Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Šakal (mali vuk) iz Trskara


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Šakal (mali vuk) iz Trskara
kolega_LOVEc
 i.postimg.cc/T138fCVf/IMG-ef8685791b15b731091e77b2ba6e72c6-V-20210524015351835.jpg
Vim vi repellere licet
 
Planinko011
 Cestitke kolega i za sakala i za lisicu Odobreno.

Iako kazu da slike govore vise od reci mozda neki opis lova bi bio koristan mladim lovcima a i zanimljiv nama starijim.
 
schweps
 Evo malo posle duzeg vremena da osvezimo temu i pripremimo se za ove hladne dane cekajuci predartore sa par slika iz jesenjeg lova
i.ibb.co/jrjPvpy/266306391-397218952147369-6004245783477887854-n.jpg
Jedna mlada proslogodisnja zenka kalibar 7x64 daljina oko 130m
To isto vece mi se posredcilo pa izadje i drugi daljina 150m
i.ibb.co/z7McW6P/266521167-1339198949856980-5513034707618598293-n.jpg
i.ibb.co/ncFCTs5/266373356-214310470863010-2971311029060362123-n.jpg
Malo nizi pogodak ali nije uspeo da odnese svemocni 7x64Grin dok 223 stoji kuci u ormaru
i jos jedan proslogodisnji sakal ali ovaj put 223rem naravno uz pomoc Parda 007 daljina 70m
i.ibb.co/bbJyFMd/266998925-352455280018480-7244972355685337013-n.jpg
i.ibb.co/xjd1dv2/267046126-476400410549257-3493563853110379377-n.jpg
Ovih dana krecem ponovo u pohode na ove lukave zveri 223 proveren juce na meti vabilica spremna sve je spremno jedino sam ove godine zakasnio sa pravljenjem mrcinista li nasao sam lokaciju pa sledecu sezonu docekati spreman.
Lisica
 
Aca Kamenica
 Bravo kolega schweps !!
 
tomo vrbas
 Накотило их се јако много сада стварају јако велику штету, а како ће се то решити и на који начин им свести популацију на биолошки минимум то је питање.
 
schweps
 Bas na ovim terenima gde sam lovio zale se sve losije stanje sa zecom sve ga manje ima a nece da love sakale i lisice jer cekaju svinje.Taj sakal ta lisica mora sa necim da se hrani povata ona zecice i fazancice pa kako da ih bude kad nece da pucaju na sakala.Za 2 odlaska u taj teren odstrelio sam 3 sakala i jednog jos video samo na trenutak nije mi pruzio priliku da ga probam i ako pojedinim ucesnicima u tom lovu nije bilo pravo sto ja pucam sakala kad cekamo svinje ali meni je draze odstreliti sakala nego divlju svinju.
Lisica
 
tomo vrbas
 Полако доћиће и прасићи на ред па ће им онда доћи из дупета у главу. Код мене јако пуно фали ланади поготово око шуме, а ту имам срндаће и срне који су давали перспективна и грла у медаљи.
 
ssekir75
 малопре чекали лије, смрзли се ко пи**е, кретосмо раније, а из нас јауче шакал. 500м од села...
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
schweps
 Kolega iz moje grupe je odstrelio sakala pre neko vece iz dvorista svoga na 70m od kuce a vece pre toga u komsiluku nestalo 11 kokosaka za noc a sutra dok budem lovio fazane idem na neki drugi teren da postavim kameru da vidim desavanja jer mi se covek zalio da mu zavija copor 100m od kuce da ne moze da spava kad pocne da zavijaju ali nastao je novi problem odlukom LU i novog lovnog inspektora za lov cekanjem nebitno dal svinja ili predatora mora jedan strucni pratilac jedan lovac i to strucni pratilac bez puske sad treba naci nekog raspolozenog koji ce da ide po ovoj zimi da ceka samnom sakale a takvih je malosrbijalov
Lisica
 
tomo vrbas
 Ко вам је ловни инспектор?
Код мене су се исто приближили кућама, прексиноћ друг видео три комада ма 100-тинак метара од задњих кућа. Глад и пренасељеност их тера ближе људима где лакше долазе до хране. Ја сам пре месец и по дана термалом видео једног близу села али ајде ту је воћњак од задруге па сам помислио да је из њега изашао.
 
ssekir75
 чујем да се ти инспектори још негде праве паметни...Besan уместо да поспешују чишћење дворишта, овај, хтедох рећи ловишта, они гледају да што више отежају лов. као да им је циљ да људима огаде лов, па да сви батале и све пређе у приватне рукеBesan а да јуре ловокрадице не пада им на главу
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
tomo vrbas
 Немају они ништа са ловокрадицама то није њихов посао. А најгоре је што је закон тако прописан и још горе што закон не познаје стручног пратиоца до ловочувара, ово што је полагано за њих је неважеће.
 
Voganjac
 Sta ciniti sa ovom vrstom predatoraConfusedima ih sve vise populacija nadolazi kao bujica strasno...!!??
Kako je to doslo i do nas i pravi veliku stetuVrlo tuan.....????
Voganjac
 
tomo vrbas
 Инвазивна врста до садашњим начином њеног изловљавања битка је изгубљена. Јако прилагодљив, лукав и способан да опстане. Једино решење Мађарски модел борбе без пардона.
 
Voganjac
 Gamadija (UZAS)......Besan
Voganjac
 
Lala
 Pre nekoliko godina na Novosadskom sajmu je u organizaciji LSV održano predavanje gosta iz Lovačke komore Madjarske baš u vezi rešavanja problema namnoženosti šakala i lisice. Predavač je bio jedan gospodin, ako se dobro sećam, doktor nauka.
Čovek je lepo predočio i detaljno opisao kako je u Madjarskoj dozoljen lov ovih predatora zamkama. Čak nam je neke od modela zamki i dao na uvid.
Rezime: Madjarska nema ni blizu toliki problem sa lisicom i šakalom kao Srbija, a fondovi divljači, pre svega srneće, su joj višestruko veći od kad primenjuju lov zamkama.
Uz pun respekt prema lovcima koji čekaju šakala, pa se zimi smrzavaju a leti hrane komarce, uveren sam da ti pojedinačni slučajevi ne mogu i neće sprečiti eksploziju populacije šakala. Sve dok ne istrebi fondove divljači, neće se smiritii.
Zagovornici ideje da treba pustiti prirodu da sama reguliše brojnost medju vrstama je totalni promašaj i vodi samo u pravcu praznih lovišta.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
kolega_LOVEc
 i.postimg.cc/DzsJ91dH/IMG-20220813-004425256.jpg
Vim vi repellere licet
 
kolega_LOVEc
 Malo se vabilo , malo mrcinište, uglavnom pet odstreljenih u tri izlaska i bar još toliko propuštenih prilika onih koji su mudriji od mene bili.
Svakim izlaskom se zapanjim brojnošću, prenamnoženost je netačan opis stanja.
Vim vi repellere licet
 
Vuja
 https://imageshac.../pma20RrRj

Nasa sezona cekanja je lepo pocela, prvi izlazak na svinje pao sakal. Drugar je imao srece, jedan manje.
Jedan koji hoce uvek je jaci od dvojice koji moraju!! Vojvoda Zivojin Misic!!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Mali minsterlender KINOLOGIJA 10 27.08.2019. 11:32
Mali Tetreb (Ruževac) LOV NA SITNU DIVLJAČ 29 02.10.2012. 21:33
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,212,023 posete www.srbijalov.com