Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Medved


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Medved
zoranp
 Ja iz svega zaključujem da se tu prava istina nezna, a vas par što pišete ovdje ste skroz nedefinisani i nejasni, očiglednio se tu nešto valja iza brdaHmmm...ali što se kaže..BAŠ ME I BRIGA!!!Confused
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
ssekir75
 

neso kaže:
Meni se čini da bi po nekima trebalo da Blažo iz kuće izlazi sa oružjem i to uvjek napunjeno i otkočeno. Vjerovatno bi i tako i bilo da pojedinci odu na neko vrijeme da žive u kući Blažovoj.
Našao sam jednu fotografiju ( ako ne griješim ali mislim da ne ) Blažovog sela odnosno kuće koja se nalazi na nekih 1500m. n/v.

i40.tinypic.com/1589i5j.jpg


ja sam rekao da bi tako išao da je krenuo na medvede (lov ili krivolov trenutno nebitno). ne bi išao samo sa sekiricom koju mnogi čuvari stoke nose da bi nakresali granje za koze.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
medo
 ,,da vam ja malo pokažem snimke medvjeda.Moj hobi je snemanje divjih životinja u mom okolišu,pa evo ako nekog zanima ovdje imate povezavo na moju stranicu http://www.mojvid...strickorle lovac
..narava je najbolji doktorOdobreno
 
Sremac75
 Lepo medo....Bravo 2
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
medo
 ,,svaka ti čast Sremac,moga bi ti u pesnike,dobri soneti i sve je resnično-istinito,,-šta znaš??,možda če djeca nekat učiti o tebi i tvojim sonetama,,,pozdrav,,
..narava je najbolji doktorOdobreno
 
Sremac75
 

medo kaže:
,,svaka ti čast Sremac,moga bi ti u pesnike,dobri soneti i sve je resnično-istinito,,-šta znaš??,možda če djeca nekat učiti o tebi i tvojim sonetama,,,pozdrav,,


Nisam najbolje razumeo ovaj upis?
Na šta si mislio Medo?
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
medo
 ,,pa mislio sam,da si imaš talent za to,da nešto napišeš u smjeri poezije i mora,da si veseljačina,ako misliš,da sam te želijo vređati ,mogu da brišem poruku samo reci,,
..narava je najbolji doktorOdobreno
 
DakiNS
 Medo ne znam zašto si se našao uvređen kada je Sremac pohvalio tvoj trud. I slike i snimci su vrlo neobični , kod nas je retkost imati priliku da vidiš nešto slično.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Sremac75
 

medo kaže:
,,pa mislio sam,da si imaš talent za to,da nešto napišeš u smjeri poezije i mora,da si veseljačina,ako misliš,da sam te želijo vređati ,mogu da brišem poruku samo reci,,


Не знам за чега имам таленат?
Нисам писао ништа што би личило на поезију.
Осим ако не мислиш на мој стални потпис, а то нисам ја измислио него паметнији од мене а ја сам само цитирао.

Некако си ми двосмислен, али је можда разлог томе обострано непознавање језика?
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
nidzamotocross
 Izgleda da je kolega zamenio Sremčev potpis sa upisom. Odobreno
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
medo
 ,,da,mislim na ove spodnje stihove ili kako bi rekao po slov.pregovore,koji mi se sviđaju,samo sam to mislio nikako nisam htio bilo koga vređati,,,lep pozdrav,,
..narava je najbolji doktorOdobreno
 
DakiNS
 Kolega to što te buni je Sremčev potpis koji se ponavlja u svakom upisu. Nije upućeno sam tebi nego svima koji hoće da vide njegove stavove.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Lovac Stari
 i1316.photobucket.com/albums/t607/3-5011/10270015_789741164390288_2046741130_n_zpsaac7c344.jpg
Ovog su premerili!
 
medo
 ,,kolko bi ovaj imao široke ??posnet jučer više pogledaj na moji stranici http://www.mojvid...strickorle
shrani.si/t/1r/9n/2p0kLtHB/vlcsnap-2014-05-03-10h20.jpg
shrani.si/f/2I/ux/2OtEJNpz/vlcsnap-2014-05-03-10h22.png
..narava je najbolji doktorOdobreno
 
nenadx
 Pa kaži medo koliko..,
Evo zanimljivog teksa iz Kurira :
U Zoološkom vrtu na Paliću od skora žive četiri nova medveda odrasli mužjak koji je na Palić stigao nakon zatvaranja vrta u Novom Pazaru, kao i tri mečeta siročeta, koje je pronašao šumar u okolini Tutina.

Prvo je sredinom marta stigao mužjak mrkog medveda, star oko pet godina, koji je preuzet iz rasformiranog mini Zoo vrta u Novom Pazaru, koji sada umesto nekadašnja tri kvadratna metra prostora, živi u novoj volijeri za mrke medvede površine 800 kvadrata, koju deli sa starosedocem - medvedicom Micom.
Nakon ovog mužjaka, u prihvat Zoološkog vrta na Paliću iz Tutina su stigla i 3 mečeta ove vrste, siročići stari oko dva meseca.Njih je, kako navode u Zoološkom vrtu, spasio šumar nakon što im je majku, bez jasnog razloga, odstrelio lovac.

Kako nisu mogli da ostanu kod privatnog lica, mečići su po nalogu Republičke inspekcije i u saradnji sa stručnjacima iz ove oblasti, smešteni u prihvat Zoološkog vrta , navode u Zoo vrtu.
Pošto su medvedići suviše mali da samostalno jedu, moraju da se hrane na cuclu, nekoliko puta dnevno. Ukoliko se sve bude dobro odvijalo, mečići će najverovatnije nastaviti svoj život u prihvatilištu za mrke medvede u Rumuniji.

U ovoj zemlji se ulažu velika sredstva i napori za spas vrste i povrat u prirodu te su Karpati jedan od medvedima najnaseljenijih područja u Evropi.

Kada odrastu, plan je da se medvedi vrate u svoje prirodno stanište u južnoj Srbiji, s nadom da neće doživeti istu sudbinu kao i njihova majka. Mrki medved, kao vrsta jeste zaštićen zakonom. U Srbiji je veoma redak i naseljava samo planinske predele.
Dobar pogodak
 
medo
 ,nenadx,ne mogu da ti kažem koliko mu je široka "šapa"a sigurno preko 20 cm,a težinu bi ocenijo 270-300 kg.Sutra idem ponovo nastavit kamere,pa ako u blatu dobijem njegov otisak šape ga slikam tako,da pored stavim metar i sve pokažem na forumu.
Što se tiče zaščite medvjeda je to dobro, treba pa pripaziti,da se ne razmnože kao kodnas u SLO kdje je pola države ZOO za evrouniju i kdje nam diktiraju samo o zaštiti,a brzo što naš medved pređe granicu sa ITAL ili AVSTRIJO ga oni odmah streljaju,kao sa medvedom nek se brine SLO.,dobro je da je u evropi a ne kod nas.
Ima jih apsolutno previše,tako,da ugrožava že druge životne vrste (srne,jelen) i redan je gost u bližini urbanog naselja.Sada u 6-tom mjedecu kada i medvedke dovode na plano mladunčad,je hoja po šumi pravi izazov jer baš sada dođe najviše konflikta sa medvjedom
shrani.si/f/2R/Mz/2dnyP2BC/trije-smo.png
..narava je najbolji doktorOdobreno
 
DakiNS
 Znači Medo skupo plaćate evropsku članarinu. Sve što ne žele kod sebe , traže od vas.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
mrwa22250
 Strpi se kolega Medo,stigli su Hrvati,a prica se da su oni jedan deo terena ocistili od lokalnog stanovnistva pa ce mozda tamo visak medjeda da nasele.
Nenadx,juce bio na Palicu i moram priznati da je nova volijera za medvede extra.Obe jedinke u izuzetnoj kondiciji kao u ostalom i sve ostale u tom zoo vrtuBravo 2.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
medo
 ,,vjeruj,da u EVRO-uniji nije ništa đabe,a švaba zna to dobro tržiti za svoj đep,,Ne razumem
,,mrwa,i Hrvate če naučit reda budi siguran,samo lepo polako se jim bude zatvarala čezma-pipa za vodu,ako nečeš milom očeš silom samo na blag način-danas kažu demokratski Harmonika tako je kat švaba zajodla
shrani.si/f/17/us/32eD4gIj/vlcsnap-00070.jpg
..narava je najbolji doktorOdobreno
 
nenadx
 EU je lepo upakovana priča (doduše i komunizam je bio)…U najmanju ruku tamnica ljudskih sloboda,tako da su Slovenija I Hrvatska prema njihovom mišljenju napustile jednu I otišli u drugu napredniju…, a Srbija gde će…..videc'emo
Medo to je zaista krupan medved, a lepo bi bilo da nam preneseš iskustva sa njima i sa fotkama koje su orginalne
Mrwa nisam bio 3 godina u Zoo Subotica, a nisam ni u toku sa prihvatilištima za medvede,Znam da je bilo čak I sredstava za te namene kod nas, pa regionalni u Bugarskoj….Kako god medvedi se šire na skoro svim prostorima Srbije gde ima uslove za život ( što je izvanredno ), ali čak I ako malo kontraverzno, smatram dobrim, što im brojnost lagano raste
Dobar pogodak
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
MEDVED /Ursus arctos/ STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 9 12.05.2012. 18:28
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 28
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,525,022 posete www.srbijalov.com