje i mirna ruka. Ima skotova ko sase.
 
Nikola_lovac
 ja sam ove godine odstrelio 3 lisice od ukupno vidjenih 5. Lovim ih lovackom pushkom sachmom 6 i 4.... i ja sam istog mishljenja da se mogu najvishe videti i odstreliti dok josh nije pao mrak.... inace kod mene u selu ih ima kao g****a, jos iznad sela ima nekih rupa i pecina ma milina za lisice i sakale.Sakala doduse nisam nikad video ali su pravili stetu.....Kod mene u lovishtu ( Ponisavlje u Pirotu) je najveci problem sto ljudi ne zele da bacaju metak ( pirocanci :-D ) na lisicu nego je puste da je ker projuri vezu kera i idu dalje...... Jos i u LU ne napinju se mnogo oko lisice i sakala i posle gledaj mu chuda sto nema zeca.....
Ili si lovac ili si lovina....ili volina.....
 
223rem
 Moje misljenje je kombinovana puska sa dobrom optikom ,i nema da omane ili moze neki mini mauzerOdobreno
 
Predator
 

Nikola_lovac kaže:
... Kod mene u lovishtu ( Ponisavlje u Pirotu) je najveci problem sto ljudi ne zele da bacaju metak ( pirocanci :-D ) na lisicu nego je puste da je ker projuri vezu kera i idu dalje...... Jos i u LU ne napinju se mnogo oko lisice i sakala i posle gledaj mu chuda sto nema zeca.....


Iznenadjen
Ma, dajem kutiju RC-a samo da je vidim u dometu! ;)

Sasvim prirodno
 
milenko0609
 Od nove godine pa do sad sam ostrelio 7 komada(lisica), sve sa čekenjem pred sumrak, zimi i sada sa proleća, koristim isključivo karabin 30-06 optika svarovski, neki će da prokomentarisu da je to prejaka puska i metak PPu 11,2 grama, ali ja alatku nemenjam,zimi smo pravili mrcilišta,i dolazile su redovno, dok sada sa proleća to nije bio slučaj, Imamo i sakala koji se stalno čuje ali nikako ove godine da ga odstrelim...,sto se tiče metoda lova, najbolja metoda je strpljenje.
Dobar pogled
 
lazarNKD
 ja sam puco u subotu oko 20:00h, na lisicu, daljina oko 100m, da sam imo karabin sigurno bi odstrelio, puco prvo kuglom-promasio, pa je napuco sa 4,5mm. nemogu da spavam zbog toga...
 
lazarNKD
 interesuje me da li neko ima iskustva sa lovackom puskom na toj daljini, koji metak, koja granulacija, 3ured, 4ured, mozda k-100. sa cime su najvece sanse za odstrel na toj daljini
 
srpko1
 Kolega lovi lisicu sacmom od 3,5mm do 4,5mm na daljinama do 50 metara i imaces miran san...

A lov lisice lovackom puskom sacmarom na 100 metara i to sa tri u red i cetri u red je protiv zakonita i naj blaze receno smesna ideja ili je to mozda neki vic?
 
Podunavac
 Pucanje sačmom na lisicu na 100 m nema nikakvog efekta bez obzira na granulaciju. Teoretski bi mogla da posluži municija K100, ali ona nije namenjena za ciljeve na zemlji nego u vazduhu. Najbolja solucija je nabavka karabina u kalibru 223 Rem. Znam da je to u današnje vreme velika investicija, ali polovni karabin CZ M85 može da se nabavi za razumnu cenu. A osim lisice i šakala poslužiće ti i za srneću divljač.
Tri prsta 2Kolce
 
pekar
 ovako kolege moje,kod nas (zlatar) niko ne ceka sa vabilicama,ili makar ja to nisam cuo.doduse slabo ko i ceka,vecina puca iz kuce.bas ove zime drug je odstrelio 5 komada (lisica) za sedam dana sa prozora kuce,pored 4 kera.sedimo u kuci i kada se cuju kerovi drug se popenje na sprat i bum.e sad ono najzanimljivije za mrciniste je koristio meso od LISICA!i ja sam se smejao kada mi je rekao pa sam otisao da se uverim i video sam na licu mesta.LISICA JEDE LISICU!mozda zbog velikog snega (preko 2 metra) vukovi mu dosli pored kuce i pojeli jednog kera,ostao samo kais krvav.kasno izasao video ih kako beze.narednih veceri spremio pusku i odstrelio prvu lisicu,oderao i bacio tu pored kuce zbog vukova.i svako vece ubijao po jednu dok jedu lisicje meso,nekoliko je i promasio.cekao do 22h uvece i isao da spava.na kraju mu odvukle mrcinu u potok nedaleko od kuce.gledao sam ostatke kostiju.a sto se tice vabilica nisam ih nikad video,voleo bih da probam.sada me zanima jeli to uobicajeno kod lisica ili ih je teska zima na to naterala?mislim na kanibalizam!!!
pekar
 
lazarNKD
 na ovom forumu sta god covek upita, vazda se nadje neko da ga poklopi. al jbg. meni nije nista smesno, super bi bilo kad bi izlazilo po 10lisica na jedan izlazak, a ne obrnuto proporcionalno! i to svaka na 50m.
 
lazarNKD
 i dje pise da je zakonom zabranjeno odstreliti lisicu sa 3ured i 4ured. ako nemas neki savet da das, nemoj ni da kritikujes. sve veliki lovci, a vise love po forumu nego u ataru. boze sacuvaj
 
srpko1
 

lazarNKD kaže:
i dje pise da je zakonom zabranjeno odstreliti lisicu sa 3ured i 4ured. ako nemas neki savet da das,
nemoj ni da kritikujes. sve veliki lovci, a vise love po forumu nego u ataru. boze sacuvaj


Postovani kolega u zakonu lepo pise da je lov lisice dozvoljen promerom sacmme od 3,5mm do 4,5mm i na daljinama do 50 metara a isto to pise i u lovackom prirucniku .
Pa sam ti ja dobronamerno dao savet da i ti tako lovis lisicu jer je to po mom misljenu i skromnom iskustvu naj efikasniji izbor promera sacme i daljine za lov lisice lovckom puskom sacmarom.
I nisam imao nameru kako ti rece da te poklopim i da te kritikujem vec samo da te dobronamerno kao kolegu posavetujem i prenesem ti svoje misljenje i usput te obavestim da je odstrel lisice na 100 metara sa tri i cetiri u red nemoguc .

I jos jednom da ponovim nisam imao nameru da te kritikujem poklapam ili ne daj boze uvredim vec samo da ti kao kolegi dam mislenje i dobronameran savet kao odgovor na pitanje koje si postavio.

Bye
 
canis aureus
 ... htedo' samo reći: 100m je daleko za sačmaricu pa bilo kojom sačmom da je puniš! jedino slučajno ako pogodiš ... al da ne bude da sam veliki lovac koji takođe više lovi po forumu ... samo bar dostigni vremenom koliko sam ja u ataru a ako budeš hteo ovde na forumu možeš mnogo da naučiš a ako ne ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
lazarNKD
 ja znam sta je 100m, daljina na kojoj sam puco je bila izmedju 80i100m, znam da na toj daljini najvecu ulogu igra sreca, ali da je ne moguce odstreliti, to ne moze niko da me ubedi.a karabin me strah da nosim posto je pun atar poljoprivrednika.
 
lazarNKD
 A sto se tice zakona, u lovackim novinama, znaci zvanicno glasilo lss, tekst pod naslovom "karabinom po mesecini" u kome pise da je lisica divljac van rezima zastite, i da je dozvoljeno pucati cak vojnim metkom, bez bojazni o krsenju zakona.
 
Indjijanac
 Lazare ako može podatak iz kojih lovačkih novina i od kojeg datuma,a još bolje bi bilo da postaviš sliku novina ili link
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Podunavac
 

lazarNKD kaže:
ja znam sta je 100m, daljina na kojoj sam puco je bila izmedju 80i100m, znam da na toj daljini najvecu ulogu igra sreca, ali da je ne moguce odstreliti, to ne moze niko da me ubedi.a karabin me strah da nosim posto je pun atar poljoprivrednika.


Kolega nemoj me shvatiti pogrešno ali i krupna sačma je prilično opasna ako je pun atar poljoprivrednika. Krajnji domet sačme dobijemo kad pomnožimo promer sačme u milimetrima sa 100. Znači PP-ka ima krajnji domet oko 850 metara. Granica opasnog dometa krupne sačme je oko 250 metara, tako da se i o ovome treba voditi računa. Još jedna osobina sačme je veoma opasna, a to je rikošetiranje kome je sačma veoma sklona. Za lov lisice je najpogodnija sačma promera 4 do 4,5 mm, a maksimalna daljina gađanja 60 m. Sve preko toga je nesigurno a i nesportski, bez obzira što je lisica štetočina u lovištu.
Tri prsta 2Kolce
 
Lala
 

lazarNKD kaže:
A sto se tice zakona, u lovackim novinama, znaci zvanicno glasilo lss, tekst pod naslovom "karabinom po mesecini" u kome pise da je lisica divljac van rezima zastite, i da je dozvoljeno pucati cak vojnim metkom, bez bojazni o krsenju zakona.


Ovo što je podebljano jednostavno nije tačno!
I lisica i šakal nisu van režima zaštite, nego su lovostajem zaštićena divljač; pročitaj Pravilnik o proglašenju lovostajem zaštićenih vrsta, evo ti link:
http://www.ecolss.com/Zakoni/pravilni...0_2010.pdf
Pročitaj član 2. u kojem su nabrojane lovostajem zaštićene vrste. To je prvo.
Drugo, strogo je zabranjeno koristiti vojnu municiju u lovu!
Jako bih voleo da napišeš u kojem broju lovačkih novina je to napisano što tvrdiš, i ko je autor članka.
Dalje, PP (tri u red) sačmeni metak je zabranjen za korišćenje u lovu (velik domet, rikošeti, nebezbedan, na većim daljinama teško ranjava divljač koja kasnije ugine u mukama, nepronadjena posle upucavanja).
Tvoji upisi pokazuje da nisi baš 'potkovan' što se tiče propisa, a bogme i oko lovačkog kodeksa (gadjanje sačmom na 100 m je zaista potez za koji bi te npr. stručni pratilac, grupovodja, lovnik ili upravnik lovišta mogao udaljiti iz lova).
Pročitaj malo zakon i prateće pravilnike, i kodeks, drugarski savet. I nemoj da na forumu iznosiš nešto što nije tačno, a naročito da ne pišeš nešto što tebi samom može nauditi. Em unosiš zabunu kod ljudi koji čitaju ovo a nisu upoznati sa propisima kao što ni ti nisi (i članovi foruma, a i gosti), em takvo nepoznavanje propisa šteti pre svega tebi samom, a i tvojim kolegama.
Nemoj biti tvrdoglav, i pisati bzvz.
Ovo nije poklapanje, nego drugarska kritika, malo oštrija, jer tvrdoglavo ponavljaš koješta.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
LOVAČKA OPREMA PRODAJEM 73 20.06.2024. 09:45
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 213 12.06.2024. 20:37
Belom Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 869 04.12.2023. 18:14
LOVAČKO ORUŽJE - PRODAJA PRODAJEM 54 06.09.2023. 06:07
Rotweil Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 100 04.08.2023. 22:38
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 26
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,444 posete www.srbijalov.com