Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Madjarska kratkodlaka Vižla


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Madjarska kratkodlaka Vižla
AcaNik
 Најбоље питај људе који имају оштродлаке јер они најчешће имају тај проблем. Видео сам да су неке колеге то решавале са смрзнутим фазаном и са фазаном у плетененој жици.
Телетакт није баш најбоље решење за тако нешто јер ту пас може да одустане од апорта.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
maksin
 Probaću da umotam goluba u pletenu žicu 1x1cm pa da vidim, mada mi ne izgleda logično da zbog toga odustane, u svakom slučaju probaću danas kad dodjem s posla.
 
tomo vrbas
 У бодљикаву се жицу умотавала дивљач и кад кер зграби да је гута у боде се и одустане. Знам безброј паса који су тако одучени.
 
Vuja
 

tomo vrbas kaže:

У бодљикаву се жицу умотавала дивљач и кад кер зграби да је гута у боде се и одустане. Знам безброј паса који су тако одучени.



Da li su ti psi kasnije aportirali??
Jedan koji hoce uvek je jaci od dvojice koji moraju!! Vojvoda Zivojin Misic!!
 
tomo vrbas
 Јесу и мој којег сам са телетактом одучио је апортирао,и никада више није прогутао ни једну препелицу.
 
maksin
 Probao sa pletenom žicom, čist promašaj, samo što zube nije izlomio, izžvako goluba, jedva sam mu oteo.
 
davorcalic
 Probao sa pletenom žicom, čist promašaj, samo što zube nije izlomio, izžvako goluba, jedva sam mu oteo.[/quote]

Ne ide pletena nego bodljikava žica... A i to nije baš idealno jer neki psi kasnije neće ni da uzmu aport.... Isti sam problem imao sa prvom kujom, umotao aport u bodljikavu žicu, bacio ga, ona se zaletela, ubola se, pustila ga i donela ga "pamuk mekano"- kao i sve aporte posle toga
Pas se veže na povodac, baciš aport i uvek je pod kontrolom tj. na povodcu... Kad uzme aport, polako ga privlačiš ka sebi, polako mu uzimaš aport tako da uvučeš ruku ili prste u usta psa da oseti tvoju ruku i tada bi trebalo da ti preda aport... Dobrano ga pomaziš, pohvališ i daš mu lep zalogaj... To bi bilo po školski...
Velika je greška voditi gladnog psa u lov... Ujutro pre lova dati mu manji obrok tek da "zavara" želudac... Moju kuju hranim pola porcije ujutro pola porcije uveče kad nije lovni dan, inače manji obrok dobije ujutro, pre polaska u lov... "Trči ti gladan celo prepodne"...
A kao druga stvar, postoje psi toliko "tvrdoglavi, bandoglavi.." jednostavno ako nisi pro dreser neš od njega napraviti ništa, samo ćeš imsti muke žive i svega i svačega... A nekim psima ni pofesionalac nemože pomoći...
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
tomo vrbas
 Знам да су псе одучавали са сољу, кад прогута препелицу на силу му сипају со у уста и кад пас поврати више ни једну неће да прогута. Али за мене је то нехумано и бодљикава жица исто. Ја сам мојем наместио телетакт на грло и стегао га онако фино да не може да се окрене и када је кренуо да гута само му дао мало струје. Повратио је препелицу и никада више ни једну није прогутао, а апорт је носио без проблема.
 
Vuja
 

tomo vrbas kaže:

Знам да су псе одучавали са сољу, кад прогута препелицу на силу му сипају со у уста и кад пас поврати више ни једну неће да прогута. Али за мене је то нехумано и бодљикава жица исто. Ја сам мојем наместио телетакт на грло и стегао га онако фино да не може да се окрене и када је кренуо да гута само му дао мало струје. Повратио је препелицу и никада више ни једну није прогутао, а апорт је носио без проблема.



Teletekt daleko humaniji nego bodljikava zica.
Jedan koji hoce uvek je jaci od dvojice koji moraju!! Vojvoda Zivojin Misic!!
 
maksin
 Izgleda će na kraju biti"batina je iz raja izašla", ali neznam ko će donositi odstreljenu divljač.
 
Evodija
 Polako sa tom "batinom". Bojdžijo jedan.Što si kratki živaca. samo bi tuko i bodljikavu žicu. Palica
Dupliraj mu ishranu. Počni da mu daješ dva obroka nedeljno.
Posle tri nedelje produvaj mu auspuh i namaži wazelinom to pomaže.
Ako ni to ne pomogne, NEMOJ VIŠE DA IZMIŠLJAŠ I LAŽEŠ. jer ti ljudi veruju. Pas 2
 
maksin
 Druže a da li ti uopšte piješ svoju terapiju ili preskačeš. Jel nisi primetio da me napadaš bez razloga?!?
 
Evodija
 U redu, zatvaramo temu. Priznaješ da si izmislio priču o keru da bi samo razvukao diskusiju. KRAJ.
 
Evodija
 Terapiju uzimam, ne sekiraj se. Jaooo
 
maksin
 Opet problem sa vižlom, izgleda je isuviše zimogrožljiva, drhti po ceo dan otkako je zaladilo
 
tomo vrbas
 Наводно да јесу зимогрожљиве али то све зависи од пса до пса.
 
maksin
 Moj ujak je imao vižlu, pas kao sa slike, jak, dobar, poslušan, nikad nije zadrhtao. Zato sam se i opredelio za vižlu, medjutim zapala me ova spodoba od kere. Em jede divljač, em mu non stop zima.
 
maksin
 Jel ima negde kučića vižljana na prodaju?
 
maksin
 Jel ima negde kučića vižljana na prodaju?
 
lovac93
 Imam ženku mađarske vižle stara je godinu dana. Problem je što neće da ide kada joj stavim povodac, a o vezivanju da ne govorim. Kod prethodnog vlasnika ne bila puštena stalno. Kako da to promenim?
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Madjarska oštrodlaka vižla KINOLOGIJA 43 09.07.2014. 15:38
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 21
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,175 posete www.srbijalov.com