Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Koja rasa gonica je najbolja za DS


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Koja rasa gonica je najbolja za DS
Nikola Vojinovic
 

lovac MK kaže:
Jhunter svaka cast o poznavanju kerova za lov.Ja sam iz Makedonije pa bih te zamolio ako si u mogucnosti da mi pomognes. Kad sam video ove slike odmah sam se setio na moje kerove koje sam pre neke deset jedanajest godine kupio. Sada se ne secam dali je bio Gornji ili Donji Matejevac okoline Nisa.Kera su mi otruli nakon godinu ipo dana a kerusa je stradala u trecoj godini.Kupio sam ih na cetiri meseca do dan danas nisam imao takve kerove ali od vlasnika sam izgubio sve koordinate samo znam da je radio u nekoj zadruzi u to selo i da mu je supruga radila u nekom dragstoru.Veliki lovac imao je preparirane glave od D.S. na terasi i jos tada su lovili sa profesionalne radiostanice.Evo toliko pa ako nesto mozes mi pomoci oko sela ili imena ili telefona unapred hvala.Ili ako te put nanese u Makedoniji slobodno najavi se preko privatne poruke.Pozdrav!!!


Mala ispravka, autor teksta sam ja i slike su mojih pasa... jhunter je moj drug koji cuva setere...

Ti pitas za Slavisu iz Matejevca, on i danas ima dobre pse, a u krvi mojih pasa ima i "Matejevackih" to je bila izuzetna krvna linija trobojaca iz Hrvatske i sa Kosova...
Priroda, kerovi i lov!
 
arsa
 Kolege zna li neko kakav je posavac koji je vlasnistvo nekog Sljivica iz Soko Banje? Cuo sam da je strasan svinjar !
lovac Joca i Luka srbijalov
 
arsa
 http://www.youtub...ZLs9VqM3Hs


evo nas malo u gateru na treningu.
lovac Joca i Luka srbijalov
 
ivanfox
 Imenjace,ti se to bas dobro spremas za narednu sezonu.Jooj kad gaPas 2 nadju u jasiku Siljevackom gde ostade prosle zime,bice puc pucveselo!Jel su ovo tvoji psi i u kom je ovo gateru. Pozdrav!
 
arsa
 E imenjace, ti bar znas kakav je teren i da bez ovih "lajavaca" nemo's nista uciniti.
Jasik je Bogalinacki a Lipe su Siljevacke. Naucices ti to sledece zime.

Jesu moji psi. Balkanac je onaj kojeg si vigeo u boksu. Ali je posavka pametna k'o pcelica.Smile
lovac Joca i Luka srbijalov
 
ivanfox
 Arso,zimus mi je bio prvi put da idem tamo u lov i nadam se da ce biti jos prilika da se druzimo i sto kazes upoznam bolje teren.Svaka cast druze za poznavanje onog terena a i kao domacin i vodja lova na DS samo hvale B) mogu reci za tebe.
 
Nikola Vojinovic
 Imam nekoliko SATI snimaka pasa u gateru, strvljenje na ranjenoj svinji... Nije to za internet... Evo inicirao kolega sa drugog foruma da postavim jedan "kulturan" snimak iz 2009.godine, vepar je star 2 - 3 godine i nije naplasen, Cane tada ima oko godinu dana a Gara 3 godine, ovo je prolecni trening! Kod kuce je ostala kerusa Tara, koja bi ovog vepra bacila na ledja! U prirodi drzi distancu i laje, ponekad joj se omakne da napadne, ali u gateru cim oseti trunku straha kod svinje i moje prisustvo, kidise i dodje do povredjivanja, nje ili vepra, zato je od njene druge godine ne vodim u gater nikada, a sada ima 7 godina!!!

Samo jos napomena, kada ovog vepra laju sami psi, tj. jedan po jedan, stoje u mestu, kao i vepar, sto je mnogo lepse, ovako su psi malo vise nervozni, kao i vepar i tu se samo ceka ko ce prvi da pogresi!!!



Priroda, kerovi i lov!
 
huntinggirl1
 svaka čst, lepo Bravo 2
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
Nikola Vojinovic
 Hvala, ima Nisu dosta dob rih pasa...

img831.imageshack.us/img831/1038/transport2m.jpg
Priroda, kerovi i lov!
 
huntinggirl1
 da znam to, dosta davno sam ocenjivala više puta rad u gaterima na Humu i kod Garija, dobar rad, a verujem da je i u praksli tako Bravo 2
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
bojke
 Da li neko moze da mi kaze nesto o vise o ovom stenetu u koju rasu spada i na sta bi trebao da obratim paznju prilikom odabira ,u okotu ima 5 stenica ovaj je najlepsi pa sam njega slikao,majka mu je inace posavka poreklo ne znam jer se pojavila i okotila u kraju,sta da radim dal da ga uzmem ili ne?pomozite
bojke priložio:
a.jpg

srbijalov
 
arsa
 img854.imageshack.us/img854/2994/nisp.jpg

Evo koleginice Sanja jedna slika sa naseg zajednickog sudjenja.Smile
lovac Joca i Luka srbijalov
 
lovdzij@
 Bio sam na ovoj utakmici kod Garija,cini mi se da je Novica pobedio toga dana.Ja nisam ucestvovao,samo sam gledao i uzivaoBye
Lovicu sa gonicima,dok je veka i sveta.I tackaPas
 
lovdzij@
 

lovdzij@ kaže:
Bio sam na ovoj utakmici kod Garija,cini mi se da je Novica pobedio toga dana.Ja nisam ucestvovao,samo sam gledao i uzivaoBye

Lovicu sa gonicima,dok je veka i sveta.I tackaPas
 
lovdzij@
 http://www.youtub...65V8D5QOYU Moji i ker od drugara iz grupe.njegov je posavac.Mladi kerovi,tek stasali za lov.Pocepani su svi bili kad je ovo snimano,prvo trobojac na 0,04 pa posavac na 0,37 s.srcani kerovi ali i vepar je opasan.
Lovicu sa gonicima,dok je veka i sveta.I tackaPas
 
vlada lovac
 Arso pa ovo sam ja slikao pre desetak godina, slika je objavljena u Lovackim novinama i mozda jos negde, imam jos par fotografija sa te manifestacije, dobra je to utakmica bila
 
Nikola Vojinovic
 Pozdrav svima!

Ne zelim da omalovazavam kinoloske priredbe i utakmice, ali moram da spomenem da vrlo mali broj pasa sa utakmica u radu na ds je UPOTREBLJIV ZA LOV!!! To tvrdim i stojim iza toga, pisao sam vec da sam kao gledalac prisustvovao utakmici u Humu, na kojoj je pobedila kerusa (mislim da je iz Krusevackog kraja) koja bukvalno nema dan lova i nije sposobna da lovi, a da je na ispitu pao pas pred kojim je u sumi palo bar 50 svinja!
Prednost keruse je u tome sto je ucena u gateru i trazi svinju od zbuna do zbuna, a pas o kome pricam je pravi lovni i trazio je svinju po tragu, u moru svezih tragova problem je naci pravi koji vodi do vepra, a u vecem gateru teze je naci vepra "nosem"...
Ovaj apsurd se desava stalno!
Po meni je prvo problem u pravilniku i nacinu takmicenja, treba ga uskladiti sa upotrebom pasa u lovu... Jer vidjao sam pse majstore u gateru, da na terenu podju stotinak (ili manje) metara za tragom i naravno nikada ne dodju do svinje!

Kod pasa "svinjara" uveo bi sledece discipline, koje su i u lovu primenljive, a daju ocenu o 100% upotrebljivom psu:

1. Registrovanje nocasnjeg traga (nacin pokazivanja, intezitet u odnosu na starost traga)
2. Utraga na nocasnjem tragu (uz obavezno oglasavanje) istrajnost na utragu
3. Pronalazenje ds i oblajavanje u mestu (kontakt i duzina oblajavanja)
4. Gonjenje (duzina i sledoglasnost)
5. Pracenje krvnog traga, pronalazenje i oblajavanje ranjene/uginule divljaci

Kada se ove stvari budu ocenjivale i postovale, svako ko bude imao titulu sa psom ili ocenu, moci ce i da lovi sa tim psom, a ne da titula i ocene budu slovo na papiru!
Priroda, kerovi i lov!
 
arsa
 

vlada lovac kaže:
Arso pa ovo sam ja slikao pre desetak godina, slika je objavljena u Lovackim novinama i mozda jos negde, imam jos par fotografija sa te manifestacije, dobra je to utakmica bila



Vlado mozda si slikao sa istog mesta ali ovo je moja fotografija(nema me na njoj jer ja slikam). Ja sam radio i izvestaj za ZOV i ona ga prati. Pozzz...
lovac Joca i Luka srbijalov
 
Branko Cvejic
 Mladi posavac Aron,15 meseci na treningu u gateru ove godine. Inace,vrlo retko obucavam kerove u gateru tako da ce ovo Aronu biti zadnji susret sa veprom u ogradjenom prostoru.

Lov je moj zivot.
 
vlada lovac
 

arsa kaže:

Vlado mozda si slikao sa istog mesta ali ovo je moja fotografija(nema me na njoj jer ja slikam). Ja sam radio i izvestaj za ZOV i ona ga prati. Pozzz...

U pravu si, izgleda smo obojica slikali sa istog mesta, ne secam se jel Rados iz Nisa ucestvovao na toj utakmici sa svojim trobojcima
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 25
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,138 posete www.srbijalov.com