Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: VOJVOĐANSKI LOVAČKI GLASNIK


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
VOJVOĐANSKI LOVAČKI GLASNIK
mrwa22250
 pa sto se cudite kako 15000kom za 16000clanova.nedavno sam objasnio da nama na selu salju svega nekoliko brojeva i kad se procuje da je neko dobio glasnik onda on od ruke do ruke,od kafe do kafe i super.em lovci informisani,em se druzili kafenisali i razmenjivali iskustva,od miline da ti podju sline(lov je prvenstveno druzenje).Starie sad ako je kome u toj zajebanciji ostala po koja stotinica hiljadica,nemoj da ste sitnicari(moje lu skoro donelo odluku da dva puta plati izradu LO i GPGL=250000din i nikom nistaShock).ako ste slucajno postavili pitanje o radu saveza i njegovog glasila(koje redovno finansirate)i to na sajtu firme koja izdaje isto to glasilo pod dirigentskom palicom istog tog saveza(ne znam otkud vam pravo da mislite da se to sme ili da budem precizan,otkud vam pravo uopste da mislite,ja probo u mom lu pa na...o) i ako ste zbog radi tog i takvog pitanja BANOVANI,postavite sebi pitanje sta radite na tom sajtu i u tom savezu???idu jesenji zborovi lovaca pa na prolece skupstine lu.metlu u sake pa svako od svog dvorista jer su ovi gore jaki koliko su slabi ovi klimoglavci odozdo.po nastupu urednika glasila vidi se da je napravljen zaokret u uredjivackoj politici ali verovali ili ne na gore(tesko za poverovati ali istinito).u iscekivanju novog broja(ocekujem da stigne 3-4 broja u ld negde krajem novembra da se i mi informisemo )srdacan pozdravKiss
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
milenko0609
 U potpunosti se slažem kolega mrwa22250, ali u mnogim LD vlada ona narodna "Sad je na mene red da ja budem PREŠJEDNIK?
da je po sisitemu ključa i mađar bi onda mogao biti Patrijah?

Mladi se tesko probijaju ili skoro nikako, ja sam o stanju u savezu vise saznao ovde nego od svog predsednika koji je delegat u skupštini?
30-06,22-250,NOD,JOD,I BOG DA TE VIDI...
 
Sremac75
 

Jeremija Trifunović kaže:
U momentu donošenja odluke na UO LSV 14.8.2013 ko će raditi VLG i izbora između četiri ponude ( Dnevnik Novi Sad, Vojvodina press Novi Sad, Mont press Novi Sad i Lorist Petrovaradin) bilo je 13.100 uplata. Tender je raspisan inače na 14.000 primeraka. U medjuvremenu kada je VLG krenuo u štampu, utorak 3.9. 2013, bilo je 14200 uplata. Zato se išlo u štampu sa 15.000. Doštampali smo koliko je bilo moguće da bar veći deo zadovoljimo (15.340 primeraka). Inače uplate još pristižu. Ako te baš zanima još nisu ni sva udruženja poslali adrese i posle više puta moljenja i kumljenja. Dalje bilo je i takvih udruženja koja su recimo uplatila za 560 lovaca a dostavili spisak za 590. Tek, od oktobarskog broja imaćemo tačne spiskove, prečiščene. Nadam se da će LU shvatiti ovo ozbiljnije i konačno dostaviti adrese svojih članova. Kažem nadam se jer u pojedinim udruženjima članovi još uvek plaćaju članarinu. Tako je u celoj Srbiji.
I još nešto, danas je bilo zahteva našoj redakciji iz Beogradske lovne oblasti da pojedina udruženja pređu na VLG umesto Lovca koji izdaje LSS. Imamo i pojedinačnih zahteva iz cele Srbije da se pretplate na VLG. Ovo nas posebno raduje. Inače od sledećeg broja pratićemo i rad udruženja južno od reke Save, dakle biće vesti iz cele Srbije.


Aaaaa....znači tender za manje, a ugovor na više....kako se to zove?Hmmm

Aj se kladimo da ti LSV neće platiti ni broja preko 14000....ne smeju, prekršili bi zakon o javnim nabavkama!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
milenko0609
 Verovatno su Aneksom pokrili razliku između dogovorenog broja tiraža i novonastalog????????Ogovaranje
30-06,22-250,NOD,JOD,I BOG DA TE VIDI...
 
Lala
 

Jeremija Trifunović kaže:
U momentu donošenja odluke na UO LSV 14.8.2013 ko će raditi VLG i izbora između četiri ponude ( Dnevnik Novi Sad, Vojvodina press Novi Sad, Mont press Novi Sad i Lorist Petrovaradin) bilo je 13.100 uplata. Tender je raspisan inače na 14.000 primeraka. U medjuvremenu kada je VLG krenuo u štampu, utorak 3.9. 2013, bilo je 14200 uplata. Zato se išlo u štampu sa 15.000. Doštampali smo koliko je bilo moguće da bar veći deo zadovoljimo (15.340 primeraka)....


U impresumu u samom primerku glasila lepo piše da je odštampano 15000 primeraka - otkud sad 340 viška?!? Jel to treba da verujemo na reč? Jedno piše, a drugo se radi? Ili neko pokušava sada da se izvadi iz pekmeza u koji se uvalio neopreznim istrčavanjem?
U impresumu piše da je produkcija i realizacija glasila od strane 'Lorist' agencije za izdavačku delatnost i marketing, a Sremac proverio: agencija takvog imena ne postoji na APR!

Da li postoje sankcije za netačno navodjenje podataka o glasilu u impresumu?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Evodija
 Danas su po Udruženjima počele da dolaze privatne novine koje i piše i štampa neki Jeremija i to u broju od 16 500 primeraka.
Raspiso se Jeremija nema šta ne treba mu ni Mića Bošković. *RoFl
* Kaže U Crepaji slavili 130 godina (tek) lovačkog društa.
Bili gosti iz Opštine, Šormaz, Marko Tica. i drugi
Iz LSV bio Deda DEJA. Kuvar pravio koncentrat, a Pažin nosio tetki lek. Susreta nije bilo, ko bi bio stariji.Jaooo
Nema ništa o radu komisije za Medalja. Da ne žalite za KURUcinom, pa komisija radi tajno. Precedniče LSV No no no
Jel to lovci moraju da kupuju i čitaju. Brzo se vraćam
 
ssekir75
 да не причамо о уводној речи у којој кука на униформе, као да је то највећа пошаст Glavu o zid (оно, можда и јесте, не продају им се добро скупа "ловачка" одела...;) )
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
apinest
 Piše gospodin Trifunović "da se za samo 5000 dinara može obući od glave do pete"!
Ne videh takvu ponudu na online shop-u LORIST portala...
Ako neko zna gde se može naći komplet po ovakvoj ceni, neka mi pod hitno javi, odmah kupujem dva - terenski i svečani!
 
ssekir75
 ни ја не видох нигде, па би и ја да знам ту информацију... (оном с кратким гаћама свака част, очигледно да их човек толико озбиљно схвата Bravo 2)
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Sremac75
 Срамота је што ће сада у први план да избије модна некултура српских ловаца.
Као да је то најважнији проблем у нашем ловству...

А шта је са Скупштином ЛСВ-а, хоће ли је уопште бити?
Шта је са финансијским извештајем о пословању?

Шта је са финансијским извештајем о пословању Војвођанског ловца ДОО?
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
bogoljub
 Izveštaje pojeli mišovi a skupština će biti neko sutra kad se steknu uslovi.Dragoljupe
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
Sremac75
 Evo ga i glasnik broj 12

http://www.lovack.../VLG12.pdf
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
DakiNS
 Sve med i mlekoConfused
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Sremac75
 ... i pesticidi!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
DakiNS
 Pesticidi su trebali tamo gde je bio med i mleko , možda bi se oterala neka gamadYes

Ovako pesticidi u lovištu a štetočine na skupštini.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Sremac75
 Broj 7 je štampan u 15.000 primeraka.
Broj 8 je štampan u 16.500 primeraka.
Broj 9 je štampan u 16.500 primeraka.
Broj 10 je štampan u 16.500 primeraka.
Broj 11 je štampan u 16.500 primeraka.

Broj 12 je štampan u 16.300 primeraka.

Šta se to desilo pa je smanjen broj štampanih primeraka?
Pažin kaže da ima preko 17.000 članova...koliko to članova koji su platili članarine, a samim tim i novine, nije dobilo svoj primerak???
500X300=150.000,oo
700X300=210.000,oo
Gde su njihovi novci?

Koga je to briga....do 15.05.2014. godine obavezno uplatite 1.400,oo dinara članarinu LSV-u i ne pitajte ništa!!!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Gedza66
 Čitam ovo izdanje VLG i nikako da ukapiram neke stvari.

Na četvrtoj strani naslov „PONOSNI NA REZULTATE” a na devetoj naslov”ZEC ZA VELIKU BRIGU”????Hmmm

U tekstu naslova “PONOSNI NA REZULTATE”, kaže čovek, [i]“Pitanju šteta od divljači i na divljači sa kojima Lovačka udruženja imaju ozbiljnih problema, koji ih mogu dovesti u nezavidnu finansijsku situaciju posvetili smo deo aktivnosti. U tom smislu obavljeni su razgovori sa više osiguravajućih organizacija, kako bi se dobila najpovoljnija ponuda za osiguranje odgovornosti iz delatnosti za Lovačka udruženja – korisnike lovišta u Vojvodini. Konkretne ponude očekujemo kraja aprila ove godine posle čega ćemo ih dostaviti svim Lovačkim udruženjima.”[/i]

Za štete od divljači i na divljači u 2013. godini , obavljeni razgovori radi dobijanja najpovoljnije ponude za osiguranje o odgovornosti , koje se očekuju do kraja aprila ove godine(?) i to reče čovek prilikom podnošenja izveštaja o radu za 2013. godinu??? Confused

U istom tekstu naslova “PONOSNI NA REZULTATE”, kaže čovek, “Оtvarena je dobra saradnja sa Srednjim školama i Fakultetima, koji se bave obrazovanjem stručnih kadrova u oblasti lovstva, kao i sa privrednim društvom „Vojvođanski lovac“. U istom cilju je i data finansijska pomoć za izdavanje i štampanje knjiga i publikacija iz oblasti lovstva. “

Dobra saradnja i sa privrednim društvom “Vojvođanski lovac” i to tako što mu se dodeli finansijska pomoć za izdavanja i štampanje knjiga i publikacija iz oblasti lovstva a nakon toga u cilju održanja dobre saradnje treba valjda to i kupiti, zar ne???

I dok pokušavam da ukapiram ovo, padaju mi na pamet pitanja koje je ROE postavio na drugoj temi?

Zasto opet nema zeca u Vojvodini?
Gde se najvise krivolovi srna, i gde se najvise proda ilegalnog srneceg mesa?
Gde se radi komercijala srndaca po principu 1 meni 1 tebi 1 drustvu, pa se samo jaki upisuju u evidenciju E4, odstrela divljaci?
Gde je najbolje i najuredjenije lovstvo, a opet retko gde ima potreban (i po zakonu obavezan) broj strucnih lica i lovocuvara?
Gde je najbolje i najuredjenije lovstvo, organizacija za primer, naucni radovi milionskih iznosa, a opet se lovi u suprotnosti sa ZODiL, bez planskih dokumenata?
Gde je napravljen sistem da niko nece da radi odredjen posao, a kad bude angazovana druga firma za taj posao, ista firma se istiskuje urgencijom preko najvisih organa?

Kako beše ona narodna - Čega se pametan stidi, ……………………!!!???ika
ČUJTE LOVCI!!!ČUVAJTE SE SEBE
 
Sremac75
 

Gedza66 kaže:
Čitam ovo izdanje VLG i nikako da ukapiram neke stvari.

Dobra saradnja i sa privrednim društvom “Vojvođanski lovac” i to tako što mu se dodeli finansijska pomoć za izdavanja i štampanje knjiga i publikacija iz oblasti lovstva a nakon toga u cilju održanja dobre saradnje treba valjda to i kupiti, zar ne???


Сарадња је одлична и поред тога што је Директор "Војвођанског ловца" доо Миленко Зеремски на Скупштини, мртав 'ладан, рекао да планска документа која се плаћају ево већ четврту годину, ни ове године неће бити завршена за сва ЛУ.
А као разлог је навео да од оних 50ак ловних основа које су до сада урађене МНОГЕ морају да се ревидирају и поново ураде зато што се услови на терену мењају брже него што је то очекивано????

Вероватно се чека следећа година када ће се сва планска документа посебно плаћати и неће више бити у склопу чланарине (тако је наведено у прошлом броју).

А ово до сада пуј-пике .....

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 

Sremac75 kaže:

Gedza66 kaže:
Čitam ovo izdanje VLG i nikako da ukapiram neke stvari.

Dobra saradnja i sa privrednim društvom “Vojvođanski lovac” i to tako što mu se dodeli finansijska pomoć za izdavanja i štampanje knjiga i publikacija iz oblasti lovstva a nakon toga u cilju održanja dobre saradnje treba valjda to i kupiti, zar ne???


Сарадња је одлична и поред тога што је Директор "Војвођанског ловца" доо Миленко Зеремски на Скупштини, мртав 'ладан, рекао да планска документа која се плаћају ево већ четврту годину, ни ове године неће бити завршена за сва ЛУ.
А као разлог је навео да од оних 50ак ловних основа које су до сада урађене МНОГЕ морају да се ревидирају и поново ураде зато што се услови на терену мењају брже него што је то очекивано????

Вероватно се чека следећа година када ће се сва планска документа посебно плаћати и неће више бити у склопу чланарине (тако је наведено у прошлом броју).

А ово до сада пуј-пике .....


Zato gospoda delegati skupštine lepo sve to odslušaju i jednoglasno podrže sve to, dižu ruke kao na Cecinom koncertu - 'ajmo svi rukeee goreeee'! Samo je falilo da još upaljače pale i dižu u vis da bi atmosfera bila onako romantična... Kome bre više da objašnjavaš da se lovački novci krčme kao Alajbegova slama, kad sve to lepo jednoglasno, složno, jedinstveno.

Ne znam da li su više krivi ovi koji ovako rade, ili oni koji im daju pokriće (delegati), ili pak oni obični lovci koje sve ovo ič ne zanima, sve dok i poslednji srndać, zec, svinja ili fazan mrda u lovištu! Ili dok ima džabe paprikaša na skupštinama LU.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
gavra bakos
 Ne znam da li su više krivi ovi koji ovako rade, ili oni koji im daju pokriće (delegati), ili pak oni obični lovci koje sve ovo ič ne zanima, sve dok i poslednji srndać, zec, svinja ili fazan mrda u lovištu! Ili dok ima džabe paprikaša na skupštinama LU.

Lalo , DELEGATI, trebalo bi da sva LU pošalju valjane delegate u Lovačke saveze , a u praksi su to obično Prerdsednici LU. Mišljenja sam da to ne bi trebali biti predsednici LU, a delegati bi trebali da informišu bazu šta se u savezima događa štio nije praksa. Na primer LU Ada od kako nema gospodina Irmenjija ni ne šalje svoje delegate ili ovi ne odlaze na sastanke i skupštine. Uglavnom su nezainteresovani i ne rade svoj posao!
gavra bakoš
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
ŠKOLA ZA LOVAČKI PODMLADAK LOVCI POČETNICI 221 02.10.2022. 17:19
LOVAČKI PSI PRODAJEM 22 01.08.2022. 20:38
LOVAČKI SUD ČASTI LOVAČKA UDRUŽENJA 7 10.04.2021. 21:13
LOVAČKI NOŽEVI PRODAJEM 6 07.02.2020. 07:07
"Vojvođanski lovac" doo LOVAČKA UDRUŽENJA 475 17.05.2019. 23:58
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,161 posete www.srbijalov.com