Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Ruske bokerice "Baikal" (uopšteno ,svi modeli)


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Ruske bokerice "Baikal" (uopšteno ,svi modeli)
Sniper Hunter
 Jeste milose to je to i moj sin je imao taj problem okreni ih ivise ne izbacuje a i prakticnije je ne moras da trazis caure nego hop i u dzepiveli
 
dragangolubovic
 Posedujem IZ 27 EM, rusku bokericu. Mislim da je po svim sablonima, racunajuci tezinu, tehnicke karakteristike, puska koja je izuzetna. Do sada nijedno rusko oruzje nije imalo lose karakteristike, racunajuci : automatsku, pistolje i lovacko naoruzanje, lovacke puske i karabine.
lovac
 
petar
 Mi u kuci, cale i ja iamo obojca iz 27, ali je moja sa jednim selektujucim obaracem ,dok je njegova sa dva obaraca. Ja sam pedantanm cistim redovno i to, a ne pamtim kad je on njegovu poslednji put ljudski ocistio, samo onako da se zove, ponekad uzmem ja i ocistim. Ali ljudi moji, to je jeftina stvar, a kvalitet/cena, je najvise i krasi. Ima je vec 25 godina i uvek je okidao na prazno, a nikada mu se nije desilo da nece da opali metak, tj da zataji...;)

Ja sam svoju kupio polovnu od jednog cice, isto je dosta stara ali nigde da zucne, doduse bila je ishabana malo, pa mi je puskar uradio komplet bruniranje i drvo isto, sada je kao nova, a kupio sam je neverovatno jeftino...Grin

Puska idealna za pocetnike i nas sa vrlo ogranicenim budzetom...Grin
Just like old times!
 
vuk71
 imao sam iz27em1c mogu reci korektna puska al ko svakom rusu fali ona fina obrada... recimo prilikom ciscenja oruzja radovna pojava je da isecete ruku na izbacivace koji su ostri kao zilet... imatu tu jos sitnica al ova je malo krupnija... isto vam se moze desiti kada cistite leziste i navoje od promenjivog coka, toliko su ostri da isecete krpu a onda naravno prsti na saci stradaju...
 
vuk71
 prosto receno puska nije losa al nema razloga da se dize u nebo... naravno nije za uporedjivanje sa beretom, brovingom itd.... bez obzira na malu cenu... dolaze turci i verovano ce pomutiti slavu oruzija iz rusije...
 
DakiNS
 

vuk71 kaže:
prosto receno puska nije losa al nema razloga da se dize u nebo... naravno nije za uporedjivanje sa beretom, brovingom itd.... bez obzira na malu cenu... dolaze turci i verovano ce pomutiti slavu oruzija iz rusije...
Grešiš Vuče ne dolaze Turci oni su već tu,nema programa na tv gde nije neka turska serija tako to ide prvo mediji za reklamu pa onda marketing pa osvajanje tržišta
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
DakiNS
 A da pošto u serijama propagiraju tradiciju prvo ide kolac, a domaći janjičari prvo potpisaše međudržavni sporazum o slobodnoj trgovini, pa će nas prvo potrovati jeftinim povrćem a kad ogladnimo daće nam jeftine puške da se samoubijemo
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
vuk71
 znaci Daki opet nam se pise crno...sto napisa neko sa foruma sto TURKINJE nedodju...pa da i mi nabijamo na kolac
 
Podunavac
 Rođo da ne bude posle i osvajanje zemljišta? Možda turci traže ono gde su vladali bezmalo 500 godina? Al nama ponestaje Obilića, Sinđelića i Petrovića. A ovi što paradiraju nisu za muške poslove.
Tri prsta 2Kolce
 
vuk71
 podunavac vreme za invaziju nikad bolje... sad ako dodju ima da vladaju bar 1500 godina... zamisli da obecaju vece plate, nema poreza na oruzije, slobodna kupovina karabinske municije bez ogranicenja... prvi lovci bi ih pustili na vlast...a tek puske po promo-cenema da daju...

Momci ponovo idete u Van teme politika..... vratite se na temu Lovacke puske Bajkal!
Srbijalov Admin Tim!
 
DakiNS
 Ma nije politika nego pusti snovi, i švabe smo 5 godina terali a sada ih molimo da dođu. Izvinte neću više
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
hamerles
 Ne razumem zasto se svi zale na tezinu MP-153 kad je IZ-27 teza od njega... Bar ona sto sam je ja koristio 12/76 teska kao tuc... Uzeo od kolege da probam kako izgleda i da budem iskren nebih vukao tu gvozdjuriju po lovistu da mi neko plati... TOZ 34 je u odnosu na nju laka kao perce... Izvinjavam se mnogobrojnim vlasnicima IZ-27 ovo je samo moje iskustvo sa njom i ne mislim na one starije 27mice nego ove najnovije...
 
Podunavac
 

hamerles kaže:
Ne razumem zasto se svi zale na tezinu MP-153 kad je IZ-27 teza od njega... Bar ona sto sam je ja koristio 12/76 teska kao tuc... Uzeo od kolege da probam kako izgleda i da budem iskren nebih vukao tu gvozdjuriju po lovistu da mi neko plati... TOZ 34 je u odnosu na nju laka kao perce... Izvinjavam se mnogobrojnim vlasnicima IZ-27 ovo je samo moje iskustvo sa njom i ne mislim na one starije 27mice nego ove najnovije...



Razlika u težini 100 grama. MP-27 3,6 kg, a Mp-153 3,5 kg (sa plastičnim kundakom).
Kao vlasnik 27-ice nisam uvređen, ali mi je malo čudno tolika kuknjava oko težine. Nosio sam u životu i teže puške i nije mi bilo opterećenje. A ako uzmemo u obzir da je u pitanju kalibar 12/76 mag. onda ta težina i nije prevelika, za one koji koriste magnum municiju je čak i poželjna. I drugi svetski poznati proizvođači sačmarica u tom kalibru prave puške (sve čelik) oko 3,1-3,3 kg, što i nije neka razlika. Jedino su one od Ergala i drugih legura težine ispod 3 kg (uglavnom oko 2,8 kg), ali mislim da većini lovaca ne bi bilo ugodno pucati 12/76 mag. iz takvih pušaka.
Tri prsta 2Kolce
 
aleksa
 Delimicno se slaze sa kolegom Podunavcom s tim da bih dodao da su i ruske puske u kalibru 12/70 isto tako masivne iako nema potrebe.
Takodje smatram da je veci problem sto mi nemamo izbora.Ako bih sada kupovao pusku u kalibru 12 to bi bila ona sa lezistem 70 mm jer sam shvatio da su semi magnum i magnum punjenja potpuno nepotrebna za nacin lova kojim se bavim.Retko kad pucam vise od 32 grama sacme a za to punjenje je magnum leziste nepotrebno, smim tim i masa od preko 3.5 kg-a.
Dodao bih jos da sadasnji TOZ-34 takodje nije vise ona solidna,lagana puska vec robustna i teska puska koja nije za neku posebnu pohvalu osim sto funkcionise.
 
mirko knezevic
 Ma koja puska teska,kad je lov nesto najlepse...Smile Sta je to 3 3.5kg da nosis u lovu,nista... Malo na rame malo u ruci setas uzivas,a tih 100g grama sto je laksa puska ima da ti zameni to sto u rancu nosis dva litra soka ili vode,sve je to manje vise isto... Smile
Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
aleksa
 Mirko, ima istine.Ali, moje misljenje je da kad treba brzo i spretno da se odreaguje svaki gram je bitan.
 
hamerles
 Podunavac nije kuknjava oko tezine nego sam samo preneo kuknjavu na tezinu MP-153 koji je laksi od Srbima omiljene bokerice.. Slazem se i sa mirkom da nije teska puska koliko je lov zanimljiv. Samo ne treba za jednu pusku MP-153 kao najvecu manu navoditi tezinu. A za drugu lovcima omiljenu IZ-27 i ne spominjati koliko je teska a koliko grublja od MP-153 i manjih mogucnosti...
 
vuk71
 hamerles tezina moje iz27em1c je bila 3.6kg i bogami se oseti u rukama...
 
hamerles
 Nebih ovo ni pominjao nego kod drugara u prodavnici oruzja bas izmerismo on i ja. PA-MP-153 posle njega uzimanje u ruke IZ-27 je osetno teze. Tako uporedjivasmo i jedan browingov PA koji kosta 250 000 dinara vrlo malo je laksi od MP-153 tako da mi je ta polemika o preteskom PA malo nelogicna u poredjenju sa ostalim puskama ruskim a i ostalim. Od Ruskinja jedino IZ-18 moze da se pohvali sa tezinom ostalo je tesko brate...
 
petar
 [xhide]Ma kad je lov pravi, ne smetaju mi ni trzaj, ni tezina, ni komarci, ni blato, ni padavine, ni umor od pesacenja, nista, za lov se radja, za lov se zivi i za lov se umire...B)[/xhide]
Just like old times!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
TRAŽIM-NUDIM POSAO U OBLASTI LOVSTVA, ŠUMARSTVA, VETERINE SVAŠTARA 45 01.03.2023. 14:51
Susreti i druženja "forumaša" SVAŠTARA 4989 02.10.2022. 23:48
"Grom" iz Užica MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 284 27.09.2022. 07:26
Sabatti kombinovane lovačke puške KOMBINOVANO LOVAČKO ORUŽJE 16 07.03.2022. 23:10
"Gebruder Merkel Suhl" LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 447 22.06.2021. 11:59
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,283,348 posete www.srbijalov.com