Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: VOJVOĐANSKI LOVAČKI GLASNIK


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
VOJVOĐANSKI LOVAČKI GLASNIK
mrwa22250
 I evo konacno toliko ocekivanog "novog"broja VLG-a koji nam i ovaj put donosi super friske vesti pa tako saznajemo da;
Za preCednika LSV-a izabran Bata Milovancev,u Subotici polovinom aprila odstreljena dva vrhunska srndaca,Beuk opet preCednik u Rumi,bolji lov sa obucenim nego sa neobucenim psom,pomeni,mali oglasi,reklame i to je odprilike to,a elektronsko izdanje mozete videti na
Posle toliko bajatih vesti,ne moze covek a da se ne zapitaKoTuKogaAko je ovaj broj pokazatelj kako ce raditi"nova"komisija za informisanje ajde da im se odmah zahvalimo na trudu i u paketu sa komplet"novom"garniturom damo im jedan shut u gooz,ili da se pod hitno donese odluka da tariguz saveza nije obavezan,pa ko hoce neka placa a pametni neka ga zaobidju.
Gospodo"novi",brzo ce vam"stari"doci glave,a mogli ste da ste hteli FIK.Ovako usled hronicnog nedostatka testisa cutite i pu..teSad
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Lala
 Na redovnom zasedanju Skupštine LSV ove godine doneta je odluka da se (za sada) prestaje sa izdavanjem i obaveznom kupovinom glasila LSV, 'Vojvodjanskog lovačkog glasnika', čiji je izdavač bio savez, a glavni urednik Jeremija Trifunović, dok je pripremu broja radila agencija Lorist, vlasništvo istog Jeremije.
Koliko je poznato, skupštinski delegati su ovakvu odluku doneli jednoglasno, kako bi se smanjile obaveze koje LU kao članice imaju prema savezu. Nije moguće proceniti koliko je na ovakvu odluku uticalo i nezadovoljstvo tekstovima i uredjivačkom politikom glasila saveza, ali sigurno je da je bilo i toga. Dakle, odluka je pala, a dotadašnji urednik i firma koja je radila pripremu su imali obavezu da izbace još jedan nedostajući broj glasila za prethodnu lovnu godinu.
Medjutim tu nije kraj priči: nedugo nakon te odluke, dotadašnji gl.od.ur. Jeremija je izgleda zaključio da Skupština saveza jako greši, ili, kako je napisao 'Oprosti im Bože, ne znaju šta rade' (kao da su delegati maloumni, daleko bilo, a možda je mislio i na ukidanje profita koji je imao dok je on uredjivao galsilo), pa je rešio da u sopstvenoj (privatnoj) režiji ne odustane, nego da on sa ekipom svojih ljudi započne poduhvat nazvan 'Nastavljamo sa izlaženjem 'Lovačkog glasnika', kako je napisao u naslovu svog teksta koji je, gle čuda, objavljen baš u tom nedostajućem broju glasila saveza koji je izašao iz štampe pre oko nedelju dana. Dakle, eto nam prvi problem: u glaslu saveza je nečijom pameću u čitavom jednom tekstu udarena svojevrsna reklama za jedne privatne novine koje tek treba da se pojave! Da napomenemo da je taj poslednji broj glasila kao gl.od.ur. (glavni odgovorni urednik) potpisan Predrag DJurdjev, član Komisije LSV za informisanje, a inače član redakcije magazina Lorist, vlasništvo Jeremije, koji je potpisan ispod teksta!!! Da li je ovo svojevrsna zloupotreba ili nije, procenite sami. Nije mi poznato, doduše, da je UO LSV nekad doneo odluku o promeni urednika i umesto Jeremije imenovao Djurdjeva, ali hajd' sad...
Cela ova priča i ujdurma oko (zlo)upotrebe glasila saveza za promociju privatnih novina začinjena je Jeremijinim konstatacijama u autorskom tekstu; tako dotični vrlo hrabro konstatuje da je motiv za ukidanje glasila saveza 'za većinu lovaca nerazumljiv pa ni prihvatljiv' (možda je Jeremija radio neku anketu, pa zna i taj podatak da je u pitanju većina lovaca), da bi posle takve rečenice nastavio da 'neće da komentariše takvu odluku' iako je samo red pre toga upravo to radio - komentarisao!? Stav da će obaveza informisanja članstva saveza biti obavljana preko sajta LSV po Jeremiji je pogrešan jer, kako kaže, 'samo mali broj ljudi i lovaca koristi internet kao sredstvo komunikacije'!? Aman!!! Pa koliko je meni poznato, preko pokrajinskog fonda za razvoj lovstva finansirana je nabavka računarske opreme za sva LU u Vojvodini, a to koliko ljudi vlada elektronskom komunikacijom Jeremija je verovatno video u kristalnoj kugli - ja sam siguran da u svakom LU postoji barem jedan čovek koji može da otvori sajt, a po potrebi i da odštampa sadržaj, pa da sa time upozna kolege! Drugo, argument da je informisanje putem sajta loše zato što ljudi ne znaju da rade sa računarom ima istu težinu kao argument da treba ukinuti novine jer ima 20% nepismenih ljudi! Napisa Jeremija (i potpisa) da je odlukom Skupštine saveza 'članstvo ostaje uskraćeno za elementarne informacije...' pa čak i za 'lovačko kulturni sadržaj', ma šta to značilo?!? Odakle li je ovo izvukao? I to baš on, koji je postigao onolike kvalitete i domete u informisanju članstva preko glasila saveza, po čemu je postao poznat, a naročito po aktuelnosti informacija koje su tim putem do lovaca stizale sa zakašnjenjem od par meseci! Toliko o tome.
No, da nastavim. U svom tekstu u glasilu saveza Jeremija kaže da će nastaviti sa izlaženjem 'Lovačkog glasnika', što podrazumeva nekakav kontinuitet. Pa kako neko privatno može da polaže pravo na kontinuitet izlaženja lovačkog glasnika, koji je izdavao LSV?!? Pominje da se njegovoj redakciji javilo nekoliko LU iz Vojvodine sa predlogom 'da nastavimo sa izlaženjem glasnika', što je navodno preka potreba, i da lovci hoće svoje novine!? Meni zaista nije jasna jedna stvar: prvo predstavnici LU na Skupštini saveza odluče da neće novine, pa onda posle toga, po Jeremijinim rečima, zovu njegovu redakciju i traže te iste novine koje su prethodno ukinuli?!? Jesam li ja lud, ili neko zaobilazi istinu, ili je nešto treće u pitanju?
Elem, posle takve molbe i preklinjanja neimenovanih predstavnika LU Jeremija & co su prihvatili da rade novine (mada, kaže, bili su zatečeni i skeptični). I onda evo gromoglasne najave: '...sa ponosom saopštavamo: NASTAVLJAMO SA IZLAŽENJEM 'LOVAČKOG GLASNIKA'.'
Nešto kasnije nastavlja sa objašnjenjem da će novine biti nezavisno izdanje u produkciji Lorist redakcije. A nezavisne će biti zato što izdavač neće biti LSV?!? I još dodaje da redakcijski odbor i Komisija za informisanje saveza ostaju isti i da će biti od pomoći tom 'nezavisnom' (sa ili bez navodnika) glasilu?!? I najavljuje Jeremija da će biti 'slobodniji' u iznošenju problema ili kritici rada pojedinih organa, funkcionera u lovstvui institucija države koje ne rade svoj posao na način koji obezbedjuje normalan rad lovačke organizacije. Eto, odjednom se drug Jeremija prosvetlio, i indirektno priznao ono što je svima odavno jasno, da je neretko do sada izbegavao da piše javno o svemu lošem što se dešava u ili oko lovstva. A do pre par meseci je sam za sebe tvrdio da je perjanica objektivnog i pravovremenog informisanja, ma jednom rečju, svetionik u mraku za lovce, samo što svoje svetlo usmerava verovatno po potrebi ili po nečijem nahodjenju, imajući u vidu poslovicu koja glasi 'Veži konja gde ti gazda kaže!'.
Rekao bih da stičem utisak da se u svom tekstu drug Jeremija pokušava zakloniti iza potrebe lovaca za informisanjem, mada bih rekao da nema kod njega puno altruizma koji bi pravdao njegovu navodnu želju da radi na polzu lovaca, nego će pre biti da tu ima prilično materijalnih motiva - 300 dinara po lovcu za informisanje preko tankog dvomesečnika sa bajatim informacijama koji treba platiti unapred nekom možda izgleda malo, ali kada se to pomnoži sa brojem lovaca (desetina hiljada) onda dodjemo do vrlo primamljive cifre od oko 3 miliona dinara! Priča i poredjenje sa cenom pakle cigareta ne pije vodu - to je zamena teza, jer je ovde reč o igri brojeva, gde relativno mali pojedinačni iznos multiplikovan (pomnožen) sa velikim brojem uvek idejnom tvorcu ovog poredjenja donosi veliki iznos! A i šta će nekom desetak hiljada pakli cigareta? Grin
I na kraju, u svom autorskom tekstu (za koji ne znam da li će uzeti honorar?) veleštovani Jeremija daje, po ko zna koji put, i neka obećanja, maltene u stilu zakletve ili mantre koju redovno ponavlja: 'Mi (koji su to mi?) obećavamo istinito i profesionalno informisanje, otvorićemo više debata na različite teme, akcija i onih sadržaja koji će voditi svekolikom boljitku.'! Ma hajde?!? Jel kao i do sada? Nije ovo prvi put da čujem zakletvu za istinitost...
Uostalom, poslednji broj 'Vojvodjanskog lovačkog glasnika' su (valjda) dobili svi lovci članovi LSV, pa neka pročitaju ceo tekst.
Nije ovo kraj dešavanjima oko novina, nastaviću u sledećem upisu.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Sledi nastavak dešavanja oko prestanka izlaženja glasila LSV, i početka izlaženja Jeremijinih privatnih novina koje po njegovoj zamisli izgleda treba da zamene glasilo saveza.
Dakle, na adrese LU u Vojvodini stiglo je cirkularno pismo iz Agencije Lorist, vlasništvo Jeremije Trifunovića, donedavnog gl.od.ur. glasila LSV 'Vojvodjanski lovački glasnik', i istovremeno i gl.od.ur. glasila LSS 'Lovac', gde je rečni Jeremija podneo ostavku na funkciju.
U pomenutom dopisu odavno (pro)cenjeni Jeremija obaveštava uprave LU da im šalje profakturu za 'nastavak izzlaženja Lovačkog glasnika a koji će zbog procedure registracije nositi naziv LOVAČKE NOVOSTI.'. Dakle, ponovo se Jeremija poziva na neki kontinuitet, a sa kojim pravom, nemam pojma! Možda treba pitati upravu LSV da li su mu oni to odobrili ili omogućili, ili na neki drugi način tolerišu ovo? Napominje Jeremija u svom dopisu da je broj članova lovaca nekog LU dobio (dostavljen mu je) iz LSV!!! E pa lepo; ja da sam na mestu uprave LSV bih momentalno pokrenuo pitanje ko to privatnoj firmi dostavlja spiskove lovaca sa adresama i podacima, i odakle mu pravo da to radi i uz to da verovatno krši zakon? Osoba koja je to uradila je po mom dubokom uverenju prekršila Zakon o zaštiti podatak o ličnosti a time indirektno omogućila drugom licu sticanje koristi! A to 'drugo lice' je takodje, po mom mišljenju, prekršilo Zakon je prikupljalo podatke o ličnostima (više desetina hiljada pojedinaca), obradjivalo te podatke i upotrebilo ih u cilju sticanja materijalne koristi. To je prva stvar.

Sledeća stvar: ovakvim načinom pisanja i pominjanjem Lovačkog saveza Vojvodine u pismu se možda može govoriti i o pokušaju dovodjenja uprava LU u zabludu, jer nepažljiviji čitač može lako da zaključi da poslatu profakturu mora da plati (kao što je i ranije uplaćivano u sklopu članskog doprinosa savezu i deo za glasilo saveza). Doduše, tu je naknadna rečenica koja kaže da to nije obavezno, ali lako je moguće da inertne uprave ili pojedinac u LU shvati da MORA da plati... Može da se to lako desi, iako su predstavnici LU svojim glasovima ukinuli izlaženje glasila saveza, ali opet, ko zna, piše tu 'Lovački savez Vojvodine', a piše i još nešto, da su broj članova i podatke o njima u Agenciji Lorist dobili od saveza, pa možda tu ipak ima savez neke veze, jelte... Lukavo, nema šta!
I onda na kraju pisma stoji zahtev da se privatnoj Agenciji Lorist dostavi spisak lovaca članova LU sa adresama... Pa pobogu Jeremija, šta radiš bre čoveče?!? Sa kojim pravom ti kao privatno lice ili privatna firma tražiš spiskove članova odlovačkih organizacija? Da li si svestan da time skoro izvesno kršiš zakon, i da tvojim zahtevom navodiš ljude po LU da i oni to urade ukoliko ti podatke dostave? Jedna stvar je kada lovački savez traži podatke, oni to mogu i smeju da urade jer su na njih preneta neka javna ovlašćenja, ali privatna agencija i privatno lice da to traži (podatke o članovima) to je van pameti! Najgore u svemu je što uopšte ne sumnjam da će neki iz uprava LU to i uraditi i dostaviti podatke o ličnostima.
Da ne bude zabune: nisam uopšte protiv toga da se pojave nova izdanja lovačkih novina ili magazina, naprotiv, zdrava konkurencija će doneti bolji kvalitet. Ali sam debelo protiv toga da se lovcima (otvoreno ili prikriveno) grupno nameće obaveza kupovine bilo čega, pa i privatnih novina, i to još u pretplati! Dajte još deset raznih izdanja novina, pa lepo na kiosk, pa ko hoće neka kupi, ko neće ne mora, a neka najbolje izdanje ima i najviše kupaca... Ovako kako Jeremija pokušava mislim da nije korektno i da on igra na kartu svojih ličnih kontakata i poznanstava sa upravama nekih (mnogih) LU, a možda tu ima i nekih drugih motiva, sve je moguće. Sistem 'ruka ruku mije' ume besprekorno da funkcioniše naročito kad neko treći plaća!
Uostalom, evo faksimila dopisa koji je poslat u LU, pa čitajte sami (klik na sliku za uvećanje):
Lala priložio:
dopisjeremija.jpg

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 Поново се Јеремија буса у груди јуначке како ће почети да објективно извештава о дешавањима у ЛУ и Савезима, мада то не треба узимати здраво за готово, обзиром да је до сада то бусање имало за циљ да се подигне његова цена у преговорима око новинарско-финансијско-конскурсних подухвата...

Није згорег, играти на карту неписмености ловаца, а још више њихових давно, од Милоша, инсталираних руководилаца по ЛУ, којима је доста да бар једном виде да у тексту пише "ЛСВ" па да донесу одлуку о плаћању по профактури јер то сигурно другови одозго очекују...

Око могућег довођења у заблуду око карактера Јеремијиних приватних часописа, односно о њиховој вези са гласилом ЛСВ, је све јасно речено.

Чињеница да ће уређивачки одбор Јеремијиних приватних, шкакљивих, новина, представљати актуелни чланови Комисије за информисање ЛСВ-а, довољно говори о жељеној замени теза....АЛИ ИСТО ТАКО ПРЕДСТАВЉА И ШАМАР ПРЕДСЕДНИКУ ЛСВ-а БАТИ МИЛОВАНЧЕВУ, јер ће Комисија коју бира УО ЛСВ са њим на челу радити за Јеремију Трифуновића и његове приватне, шкакљиве, новине...

Везано за податке о ловцима које Јеремија каже да је добио од ЛСВ, постоји могућност да му је неко из ЛСВ дао податке за овај нови подухват, али је много вероватније да је ЗЛОУПОТРЕБИО ПОДАТКЕ које је у ранијем периоду добио од ЛСВ-а за пореребе дистрибуције званичног гласила ЛСВ-а - "Војвођанског ловачког гласника".....

Што се тиће Јеремијине традиционалне озбиљности, о томе говори и чињеница да је помпезно највљивао да ће се његове новине звати ЛОВАЧКИ ГЛАСНИК (па је чак и лого осмислио хехехе), а сада је открио да има проблема око регистрације имена, хехехехе, па ће се његове новине ипак звати ЛОВАЧКЕ НОВОСТИ...

i65.tinypic.com/2llni1f.jpg

JEREMIJA NEUNIŠTIVI....


Posle ovoga ostaje samo da se kandiduje za Predsednika LSV-a....
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
DakiNS
 Po logu se vidi da je časopis za (l)ovce.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
ŠKOLA ZA LOVAČKI PODMLADAK LOVCI POČETNICI 221 02.10.2022. 17:19
LOVAČKI PSI PRODAJEM 22 01.08.2022. 20:38
LOVAČKI SUD ČASTI LOVAČKA UDRUŽENJA 7 10.04.2021. 21:13
LOVAČKI NOŽEVI PRODAJEM 6 07.02.2020. 07:07
"Vojvođanski lovac" doo LOVAČKA UDRUŽENJA 475 17.05.2019. 23:58
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 20
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,234 posete www.srbijalov.com