Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Restauriranje oružja


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Restauriranje oružja
Igor
 Ovako sam ja obradovao caleta, i prinovio ga sa starom (novom ) orezarom iz 1966. Pusku je odradio Dragan (karamba-Strelac) iz Svilajnca.
 
Igor
 Prakticno na njoj je sve odradjeno od kundaka, hromiranje glave, bruniranje cevi, podkundak do nove musice. Posebna zahvalnost Slobodanu www.srem-odak.rs za Amortizer kundaka kao poklon.
 
Cvele
 Puska stvarno izgleda VRH ! Smile koliko si platio sve to ? Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Boban
 Puska ekstra izgleda,verpvatno je jos bolji osecaj i lepota kada je u rukama.
Prva ligaB)
 
nemeza
 Puška je prelepa B), ruska orozara koliko mogu da vidim na slici, ako je u kalibru 12 onda je to TOZ 66, ako je u kalibru 16 onda je to TOZ 63, broj je oznaka modela a ne godine proizvodnje. Pozdrav. Bye
 
hamerles
 Ovo ja zovem pravom lovackom puskomB) Koliko je kostala???
 
Joe the hunter
 

Admin kaže:
Prakticno na njoj je sve odradjeno od kundaka, hromiranje glave, bruniranje cevi, podkundak do nove musice. Posebna zahvalnost Slobodanu www.srem-odak.rs za Amortizer kundaka kao poklon.




Kolega Admin ja sam veliki pobornik stava da se o ukusima ne raspravlja, ali mi dozvolite da prokomentarisem vasu pusku(vaseg oca) odnosno nacin restauracije.I molim vas da ovo primite kao moju dobronamernost a ne kritiku.Restauracija podrazumeva vracanje oruzja u prvobitno (fabricko)stanje a siguran sam da originalni kundak nije bio tip svinjska ledja sa bavarskom obrazinom.Istina taj kundak je jako atraktivan ali nikako ne ide na lov.pusku pa jos polozaru.Taj tip kundaka je iskljucivo karabinski ili za komb.puske.Mozda bi vasoj pusci vise odgovarao neki od engleskih ili standardnih ravnih kundaka eventulno sa nemackom obrazinom.Ovako kundak je "progutao" celu pusku i napravio nesklad u odnosu na eleganciju polozara.Dali je to bila vasa ili ideja majstora je potpuno nevazno.Jos jednom vas molim da ovo shvatite kao dobru nameru jer ovde ima neiskusnih kolega koji treba da nauce sta na sta ide da bi imalo pravi smisao i funkciju.I opet podvlacim da se o ukusima ne diskutuje.Zelim vam Dobar pogled
 
VLADE
 [upravu si joe pozdrav
jankovic vladimir
 
hamerles
 

Joe the hunter kaže:

Admin kaže:
Prakticno na njoj je sve odradjeno od kundaka, hromiranje glave, bruniranje cevi, podkundak do nove musice. Posebna zahvalnost Slobodanu www.srem-odak.rs za Amortizer kundaka kao poklon.




Kolega Admin ja sam veliki pobornik stava da se o ukusima ne raspravlja, ali mi dozvolite da prokomentarisem vasu pusku(vaseg oca) odnosno nacin restauracije.I molim vas da ovo primite kao moju dobronamernost a ne kritiku.Restauracija podrazumeva vracanje oruzja u prvobitno (fabricko)stanje a siguran sam da originalni kundak nije bio tip svinjska ledja sa bavarskom obrazinom.Istina taj kundak je jako atraktivan ali nikako ne ide na lov.pusku pa jos polozaru.Taj tip kundaka je iskljucivo karabinski ili za komb.puske.Mozda bi vasoj pusci vise odgovarao neki od engleskih ili standardnih ravnih kundaka eventulno sa nemackom obrazinom.Ovako kundak je "progutao" celu pusku i napravio nesklad u odnosu na eleganciju polozara.Dali je to bila vasa ili ideja majstora je potpuno nevazno.Jos jednom vas molim da ovo shvatite kao dobru nameru jer ovde ima neiskusnih kolega koji treba da nauce sta na sta ide da bi imalo pravi smisao i funkciju.I opet podvlacim da se o ukusima ne diskutuje.Zelim vam Dobar pogled
Kolega Joe sve je to dobro napisano sa vase strane.... Ali moje misljenje je da kundak pre svega treba da odgovara strelcu-lovcu i da dobro lezi u ramenu da pri prvim nanosenjem puske ka cilju odmah vidis nisansku liniju bez previse nisanjenja a dali je kundak(monte-karlo,bavarski,nemacki,engleski itd. to po mom misljenju uopste nije bitno vazno je da lezi i odgovara) B)
 
Joe the hunter
 Postovani kolega hamerles(s), kada bi to tako bilo onda bi svako pravio sta mu se svidja i verovatno nikome nebi odgovaralo.Zato postoje pravila i tipovi kundaka za odredjene vrste oruzja i NEMOZE se eksperimentisati zato sto je vec na milionima primeraka postavljen standard i to je to.Posebno kod lovackih(sacmarica) pusaka se vodi racuna o kundaku obzirom da se tim oruzjem brzo nisani i puca pa je potrebno sto brze da oruzje "legne" u oko strelca.Kod lovackih karabina je stvar nesto drugacija.A smem da se kladim u veceruda je stari(originalni) kundak na puski kolege Admin-a bio "brzi" od ovog novog.Dobar pogled
 
VLADE
 restauracija kundaka koji je pao sa krova od auta nakon zavrsenog lova nemam sliku da vidite koliko je bio ubiven
jankovic vladimir
 
Lala
 Verujem ti na reč VLADE! ROFL

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
hamerles
 [quote]Joe the hunter kaže:
Postovani kolega hamerles(s), kada bi to tako bilo onda bi svako pravio sta mu se svidja i verovatno nikome nebi odgovaralo.Zato postoje pravila i tipovi kundaka za odredjene vrste oruzja i NEMOZE se eksperimentisati zato sto je vec na milionima primeraka postavljen standard i to je to.Posebno kod lovackih(sacmarica) pusaka se vodi racuna o kundaku obzirom da se tim oruzjem brzo nisani i puca pa je potrebno sto brze da oruzje "legne" u oko strelca.Kod lovackih karabina je stvar nesto drugacija.A smem da se kladim u veceruda je stari(originalni) kundak na puski kolege Admin-a bio "brzi" od ovog novog.Dobar pogled._______________________ Postovani kolega Joe o ukusima se ne raspravljaB) po mom ukusu je kundak na ovoj orezari (VRH) odradjen... Ne slazem se sa vama bas oko toga da ne treba nositi kundak koji strelcu odgovara vec koji je predvidjen za tu vrstu oruzja. Meni na primer jer imam visinu od 2m i dugacke ruke savrseno odgovaraju ovi robusniji kundaci... nismo svi iste gradje.. Ziv bio kolegaiveli 3
 
hamerles
 

VLADE kaže:
restauracija kundaka koji je pao sa krova od auta nakon zavrsenog lova nemam sliku da vidite koliko je bio ubiven
VLADE ova slika je od nekog starog kundaka koji je napravljen pre najmanje 6-7 godina. Izvinjavam se ako gresim ali takva je slika. pozdrav
 
VLADE
 ovo je slika fabrickog kundaka koji je restauiran a treba da znas da je sx3 najnovi wincesterov model od godinu eventualno 2
jankovic vladimir
 
Podunavac
 Winchester SX 3 se proizvodi od 2006. godine.
Tri prsta 2Kolce
 
Joe the hunter
 

hamerles kaže:
[quote]Joe the hunter kaže:
Postovani kolega hamerles(s), kada bi to tako bilo onda bi svako pravio sta mu se svidja i verovatno nikome nebi odgovaralo.Zato postoje pravila i tipovi kundaka za odredjene vrste oruzja i NEMOZE se eksperimentisati zato sto je vec na milionima primeraka postavljen standard i to je to.Posebno kod lovackih(sacmarica) pusaka se vodi racuna o kundaku obzirom da se tim oruzjem brzo nisani i puca pa je potrebno sto brze da oruzje "legne" u oko strelca.Kod lovackih karabina je stvar nesto drugacija.A smem da se kladim u veceruda je stari(originalni) kundak na puski kolege Admin-a bio "brzi" od ovog novog.Dobar pogled._______________________ Postovani kolega Joe o ukusima se ne raspravljaB) po mom ukusu je kundak na ovoj orezari (VRH) odradjen... Ne slazem se sa vama bas oko toga da ne treba nositi kundak koji strelcu odgovara vec koji je predvidjen za tu vrstu oruzja. Meni na primer jer imam visinu od 2m i dugacke ruke savrseno odgovaraju ovi robusniji kundaci... nismo svi iste gradje.. Ziv bio kolegaiveli 3



Tako je kolega o UKUSIMA se ne raspravlja ali ukus i funkcionalnost su dve razlicite stvari.Nisam siguran da ste u zivotu imali prilike da u rame stavite onoliko kundaka(pusaka) koliko je moe iskustvo u tom pogledu.A to koji vama kundak odgovara mozete znati samo onda kada na istoj vrsti oruzja istovremeno probate nekoliko tipova kundaka ovako sa slike tesko da mozete biti sigurni dali vam odgovara ili ne.I da zakljucim ovu pricu, lepota drveta, zanatski rad, oblik i finis nemoraju uvek znaciti i funcionalno.Dobar pogled
 
Max011
 Po rečniku srpskog jezika restauracija je obnova ... pa bi tako posmatrano trebalo vratiti orginalni stari sjaj gore izloženoj petlari. Kako to nije učinjeno za ovakav rad bi bolje ,,čučnuo ,, termin revitalizacija ili JNAovsko zanavljanje resursa Grin Sve u svemu ako se poručiocu posla sviđa ovako stanje stvari nema se šta ni dodati ni oduzeti Osmeh 2
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
VLADE
 ova stosam radio je 2009 i nije kao prvi model ali sve u svemu mnogo plastike i aluminijuma nesvidja mi se uopste a da brzo puca puca verujte mi za sekund istrese magacin ko mitraljez
jankovic vladimir
 
canis aureus
 

Joe the hunter kaže:
Postovani kolega hamerles(s), kada bi to tako bilo onda bi svako pravio sta mu se svidja i verovatno nikome nebi odgovaralo.Zato postoje pravila i tipovi kundaka za odredjene vrste oruzja i NEMOZE se eksperimentisati zato sto je vec na milionima primeraka postavljen standard i to je to.Posebno kod lovackih(sacmarica) pusaka se vodi racuna o kundaku obzirom da se tim oruzjem brzo nisani i puca pa je potrebno sto brze da oruzje "legne" u oko strelca.Kod lovackih karabina je stvar nesto drugacija.A smem da se kladim u veceruda je stari(originalni) kundak na puski kolege Admin-a bio "brzi" od ovog novog.Dobar pogled


Bravo 2
No ComenAt
Bravo 2
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
LOVAČKO ORUŽJE - PRODAJA PRODAJEM 54 06.09.2023. 06:07
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Antikviteti lovačko oružje ORUŽJE - SVAŠTARA 73 01.02.2021. 10:32
LOVAČKO ORUŽJE - KUPOVINA KUPUJEM 34 26.08.2020. 10:35
Sajam FeHoVa - Lov, ribolov i oružje Budimpešta LOVAČKI SAJMOVI 43 20.02.2020. 18:20
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 37
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,524,674 posete www.srbijalov.com