Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Cal. 20/76 iskustva i mišljenja!


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Cal. 20/76 iskustva i mišljenja!
vuk71
 pocetkom sled. godine magnum iz ns uvozi vecu kolicnu pusaka a dobar deo ce biti u kalibru 20/76, naravno posto je potraznja istih sve veca, treba da bude bar 4 razlicita proizvodjaca iz turske...pa ko voli...
 
Scorpion Hunter
 

vuk71 kaže:
pocetkom sled. godine magnum iz ns uvozi vecu kolicnu pusaka a dobar deo ce biti u kalibru 20/76, naravno posto je potraznja istih sve veca, treba da bude bar 4 razlicita proizvodjaca iz turske...pa ko voli...

Bice to moj buduci omiljeni kalibar... samo da dodje prolece i eto ga u mom arsenalu... Hvala na informaciji Vuce...
 
shikaree
 Pošto sam lovac početnik i ovo mi je prva sezona lova sa novom puškom u cal. 20/76 (F.A.I.R. Premier EM), zanima me mišljenje iskusnijih lovaca u ovom kalibru, te koje patrone koristite u lovu na fazana, zeca, prepelicu....! Ja sam za prepelicu koristio RC-ov T20 9 i pol (2,0mm) i bio sam sasvim zadovoljan sa njim, probao sam i Vuširovu 10-ku (1,9 mm), sa kojom sam također imao zadovoljavajuću reakciju! E sad za fazana sam uzeo Fiocchiev 20 HP u kalibraciji 5 (2,9 mm), kojeg koristim i za zeca, pa i za patku, a kao dodatak sam uzeo i Vuširov 3,5 mm, ali taj još nisam imao priliku isprobati!
 
Miroslaw
 Ja sam doneo odluku, za sledecu godinu kupijem IZH 18 em 20/76,sa obaveznom nisanskom sinom drugacije nikako. Primetio sam ove sezone do sada sem jednom na pocetku sezone kada sam pucao oba patrona na fazana koga najvise i lovim sve ostale fazane sam obarao iz prvog patrona, drugo u proseku za jedan lov predjem od 15-18km i potrebna mi je lagana puska. Dakle za sledecu sezonu ja,ker i izh 18 i verujem da cu maksimalno uzivati u tom lovu.
 
Scorpion Hunter
 

Sir-Miroslaw kaže:
Ja sam doneo odluku, za sledecu godinu kupijem IZH 18 em 20/76,sa obaveznom nisanskom sinom drugacije nikako. Primetio sam ove sezone do sada sem jednom na pocetku sezone kada sam pucao oba patrona na fazana koga najvise i lovim sve ostale fazane sam obarao iz prvog patrona, drugo u proseku za jedan lov predjem od 15-18km i potrebna mi je lagana puska. Dakle za sledecu sezonu ja,ker i izh 18 i verujem da cu maksimalno uzivati u tom lovu.

Kolega IZ-18 sa nisanskom sinom postoji samo u kalibru 12/76. 20/76 se ne uvozi kod nas sa nisanskom sinom i promenljivim cokovima, ta puska ide na neko drugo trziste. Ja sam pitao u Snajperu za taj model IZ-18 i rekli su mi da cak ne moze ni da se naruci. Jedino imaju bez nisanske sine... Od jednog drugara sam cuo da postoje puskari koji ugradjuju nisanske sine ali je to prevelika investicija kad je IZ-18 u pitanju. Ni ja je iskreno nikad nebih kupio bez nisanske sineBye
 
klaja
 Treba sacekati prolece,navodno ce doci do promene zakona o uvozu oruzja.Tako da sa nabavnom dozvolom odemo gde hocemo u inostranstvo i kupimo sta zelimo.Dok je ovaj zakon uvoznici drze monopol i diktiraju cene oruzja.
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
Scorpion Hunter
 

klaja kaže:
Treba sacekati prolece,navodno ce doci do promene zakona o uvozu oruzja.Tako da sa nabavnom dozvolom odemo gde hocemo u inostranstvo i kupimo sta zelimo.Dok je ovaj zakon uvoznici drze monopol i diktiraju cene oruzja.


Nisam cuo za ovaj zakon...
Dali se ovo odnosi na Srbiju?
Ja mislim da ce nam pogorsati na prolece sve veze sa inostranstvom...
 
Miroslaw
 

Skorpion kaže:

Sir-Miroslaw kaže:
Ja sam doneo odluku, za sledecu godinu kupijem IZH 18 em 20/76,sa obaveznom nisanskom sinom drugacije nikako. Primetio sam ove sezone do sada sem jednom na pocetku sezone kada sam pucao oba patrona na fazana koga najvise i lovim sve ostale fazane sam obarao iz prvog patrona, drugo u proseku za jedan lov predjem od 15-18km i potrebna mi je lagana puska. Dakle za sledecu sezonu ja,ker i izh 18 i verujem da cu maksimalno uzivati u tom lovu.

Kolega IZ-18 sa nisanskom sinom postoji samo u kalibru 12/76. 20/76 se ne uvozi kod nas sa nisanskom sinom i promenljivim cokovima, ta puska ide na neko drugo trziste. Ja sam pitao u Snajperu za taj model IZ-18 i rekli su mi da cak ne moze ni da se naruci. Jedino imaju bez nisanske sine... Od jednog drugara sam cuo da postoje puskari koji ugradjuju nisanske sine ali je to prevelika investicija kad je IZ-18 u pitanju. Ni ja je iskreno nikad nebih kupio bez nisanske sineBye
Znam da je nema u Snajperu ali pocetkom godine sam drzao u rukama u Grofu iz Pozarevca cal.20/76 sa sinom i bez izmenljivih cokova pun cok je bio i strasno mi je krivo sto je nisam kupio a kostale je mislim 17 500 din i na to dodati 20e urezivanje navoja za cok i kupovina coka 1800 din ja mislim i to je to. Inace Grof uvozi IZH puske iz Grcke ne iz Rusije.
 
kimi
 Pre par meseci prodavao je kolega sa foruma baš takvu IŽ-18. Nova, nekorišćena, potraži malo, možda nije prodata...
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Scorpion Hunter
 Dobro jeB) znaci pocela je da se pojavljuje po negde sa nisanskom sinom... Ona bez nisanske sine lici na vodovodnu cevku i teza je za nisanjenje. Konstruktor te puske bez nisanske sine pretpostavljam da je od skole imao samo kurs za vodoistalatera Grin SALAGrin
Nebih ja nista dirao oko punog coka dobra je to puska. fiksni cokovi su zakon... Rusku pusku nikad nebih kupio sa izmenljivim cokovima jer ima cokove najgoreg kvaliteta na svetuFrown moj komsija je pocetkom ove sezone kupio novu IZ-27 promenljivi cokovi i sve te novotarije, lovi on tako prosle nedelje i u pola lova vidi da mu je sa jednog coka otpalo parce postavicu i sliku prvom prilikom da vidite sviFrown Tako da sam vec bezbroj puta komentarisao o kvalitetu novih ruskih pusaka koje se prodaju na nasem trzistu.....
 
SUMO
 Maks je na pocetku dao savrsen odgovor, kao i kolega koji je primetio da vise divljaci ranjava sa dvadeseticom.
Odete u Banat na zeca. Oni krupni, jaki. Sa dvadeseticom uglavnom leti dlaka, retko koji padne. Odete opet u Banat.Guske kao jedrilice, kosava brise....sa dvadeseticom ste smesni.
Takodje, na sajmu sam kupovao metke za 20/76 skupo bre u pm. Skoro dupla cena. 80 din za metak?! I to S&B koji spada u najjevtinije?!
Dvadesetica je kao sto mnogi rekose smekerska puska za prepelicu, pocetak sezone....al` za pocetnika i vec pomenute lovove nije.
 
klaja
 

Skorpion kaže:

klaja kaže:
Treba sacekati prolece,navodno ce doci do promene zakona o uvozu oruzja.Tako da sa nabavnom dozvolom odemo gde hocemo u inostranstvo i kupimo sta zelimo.Dok je ovaj zakon uvoznici drze monopol i diktiraju cene oruzja.


Nisam cuo za ovaj zakon...
Dali se ovo odnosi na Srbiju?
Ja mislim da ce nam pogorsati na prolece sve veze sa inostranstvom...

Da za Srbiju naravno,raspitivao sam se jer ja imam nekog oruzja preko pa cekam da ga uvezem na jeftiniji nacin. Po ovom zakonu oruzje koje je na moje ime da bi ga uvezao u Srbiju kosta me 600 eura +nabavna+oruzni list. Izadje oko 750 eura.
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
Miroslaw
 Istina da lici na vodovodnu cev bez sine, mislim da mi je pun cok mnogo iz razloga jer lovim sa kerom i pucam u 95% slucajeva iz marke i to na nekoj daljini od 15 metara i mislim da mi je za to rastojanje pun cok mnogo i da cu mnogo rasturati divljac bez obzira koji patron koristim zato i hocu da urezem cok ili da skratim cev na cilindar ne znam sta drugo da radim!? SUMO istina je za pocetnika cal.20 nikako, cena patrona jeste veca i to znacajno, mozda gresim ali za moje potrebe lova /76 necu ni koristiti i inace pucam sa cal 16 patrone sa 28gr sacme i imam poprilicno uspeha ne znam kolika znacajna razlika postoji izmedju patrona cal 20 od 28gr sacme i cal 16 sa 28gr sacme. Sad ako budem isao u vojvodinu imam pusku i za tamo nije problem, za teren na kom lovim smatram da uz malo truda i vezbe mogu lepo loviti i imati uspeha i lovu.
 
kimi
 

Skorpion kaže:
Dobro jeB) znaci pocela je da se pojavljuje po negde sa nisanskom sinom... Ona bez nisanske sine lici na vodovodnu cevku i teza je za nisanjenje. Konstruktor te puske bez nisanske sine pretpostavljam da je od skole imao samo kurs za vodoistalatera Grin SALAGrin
Nebih ja nista dirao oko punog coka dobra je to puska. fiksni cokovi su zakon... Rusku pusku nikad nebih kupio sa izmenljivim cokovima jer ima cokove najgoreg kvaliteta na svetuFrown moj komsija je pocetkom ove sezone kupio novu IZ-27 promenljivi cokovi i sve te novotarije, lovi on tako prosle nedelje i u pola lova vidi da mu je sa jednog coka otpalo parce postavicu i sliku prvom prilikom da vidite sviFrown Tako da sam vec bezbroj puta komentarisao o kvalitetu novih ruskih pusaka koje se prodaju na nasem trzistu.....


Ko je bio na poslednjem sajmu u Novom Sadu mogao je da vidi i pazari IŽ-18 sa šinom, bila je u ponudi, čini mi se kod Grofa....
A to što se tiče čokova na 27-ici...najlakše je optužiti proizvođača a smem da se kladim da dotični kome je odlomljeno parče čoka nije pročitao štivo koje ide uz pušku jer da jeste ne bi mu se desila havarija.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Scorpion Hunter
 

kimi kaže:

Skorpion kaže:
Dobro jeB) znaci pocela je da se pojavljuje po negde sa nisanskom sinom... Ona bez nisanske sine lici na vodovodnu cevku i teza je za nisanjenje. Konstruktor te puske bez nisanske sine pretpostavljam da je od skole imao samo kurs za vodoistalatera Grin SALAGrin
Nebih ja nista dirao oko punog coka dobra je to puska. fiksni cokovi su zakon... Rusku pusku nikad nebih kupio sa izmenljivim cokovima jer ima cokove najgoreg kvaliteta na svetuFrown moj komsija je pocetkom ove sezone kupio novu IZ-27 promenljivi cokovi i sve te novotarije, lovi on tako prosle nedelje i u pola lova vidi da mu je sa jednog coka otpalo parce postavicu i sliku prvom prilikom da vidite sviFrown Tako da sam vec bezbroj puta komentarisao o kvalitetu novih ruskih pusaka koje se prodaju na nasem trzistu.....


Ko je bio na poslednjem sajmu u Novom Sadu mogao je da vidi i pazari IŽ-18 sa šinom, bila je u ponudi, čini mi se kod Grofa....
A to što se tiče čokova na 27-ici...najlakše je optužiti proizvođača a smem da se kladim da dotični kome je odlomljeno parče čoka nije pročitao štivo koje ide uz pušku jer da jeste ne bi mu se desila havarija.

Covek kome se to dogodilo sa cokom je lovac 30godina. Nije mu ovo prva puska Niti je njegova greska. Cok moze i najveca budala da zavije i da nimalo ne pogresi jer treba samo pritegnuti do kraja i to je sva nauka.... Ipak je kvalitet u pitanju.
 
sheytan
 ^ I za tih 30 godina, koliko je pushaka sa prom. chokovima imao?
Drugo, za ruske je karakteristichno da se znaju odviti, tako da - nikad ne reci nikad... B)
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Scorpion Hunter
 

sheytan kaže:
^ I za tih 30 godina, koliko je pushaka sa prom. chokovima imao?
Drugo, za ruske je karakteristichno da se znaju odviti, tako da - nikad ne reci nikad... B)


Ima od ranije MP-153 na kome se to za duze godina nije desilo nikad. Tako da se covek bukvalno razocarao u kvalitet. Nije za vreme lova ispucao ni 2-3 patrona jer nema divljaci. Kakvi su to cokovi koji se odviju na 2-3 patrona SadSadSad Sta bi bilo da je isao na ginase morao bi da proverava cokove posle svakog pucnjaGrin
 
Podunavac
 Neznam o čemu se radi kod tog kolege i šta mu se desilo. Ali ja na mojoj IŽ-27 imam izmenjive čokove i takva stvar se nije desila nikada. Ponekad ispucam i po 20-ak patrona, a posle kad čistim pušku jedva odvrnem čokove. Druga stvar na MP-153 i MP-27 su isti čokovi i navoji i međusobno mogu da se menjaju. A verovatno su iste i cevi osim što ih MP-27 ima dve. Moj drugar ima IŽ-27 sa izmenjivim čokovima već 5-6 godina. Intenzivno puca sa njom i dosta koristi municiju 12/76 Magnum, ali još nije imao problema ni sa čokovima ni sa bilo čim drugim.
Tri prsta 2Kolce
 
sheytan
 ^ Prichao je jedan kolega na Loristu svoje mooke sa novom IZ27, ali u kalibru 20. Skorpion, el ta od tvog kolege 12cal, ili...?
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Podunavac
 Kolega Sremac 75 ima IŽ-27 u kalibru 20/76 Magnum. Ali nije se žalio da ima nekih problema sa njom. To što je neki pojedinac imao neki problem sa novom puškom, ne znači da te puške generalno ne valjaju. Činjenica je da imaju grubu završnu obradu (finiš) ali za te pare bolji ni ne može da bude. A što se tiče robustnosti i pouzdanosti, tu im nema premca (u toj cenovnoj klasi).
Tri prsta 2Kolce
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Fabarm lovačke puške LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 29 17.05.2024. 12:24
TRAŽIM-NUDIM POSAO U OBLASTI LOVSTVA, ŠUMARSTVA, VETERINE SVAŠTARA 45 01.03.2023. 14:51
Sabatti kombinovane lovačke puške KOMBINOVANO LOVAČKO ORUŽJE 16 07.03.2022. 23:10
Hajke, lovačke manifestacije, pozivi, obaveštenja, iskustva i utisci SVAŠTARA 1096 20.02.2020. 12:07
Long Range streljaštvo LOVNO STRELJAŠTVO 105 15.10.2019. 12:57
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 17
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,294,376 posete www.srbijalov.com