Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Ruske bokerice "Baikal" (uopšteno ,svi modeli)


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Ruske bokerice "Baikal" (uopšteno ,svi modeli)
Podunavac
 Petre B). To je pravi lovac!
Tri prsta 2Kolce
 
hamerles
 

Podunavac kaže:
Petre B). To je pravi lovac!
U pravu si Podunavac.. Ne zalim se ja na tezinu puske vec se mnogi zalise na tezinu 153-jke a niko na IZ 27 a teza je od njega... Puska do 4kg nije teska samo preko 4kg...
 
milenkopg
 sta mislite o bajkal bokerici cal16.ako neko zna neki sajt da joj se mogu videti perfomanse.
 
Podunavac
 Evo ovde. A možeš da prebaciš i na engleski ako ti je zgodnije.
http://baikalinc....ny/39.html
Tri prsta 2Kolce
 
I Jevtic
 

milenkopg kaže:
sta mislite o bajkal bokerici cal16.ako neko zna neki sajt da joj se mogu videti perfomanse.

sta ce ti kolega performanse to je puska top kupis i ne mislis samo lovis pozdrav
 
Neca92
 

hamerles kaže:
Ne razumem zasto se svi zale na tezinu MP-153 kad je IZ-27 teza od njega... Bar ona sto sam je ja koristio 12/76 teska kao tuc... Uzeo od kolege da probam kako izgleda i da budem iskren nebih vukao tu gvozdjuriju po lovistu da mi neko plati... TOZ 34 je u odnosu na nju laka kao perce... Izvinjavam se mnogobrojnim vlasnicima IZ-27 ovo je samo moje iskustvo sa njom i ne mislim na one starije 27mice nego ove najnovije...

hamerles kaže:

Podunavac kaže:
Petre B). To je pravi lovac!
U pravu si Podunavac.. Ne zalim se ja na tezinu puske vec se mnogi zalise na tezinu 153-jke a niko na IZ 27 a teza je od njega... Puska do 4kg nije teska samo preko 4kg...

KoTuKoga
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
Scorpion Hunter
 

Neca92 kaže:

hamerles kaže:
Ne razumem zasto se svi zale na tezinu MP-153 kad je IZ-27 teza od njega... Bar ona sto sam je ja koristio 12/76 teska kao tuc... Uzeo od kolege da probam kako izgleda i da budem iskren nebih vukao tu gvozdjuriju po lovistu da mi neko plati... TOZ 34 je u odnosu na nju laka kao perce... Izvinjavam se mnogobrojnim vlasnicima IZ-27 ovo je samo moje iskustvo sa njom i ne mislim na one starije 27mice nego ove najnovije...

hamerles kaže:

Podunavac kaže:
Petre B). To je pravi lovac!
U pravu si Podunavac.. Ne zalim se ja na tezinu puske vec se mnogi zalise na tezinu 153-jke a niko na IZ 27 a teza je od njega... Puska do 4kg nije teska samo preko 4kg...

KoTuKoga
Patim sve teme redovno i ovo se desava na skoro svakoj temi, da neko nesto napise a posle nekoliko dana pise nesto drugo kao da je zaboravio sta je pisao pre... Redovna pojava na skoro svim temama... Moze da se nazove KoTuKoga
 
hamerles
 

Neca92 kaže:

hamerles kaže:
Ne razumem zasto se svi zale na tezinu MP-153 kad je IZ-27 teza od njega... Bar ona sto sam je ja koristio 12/76 teska kao tuc... Uzeo od kolege da probam kako izgleda i da budem iskren nebih vukao tu gvozdjuriju po lovistu da mi neko plati... TOZ 34 je u odnosu na nju laka kao perce... Izvinjavam se mnogobrojnim vlasnicima IZ-27 ovo je samo moje iskustvo sa njom i ne mislim na one starije 27mice nego ove najnovije...

hamerles kaže:

Podunavac kaže:
Petre B). To je pravi lovac!
U pravu si Podunavac.. Ne zalim se ja na tezinu puske vec se mnogi zalise na tezinu 153-jke a niko na IZ 27 a teza je od njega... Puska do 4kg nije teska samo preko 4kg...

KoTuKoga
Ne zalim se na tezinu normalne puske... Ali mislim da je bokerica IZ-27 najteza na svetu... Koliko sam voleo Ruske puske ogadise mi se zbog nekih koji kazu da nusu teske..........................
 
Neca92
 Kolega Skorpion: Da, to se bas cesto desava... Izgleda kao da ljudi pisu ono sto drugi zele da cuju, a ne sta ustvari misle...

Kolega Hamerles, procitaj molim te sta si napisao, pa razmisli malo o tome. Pa jos ako ti nije tesko, povezi sa onim sto si napisao pre toga...
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
Podunavac
 Već više puta sam napisao da onaj kome je puška od 3,6 kg preteška treba da promeni sport, neka se počne baviti šahom npr. Za vreme rata sam nosio PM M72 B1 koji je težak 5,4 kg bez okvira i po 10-ak sati bez stajanja pa mi nije bio težak, a povremeno i M84 koji ima 8,8 kg. Sa svojim PM-om sam prelazio poligon pod punom ratnom opremom i nisam se nikada žalio, a nisu ni moji saborci. Lov je muški sport i oni koji to ne mogu da podnesu ne treba ni da pokušavaju. Lov nije pucanje iz terenca ili dovoženje terencem do čeke i čekanje da divljač izađe pred nišan. Lov je šetnja u prirodi i uživanje u istoj, a puška je produženi deo tela lovca i njegova njavažnija alatka. Druga stvar kod upotrebe municije sa sačmenim punjenjem od 34-40 grama težina puške od 3,6 kg je najnormalnija stvar. A upotreba municije 12/76 Magnum koja je danas prilično rasprostranjena iz puške težine 3 kg i manje bi za većinu lovaca bilo bolno i neugodno iskustvo.
Hamerles već sam se pitao gde si, dugo te nema na portalu.Bye
Tri prsta 2Kolce
 
hamerles
 

Neca92 kaže:
Kolega Skorpion: Da, to se bas cesto desava... Izgleda kao da ljudi pisu ono sto drugi zele da cuju, a ne sta ustvari misle...

Kolega Hamerles, procitaj molim te sta si napisao, pa razmisli malo o tome. Pa jos ako ti nije tesko, povezi sa onim sto si napisao pre toga...
Neco druze pogresio sam Stidljiv
 
hamerles
 

Podunavac kaže:
Već više puta sam napisao da onaj kome je puška od 3,6 kg preteška treba da promeni sport, neka se počne baviti šahom npr. Za vreme rata sam nosio PM M72 B1 koji je težak 5,4 kg bez okvira i po 10-ak sati bez stajanja pa mi nije bio težak, a povremeno i M84 koji ima 8,8 kg. Sa svojim PM-om sam prelazio poligon pod punom ratnom opremom i nisam se nikada žalio, a nisu ni moji saborci. Lov je muški sport i oni koji to ne mogu da podnesu ne treba ni da pokušavaju. Lov nije pucanje iz terenca ili dovoženje terencem do čeke i čekanje da divljač izađe pred nišan. Lov je šetnja u prirodi i uživanje u istoj, a puška je produženi deo tela lovca i njegova njavažnija alatka. Druga stvar kod upotrebe municije sa sačmenim punjenjem od 34-40 grama težina puške od 3,6 kg je najnormalnija stvar. A upotreba municije 12/76 Magnum koja je danas prilično rasprostranjena iz puške težine 3 kg i manje bi za većinu lovaca bilo bolno i neugodno iskustvo.
Hamerles već sam se pitao gde si, dugo te nema na portalu.Bye
Podunavac brate tu sam ja non stop samo me ponekad mrzi da se prijavljujem pa pratim portal kao gost... Ako ima nesto zanimljivo Prijavim se pa upisem B) Inace nosio sam i ja PM m84 sa 500 komada municije, pancirom i punom ratnom opremom i to po planinama kosova po sestocasovim patrolama i ne zelim da se to povrati i to isto ponovo da nosim.... Sto se tice sporta ipak je bolje nesto lakse i skladnije... Ko lovi samo sacmaricom nema nekog izbora treba mu 12/76 kalibar... Ko ima sacmaricu i karabin nebih 16/70 menjao nizasta na svetu Tri prsta
 
Neca92
 Odobravam

hamerles kaže:

Neca92 kaže:
Kolega Skorpion: Da, to se bas cesto desava... Izgleda kao da ljudi pisu ono sto drugi zele da cuju, a ne sta ustvari misle...

Kolega Hamerles, procitaj molim te sta si napisao, pa razmisli malo o tome. Pa jos ako ti nije tesko, povezi sa onim sto si napisao pre toga...
Neco druze pogresio sam Stidljiv

Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
duskodugousko
 

Podunavac kaže:
Već više puta sam napisao da onaj kome je puška od 3,6 kg preteška treba da promeni sport, neka se počne baviti šahom npr. Za vreme rata sam nosio PM M72 B1 koji je težak 5,4 kg bez okvira i po 10-ak sati bez stajanja pa mi nije bio težak, a povremeno i M84 koji ima 8,8 kg. Sa svojim PM-om sam prelazio poligon pod punom ratnom opremom i nisam se nikada žalio, a nisu ni moji saborci. Lov je muški sport i oni koji to ne mogu da podnesu ne treba ni da pokušavaju. Lov nije pucanje iz terenca ili dovoženje terencem do čeke i čekanje da divljač izađe pred nišan. Lov je šetnja u prirodi i uživanje u istoj, a puška je produženi deo tela lovca i njegova njavažnija alatka. Druga stvar kod upotrebe municije sa sačmenim punjenjem od 34-40 grama težina puške od 3,6 kg je najnormalnija stvar. A upotreba municije 12/76 Magnum koja je danas prilično rasprostranjena iz puške težine 3 kg i manje bi za većinu lovaca bilo bolno i neugodno iskustvo.
Hamerles već sam se pitao gde si, dugo te nema na portalu.Bye

Nista nije tesko kada glavu cuva!;) Od malena sam mastao da imam svoju pusku i da mi je ponudjena ona i od 5kg, kad sam poceo da lovim,ne bih se bunio.srbijalov
Fiat iustitia pereat mundus(Neka bude pravda pa nek' i svet propadne)
 
milenkopg
 moze li mi neko objasniti za krupniju divljac koristi li se prvo gormja cijev pa donja ili obrnuto i u cemu je razlika. vijecita dilema

Poslednje upozorenje da se predstavite ,upozoreni ste i na PP!
jos jedan upis bez predstavljanja i bicete banovani na 7 dana sa foruma!
Srbijalov Admin Tim!
 
duskodugousko
 Zavisi s cim pucas,na kojim daljinama i koji je cok..Ako imas vremena da nanisanis mirno,predlozio bih ti da pucas iz gornje,posto je kod ruskih pusaka gornja cev-pun cok a donja cev-1/2 coka,pa je hitac iz gornje cevi po pravilu precizniji..A ako u onom prepoznatljivom naletu adrenalina pucas brzo,onda po pravilu prvo radi donja cev.Zavisi i od navike..
Fiat iustitia pereat mundus(Neka bude pravda pa nek' i svet propadne)
 
apinest
 

milenkopg kaže:
moze li mi neko objasniti za krupniju divljac koristi li se prvo gormja cijev pa donja ili obrnuto i u cemu je razlika. vijecita dilema

Poslednje upozorenje da se predstavite ,upozoreni ste i na PP!
jos jedan upis bez predstavljanja i bicete banovani na 7 dana sa foruma!
Srbijalov Admin Tim!
Kolega, ne znam kako je kod vas u CG, ali ne može da se razlikuje puno od ostatka sveta: od visoke divljači lovačkom puškom sa neolučenim cevima lovi se samo divlja svinja i to jedinačnim zrnima raznih tipova i konstrukcija. Sva novija zrna ovog tipa mogu se bezbedno pucati iz obe cevi bez bojazni od oštećenja istih, jedino može biti uticaja na preciznost, ali kako se ovakvim oružjem i municijom ne preporučuje pucanje na daljine veće od 50-60 m, i ovo nije neki problem. Znači, samo kugla za DS!
 
Podunavac
 

milenkopg kaže:
moze li mi neko objasniti za krupniju divljac koristi li se prvo gormja cijev pa donja ili obrnuto i u cemu je razlika. vijecita dilema



Koja će se cev prva koristiti zavisi od daljine a ne od vrste divljači. Na Baikal bokericama je gornja cevi pun čok a donja 1/2 čok. Što znači za veće daljine gornja cev, a za kraće donja. Ako je u pitanju lov DS kuglom onda je bez obzira na vrstu projektila bolje upotrebljavati donju cev sa manjim čokom.
Tri prsta 2Kolce
 
apinest
 

duskodugusko kaže:
Zavisi s cim pucas,na kojim daljinama i koji je cok..Ako imas vremena da nanisanis mirno,predlozio bih ti da pucas iz gornje,posto je kod ruskih pusaka gornja cev-pun cok a donja cev-1/2 coka,pa je hitac iz gornje cevi po pravilu precizniji..A ako u onom prepoznatljivom naletu adrenalina pucas brzo,onda po pravilu prvo radi donja cev.Zavisi i od navike..
U prethodnom postu sam hteo (pa zaboravio...) da podsetim na ono što svi sigurno znamo, ali ponekad smetnemo s uma. Čokovi kod pušaka sa neolučenim cevima imaju ulogu da suze snop sačme kako bi se povećao efikasan domet pucanja (metka). ALI, ovo važi samo za sačmu promera do 4,5 mm (četvorka). Kod krupnije sačme (2,0,00, a pogotovo PP) veći čokovi imaju suprotan efekat, odnosno još više rasipaju sačmu, i ovaj efekat se pojačava sa povećanjem promera sačme i većim suženjem cevi (3/4 čok, pun čok, super čok). To je više puta potvrđeno i u praksi i na strelištu, ko ne veruje- nek proba, nije skupo, a korisno je. Kao mlad lovac isprobavao sam razne varijante: jednom smo pucali na metu 1x1 m, metkom punjenim sačmom promera 8,5 mm (PP), domaće serijske proizvodnje, puška kalibra 12/70, daljina oko 35 m. Moj rezultat: iz donje cevi (polu čok) 7 olovica u metu (posip nije bio baš za pohvalu!), a iz gornje cevi (pun čok) svega 3 olovice na tri različite strane mete. Procenite da li je zbog strelca, municije ili puške (čitaj: čoka)!? Nije džaba govorio naš veliki lovni stručnjak (pok.) mr. Dušan Bojović da je najbolja kombinacija čokova 1/4 čok u donjoj cevi (desnoj kod položara) i 3/4 čok u gornjoj (levoj) cevi...
 
spiker-mrmosh
 http://youtu.be/q...
Mozda nije bokerica - ali nije lose pogledati !
* Lako je naučiti životinju, lako je naučiti prostaka, ali teško je naučiti onoga ko je nenaučen postao učitelj drugima... *
( Vladika Nikolaj Velimirović )
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
TRAŽIM-NUDIM POSAO U OBLASTI LOVSTVA, ŠUMARSTVA, VETERINE SVAŠTARA 45 01.03.2023. 14:51
Susreti i druženja "forumaša" SVAŠTARA 4989 02.10.2022. 23:48
"Grom" iz Užica MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 284 27.09.2022. 07:26
Sabatti kombinovane lovačke puške KOMBINOVANO LOVAČKO ORUŽJE 16 07.03.2022. 23:10
"Gebruder Merkel Suhl" LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 447 22.06.2021. 11:59
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,283,352 posete www.srbijalov.com