Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Slovački kopov


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Slovački kopov
Predator
 

Dikavac kaže:
Pozdrav macvanskom lovcu i Daliboru.Sa dresurom kod ove rase treba krenuti sto ranije, iz iskustva bih naveo sa 4 meseci (!?) se stene pusta na trag manje ds,(nezime-da izazove stektanje kod psa)koje samo bezi, potom se sa 8 meseci vodi na lovni teren (bez paprati, kupina, uoste da je cist teren , da se privikne na mirise) Onda se pazljivo radi s njim do 3 godine dok sazri !!! Psi se razlikuju u nijensama! Nisam video ``Loseg`` Slovackog Kopova -samo lose vodice -dresere.Pas od 20 kg koji se ne boji ni vuka!! Starije kolege lovci su pominjali kupovinu divljih nezimadi iz gatera(sa potvrdom da su odatle) te sa tim nezimetom prave prve korake kod stenadi.Rezultat je kazu 100% uspesan.Mana: Pas se nekad na taj nacin previse ``osili``te u prirodi ume nastradati od nekog vepra gorostasa(takvih jos uvek ima) U gateru obicno puste nekog velikog vepra koji pri prvom kontaktu moze slomiti rebra mladom psu .Sto mi se nikako ne dopada.Najbolje postupno, oko trece godine imacete odlicnog psa pod uslovom da se ds ulovi bar nekoliko puta s njim ....Treninzi..Nisam za to da se Kopov pusti na pitomu ds, mangulicu, narocito ne svetle boje..Nisam imao tu situaciju sa Kopom ali se jednom desilo da Lovni terijer tako pojuri u lovistu pitomog vepra, te sletiu vododerinu gde se polomio.rezultat, -placanje stete vlasniku, a LT postao nepozeljan medju drustvom ... Najlepse je biti -lovac i slaviti ulov ds sa Kopovom Smile Dobar pogled


Kolega, da li se kopov može obučiti da ne reaguje na trag domaće svinje, a da radi dobro na tragu divlje? Ne pričam o puštanju na trag, nego puštanju da pas pretražuje teren u kom se nalaze i jedna i druga svinja. Mišljenja sam da su to jako slični mirisi i da tu psi ne prave nikakvu razliku.

Sasvim prirodno
 
Macvanski lovac
 Pozdrav kolege,ona svinja sa klipa je svetla jer ima krvi domace,tacnije otac od svinje je isto bio ukrsten sa domacom,pa odatle vuce neke karakteristike domace svinje,a video sam i dva veprica iz istog legla,oni su potpuno isti kao DS,povukli su na majku....nemam iskustva sa kopovima,ovo mi je prvi pas-zenka,nisam bio u mogucnosti da je redovno vodim na teren do sada,a u nasem LD i ne mozes da vodis pse kad hoces i gde hoces,jedino da radis protiv pravila,ali sada nameravam da joj se vise posvetim da bih na jesen video kakve kvalitete poseduje ta rasa....Dobar pogled...
Rodjen da budem lovac
 
bracailic
 pozdravljam sve zaljubljenike u ovu rasu.
evo jedne slike kopova
img221.imageshack.us/img221/1207/koled.jpg

Uploaded with ImageShack.us
 
Macvanski lovac
 Posto nisam pronasao odgovarajucu temu,pitacu ovde....Potreban muzjak Slovackog kopova za parenje,prednost blizina Sapca,tel 063 88 66 944,poreklo zenke,a njene slike mozete videti na mom profilu
https://www.facebook.com/profile.php?...1361093187
Macvanski lovac priložio:
dsc04741.jpg

Rodjen da budem lovac
 
Dikavac
 

Macvanski lovac kaže:
Posto nisam pronasao odgovarajucu temu,pitacu ovde....Potreban muzjak Slovackog kopova za parenje,prednost blizina Sapca,tel 063 88 66 944,poreklo zenke,a njene slike mozete videti na mom profilu
https://www.facebook.com/profile.php?...1361093187


PAX MORSKE OKO je iz uzgojnog programa u Slovackoj , licno sam proverio kod predstavnika kluba, ali mi se ne dopada saznanje i licno iskustvo sa odgajivacem koji je nabavljao ovu liniju
Moj predlog je da se zenka odvede u Slovackoj, ima nekoliko odgajivaca lovaca koji su potvrdili kvalitet svojih pasa. Bilo bi nezahvalno pomenuti bilo kog. Ipak je to sveza krv iz maticne zemlje. Sam put staje nekih 60 e u oba smera, kombijem iz Bgd , vraca se sledeceg dana..

Ujedno komentar za trag pitome svinje..
Jednom davno procitao sam clanak o obuci pasa pticara , ne secam se da li se radilo o NOD ili NKP ali vlasnik i dreser je pomenuo ``Pas mora prepoznati miris divlje patke i da isti razlikuje od pitome...`` Te bih u tom kontekstu pomenuo da se to postize dresurom od malena.
Prednost imaju lovci koji drze pse na selu, salasu, ili uopste gde se navikavaju na miris pitomih svinja. Ali desava se mada redje, da pas iako je od malena dresiran (sa 4 meseci pocinje polako da se obucava do trece godine) da skace i na pitome..Licno sam imao takvu jedinku, Nisam znao da li da spasavam svinju od 100 kile ili kera od 20 kg ..Srne kako nikada nisam lovio ni jedan moj Kopov nije dirao tu divljac.. Ali tu mora mnogo da se pazi, izbegavanje terena gde ima nedisciplinovanih clanova koji love sve i svasta... ciji psi gone plemenitu divljac..Nezahvalno je pisati o tome..Ali tako je .
Biram teren pri lovu gde ima divljih svinja, najcesce nepristupacni planinski tereni gde redje zalaze ostali lovci.. Jedan drugi dreser je pomenuo da psa moze covek nauciti skoro svemu. Pomenuvsi tu cirkuse koji pse usred noci bude i podvrgavaju proveri... Ovo je ipak lov... Drugacije od mnogo cega.. Pravilno dresiran Kopov ne sme dirati nista pitomo ! Dakle vise zavisi od nas samih !. Dobar pogled
 
Dikavac
 

bracailic kaže:
pozdravljam sve zaljubljenike u ovu rasu.
evo jedne slike kopova
img221.imageshack.us/img221/1207/koled.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Pozdrav Braco,
lepo od Vas , u literaturi pise da je ovo rasa za planinski lov divljih svinja, steta je da se slika u dvoristu, Najbolja fotografija za lovackog psa je iz lova Smile Kazem ovo jer sam nacinio par propusta ``na brzinu`` Ali takav je zivot,(obaveze odasvud pritiskaju, a sve manje vremena za nas lovce i ljubitelje kinologije)
Odlicna zenka.
 
DakiNS
 Kolega Dikavac meni se čini da je ova ženka bila na operaciji za promenu polaSmile
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Dikavac
 

DakiNS kaže:
Kolega Dikavac meni se čini da je ova ženka bila na operaciji za promenu polaSmile


Pa sta da Vam kazem, izvinjavam se,desava se i najboljim- i to bas velika operacija ... Smile
Predlazem da ipak odemo na pivce - mora da je od vrucine i - nedostatka lova ... iveli
 
DakiNS
 

Dikavac kaže:

DakiNS kaže:
Kolega Dikavac meni se čini da je ova ženka bila na operaciji za promenu polaSmile


Pa sta da Vam kazem, izvinjavam se,desava se i najboljim- i to bas velika operacija ... Smile
Predlazem da ipak odemo na pivce - mora da je od vrucine i - nedostatka lova ... iveli


iveli
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
dalibor
 To je moderno u ovim vremenima, cak u Srbiji to mogu da urade i dzabe iveli 3
Hunting is a passion! Pas
 
Macvanski lovac
 Da li neko zna ko je kolega @Dikavac,kako da dodjem u kontakt sa njim,neki telefon,profil na fejsu,bilo sta...hvala unapred!
Rodjen da budem lovac
 
DakiNS
 Ne verujem da ćeš moći sa njim kontaktirati, Mislim da je ovo link. Izvinjavam se ako grešim.

http://www.naslov...d/11828919
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Macvanski lovac
 Au Frown hvala Daki za info....
...ako neko zna imaoce cistokrvnih kopova u Srbiji zamolio bih da mi da neki kontakt,moze i na pp...
Rodjen da budem lovac
 
AcaNik
 Ау јбт Sad
 
bosos
 Cistokrvne kopove ima Badza Dojcilo Boca iz Panceva ne znam tel ali znaju ga svi lovci iz Panceva
 
galjaman
 [quote]DakiNS kaže:

Ne verujem da ćeš moći sa njim kontaktirati, Mislim da je ovo link. Izvinjavam se ako grešim.

http://www.naslov...d/11828919[
/quote] Jeste, to je taj link kolega. Srdjan Aleksic selo Prekodolce izmedju Surdulice i Vladicinog Hana. Lovio zajedno sa njim, znam gde je i za kolike novce prodavao stence i moram vam reci da je svaki 4-5 bio dobar za divlje svinje.. . Pozz
 
galjaman
 Da osvezimo temu:
oi68.tinypic.com/ve0u1e.jpg
Za mesec dana puni 9 godina
 
galjaman
 oi63.tinypic.com/166m5vb.jpg
Trogodisnjak.
 
galjaman
 oi63.tinypic.com/2qnxxjt.jpg
Kolce
 
Macvanski lovac
 Pozdrav kolega,možeš li napisati nešto više o poreklu pasa sa slike,odakle si itd ....stari pas je po mom ukusu!
Rodjen da budem lovac
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,809 posete www.srbijalov.com