Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Restauriranje oružja


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Restauriranje oružja
Kobac
 

Miroslaw kaže:
Kolega za hladno bruniranje kod nas se ne mogu naci adekvatni preparati a za toplo treba odredjena oprema tj kada,kiseline... i td, kada sve to kupis i napravis ima vise da te kosta nego da si odneo pusku kod majstora a da ne pricamo koliko toplo bruniranje moze da bude opasno. Zakljucak, ne isplati se.
Hvala na odgovoru htio sam da nosim kod puskara ali mi je trazio skoro 3puta vise nego sto puska vredi. A to hladno bruniramje mozete li da mi napisete nesto vise o tome?
Lisica
 
I Jevtic
 

Kobac kaže:

Miroslaw kaže:
Kolega za hladno bruniranje kod nas se ne mogu naci adekvatni preparati a za toplo treba odredjena oprema tj kada,kiseline... i td, kada sve to kupis i napravis ima vise da te kosta nego da si odneo pusku kod majstora a da ne pricamo koliko toplo bruniranje moze da bude opasno. Zakljucak, ne isplati se.
Hvala na odgovoru htio sam da nosim kod puskara ali mi je trazio skoro 3puta vise nego sto puska vredi. A to hladno bruniramje mozete li da mi napisete nesto vise o tome?


kolega miroslave objasni nam zasto je bruniranje malokaribarke na toplo opasni bas me interesuje
najbolja je ona puska koja se non stop kvari
 
Miroslaw
 Kolega Jevticu ukoliko malo preciznije procitate upis necu morati da vam objasnjavam shvaticete i sami ili smatrate da tekucina koja se koristi za bruniranje nije otrovna i da ne isparava prilikom zagrevanja???
 
I Jevtic
 

Miroslaw kaže:
Kolega Jevticu ukoliko malo preciznije procitate upis necu morati da vam objasnjavam shvaticete i sami ili smatrate da tekucina koja se koristi za bruniranje nije otrovna i da ne isparava prilikom zagrevanja???


normalno da isparava i moze da bude otrovna ako bruniras pored sljive a ukoliko imas pravilno uradjeno kupatilo kao sto si ti napisao za bruniranje onda nije otrovno i ta otrovnost je daleko blaza od recimo sestovalentnog kancerogenog hroma koje koriste za hromiranje pa evo ljudi jos uvek zivi i hromiraju jos nego druze ti si malo pomesao nije zato toplo bruniranje stetno za lovacko oruzje nego zbog sasvim neceg drugog ali to otom potom pozdrav
najbolja je ona puska koja se non stop kvari
 
Joe the hunter
 

I Jevtic kaže:

Miroslaw kaže:
Kolega Jevticu ukoliko malo preciznije procitate upis necu morati da vam objasnjavam shvaticete i sami ili smatrate da tekucina koja se koristi za bruniranje nije otrovna i da ne isparava prilikom zagrevanja???


normalno da isparava i moze da bude otrovna ako bruniras pored sljive a ukoliko imas pravilno uradjeno kupatilo kao sto si ti napisao za bruniranje onda nije otrovno i ta otrovnost je daleko blaza od recimo sestovalentnog kancerogenog hroma koje koriste za hromiranje pa evo ljudi jos uvek zivi i hromiraju jos nego druze ti si malo pomesao nije zato toplo bruniranje stetno za lovacko oruzje nego zbog sasvim neceg drugog ali to otom potom pozdrav





Alka si mu ga reko za sve pare, svaka ti je ka u Njegosa tek sad nista ne razume.A ono za sljivu je tacno mada ispod tresnje mnogo manje skodi jer tresnja apsorbuje otrovne supstance.Ili kako vec.
 
Miroslaw
 

I Jevtic kaže:

Miroslaw kaže:
Kolega Jevticu ukoliko malo preciznije procitate upis necu morati da vam objasnjavam shvaticete i sami ili smatrate da tekucina koja se koristi za bruniranje nije otrovna i da ne isparava prilikom zagrevanja???


normalno da isparava i moze da bude otrovna ako bruniras pored sljive a ukoliko imas pravilno uradjeno kupatilo kao sto si ti napisao za bruniranje onda nije otrovno i ta otrovnost je daleko blaza od recimo sestovalentnog kancerogenog hroma koje koriste za hromiranje pa evo ljudi jos uvek zivi i hromiraju jos nego druze ti si malo pomesao nije zato toplo bruniranje stetno za lovacko oruzje nego zbog sasvim neceg drugog ali to otom potom pozdrav
Ja rodjace nisam ni rekao da je iz tog razloga toplo bruniranje stetno vec TI, procitaj upis ponovo. Isto tako se bitno razlikuje kada posao radi profesionalac i covek koji nikada nije radio takav posao vec procitao na forumu u tom slucaju rizici su veci, mislim da ne polemisemo dalje o tome apsurdno je. Ako napravi kupatilo za bruniranje samo da izbrunira jednu cev kao sto sam mu i rekao nema ekonomske isplativosti. Kolega ne znam sta ste hteli reci tj postici ali to svakako niste uradili. Ziveli
 
I Jevtic
 Posto je tako evo resenja za gospodin kobca kolega imate od mene besplatno bruniranje vase malokalibarske puske da se nemucite i koim slucajem nedaj boze otrujete
A ti joe hunteru ima da zavrsis u kadu za bruniranje kao dodatak ha hahahah
najbolja je ona puska koja se non stop kvari
 
sheytan
 ^ Bravo 2 Bravo 2 Bravo 2

(za frei brooniranje, ne za joe the dodatak! Smeko )
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Kobac
 

I Jevtic kaže:
Posto je tako evo resenja za gospodin kobca kolega imate od mene besplatno bruniranje vase malokalibarske puske da se nemucite i koim slucajem nedaj boze otrujete
A ti joe hunteru ima da zavrsis u kadu za bruniranje kao dodatak ha hahahah
Kolega sad vidjeh da ste pisali izvinjavam se sto nisam odgovorijo na vrijeme izvinite jos jednom i HVALA!
Lisica
 
Kobac
 I ne samo njemu nego hvala svima koji su pokusali da pomognu!
Lisica
 
miletic
 Postoji li mogucnost popravke(poliranja )ili bilo koji drugi nacin da se neutralisu ostecenja unutar cevi u putanju su sacmene cevi i to od lezista patrona jedno 10 cm ka napred ? Molim za odgovor ili na upucivanje na nekoga ko bi mogao da mi pomogne!
 
Podunavac
 Cevi mogu iznutra da se poliraju specijalnim rotacionim polir šajbama, ali ako su oštećenja duboka to ništa ne vredi.
Tri prsta 2Kolce
 
miletic
 

Podunavac kaže:
Cevi mogu iznutra da se poliraju specijalnim rotacionim polir šajbama, ali ako su oštećenja duboka to ništa ne vredi.
u donjoj cevi nema dubokih ostecenja ali u gornjoj ima desetak malo dubljih rupica dali to znaci da ne postoji resenje za takva ostecenja!Cry
 
I Jevtic
 No no no
najbolja je ona puska koja se non stop kvari
 
kelt
 to je izgorelo od varnica zivinog fulminata od starih kapisli. Confusednema joj leba. okaci o zid i cekaj 100 g. vredece kao antikvitet...
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
PEZ
 

kelt kaže:
to je izgorelo od varnica zivinog fulminata od starih kapisli. Confusednema joj leba. okaci o zid i cekaj 100 g. vredece kao antikvitet...


Bata kelt kako to mislis izgorelo od varnica zivinog fulminata...Zbunjen
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
kelt
 sta mislis pez kolko temperature ima varnica u staroj oxid kapisli koje su radjene sa zivinim fulminatom i sta mislis zasto su izbacene iz upotrebe. vremenom temperatura promeni povrsinsku strukturu celika i tu se pojave krateri. uvek je to u prvih 10-15 cm od lezista metka. narocito su na ovu pojavu osetljive puske koje nemaju hromirane cevke shulovke, monte karlo itd.. mada sam video i jedan toz34 ubivenu u donjoj cevi total. ustvari nisu izbacene jos ih ima da se kupe u italiji marke martigoni ili tako vec nesto.
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
miletic
 

kelt kaže:
to je izgorelo od varnica zivinog fulminata od starih kapisli. Confusednema joj leba. okaci o zid i cekaj 100 g. vredece kao antikvitet...
Ne razumem zasto o klin puska je funkcionalna cak sta vise izgleda extra, uradjen brunir, nov kundak i podkundak !?Confused
 
PEZ
 Ne znam kolika je temperatura ali sam mislio da se to nagrizanje pojavljuje vise kao hemijski proces posle neciscenja oruzja ...
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
Podunavac
 

pez kaže:
Ne znam kolika je temperatura ali sam mislio da se to nagrizanje pojavljuje vise kao hemijski proces posle neciscenja oruzja ...



I ja sam ovoga mišljenja. One puške koje su redovno održavane su i dan danas u odličnom stanju bez obzira na municiju (kapislu) koja je upotrebljavana. Nedavno sam video jednu Monte Carlo kojoj je unutrašnjost cevi kao nova, a stara je bar 30-40 godina. U ono vreme su sve kapisle bile sa živinim fulminatom. A video sam i nekoliko Merkel pušaka u savršenom stanju koje su možda još i starije od ove mađarice. Koliku god temperaturu da postiže, to malo smese koja ide u kapislu ne može da otopi čelik. Krateri nastaju vremenom ako se puška ne čisti redovno posle upotrebe.
Tri prsta 2Kolce
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
LOVAČKO ORUŽJE - PRODAJA PRODAJEM 54 06.09.2023. 06:07
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Antikviteti lovačko oružje ORUŽJE - SVAŠTARA 73 01.02.2021. 10:32
LOVAČKO ORUŽJE - KUPOVINA KUPUJEM 34 26.08.2020. 10:35
Sajam FeHoVa - Lov, ribolov i oružje Budimpešta LOVAČKI SAJMOVI 43 20.02.2020. 18:20
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,096 posete www.srbijalov.com