Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Dvogledi


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Dvogledi
rk
 

arnotije kaže:

Увек актуелно, неко искуство за двоглед до 300 еур? Мало лов, мало природа.


Sad nije tako los izbor dvogleda al naravno tu se postavlja potanje sta i kako bi lovio, za
Taj cenovni rang je Delta po mom misljenju bez premca
RK
 
tomo vrbas
 Узмеш Вортекс Дајмондбак 10х50 он ти је око 300е. Имаш доживотну гаранцију и скроз добар двоглед, могао би рећи и феноменалан за те паре.
 
rk
 Zavisi naravno gde lovis i kako al po mom misljenju 10x50 je malo veliko uvecanje.

Ne koriste bez razloga lovocuvari bez razlogaswarovski 7x42, ja isto to koristim jako dugo i prezadovoljan sam, a imam jos nekih dvogleda.
Moj predlog bi bio neko ivecanje 7-8x40/42. Akk ti treba samo za ceku moje iskustvo je da je meopta8x50 fenomenalna,
Koristio sam i leicu 10x50 ne mozes da umiris sliku ako imas malo vremena, kod te klase dvogleda nemas problem neumerenog uvecanja slike kao sto se desava kod jeftinijih pri velikim uvecanjima. Po mom misljenju ne treba da stedis na dvogledu i optici. Ne mora nuzno Swarovski ili tako nesto al mora da bude dobar dvogled moze puno da te kosta los.
Mana dvogleda sa Vecim uvecanjima je sto su teski u pirsu.
RK
 
arnotije
 Лови се у брду, мање равница. Вортекс diamondback hd има тренутно у понуди 10х42, неких 35000 дин.
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
7x57
 Slažem se sa Tomom, Vortex Diamondback HD, ali za tebe 8x42, u Peloponezu u Novom Sadu 32500 dinara. Vrlo dobar, bićeš zadovoljan za te pare. Pozdrav.
Draško
 
Planinko011
 Vortex je nekako odskočio kvalitetom u ponudi ipak jeftinijih optika i dosta sam čuo pohvala i za dvoglede i optičke nišane.
E sad uvecanje 7 se lako koristi iz ruke a za10 ipak je zgodno osloniti laktove na nesto (stranica reke ili kolena).
 
tomo vrbas
 Ја сам имао службено Вортекс Дајмондбак 8х42. Двоглед одличан није био велик,а слика је била боља него на Сваровском 7х50. После једног комерцијално лова на срндаће било нас баш доста тај дан ангажовано у лову јер смо имали 4 екипе ловаца и једна колега који се бави организацијом лова је носио свог Свара 7х50. Узмем ја његов двоглед и погледам кроз њега па онда кроз мог Вортекса слика боља код мене. Али, не смем да кажем да ми се не смеју, узмем лепо на кров од кола ставим један двоглед на други и зумирам неко дрво на око 1км и упоређујем квалитет слике. Видели ловци из Данске па питају пратиоце шта радим и сада сви стали код мене па онда и они почели да гледају и на крају су сви констатовала да је Вортекс за нијансу имао лепшу слику. Е сада Сваровскије био из старије генерације али јако лепо очуван и сачуван. Тако да Вортекса не треба потцењивати то је један изузетан радни двоглед изузетног квалитета.
 
rk
 Onda je bar lako reseno vortex 8x42 ika
RK
 
givan
 I moj glas za vortex 8x42 ,pogotovo za seriu diamondback hd.
Koristim ga 2 godine,i za te pare ,sasvim ok.
 
arnotije
 Хвала колеге на одговорима. Препорука зе неку радњу, може и у пп. И ово, каква је прича у иностранству око цена, вреди ли некога наћи да донесе?
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
7x57
 Za radnju sam ti napisao, šalju i poštom. Oni su uvoznik i imaju cene kao na Vortex- ovom sajtu, niže nećeš naći. A i preko Peloponeza imaš pravu garanciju, doživotnu, ovlašćeni su uvoznik.
Draško
 
Max011
 Ako je odluka pala na tVortex, 10x50 Daimondbak je najbolji odnos uloženo dobijeno. Uveličanje od 10 puta na njemu se odlično pokazalo a cenovna razlika u odnosu na 8x42 nije neizdrživa. Za sve ostalo treba pitati Planinka ovih dana je u elementu.Dim
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
dreger
 ja sam na sajmu u ns pre nekoliko godina uzeo Delta discavery 8x42 najjeftiniji model od deltine ponude mogu reci da sam prezadovoljan kako slikom tako i svime ostalim a i drugi koji su gledali kroz njega su se iznenadili kako jeasnu ,cistu sliku ima ,mogu zamisliti kako su dobri ovi iz skupljih serija tj modela
 
rk
 Delta ima fenomenalan odnos cene i kvaliteta, delta titanium i Vixen su bili u sustini iste optike kod nas ih nazalost vise nema al isto tako odlicne optike.
RK
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 28
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,525,803 posete www.srbijalov.com