Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: NESTAJE LI LSS?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
NESTAJE LI LSS?
rk
 Onda ce i ti koji nemaju opravdan interes nisu lovci i strelci kako kazete morati isto da podrzvaju neku organizaciju. Zeleli bi da imamo nasu NRA a ne bi da se angazujemo u njoj tj ne bi da budemo clanovi, u modernom vremenu nema zastupanja interesa onih koji ne zele da budu zastupljeni.
Vlasnik oružja koji ga drži a da ga nikad nije ni probao, drži ga ne obezbedjenog, koji ne poazuje trunku posvećenosti više neće postojati hteli mi to da prihvatimo ili ne al tako je...
Ako prihvatimo podatke trebalo bi da ima 350 000 legalnih vlasnika, samo pola da su ćlanovi NAOSA ta organizacija bi imala bi minimum 1.5 mil prihoda godisnje i predstavljala bi vrlo respektabilan broj ljudi.
Izbori u USA se gube na pitanju oružja ovde to nikog ne zanima.
RK
 
kolega_LOVEc
 Trebalo bi malo detaljnije da se pogleda situacija NRA je jako stara i moćna organizacija koja zadnjih desetak godina ima debele veze sa njihovim "udbašima" NSA i političarima,
popustljivi su i prave dogovore da bi se menadžment bolje uglavio u državni aparat, dakle koriste organizaciju za svoje dobro a protiv članova i zato im je članstvo pobeglo u GOA i druge organizacije. U ovo naše vreme svi se bore za neke lepe stvari, nikad više pobornika i zaštitara od crva u zemlji do ozona, sve se štiti čuva namiče novac za boljitak...neka bilo ko izadje napolje i pogleda kako to izgleda.Nikako ne želim da budem beli nosorog i da me štite na hiljade organizacija jer će tako samo brže da mi dodje kraj, sudeći po dosadašnjim iskustvima.
Vim vi repellere licet
 
Vuja
 Znaci poenta je da se uclanimo u NAOS ? Ok. Šta oni nude sem što nas zastupaju koja je članarina, kome da se obratimo za pristup u članstvo pa da pokušamo nešto da uradimo jer ova utakmicca još uvek traje.
Jedan koji hoce uvek je jaci od dvojice koji moraju!! Vojvoda Zivojin Misic!!
 
rk
 Ljudi ja ne znam sta drugo nam preostaje nego da se svi ukljucimo.
RK
 
AcaNik
 Е вала се нећу учлањивати у хаос, подружницу МУП-а!
До сада су за нас учинили, НИШТА! Учиниће убудуће, НИШТА! То је реалност, као што је и реалност да за сво време које су постојали (опет се понављам) нису нашли за сходно један једини јебени билборд да узму у закуп! СПОС је узео два и тотално променио све по питању пчеларства.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
rk
 Po cemu je podruznica mupa?
Nemam nista protiv da napravimo novu sta vise ja sam vec u neki dogovrima sa par ljudi da napravimo novu organizaciju.
RK
 
tomo vrbas
 Да ли, је неко слушао објаву ЛСС-а поводом ове ситуације? Први пут да су ме одушевили културно и одмереним речима лепо објашњено да сви разумеју у каквим смо проблемима сви легални власници оружија због мораторијума и осталих на пречац донесеним одлукама власти.
 
rk
 

tomo vrbas kaže:

Да ли, је неко слушао објаву ЛСС-а поводом ове ситуације? Први пут да су ме одушевили културно и одмереним речима лепо објашњено да сви разумеју у каквим смо проблемима сви легални власници оружија због мораторијума и осталих на пречац донесеним одлукама власти.

Slusao?
Ja sam citao pismo upuceno predsednici vlade jel to to?
RK
 
tomo vrbas
 Е баш то, него ја сам возио, а супруга ми читала па зато сам пермутовао. 😁
 
rk
 Jeste dobar je odgovor i poprilicno su se angazovali.
Uzasan je pritisak na sve vlasnike oruzja, sa jedne strane da se produzi moratorijum, pritisak na sadasnje vlasnike…bez obzira sto to nije uzrok ni jednog problema LSS ovog puta je bas angazovan.
RK
 
kolega_LOVEc
 Opet ja da mračim i serendam, što nikako ne volim ali mi teško pada što vidim propast.
To delovanje "u našu korist" u stilu "tebe me je brate žao, al za mene me duša boli" ja ne vidim kao pozitivni pomak već kao borbu za bolju raspodelu kolača.
Ako se pogleda kako ide novac, onaj koji se koristi po savezima i kojegde još za razne projekte i onaj koji dolazi u cilju pospešivanja razoružanja, može se videti da dolazi iz iste kase.A novčani pokloni svi znamo da nisu besplatni.Postoje partnerstva i obaveze koje su potpisane i država to mora da ispuni ili da trpi posledice.
Šta mislite ako nadležni savezi dobiju garancije da neće biti ugašeni i da se uglave u neki model finansiranja gde imaju malo više novca i slobode za trošenje istog, kakvu će pesmu pevati. Neće ništa "nestati" samo se smanji krug vlasnika za odredjeni % koji će se provući bez talasanja. Što se tiče lova to bi značilo više divljači na manji broj lovaca=više stranaca sa parama da se ispune planovi i manje "budala" da ti pljuckaju za vrat i kukaju na rad.
Mup ispunio dužnost, političari održali obećanje, sve ugradjene organizacije imaju čvrst dokaz da imaju učinak i svi u glas mogu da pevaju...isplata...to će učiniti srećnim odreda i mupovce za povećanje plate od 0.00003% preko "šiptarskog nato majora" do likova po evropskim kancelarijama.Ako su 2016. pojeli 60 miliona dolara, realno je da sad dobiju više.
Vim vi repellere licet
 
rk
 Koji je vas predlog?
Mislite da LSS ne treba da se angazuje, ne treba da se biti za ukidanje moratorijuma i ostalih restrikcijankoje se najavljuju?
RK
 
Planinko011
 Ono sto ja nacuh je da se sprema svilen gajtan za vlasnike kratkog oruzja najvise a pogotovo onih koji nisu uradili preregistraciju, a da ce strelci sigurno biti izuzeti a takodje i lovci cak verovatno i od moratorijuma za nabavku oruzja jer je poceo pritisak medjunarodnih lovnih organizacija (sad dal LSS ima tu zasluge cuce se) a i stranih proizvodjaca lovackog oruzja. Iako moj izvor i ucestvuje najcesce u tim radnim grupama u ime strelaca sportista kaze da ipak sta ce pisati u predlogu zakona ne moze da zna niko van MUPa i da je pitanje koliko ce i oni uspeti da balansiraju i amortizuju zahteve politike jer je Predcednik rekao da ce 90% kratkih cevi biti oduzeto.

Elem, ali kako se pretpostavlja gura se da svake godine idemo na lekarski pregled sto ce u slucaju prosecnog srpskog lovca koji ima i 60 godina biti razlog za odustajanje od lova za mnoge.
I pre ovih nesrecnih povoda za celu ovu uzbunu misljenja sam bio da bi dovoljno bilo da vlasnik oruzja obavezno da saglasnost svom izabranom lekaru da, bez obzira na lekarsku etiku, obavesti MUP u slucaju nastanka teze psihicke, neuroloske a i maligne bolesti jer iskreno uvek sam smatrao da tudje pravo na zivot je vaznije od mog na lov i oruzje.

E sad bas mi ne bi bilo pravo da mi uzmu kratke cevi ali razumem poziciju LSS da se u ovom trenutku bori samo za lovacko oruzje.

A kako ce LSS postici da se smanji proscna starost srpskog lovca i da gradsku populaciju mladih izvuce od kompjutera i natera da odu u prirrodu videcemo.
 
rk
 Ono sto provereno znam da se bore i za kratke cevi i za strelce. Oni koji nisu uradili lreregistraciju a takvih je jako puno, su u problemu.
RK
 
tomo vrbas
 Мислим да лекару не треба ваше или наше одобрење да у случају настанка неких психичких болести ПРИЈАВИ МУП-у. Бар ми је мој изабрани, лекар то рекао да они морају то, да пријаве односно да обавесте МУП.
 
rk
 Ne treba imaju obavezu da obaveste mup. U jrvatskoj je to prakticno jedina kontrola od odnosno lekarakinpregled je potreban samo pri orvoj kupovini da bi o proemanam a stanja samo kontrola bio izabrani tj kod njih obiteljski lekar. Nema periodicnog pregleda kao kod nas.
RK
 
rk
 Da dopunim samo prethodni odogovor ne samo da Ne treba nasa saglasnost za obavestavalnje vec postoji obaveze za koju je ZOOM čl.47 st.1 tačka 2 propisan i prekršaj za lekara koji to ne uradi.
RK
 
Planinko011
 Ne bih proucavao clanove raznih zakona ali lekari imaju malo znacajnije zakone od ZOMa npr Ustav, pa i o tajnosti podataka o pacijenata pa i lekarsku etiku kojom se zabranjuje davanje podataka.
Mislim da bi najveci bum na nasoj politickoj sceni izazvalo otvaranje arhiva tj kartona u Lazi Lazarevic jer mi mnogi akteri izgledaju bas kao da su pristigli odande.
Ako bi izabrani lekar obavestavao MUP o okolnostima od uticaja na koriscenje oruzja ali i automobila koji mnogo vise zivota odnose, periodicni lekarsku pregledi ne bi ni biki potrebni.
 
rk
 

Planinko011 kaže:

Ne bih proucavao clanove raznih zakona ali lekari imaju malo znacajnije zakone od ZOMa npr Ustav, pa i o tajnosti podataka o pacijenata pa i lekarsku etiku kojom se zabranjuje davanje podataka.
Mislim da bi najveci bum na nasoj politickoj sceni izazvalo otvaranje arhiva tj kartona u Lazi Lazarevic jer mi mnogi akteri izgledaju bas kao da su pristigli odande.
Ako bi izabrani lekar obavestavao MUP o okolnostima od uticaja na koriscenje oruzja ali i automobila koji mnogo vise zivota odnose, periodicni lekarsku pregledi ne bi ni biki potrebni.

Tacno je da postoji Ustav, drugi zakoni lekarska etika ali davanje obavestenja u pogledu zdravstvene sposobnosti ne predstavljaju krsenje odredbi o poverljivosti podataka… periodicni pregledi su zbog toga i izbaceni u HR.
RK
 
Vuja
 Da li ove peticije što se potpisuju u lovackim prodavnicama mogu da nam se obiju o glavu? Jer tamo stoji ime prezime jmbg da je potrebno dati.
Jedan koji hoce uvek je jaci od dvojice koji moraju!! Vojvoda Zivojin Misic!!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Ptičji svet koji nestaje DIVLJAČ 8 07.11.2014. 15:00
NESTAJE LI LSS? (Arhiva do 31.12.2013.) LOVAČKA UDRUŽENJA 5815 03.03.2014. 20:01
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,211,946 posete www.srbijalov.com