Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Šakal (mali vuk) iz Trskara


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Šakal (mali vuk) iz Trskara
Lovac sa NLT-om
 mozda nesto ukrsteno...sakalica i lisac pa ispalo ono nazovimo lisica........a sa kojim kerovima ste terali i odakle ste najcesce dizali sakale?
 
spaleph
 U lovu su učestvovali od kerova 1 alpinka, 1 kopov 1 posavac i 1 trobojka, a najbolje su se pokazali alpinka i trobojka, a najčešće su se dizali na sunčanim stranama padina gde su im i rupe, i dosta veliki gustiši, a interesantno da su svi primerci odstreljeni u blizini sela.
 
Lovac sa NLT-om
 ok.... dobri bi bili i nlt za sakala...ja barem tako mislim.....
 
spaleph
 Slažem se sa tvojom konstataciom ali kod nas nema nlt i ako ima veoma retko ili skoro niko ne lovi jamarenjem a lisicu i šakala love sporedno u lovu na zeca ili ds i njihov odstrel dođe kao kolateralna šteta. Ima dosta aktivnih rupa gde bi nlt mogli da se upotrebe pogotovu sada kada treba de se lisice i šakali okote pa da se izvuče neko mladunče, tako ako je neko zainteresovan za ovu vrstu lova neka se najavi.B)
 
Lovac sa NLT-om
 

spaleph kaže:
Slažem se sa tvojom konstataciom ali kod nas nema nlt i ako ima veoma retko ili skoro niko ne lovi jamarenjem a lisicu i šakala love sporedno u lovu na zeca ili ds i njihov odstrel dođe kao kolateralna šteta. Ima dosta aktivnih rupa gde bi nlt mogli da se upotrebe pogotovu sada kada treba de se lisice i šakali okote pa da se izvuče neko mladunče, tako ako je neko zainteresovan za ovu vrstu lova neka se najavi.B)


zainteresovan sam ja.... u kom mestu zivis???
 
bela
 kako ne bi mi teramo šakale sa terierima
vižlan i terier
 
Lala
 Spaleph, mogu ti reći da ste sasvim solidno opleli šakale taj dan!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
spaleph
 Hvala.
Živim u Zaječaru a mesto lova je kada se krene od Zaječara ka Knjaževcu tačno na pola puta, Stara Planina.
 
Lovac sa NLT-om
 

bela kaže:
kako ne bi mi teramo šakale sa terierima


a jel nece terijeri da ulete u rupu ako sakal udje u rupu??? i kakvi su nlt u ulozi gonica?
 
Lovac Stari
 A da NLT hoce udariti na ranjenog Sakala to dokazuje ova slika.
img35.imageshack.us/img35/4184/slika000xf1.jpg
Po mom nekom iskustvu i saznanju Sakali se vise kote i donose mlade na svet van rupa. Znaci gustisi i razno razni zakloni.
Dobar pogled.
 
Jank
 Dragi prijatelji...
Ja sam ove godine prvi put uživo u našem lovištu (Između Natalinca i Topole) video šakala, u prvi mah sam pomislio da je vuk. Bio je udaljen oko 100 metara od mene. Pravo je natrčao na kolegu iz grupe koji se kretao levo od mene. I on je bio iznenadjen i opalio je tek kada je lukavi predator zamakao u šiblje. Sve u svemu Lovačka sekcija Kloka je nedavno organizovala hajku na šakala u kojoj je učestvovalo nekoliko lovaca iz naše sekcije ali sem jedne lisice šakala niko nije video. Za sada to je dobro ali treba biti obazriv jer ta gamad se veoma brzo razmnožava.....
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
Lovac sa NLT-om
 img29.imageshack.us/img29/4189/upogonunasakala.jpg

nlt teraju sakala
 
bela
 moja terierka je ulazila u rupu od šakala, nisasm hteo da je pustim unutra prvi put. bio sam da vidim neku ''zovu''za neke igle. šumarak 5 6 rupa od lisice koje je šakal preuzeo i proširio.i keruša nanjušila i ušla. 25 minuta sam vikao zvao kera. nije izlazila. a unutra borba.Frown ja bez ašova bez puške da poludim.posle 25min izašala je na sasvim treću rupu.malo krvava. bila je tri sekunde valjda napolju. ja da je uhvatim ona nazad u rupu. tek sam tad pop....o samo da plačem.opet tuča ali kraća posle 10 min izilazila je u rikverc. ja je uhvatio čim sam je dostigao pravac do kuće je nisam ispuštao .a ona samo gleda nazad i cvili .sutradan smo se organizovali i otišli sa još dva kera.prekopali ali ništa.možda je promenula mesto boravka preko noći.

tako da ..... nlt je zakon za šakala po meni.
naravno svaka čast i ostalim vrstama kerova.
Pas

vižlan i terier
 
Lovac sa NLT-om
 Meni kuja usla u rupu od jazavca...bio sam u setnju i u jedan takodje sumarak usla...i nema je i izadje i udje ponovo....i ja se odaljim od rupe i kad je videla da me nema ona izadje iz rupe i krene da me trazi unaokolo...inace to joj je bio prvi put da udje u rupu.........sada bi se iskidala kada vidi rupu....a na sakala u mom selu su dolazili neki gosti da jamare sakala sa blizu 15 nlt...i izvadili iz rupe 2 muzjaka i zenku....bila je to opasna borba....
 
Boban
 NLT,je univerzalan ker ogromne volje za rad.
Vecina lovaca sa njima ide u lov skoro na svu divljac.
Ponekad netreba preterivati sa njima.
 
Lovac sa NLT-om
 

Boban kaže:
NLT,je univerzalan ker ogromne volje za rad.
Vecina lovaca sa njima ide u lov skoro na svu divljac.
Ponekad netreba preterivati sa njima.


ja sam moju mladu kuju izvodio u setnju sa bretonom i kuja ntl mi digla fazana,bas sam se bio iznenadio......voleo bih da vidim kako bi se ponasala kad bi digla zeca.....
 
canis aureus
 NLT
ogromno srce u tom malom pakovanju!!!
B)B)B)
 
milave
 

canisaureus kaže:
NLT
ogromno srce u tom malom pakovanju!!!
B)B)B)

Ali to veliko srce moze da ga kosta glave.Mnogo srcanih je ostalo po rupama,ili ih pocepali veprovi.Pravi NLT je srcan ali pametan.
 
Boban
 Svaki mladi pas jednom ili vise puta njb..pa se vremenom opameti,
koga je zmija ujedala i gustera se plasi.
 
canis aureus
 Za lov ovog predatora (canisaureusConfused ) sam se ozbiljnije zainteresovao pre tri godine, kada je i sve češće počeo da se vidja u lovištu u kom lovim.
Ima priča da nam se nastanio još pre 20tak godina(!?) mada je u poslednjih 6-7god. počeo učestalije da se javlja i sada ga već ima u ozbiljnijem broju!
Osetan je pad zečije i srneće poulacije(pogotovo podmlatka) na terenima(zarasle, neprohodne obale kanala, "sejanac" hrastove šume, neobradive površine uz bare sa visokom trskom, ševarom...) koji su i najidealniji za skriveni život ovog predatora! Često je vidjan početkom maja, kad počne lov na vepra samca, kako prati div.krmače sa prasicima a bilo je situacija da je vidjan i kako napada iste!
Često je baš odstreljivan u čekanju DS ili srneće divljači!

Sakupljao sam saznanja i informacije o životu šakala(osobine, ishrana, stanište, lov, razmnožavanje, navike...) i o načinima lova na ovog lukavog predatora. I probao sam sa više metoda da ga nadmudrim!- čekanje na mrciništu, čekanje uz postavljeni mamac, doček na stazama kretanja, vabljenjem, pogonom manje učesnika, ... pa do hajki.
Najviše uspeha je bilo u dočeku na njegovim stazama i poprilično u dočeku na mamac(sveže iznutrice, otpatci svežeg mesa...) ali ujedno uz vabilicu za lisicu, dok na mrciništu nije bilo uspeha. U hajkama(na štetočine a i na svinje) je bilo uspeha, mada tu vrstu lova baš i ne volim ali ipak učestvujem, iako se mnogo više te ciljane divljači izvuče zbog loše organizacije i svega ostalog što prati ta javna, svepopularnija dešavanja(a što nazivamo lovom) dok je u manjim organizovanijim, disciplinovanijim pogonima bilo puno bolje!
Najveći problem mi je bio da nagovorim još neke kolege da idemo uopšte u lov na štetočine jer su bili nezaiteresovani za lov divljači koja se ne jede, a propisi kažu najmanje tri lovca!!
Sad se situacija delimično promenila!!
Uvidevši da se smanjuje fond "jestive" divljači a i zbog nagrade od 1000 dinara(koliko udruženje nagradjuje svakog uspešnog strelca za odstreljenog šakala) ima zainteresovanih ali ne mnogo.
Imao sam prilika da ga odstrelim u lovu DS čekanjem ali sam ih propuštao(i posle sam se jeo živ!) zbog protivljenja i bunjenja ostalih učesnika koji "obožavaju" meso DS, da im se ne rastera meso!
E, to se promenilo!, pa bunili se ili ne!
Već sam navodio(mesto za lisicu) da mi je lov predatora jedan od omiljenih i u zavisnosti od metode lova i terena na kom lovim(da li je "zarastao" ili je moguće gadjati na većoj udaljenosti) koristim sačmaru u kombinaciji sa krupnijom sačmom(od 4mm do 5mm u zavisnosti od vremenskog doba i uslova) i lov.karabin uz obavezan far! U zavisnosti od terena uspešno sam odstreljivao od 20tak do 120tak metara!
...


(postadoh naporan!?)Confused

E, ovaj je jedan od prvih koji me je zainteresovao za svoje postojanje i ...
-ženka težine blizu 16,5kg
-IŽ 58M 12/70, sačma(koliko se sećam) Trepčina dvojka (5mm)
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Mali minsterlender KINOLOGIJA 10 27.08.2019. 11:32
Mali Tetreb (Ruževac) LOV NA SITNU DIVLJAČ 29 02.10.2012. 21:33
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 2


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,869,899 posete www.srbijalov.com