Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: ЗАКОН О ОРУЖЈУ И МУНИЦИЈИ 2016.


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
ЗАКОН О ОРУЖЈУ И МУНИЦИЈИ 2016.
neca90
 

AcaNik kaže:

Шта нам се иза брега ваља. Зло никада не спава!
http://mup.gov.rs...ID=ojJlr.W


Срећа па имамо НАОС који се искрено бори за све нас
 
kolega_LOVEc
 Smeko setih se onih belosvetskih udruženja za zaštitu životinja...što više bude onih što zastupaju naše interese nas će manje biti...a neće nas na spisak ugroženih.
Sad bio nosorog il čovek na isto mu dodje, kukala ti mati kad te tudj čuva od samoga sebe pa nit da živiš kako te volja nit te puste da lipšeš kako te volja.
Vim vi repellere licet
 
AcaNik
 Запањујуће је колика је жеља МУП-а да нас по сваку цену разоружа. Поставља се логично питање, зашто легалне власнике а не њихове ''познанике'' криминалце? Зашто смо им ми непријатељ број 01?
https://www.youtu...&t=22s
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
kolega_LOVEc
 Čini mi se da je mup samo alat za takve poslove.
Inače mi smo pogodni za "obradu" zato smo miljenici struktura vlasti za pokazne vežbe prevaspitavanja.Ne bunimo se, nema nas dovoljno da pravimo socijalne nemire, fino i uredno plaćamo danak...kriminalci su rizični, oće da pripucaju ponekad , niko ti nije dostavio njihov spisak adresa, a i da ostaneš bez glave i posla kad im je tatko džejms bond ili margaret tačer
Vim vi repellere licet
 
kolega_LOVEc
 Nešto mi je čudno njeno tumačenje sklopivih kundaka...nadam se da će neko još komentarisati te zabrane.
Vim vi repellere licet
 
coolerns
 Nisam video da je neko vec podelio, a relevantno je. Po meni ovo je za naslovnu stranu.

https://www.youtu...yD4LvGvgMk

Trebali bi svi da potpisu peticiju...

https://www.petic...i_municiji
 
kolega_LOVEc
 Uvek je dobro probati.
Medjutim sve je to isuviše lepo da bi bilo realno.
Sve mi je u glavi kako naš liberalni zakon dozvoljava punjenje municije....baš me zanima dal postoji jedna osoba koja puni municiju i ispunjava sve prateće propise od prvog do zadnjeg slova.
Tako i sa zakonom biće svašta nešto moguće, i u praksi nemoguće.
Vim vi repellere licet
 
Planinko011
 Pominjali su punjenje i u vazecem zakonu ali bez pravilnika je ostalo mrtvo slovo na papiru.
To je bila ideja da se dopusti pre svega streljackim klubovima a verujem da za ono ljudi u Srbiji koji bi znali i smisleno punili ne bi bilo problem clanstvo u klubu.
Ja licno nisam neko ko bi se toga prihvatio ali cekam priliku da mi neko napuni stotinak komada 8x68 zato sto je metkic 5e.
Ali lovim sa jednim naucnikom koji je napunio crnim barutom karabinski metak pre 25 godina i sreca da Zastavin zatvarac dobro bravi pa mu se cev rascvetala. Da je imao neki Blaser ostao bi bez pola glave.
Biko bi lepo da ljudima sa cistim dosijeima skinu sa grbace komsije svedoke saradnike koji su kao moralne gromade koje garantuju za nesto, pa to diskreciono pravo sluzbenika, pa duple takse a dok dodjemo do punjenja dug je put.
 
kolega_LOVEc
 Ja iz takvog oružja više ne bih pucao.
Ko zna koliko stresa taj materijal može da podnese, i kad mu je moment otkazivanja.
Vim vi repellere licet
 
Planinko011
 Ta cev je se rascvetala na ustima i iz nje vise nikad niko nije mogao da puca. Nego ja samo da napomenem dokle moze doci kreativnost naseg coveka ako mu se pusti masti na volji.
Na kraju svedoci smo znatnog broja nesreca u fanrikama namenske industrije gde bi sve trebalo da bude cakum- pakum po propisima.
Nije punjenje karabinske municije rad na nuklearnom reaktoru ali neku formu da imaju da su obuceni za to bi trebalo da imaju a i da pune recimo za svoje potrebe.
Ali ko sto upisah treba mnogo vise sloboda osvojiti dok punjenje ne dodje na red.
 
Planinko011
 

Planinko011 kaže:

Ta cev je se rascvetala na ustima i iz nje vise nikad niko nije mogao da puca. Nego ja samo da napomenem dokle moze doci kreativnost naseg coveka ako mu se pusti masti na volji.
Na kraju svedoci smo znatnog broja nesreca u fanrikama namenske industrije gde bi sve trebalo da bude cakum- pakum po propisima.
Nije punjenje karabinske municije rad na nuklearnom reaktoru ali neku formu da imaju da su obuceni za to bi trebalo da imaju a i da pune recimo za svoje potrebe.
Ali ko sto upisah treba mnogo vise sloboda osvojiti dok punjenje ne dodje na red.
 
kolega_LOVEc
 Cev ko cev...menja se...ja sam na ostatak mislio .
Što se tiče fabrika mišljenja sam da su oni najgori po pitanju svega...bilo koji proizvod da je u pitanju fabrički je najgori..."manufaktura" daje kvalitet još ako se uklopi sa najmodernijom opremom i tehnologijom...
Sve fabrike na svetu služe da proizvode novac...ostala dešavanja oko tog procesa su svedena na nuspojavu.
Vim vi repellere licet
 
kolega_LOVEc
 Što se tiče obuke mišljenja sam da je to uzmimanje/iznudjivanje novca...obuka za auto, oružje i slično je nužno jer postoji realna opasnost po druge...obuka za punjenje municije je nepotrebna jer svako pogrešno rukovanje utiče direktno na onog ko vrši radnju...zašto bi se bilo ko mešao u tudju bezbednost i imovinu ...nisu svi valjda nesposobni idioti ... što li ne zabrane samoubicama da se ubijaju...kad se bezbednost tako lako rešava propisima i pravilima...ili bolesti...
Propisi po pitanju bezbednosti u ovako "mutnim" oblastima i npr. bzr/ htz, zaštita životne sredine ponajmanje postoje u svrhu onoga u čije ime su doneti.
Vim vi repellere licet
 
tomo vrbas
 Погрешно напуњена муниција делује и на друге на само на пуниоца.
 
Planinko011
 Slazem se sa Tomom i sve da ne bude opsano bas po zivot lose punjena municija moze dovesti do ostecenja oruzja koje moze kostati i ozbiljan novac.
Meni je jedared neko ko to stvarno zna punio municiju .243 sa nekim acu bond nesto zrno u PPU cauru i nasvirao je brzinu do 1150m/s. Laicki gledano za mene taj proces nije nesto komplikovan ali se mora uraditi precizno.
E sad pored toga sto sam se natrazio srndaca sa tim zrnima kasnije sam shvatio da takva municija vise raubuje cev pa sam se vratio na fabricki PPU. Shvatio sam kasnije da je to neki deo testiranja i eksperimenta za naucnika a ne najbolje moguce resenje za lov.
Ok, ja sam za to da se punjenje dozvoli, ne verujem da ce neko kupiti 50kg baruta i dici kucu u vazduh ali mislim da je to namenjeno jednom lovcu u stotinu i da bi obuku mogli da vrse PPU, Krusik i slicne firme ali ako prodavci nemaju interes da uvoze komponente a ne dozvoli se da fizicko lice moze uvesti 500 zrna ili par kila baruta iz Austrije ili Hrvatske gde je moguce kupiti onda nema ni smisla se time baviti
 
kolega_LOVEc
 Ma ja to drugačije shvatam, sva ta gungula od propisa je jedna tragikomedija bez meni vidljive logike...U pravu ste da može i drugi da nastradaju kod punjenja municije, ali po meni to je proces u kome ti drugi svesno prihvataju rizik i prema tome treba i da snose posledice . Ne vidim da ima nekih poboljšanja u bezbednosti ako se propisima komplikuje pravno stanje kod vlasnika oružja .
Mogao bih da shvatim propis koji kaže da državu briga da prebira i traži kukolj i da se zabranjuje sve moguće i nemoguće što jeste ili liči na oružje.
Sa druge strane ako radiš na tome da se neguje kultura oružja u društvu onda pokaži to jasnim i čistim propisima a ne polumerama ispisanim tehnički neprihvatljivim terminima koje štete svima.
Totalno je bljutavo sve to kad potencijalno dobre i normalne stvari koje su generacijama iza bile normalne pretvoriš u deponiju .
Šteta je baš što od toliko lepih stvari koje ima u ovom "hobiju" , tema koja ne može da se iscrpe za života a svelo se na to da niko nema šta da kaže.
Vim vi repellere licet
 
Max011
 A biće kako biti mora u svetlu novih događaja.
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
Finnskogen
 Hajde da zabranimo automobile zbog auto nesreca, brodove zbog brodoloma, da zatorimo javna kupalista zbog neplivaca i zabranimo restorane zbog alergija na hranu ili vino pivo i rakiju zbog pijanaca...... nema smisla

Punjenje municije nije atomska fiozika ali je veoma kompleksna struka koju ne treba olako shatiti tim pre sto je ulog povreda ili u najgorem slucaju zivot lica koji rukuje takvom municijom.

Da li to znaci da treba zabraniti rucno punjenje municije, po mom misljenju ne.

Zabrana rucnog punjenja municije stavljena je na snagu prvenstveno i pre svaga ne da bi se sacuvala bezbednost lica koja rukuju takvom municijom, vec da bi se omogucila kontrola kolicine municije u privatnom sektoru.

Da li danas i dalje postoji potreba za takvom kontrolom ili ne je pravo pitanje ?
 
Planinko011
 Drago mi je da se kolega Finnskogen a i Max011 vratio posle pauze a nadam se da je pauza bila zbog intezivnog lova jer da kazem bolje da pisu o punjenju oni koji znaju o tome nego ja.

Da se ne lazemo Srbija i SFRJ nikada nisu bile zemlje prevelikih sloboda ni u vaznijim oblastima koje doticu veci broj ljudi.
Ipak mi smo uvek mogli da lovimo sa karabinima dok eto Grci iako u EU i danas nemaju pravo na karabin kao i Turci.
Municija nije vise na odobrenju pa konkretno punjenje treba malom broju lovaca ajd da kazem najvise 100 u drzavi koji bi to odmah znali bez obuke ili verovatno 30 koji bi znali da fino podesavaju laboracije u zavisnosti od vrste divljaci i lova.
Ali ja podrzavam punjenje od strane ljudi koji bi zavrsili bar neku obuku ali tu dolazimo i do pitanja postojanja komponenata na trzistu ili mogucnosti uvoza.

U ranijim upisima sam obradjivao situacije u kojima je mnogo vise ljudi ugrozeno npr pravo porodice preminulog lovca ili lovca koji ne ispunjava zdrastvene kriterijume da oruzje deponuje u magacin do prodaje po fer ceni ili stasavanja naslednika.
Takodje jos jednom bilo bi red da ukinu komsiju svedoka saradnika i diskreciono pravo na uskracivanje oruzja onima koji ispunjavaju zdrastvene uslove i imaju cist dosije.
 
Aca Kamenica
 

Planinko011 kaže:

Drago mi je da se kolega Finnskogen a i Max011 vratio posle pauze a nadam se da je pauza bila zbog intezivnog lova jer da kazem bolje da pisu o punjenju oni koji znaju o tome nego ja.

Da se ne lazemo Srbija i SFRJ nikada nisu bile zemlje prevelikih sloboda ni u vaznijim oblastima koje doticu veci broj ljudi.
Ipak mi smo uvek mogli da lovimo sa karabinima dok eto Grci iako u EU i danas nemaju pravo na karabin kao i Turci.
Municija nije vise na odobrenju pa konkretno punjenje treba malom broju lovaca ajd da kazem najvise 100 u drzavi koji bi to odmah znali bez obuke ili verovatno 30 koji bi znali da fino podesavaju laboracije u zavisnosti od vrste divljaci i lova.
Ali ja podrzavam punjenje od strane ljudi koji bi zavrsili bar neku obuku ali tu dolazimo i do pitanja postojanja komponenata na trzistu ili mogucnosti uvoza. U Turskoj se lovi karabinom.


U ranijim upisima sam obradjivao situacije u kojima je mnogo vise ljudi ugrozeno npr pravo porodice preminulog lovca ili lovca koji ne ispunjava zdrastvene kriterijume da oruzje deponuje u magacin do prodaje po fer ceni ili stasavanja naslednika.
Takodje jos jednom bilo bi red da ukinu komsiju svedoka saradnika i diskreciono pravo na uskracivanje oruzja onima koji ispunjavaju zdrastvene uslove i imaju cist dosije.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
КОРИШЋЕЊЕ СРЕДСТАВА ИЗ ФОНДА ЗА РАЗВОЈ ЛОВСТВА PROPISI O LOVU 106 27.07.2019. 16:13
СТАТУТ ЛОВАЧКОГ САВЕЗА ВОЈВОДИНЕ PROPISI O LOVU 15 05.06.2015. 22:21
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,210,399 posete www.srbijalov.com