Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Pernati predatori (svraka, vrana, jastreb itd)


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Pernati predatori (svraka, vrana, jastreb itd)
Lovac Stari
 Kod nas obitavaju i razne vrste pernatih grabljivica(predatora) kao sto su neki od navedenih.
Kod vas u lovistu sigurno sitna divljac trpi stete? Na koji nacin lovite Svrake ili Vrane, dozvoljen je i lov na Jastreba.
img522.imageshack.us/img522/1746/8aszarka.jpg
Svraka.
img208.imageshack.us/img208/7254/jastreb.jpg
Jastreb Kokosar.
U Nemackoj pojedine ove sitne pernate predatore love klopkama ili raznim vabilicama-plasticnim lokerima.
Ponegde upotrebljavaju cak i dresirane Jastrebove ili Sokolove za lov na svrake i sive vrane.
Dobar pogled.
 
nenadx
 Ovo je odlicna tema jer ova grupacija zivotinja zasluzuje mnogo vise paznje od one koju ima trenutno.U odredjenim uslovima mogu napraviti mnogo vise stete od pojedinih dlakavih predatora.Pracenjem i proucavanjem je utvrdjeno da recimo par sivih vrana moze napraviti vise stete lovistu od jedne lisice.Iza njih su svrake,pa redom....Mada bi ptice grabljivice mogle biti posebna tema jer realno malo lovaca ih precizno poznaje i razlikuje.I zaista,ima ih toliko da vecinu po obliku,velicini,boji,sarama...u letu,moze razlikovati samo dobar poznavalac.U slucaju prenamnozenosti,mogu napraviti ogromne stete.Sa druge strane mnoge su proredjene,cak na minimumu bioloskog opstanka.Neke su i veoma korisne jer se hrane sitnim glodarima pa i insektima.Problem stvaraju i migracije nekih iz ove grupacije.Svima je poznato da im se brojnost i koncetracija veoma poveca i to u lovistima bogatim sa fazanima,jerebicama...zimi,po snegu,katastrofa.I treba o ovim pticama jos pricati
Dobar pogodak
 
Kile_
 blago vama.kod mene u LU je zabranjen odstrel vrana,svraka i ostalih pernatih stetocina.cak sta vise cuo sam da se placa kazna ako odstrelis vranu.
a kad covek malo bolje pogleda,tih vrana ima na milione.zimus kad sam cekao guske u blizini se nalazio jedan bagremar,u njemu se bile na milione vrana,kad sam opalio metak na guske,vrane se digle pa ljudi moji nebo se crnilo.i ja stvarno ne znam za koj moj one sluze??
Samo 300 i 4x4
 
nenadx
 kile,nijedna vrsta nije sama po sebi stetna,one imaju svoje mesto u lancu ishrane itd...Tek kada se prenamnoze i poremete ciklus u svom okruzenju tada postaju stetne.Recimo i zec kada bi u nekom slucaju postao prenamnozen,upao bi u grupu stetnih jer bi ugrozio biljne vrste.To je slucaj i sa ovima,e sad zakon je takav kakav je pa su neke vrste u pojedinim regionima prenamnozene a negde su na minimumu,pa ih zakon u kompletu stiti.Verovatno bi se o tome moralo razmisljati.To je slucaj sa raznim vrstama jastrebova,kobaca......
Dobar pogodak
 
Lovac Stari
 img249.imageshack.us/img249/1319/800x0012ferow.jpg
Naprimer ovi Gacci su ulovljeni metodom uz pomoc plasticnih lokera u Nemackoj.
Na nasem podrucju imamo tri vrste Vrana.
1. Siva Vrana
2.Gacac
3.Gavran
Dobar pogled.
 
Sniper Hunter
 Kod mene su zasticeni gacac i gavran siva i svraka ja ih licno "zasticujem" kad god imam prilike posebno zadovoljstvo mi predstavljaju svrake ,njih sam zamrzeo jos kao mali kad sam video kako svraka kljuca meso sa ledja domace svinje u oboru posto je svinja bila puno debela i nije mogla da se krece i da se brani Maka
A Besancuvajuci ovce kao mali gledao sam kako sa ovce verovali ili ne nogama cupa dlaku za gnezdo i to je po meni uz sivu vranu najveci neprijatelj pernate divljaci na nasim prostorima:
 
Lovac sa NLT-om
 A i ja mislim da su zabranjene kod nas da se love.....
Samo NLT..... B)
 
Lala
 Kod nas su svrake štetočine, i njihov odstrel donosi poene za lovca. Čak i sakupljanje svračjih jaja donosi poene.
Samo je jako teško prići svraki i biti u situaciji za pucanje, lukava je i prefrigana!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 I kod nas za svrake se dobijaju poeni a za vrane i slicne vrste nisam siguran.
 
Lovac sa NLT-om
 Kod mene se nista ne dobija.........Angry Besan
Samo NLT..... B)
 
Lovac Stari
 Svraka i Siva Vrana su nisu zasticene.
Mada ni Gavran nije cvecka ali necemo sada o tome!
Nekada je Lovac Stari bio samo klinac od 12-14godina i tako se dobro verao po drvecu i cistio gnezda kao Usisivacem Grin. Niko mi nije bio ravan u veranju. Mada i sada se verem na nize visine ;).
Dobar pogled.
 
Lovac sa NLT-om
 Svaka cast Bravo 2
Samo NLT..... B)
 
Lovac Stari
 img210.imageshack.us/img210/5948/sivavrana1.jpg
Lovi li neko ovog pernatog razbojnika?
Ili samo ponekad usputno?
img697.imageshack.us/img697/5425/mladasivavrana.jpg
Sivim Vranama ne smeta lose vreme(kisa) kao Fazanima.
Mladi su vec ove velicine. Ovog cemo izdresirati da krade nakit i druge djindjuve ha ha.
Dobar pogled.
 
Jank
 I u ovim godinama nije mi teško da se kao Lovac Stari uzverem uz neko drvo kako bi uništio koje gnezdo od svrake. Nema veće štetočine od svrake, i kod nas se dobijaju poeni za svrake i njihova jaja ali ih je veoma teško uloviti----lukava stvorenja...Confused
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
Vulpes
 Kod mene jastreba ima i previse a za svrake da ne pricam.Nekoliko puta sam rusio gnjijezda od svrake i jasreba.a najdraze mi je ono kad pocne u zraku da kruzi a onda ga lagano odstrelis.Siva vrana je najzastupljenija u mom selu od svih pernatih stetocina.Pa dnevno vidim sigurno nekih 10 vrana.
Dobar pogled.
 
Boban
 Ta gamad je neunistiva,ponekad se pitam sta je ovo
sve sto se vise unistavaju sve ih je vise.$aAa
 
Lovac iz Vrbova
 Mi ih imamo za izvoz...ali najveći problem su kreje koje odneše sve plodove iz voćnjaka...Besan
 
gardista
 nek me neko ispravi ako nisam u pravu, ali zar jastreb kokoshar (ili kobac kako ga kod nas zovu) i siva vrana nisu zasticene vrste?
 
ohotnik
 Kod nas u lovackom drustvu je stigao dopis iz ministarstva pre jedno mesec dana da se obustavlja lov na svrake i sive vrane jer je neko tamo svsrstao ih u ptice pevacice.Konacna odluka ce se znati u februaru.Jastreb misar je i bio ranije zasticen dok kokosar nije.Mada vecina lovaca ih nerazlikuje.Toliko o nasim umnim glavama u ministarstvu koji zasticuju svraku i sivu vranu
 
Jank
 Svrake sam tepao kao mali i sad ih tepam kada dobijem priliku....SAMO FIK i gotovo.....svrake su napast....Frown
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 20
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,154 posete www.srbijalov.com