Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: ЗАКОН О ОРУЖЈУ И МУНИЦИЈИ 2016.


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
ЗАКОН О ОРУЖЈУ И МУНИЦИЈИ 2016.
Aca Kamenica
 U Turskoj se lovi karabinom.
 
kolega_LOVEc
 Slažem se potpuno @ Finnskogen...i nekako je jadno i smešno kako ovi što vladaju po svetu nikako da razviju nove strategije za penziju kad zeznu nešto.
Nikako da nauče i istorije da oduzimanje oružja narodu neće ništa uticati na razvoj dogadjaja ako sve krene po zlu jer upravo oni donose efikasnije oružje i orudje u igru. Ovi preko bare imaju najveći legalni arsenal na svetu pa još nijednom nisu isterali svoje iz fotelja oružjem.
Vim vi repellere licet
 
kolega_LOVEc
 Drago mi je da vas čitam i da pišete pa makar se uopšte nikad i složili oko napisanogiveli
Vim vi repellere licet
 
Planinko011
 Mozda bi mogli da se iz LSSnpr dosete da traze od MUPa da izjednace rokove za obavljanje lekarskih pregleda sa lekarskim na vozackim dozvolama ili bar na 10 godina koliko vazi oruzni list.
Setih se da na jesen moram na pregled a neki nisu ni plastiku izvadili. Nije mi zao zbog toga ali 5 godina je za mlade od 20-45 kratko.
I da ponovim treci put ovde da se omoguci da naslednici oruzja mogu da povere radnjama ili drugim organizacijama da daju oruzje na bezbedno cuvanje dok ne prodaju oruzje po fer ceni ili dok ne stasa unuk za oruzje. Npr platis cuvanje 1000-2000din po godini i cekas.
 
dreger
 ne pitaju se u mup-u o tome,medicinari nedaju i oni najvise traze da bude na 5god lekarski
a citam da je preregistracija opet produzena i to do marta 2024
pa bi bar to trebalo izjednaciti ,znaci nema niko vise da ide na lekarski od ovih koji su to uradili dok svi bar jednom neidu
a ne ovako neko je vec isao neklo ce ici dva puta dok neko jos nije ni jednom
 
DakiNS
 Ja sam juče obavio drugi puta lekarski pregled, koji je istina mnogo kraći od prvog, sve skupa sat vremena . Troškovi uputa izabranog lekara tj obrazac A-1 500 dinara, lekarsko uverenje 4200 dinara. Na kraju odnesem u MUP a njima ne radi sistem tako da moram u ponedeljak ponovo. A neki nisu otišli ni prvi puta. Isplati li se biti ažuran i savestan?
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Macvanski lovac
 Moj drugi lekarski bio 2021. Zato sto sam bio suvlasnik, imao rok 6 meseci od kad je poceo da vazi zakon 2016. Verujem da cu i treci put raditi a neko nece nijednom.
Rodjen da budem lovac
 
DakiNS
 Ukoliko nabavljate ovo oružije mislim da treba i tu novo lekarsko uverenje , jer važenje izdanog uverenja je mesec dana.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
StefanS
 

DakiNS kaže:

Ukoliko nabavljate ovo oružije mislim da treba i tu novo lekarsko uverenje , jer važenje izdanog uverenja je mesec dana.

Rok je mesec dana od dana izdavanja da se lekarski unese u sistem. Lekarski pregled važi 5 godina u koliko god da se puta podnosi zahtev za nabavku nekog oružja u toku tih 5 godina, pokriveno je tim lekarskim koji je unesen u sistem. Smile
 
DakiNS
 Onda sam ja na zahtev nadležnih u MUPU nepotrebno jednom vadio uverenje . Ko se seća koju su mi ujdurmu pravili setiće se i da sam već podneo jednom lekarsko uverenje pa kod nove registracije morao sve ponovo. Znači tumačenje zakona nas i nadležnih je različit na našu štetu
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Planinko011
 4700 za lekarski je pljacka. Ja mislim da sam platio oko 2000din preko mog LU pre 4.5 godina a u oktobru planiram ponovo.

Treba da bude vaznost lekarskog na 10 godina za lovce do 65 godina (posle na 5 godina), kao i vazenje oruznog lista a da potpisemo saglasnost kod izabranog lekara da moze obavestiti MUP ako su nastale okolnosti da koriscenje oruzja bude rizik.. sizofrenija i sl. ( ne depresija koju pola naroda ima), znatna slabovidost, neuroloski veci poremecaji. Po zakonu podatci iz kartona su tajna pa trenutno ne mogu da ih obaveste.

Ali obavezno da puste tog vlasniku ili naslednicima mogucnost da cuvanje oruzja kod trgovca, streljackog, lovackog kluba ili MUPa do recimo 10 godina uz naknadu 1000-2000din godisnje.
 
dzudzubajac
 2000-2500 din je lekarski
Od trenutka kada se uradi u roku od 30 dana se mora odneti u mup, mada su ovi naši filozofirali da moraš uraditi lekarski u roku od 30 dana otkad uzmeš izveštaj od izabranog lekara.
Što kaže u filmu "braća po materi" - lako ti je sirotinju zaCenzurisanovati...
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
AcaNik
 Мој изабрани лекар умро а немају другог да ми дају Sad
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
kolega_LOVEc
 Šta sve neće da se desi...još nisam čuo da je neko ostao bez izabranog lekara .
Ja odradio pre dve godine drugi lekarski...za prvi mi uzeli 7.500 a posle sam se opametio i završio kod privatnika za 2000 i nisam jurio tri dana lekare za zaboravljene pečate i potpise.
Pomalo mi je smešno što se priča kriv je onaj ili ovaj za probleme proistekle iz zakonske obaveze...mislim da je stvar jako prosta, krivi su oni što su glasali za zakon i to što u njemu piše...da je pisalo lekarski na 50 godina može da se buni ko god hoće i na glavi da stoji jer si zakonom zaštićen za taj period.
Vim vi repellere licet
 
vajsmiler
 Koja je procedura u MUP-u za dostavljanje novog lekarskog uverenja, jel samo treba da im se odnese uverenje i gotovo, ili opet treba da se uzimaju neke izjave, sastavljaju zapisnici, plaćaju takse, itd...?
Zec, lisica, jarebica, divlja patka, prepelica, a i golub, i grlica, i po koja komšinica...
 
clico2
 Ja sam 16. marta radio po drugi put lekarsko , u MUP treba odneti novo lekarsko uverenje , oruzne listove i vazecu licnu kartu i nista vise. Onaj ko po treci put radi lekarski on mora da uplati takse za nove oruzne listove , posto ovi vaze 10. godina.
 
AcaNik
 Можда они важе 10 године али су их мени мењали по неколико пута до сада јер онај чип често цркне. Не може да се очита. И сада имам две картице које чекам да ми јаве да дођем по њих.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Macvanski lovac
 Zna li neko kako ovo funkcionise? Zena rodjena u Bosni, udata u Srbiju, posle smrti oca ostala lovacka puska u nasledstvo, pripala bi njoj,ali se puska nalazi u Bosni, sve regularno, da li je moguce da se ta puska registruje u Srbiji? Nije jos bila ostavinska rasprava.
Rodjen da budem lovac
 
DakiNS
 Momentalno nikako, prvo bez presude o ostavinskoj raspravi ona nije vlasnik, nova situacija gde nema nabavnih dozvola zbog dva zlotvora, a i da nije toga jaaaako teško skoro nemoguće koliko znam jedino je kolega Klaja uspeo .
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Macvanski lovac
 Hvala i mislio sam na redovnu situaciju, ne ovo sad, znaci jako tesko. Svakako ce im tamo reci kako to ide
Rodjen da budem lovac
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
КОРИШЋЕЊЕ СРЕДСТАВА ИЗ ФОНДА ЗА РАЗВОЈ ЛОВСТВА PROPISI O LOVU 106 27.07.2019. 16:13
СТАТУТ ЛОВАЧКОГ САВЕЗА ВОЈВОДИНЕ PROPISI O LOVU 15 05.06.2015. 22:21
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,211,871 posete www.srbijalov.com