Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Zastava M70


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Zastava M70
arnotije
 Srecno bilo, i sam sam se ponovio jednim polovnim pre par godina. Istog spoljneg izgleda kao ovaj tvoj, s'tim sto je moj 30-06, isto mi je predhodni vlasnik rekao da je radjen za "americko" trziste, i jos od par njih koji su vlasnici sam cuo takodje istu pricu. Ja sam licno zadovoljan.
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
sasaruma
 Hvala kolega,nadam se da cu i ja biti zadovoljan.Danas idem na streliste pa ce vidimo kake su impresije
 
canis aureus
 Tak'u Zastavu u 8x57JS sam imao ... ODLIČAN karabin!!
Moj bijade iz '79 godine. Kupio sam ga od vlasnika konzerviranog ... NOV.
Izuzetno je bio precizan. Funkcionisao je bez ikakvih kvarova. Završna obrada vrlo dobra(jedna od najboljih na Zastavinim karabinima)
... jednom rečju, vrlo kvalitetno!
Kundak je ODLIČAN! Mnogo bolji od tzv "svinjska leđa" jer je višlji/ravniji i za korišćenje optičkog nišana je bolji izbor.

I, nije baš najtačnije da je taj model bio namenjen samo za izvoz i za strana tržišta Confused
bilo ga je i na našem tržištu ... negde su ga zbog kundaka nazivali "american style" a negde i "Monte Carlo" takođe zbog kundaka a kod mene u oružnom listu je bio samo M70 Confused
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Podunavac
 Lepo očuvan karabin. Sigurno će dobro da te služi.
Tri prsta 2Kolce
 
schweps
 

sasaruma kaže:

I jeste nov, mislim nije metka opalio.Kupih pa sta mi bog da.Bice boljih slika kolege.


Sasa nek te dobro sluzi karabin pa valda ce biti bolja grupa nego sa predhodnim na saboru u Nikincima.
Lisica
 
sasaruma
 

schweps kaže:

sasaruma kaže:

I jeste nov, mislim nije metka opalio.Kupih pa sta mi bog da.Bice boljih slika kolege.


Sasa nek te dobro sluzi karabin pa valda ce biti bolja grupa nego sa predhodnim na saboru u Nikincima.
Hvala kolega trebala bi bit bolja grupa Smeko
 
solajam
 Pozdrav drustvo Smile

Interesuje me koja je vrednost polovnog
Interarms cal308 Mark X M70 mancester england Z

Hvala
 
klaja
 Solajam sve je isto na tom karabinu kao i za dom.tržiste jedino je razlika u kundaku. Malo je lepši i to je sve. Ako je cev očuvana,brunir nije oštećen kao i drvo mislim da vredi od 200 do 250 eura.
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
dzudzubajac
 Iako sam planirao da uzimam novu zbroju u kalibru .243 tamo negde iduće godine, uletela mi je jedna fina kombinacija tako da sam postao vlasnika još jednog m70 ali u kalibru .243

i.imgur.com/J0dAyE8.jpg

Naravno, odmah sam pristupio montaži pikatini šine za lampu, kao i QR adaptera za remnik. Pride sam rešio da obradim kundak sa truoil uljem.

i.imgur.com/1loxjcS.jpg
i.imgur.com/za5C8zR.jpg

Na kraju, poređenje sa "starim" 30-06 kome je politura rađena pre godinu dana (.243 gore, .30-06 dole).

i.imgur.com/izY056V.jpg
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
sasaruma
 Kolega,neka ti dobro sluzi i da bude odstrela.iveli
 
Djurovic Djordje
 Odlucio sam se da uzmem nov karabin m70 u kalibru 3006, namenski za levorukog lovca, jedino sto se dvoumim i treba mi savet nekog iskusnijeg je to koji kundak uzeti svinjska ledja ili monte karlo, pa ako neko ima iskustva da mi kaze koji kundak i zasto?
Svi smo mi ljudi, ali retko ko je čovek.
 
Brka bez brkova
 Monte karlo kundak...on je predvidjen za pucanje sa optikom,a svinjska ledja je nesto nizi i predvidjen je za mehanicke nisane.Mehanizam za okidanje sa jednom podesivom obaracom sa podesavanjem sile okidanja.
 
mihailo
 

Brka bez brkova kaže:

Monte karlo kundak...on je predvidjen za pucanje sa optikom,a svinjska ledja je nesto nizi i predvidjen je za mehanicke nisane.Mehanizam za okidanje sa jednom podesivom obaracom sa podesavanjem sile okidanja.


Пуцам са Заставом М70 са две обараче и немам проблема.
У чему је предност једне обараче?
 
Brka bez brkova
 Najvaznije radnje pri gadjanju su nisanjenje i okidanje.Najveca prednost jedne podesive obarace je pri gadjanju pokretnih ciljeva.Mogucnost podesavanje sile okidanja,duzine praznog hoda i kolena su velika prednost,zato sto su konstantne,jednake i kada lovac na to navikne i udje mu u podsvest mocice da se usresredi da nisanjenje i preticanje divljaci.Koristim M70 sa ubrzicom(2obarace) i podesivom silom okidanja,ali nikad nisam mogao da podesim odgovarajucu silu okidanja sa i bez povlacenja ubrzice.U slucaju da prva obaraca ima odgovarajucu silu za gadjanje pokretnih ciljeva,povlacenjem ubrzice ta sila bi bila toliko mala da nije bezbedno i obrnuto.Pritom podesavanjem nikad nisam mogao da dobijem mali prazan hod,mekano okidanje i malo koleno ,sto nije slucaj sa jednom podesivom obaracom.Druga stvar je bezbednist,sistem kocenja je sigurniji kod jedne obarace.
 
Djurovic Djordje
 Jedinu dilemu sam imao oko kundaka koji da izaberem, a ubrznica mi i onako ne treba, stvar navike ali sam navikao da imam prazan hod jos dok sam se bavio streljastvom ...
Svi smo mi ljudi, ali retko ko je čovek.
 
Stefanj
 Moze li kundak na stuc varijanti da se skine tj odvoji od cevi i sanduka zbog onog metalnog dela na kraju cevi sto ide oko usta cevi?
Bye
 
Slob
 Kakva su iskustva sa polimerskim kundacima na M70? Ima li nekih prednosti u odnosu na drvene?
Voleo bih jedan 9,3x62 sa ,,plasticnim" kundakom Iznenadjen
Lisica
 
canis aureus
 ... JUBILEJ - 165 godina od osnivanja "Zastava oružje"
aj pa sa srećom iveli 3 ... i željom da nam potrajete još 2x tol'ko a i više Vaistinu

ps- ... i, De Niro da lovU jelenI s kragujevku lovac
canis aureus priložio:
cz_5.jpg

The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
sasaruma
 Kolceneka je srecan jubilej
 
Max011
 Nek im je srećan nov direktor! Ode moj Milojko za čijeg vakta ozbiljnih budalaŝtina beŝe.
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Zastava sa Battue nišanom KARABINI 75 24.06.2022. 13:29
ZASTAVA M85 KARABINI 48 11.08.2020. 12:51
Crvena Zastava - Puške sačmarice LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 375 13.09.2016. 15:02
Bokerica M80 Crvena Zastava LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 79 04.11.2013. 08:02
Zastava M24 (Kraljevina Jugoslavije) KARABINI 4 22.01.2011. 13:28
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,242,229 posete www.srbijalov.com