Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Dvogledi


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Dvogledi
Djurovic Djordje
 Na zalost kod nas se sve svodi na prikupljanje i krpljenje, ali se snalazimo... Kolce
Svi smo mi ljudi, ali retko ko je čovek.
 
ssekir75
 добро људи, ако је вама сома јеврова скромна цифра, свака част. човек је питао за нас са малим приходима.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
tomo vrbas
 Ja se nadam da ce mi udruzenje kupiti nesto valjano ali avaj da opet ja imam neku siguricu ako oni omanu.Imam ja jedan dvogled stariji od mene bar 10-15god.otac ga dobio od strica iz Engleske 10x50 i mogu vam reci da je prava zverka ali jbg ja ga nosam u kolima i malo se ostetio i klincima ispao par puta i sad malko moram da ga stelujem duze dok ga ne nanisanim sa oba oka.Mislio sam i taj moj da posaljem da ga neko reparira pa da nejga imam,a LU ako se odresi.odresi nece mi padne tesko da imam dva,ali ne bi da imam dva losa.Gledam i Wortexe i oni imaju lepu i solidnu ponudu i kazu da i oni imaju dozivotnu garanciju,jbg nisam stigao na sajam tamo bi se nesto i isceprkalo.
 
dzudzubajac
 

ssekir75 kaže:

добро људи, ако је вама сома јеврова скромна цифра, свака част. човек је питао за нас са малим приходима.


nije soma evra skromna cifra, ja sam dao predlog u okviru budzeta (cca 200 eur), ali eto korišćenjem tog dvogleda sam shvatio da tek u budžetu od 1000 eur možeš da dobiješ zaista kvalitetan dvogled

jednom probaj da proceniš trofej srndaća na 200-300m iz solidnog (200) i dobrog (1000 eur) dvogleda pa ćeš shvatiti o čemu pričam Smile

da imam te pare ne bih nosio nikona, ali što reče đorđe snalazimo se i krpimo, pa možda jednog dana...
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
canis aureus
 

dzudzubajac kaže:

...

jednom probaj da proceniš trofej srndaća na 200-300m iz solidnog (200) i dobrog (1000 eur) dvogleda pa ćeš shvatiti o čemu pričam Smile

...


Odobreno

Potseti me ...
u jednom lovu na srndaća stručni pratilac osmotri iz svog dvogleda srdaća i daje mi dozvolu da pucam. Osmotrim i ja iz svog dvogleda istu tu živuljku i procenih da je prilično iznad onoga što smo dogovorili da odstrelim tj tog cenovnog nivoJa za koji sam odvojio ...
Pitam ga "druže jesil siguran?" kaže "jašta sam,pa neje mi prvi, svaki dan vodim goste da ubiju!" ... da ne bih dolazio kasnije u nezgodnu situaciju i da ne bi bilo problema, ponudim mu da osmotri iz mog dvogleda a da ja zvirnem iz njegovog rusa. Pomalo zamućeno, pomalo "tupo" a pomalo i duplira sliku pa skoro da ne prepoznah da je to onaj srndać kog smo tipovali, rogovlje nisam mogao da ocenim nikako ... osmotri ga pa se izbeči u mene "jok, jok, obustavljaj, nećemo ga, će nađemo drugi, ovaj ima perspektivu, sad sam ga mal bolje ošmecovo"

Ovo bzvz napisah kad me već potseti ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
ssekir75
 друже канисе, не кажем ја да су руси свемоћни, далеко од тога, већ да завршавају посао. бар с оптикама сам имао посла (није двоглед квантна механика, да се то лепо средити и не много тешко). по твом упису, изгледа да је рус тог пратиоца био зрео за ремонт. ко зна колико је то пута падало, труцкало се у ниви и слично.

џуџубајац, наравно да има и мнооооогоооо бољих комада оптике. зврчка је у томе што то и мноооогооо кошта, а тома није у ситуацији.

томо, имаш пп...
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
dzudzubajac
 Svi smo mi u pravu, al nas hebe standard Smile

Imao sam prilike da ove godine odstrelim dva srndaća, tako da sam njih dosta gledao kroz dvogled
Već na preko 200m mogu samo da ocenim da li su rogovi lepo razvijeni i pravilni ili su parošci lomljeni, ali o tome da mogu da ocenim ruže ili recimo vrhove rogovlja nema priče...tek kad priđem na 100m mogu lepo da ocenim do sitnica.
A kod nas divljač preplašena, kad priđeš do 200m srnećoj divljači to je premija.

Ja sam tog nikona uzeo zato što para za bolje nemam, i ovo sam pazario na 12 rata inače nikad ne bih iskeširao odjednom pare za dvogled. Uzeo sam ga zato što mi je trebalo nešto kršteno za idućih X godina dok (Bože zdravlja) ne budem imao para za nešto valjano.

Sa moje strane osećao sam se dužnim da istaknem tu "sitnicu" oko procene rogovlja baš zato što će dvogled da koristi lovočuvar, a ne neko ko to radi jednom godišnje pa ako i omaši u proceni, ništa strašno, platio je paušal pa šta padne, to mu je.
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
ssekir75
 знам у ком правцу пуцаш, али... како си и сам приметио, џебе нас стандард...
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Planinko011
 Tomo ne znam kako stojite finansijski kao udruzenje ali ako imate trofejne srndace i dosta komercijalnog lova onda bi drustvo moglo da odvoji jedno srebro za solidan dvogled.tj od klase 500e minimalno a ako vam daju neki popust gumirani Habicht je bingo.
Ja sam se vec u par navrata ovde iskukao da sam bio kreten i nisam provukao kreditnu karticu kada je bio na popustu u Snajperu za samo 450e.
Je..li me i ves masina i sporet koje sam kupio Glavu o zid.

Na tvom mestu ne bih vadio pare iz svog dzepa sa dobar dvogled a da imas nedovoljno dobar sta ti to znaci, a sve ispod 500e je nedovoljno dobro za lovocuvare.
Trazi samo da bude robusno i gumirano jer ces ga dugo koristiti u ne bas dobrim uslovima.
 
rk
 Ja sam koristio neke jeftinije dvoglede u nadi da to može da ri posao i koze ako ke napolju dan i lepo se vidi Medjutimcim počne da smrkava sa prosečnim dvogledima nema više svrhe da pretražuješ teren.
Shvatiš inferiornost tek kad uzmeš u ruke neki ozbiljan dvogled. Tu Vladaju suvereno tri četiri firme kao i kod Optika i nem neke greske koji god od njih da uzmeš stim sto po mom mišljenju kao u ostalo i međju optikama definitivno rešenje treba potražiti i u lepoti ok meostar seriji ili staineru....
RK
 
Planinko011
 Drage kolege forumasi posto vidim da su drugovi visi organi to uradili na naslovnoj strani da vam i ja u u ovom upisu pozelim zdravlje i srecu u novoj 2021 godini.

Sticajem okolnosi decembar mi je bio jedan od meseci koji cu pamtiti kao dramaticno los i tezak ali opet se desilo krajem godine da posle mislim 5 godine premisljanja, zagledanja i skakanja po automobilskoj gumi u majstorskoj radionici se moj drugar (bilo je tu jos dva kibicera u transu) resio da otkupi moj nesto luksuzniji casovnik koji sam ja izgustirao odavno i isto toliko pokusavao da zamenim za iole pristojan dvogled.

Tako da mi je Deda Mraz odmah po doceku doneo novu meoptu meopro 8x56 koja ce nazalost morati da saceka april i lov na srndaca i toplije vreme.

https://imgur.com...

https://imgur.com...

Sad iako sam na poslednjem sajmu u NS na kojem sam bio uporedjivao ovu Meoptu sa dva dvogleda od kojij je jedan delovao po danu za nijansu ubedljivije opredelio sam se za Meoptu i Capriolo jer sam kod njih i zadovoljna pa da kazem i postovana musterija vec 15 godina i kupljena dva Stayera i optike i jos koje cega dok sa uvoznikom jednog dvogleda bas imam rdjavo iskustvo da me je prvo slagao da nema obavezu da posalje neki stari dvogled koji sam imao pa se javio kad sam u centrallu poslao upit o servisu i dobio odgovor da njga kontaktiram.
Rekao mi je da on moze to da posalje ali je pitanje kada ce se to uraditi i da ce biti skupo a da on vidi (preko telefona) da sam ja ozbiljan covek i da ima dvogled za 1000e da mi proda.
Eh da, kada sam mu poslao preko priajtelja da vidi dvogled koji je imao iscepanu zastitnu gumu on je tvrdio da to uopste nije to dvogled firme koju uvozi. Nemci to nisu rekli kad su dobili fotografije.

Tako da je pao izbor na Meoptu i Capriolo, uz Snajper meni omiljenu radnju, iz ljudskih razloga a naucne karakteristike i fizicko-opticke podatke sam ostavio u stranu.
Iskreno razmisljao sam i o Swaru Habitchu 7x42 negumiranom koji bi kao mogao dobiti za 100e vise ali sam odluku presekao jer sam morao da zatvorim pricu u danu.

Nadam se da ce ove godine biti efekata od srndaca nadalje.
 
Planinko011
 Vidim da slike nece ali isti je na netu.
Nego ko je kupio Meoptu? Ja sam mislio swarovski ali cujem i da su ameri?
 
Slob
 Kolege, jel moze neki predlog za kupovinu dvogleda za oko 200€?
Lisica
 
dzudzubajac
 Nemaš baš i neki izbor za te pare - nikon prostaf, nešto od delte.
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
tomo vrbas
 Вортекс, одличан однос цене квалитета.
 
dreger
 imam deltu diskawery za nekih 60e,odlicna bas sam zadovoljan ,a za 200e mozes uzeti za klasu ili dve bolju deltu,pogledaj na sajtu sta imaju
 
Planinko011
 Pa drugar lovocuvar koji je koristio Swarovski habitch za manje pare mi je preporucivao da nadjem na oglasu Zrak samo bez onih svetlecih podeoka (dal tricijum ili sta li bese- godine stigle).
E sad on mora biti ispeavan, da ne magli i vlazi.
Treba i malo srece u tome.
 
coolerns
 I ja bih preporucio Vortex-a. Koristim ga 4 godine, odlican dvogled za te pare.
 
BOJK
 Nije losa ponuda ako nekog zanima.
https://www.kaps-...ulars/c-3/
 
arnotije
 Увек актуелно, неко искуство за двоглед до 300 еур? Мало лов, мало природа.
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 17
Online članova: 1


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,869,895 posete www.srbijalov.com