Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Šakal (mali vuk) iz Trskara


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Šakal (mali vuk) iz Trskara
INTERMAKER
 Šakal ili popularno nazvan Mali vuk iz trskara.
Kako naj uspesnije redukovati brojnost ovog lako prilagodljivog predatora?
 
Lovac Stari
 img208.imageshack.us/img208/5783/96595532.jpg
Ulov jedne vrlo disciplinovane grupe lovaca. Lovljeno je malim pogonima. Sakal kao predator postaje sve veci problem Srbskog Lovstva.
Najvise ga ima pored vodo tokova Save,Dunava i Morave. Odgovaraju mu tereni s visokom trskom, sevarom i gustisi s niskim rastinjem.
Sve vise se siri po terenima gde ga nije bilo.
Pisite o svojim iskustvima i o lovu na ovog predatora.
img14.imageshack.us/img14/6515/buba.gif
Dobar pogled.
 
Igor
 Za svaku pohvalu samo tako da se nastavi!!!!

Dobar pogled.
 
Igor
 Jos jedan sakal manje u prirodi!!!!!!
 
Lovac Stari
 Dali ste vrsili merenje(kilazu) ovih Predatora?
Koliko su u proseku teski?
Dobar pogled.
 
spaleph
 Tacna je konstatacija da u dolinama reka se povecava brojnost sakala dok u planinskim predelima gde se nalazi teritorija koju naseljava vucija populacija sakal nema sta da trazi jer ga vuk proganja i unistava, tako da se u mom udruzenju sakal odstreljuje u dolini reke Timok. Steta je sto niko sa namerom ne lovi sakala nego su odstreli ovog predatora slucajni u lovu na zeca tako da se vec u zadnjih 5 godina u poljskom lovu na zeca desava da se odstreli po neki primerak sakala, a po tragovima je evidentno da mu se populacija iz godine u godinu povecava.
i25.tinypic.com/282kd29.jpg
i27.tinypic.com/a4lg75.jpg
i30.tinypic.com/2r7ua86.jpg
i28.tinypic.com/2r7ym14.jpg
 
Lovac Stari
 Prelepo B). Uspele akcije.
Sada je prilika da se odstreli sto vise primeraka iz ovogodisnjeg podmladka. Mladi su i neiskusni.
Dobar pogled.
 
Negovan
 Evo i mog sakala odstreljenog u komercijalnom lovu u Svilajncu.
Negovan priložio:
63.jpg
 
Cvele
 Spaleph nisi u potpunosti u prawu... Šakala ima i u planinkim lowištima, znam iz iskustwa, normalno je da su tu i vukovi.... izgleda da smo komšije, po reci Timok mislim, koje si L.U ?! Grin
 
Lovac Stari
 Samo lovite ovog predatora, pokusajte da ga drzite pod kontrolom?
U komercijalnom lovu vec ga naplacuju 50.
Mislim da bi LSS na primeru nekih udruzenja trebao da uvede neki vid stimulacije za svakog odstreljenog Sakala.
Dali novcano ili kroz municiju.
Sigurno bi bio veci odziv u lovu ovog predatora.
Dobar pogled.
 
Cvele
 U mom LU ima stimulacija... dobija se određeni br poena za lisicu, šakala, vuka... i tako se odplaćuje karta za sl. godinu... Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
spaleph
 

Cvele kaže:
Spaleph nisi u potpunosti u prawu... Šakala ima i u planinkim lowištima, znam iz iskustwa, normalno je da su tu i vukovi.... izgleda da smo komšije, po reci Timok mislim, koje si L.U ?! Grin

Lu Timok Mali Izvor a lovim u Vratarnici i Selackoj.
 
spaleph
 Kako saznajem od ljudi sa terena od kako je obran kukuruz i zavrseno ubiranje plodova sa njiva i kako je vegetacija pocela da opada, pored glavnog magistralnog puta Zajecar-Knjazevac dnevno se vidjaju pored puta 3-5 sakala, tako da se nadamo da ce i neki biti odstereljen tokom predstojeceg lova na zeca.
 
ZOKA
 Golege lovci s duznim postovanjem,mislim da nismo ni svesni u kakvom smo problemu sto se tice Sakala kao predatora,konkretno govorim o teritoriji Vojvodine gde se broj ovih predatora iz godine u godinu znatno povecava. A samim tim korisna divljac na odredjenim terenima polako nestaje. Ne znam da li vam je poznat podatak da se Srbija kao lovno podrucje nalazi u situaciji sto se tice brojnosti Sakala kao Rumunija pre tri godine,s' tim da je prosle sezone kod nas odstreljeno blizu 2700 Sakala,a u Rumuniji blizu 14 hiljada. Sta nam predstoji ostaje da vidimo...
 
Kile_
 verovatno si u pravu.ali na teritoriji banata,vrsac,plandiste,gudurica kod nas ga veruj mi nema.
Samo 300 i 4x4
 
ZOKA
 I taj podatak mi je poznat,mada nema logike uopste,jer krste ga kao takozvanog Karpatskog sakala a to podrucje je najblize Karpatima zar ne? Ali da Vojvodina ima problem ima ... Prikupljam vec duze vreme informacije o toj zivotinji,njenim navikama i osobinama i ne mogu se pohvaliti da sam nesto novo saznao o njoj,a sto vecina lovaca vec ne zna. Poznato je da je nocna zivotinja tj. pretezno nocu lovi,preko dana se skriva u jamama i zivi u coporu...

Samim tim tesko ga je sresti u prirodi a kamoli odstreliti tako da svaki susret sa njim predstavlja pravu slucajnost,zato iskoristite svaku sansu koja vam se ukaze. U kontaktu sa lovcima iz inostranstva saznao sam da najcesce i najefikasnije sredstvo primame se pokazala sveza krv goveda. Vredi pokusati!!

Nadam se da vas nisam smorio ovom pricom,samo zelim da razmenim svoja iskustva. Toliko!

Pozdrav kolegama lovcimaChut
 
Lovac Stari
 Ima ih tamo gde se vidjaju i kao domace zivotinje u sred bela dana. Trce za traktorom dok ore njivu ili vrebaju nesto od ranjenih plovusa za vreme lova na patke i guske!
Pa cak upadaju u dvorista i napadaju domace prasice.
Dobar pogled.
 
Kile_
 da,pa verujem da ih ima u vojvodini,ali ovde ne.da vrsac je pod obroncima karpata,posebno deo gudurice i sredista.sakala nemamo,ali imamo vuka,naravno zakonom nam je zabranjen lov na vuka u vojvodini sto je bzvz,jer posebno u nasem delu lovista(srediste-gudurica) gde vuk jako velike stete pravi,sto preko divljaci,sto domacinstvima i nomadima koji drze stoku.posebno ga ima zimi kada se spusta sa planine,i dolazi iz rumunije.2007 god nam je bila dozvoljena jedna hajka,prilozio sam sliku u galeriji,lov predatora.

sto se tice sakala da on je aktivan nocu.probaj da ga lovis cekanjem iz ceke ili zasede ali moras da mu bacas hranu na jedno mesto,ali prvo utvrdi ga on tu dolazi,znaci da ga ima.
ili probaj naravno ne dozvoljenom tehnikom lova ''haranjem nocu kroz atar i saraj farom'' Smile
Samo 300 i 4x4
 
Cadara
 Kod mene u lovištu (Banat) prvi Šakal je odstreljen Juna 2009 godine prilikom lovočuvarske kontrole (obilaska lovnog revira), do sada je ukupno polse toga palo 4 Šakala.
Pre toga januara 2009 smo prvi put utvrdili da je u lovištu, jezivo zavijanje i tragovi na snegu i eto za kratko vreme 4 Šakala su odstreljena a da pre toga nije ga bilo uopšte.
I sada povremeno se oglase zavijanjem noću. Što znači da ih ima još, predstojeća zima i jesen će pokazati koliko ih ima i hoće li još koji biti odstreljen.
Razmišlja se i o hajci na Šakala gde bi se pozvali zainteresovani lovci iz čitave zemlje.
Interesantno sem prvog odstreljenog u slučajnom susretu, ostala 3 su odstreljena u toku čekanja divljih svinja, noću uz pomoć reflektora. Prisustvo im je odalo zavijanje.
Inače Stimulišemo odstrel sa 50 metaka sačmarskih od LU i 25 metaka sačmarskih od LD-a, znači lovac strelac za jednog Šakala dobije 75 metaka u kalibru 12 ili 16. Mislim da je stimulacija OK.
Pošto je lovište bogato srnećom divljači pribojavanje od mogućih posledica prisustva Šakala nas je primorala da se lovci strelci stimulišu.
 
Kile_
 e pa to je lepa stimulacija Smile ,3 kutije municuje malo li je?
ali nazalos to malo ko praktikuje nazalost.ber ne moje udruzenje
Samo 300 i 4x4
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Mali minsterlender KINOLOGIJA 10 27.08.2019. 11:32
Mali Tetreb (Ruževac) LOV NA SITNU DIVLJAČ 29 02.10.2012. 21:33
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,241,109 posete www.srbijalov.com