Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Šakal (mali vuk) iz Trskara


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Šakal (mali vuk) iz Trskara
skojic
 Počinje sezona hajki . Bio bi kolegama lovcima za informacije o tim hajkama : gde , br. tel. za informacije i kada . DOBAR POGLED .
 
Lala
 U Bačkoj se takodje unazad par godina šakal pojavio, i sve više ga ima. U našem lovištu u Baču je već odstreljeno možda desetak, što znači da je prešao preko Tise, iz Banata u Bačku, i brzo se proširio. Očigledno da mu odgovara teren.
Od početka lovne sezone, kolege lovci-meštani, kažu da noću zavija na više lokacija u ataru. Poznato je da je veoma teško pronaći ovu štetočinu, a još teže odstreliti.
Mislim da je pravi način čekati šakala na mrciništu, ostavljati mu mamac, dok se ne pojavi. Samo je problem što treba imati živaca i strpljenja, pa sedeti na čeki nekoliko noći.
Lov pogonom nije dao neke rezultate, pošto je šakal prefrigana zverka, i prevari pogon.
A štetu pravi nevidjenu, kako na srnećoj divljači, tako i na mladim fazanima koje puštamo u lovište. Srneću divljač (naročito mlade) bukvalno desetkuje! A sam Bog zna koliko mladih fazana iz prirodnog legla, a i puštenih, uništi ovaj predator.
Nažalost, nisam imao prilike da odstrelim šakala.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lovac Stari
 Imao sam tu priliku da ih odstrelim na desetine komada.
I sa mrcinista, ali treba biti uporan.
U pogonu na predatore ili pri lovu na svinje.
Pirsom ili nocnom setnjom uz lampu.
Pao je i jedan pri oranju njive, za traktorom kupio miseve.
Sto se tice pogonskog lova na ovog predatora:
Treba imati dobru i ozbiljnu ekipu, odgovarajuci deo terena koji ce moci da se zadihtuje 100%.
Pre svega poznavati teren i mesta gde najcesce obitavaju. Sve se moze kada se hoce, ali potrebno maksimalno angazovanje.

Jedan primer.

Krajem zime prosle godine u jednom lovistu, na pripremljenom mestu nalazila se ogromna mrcina(lesina). Teren nije uznemiravan, onda jednog dana mala i odabrana desetoclana ekipa napravi blokadu i omlati u sred bela dana ni manje ni vise nego 6 Komada.
Dobar pogled.
 
Lala
 Lovac Stari, ne znam po kom terenu loviš, ali u Vojvodini, u ravnici, skoro je nemoguće prići šakalu, pošto sa kilometra oseti (vidi, čuje, nanjuši) svaki pokušaj lovaca da mu pridju na puškomet. Znači ostaje samo mogućnost pucanja sa čeke, na mrciništu.
Hajde malo i da se našalim: jesu li kod vas traktori opremljeni karabinima samo prilikom oranja, ili i tokom žetve? Smile 
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lovac Stari
 

lala kaže:
Lovac Stari, ne znam po kom terenu loviš?
Hajde malo i da se našalim: jesu li kod vas traktori opremljeni karabinima samo prilikom oranja, ili i tokom žetve? Smile


Odgovor prvi- Pomoravlje,Podunavlje i jos koje kuda!

Odgovor drugi- kada te prijatelj pozove na siguran odstrel, to se ne odbiva;). Inace poljoprivredu sam zabatalio.

Dobar pogled sutra.
Dobar pogled.
 
Lala
 Hvala, Lovac Stari, i tebi dobar pogled B)

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Ono što je još interesantno kod šakala, je da se prvo pojavio (koliko ja znam) u Banatu. Posle se proširio i na druge delove. Medjutim, u zadnje vreme sam bio par puta u banatskim lovištima, i tamošnji lovci kažu da ga sad nema tamo ?!
Možda ga je proterao vuk, pošto kažu da se u Banatu vuk pojavio (sišao sa Karpata, pa preko Rumunije došao u Banat), a poznato je da gde ima vuka, šakal beži.

I još jedno pitanje: da li ima veze brojnost lisica sa brojnim stanjem šakala? Da li se ova dva predatora trpe na istom terenu, ili se medjusobno proteruju? Kako stoji stvar sa besnilom kod šakala? Te podatke ne znam...

Takodje, obzirom da je ovo definitivno 'zečja' godina, vrlo je moguće da se sledeće godine može očekivati povećan broj šakala, pošto su mu sad uslovi za razmožavanje i širenje idealni - plena ima u izobilju. Dakle, kolege, 'peglajte' dušmana gde god stignete!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Stevan
 Da li neko zna,kada se tačno šakal pojavio u Vojvodini i šta je uslovilo njegovu naglu ekspanziju na tim terenima iako to nije njegovo prirodno stanište (bačka,banat,srem)?
 
Stevan
 Vuk u Banatu?ConfusedNisam čuo za taj podatak ali sve je moguće...Da li neko zna o ovome nešto više pa da nam svima pojasni.Možda neki Banaćanin...Grin
 
Lovac Stari
 

lala kaže:

Možda ga je proterao vuk, pošto kažu da se u Banatu vuk pojavio (sišao sa Karpata, pa preko Rumunije došao u Banat), a poznato je da gde ima vuka, šakal beži.

I još jedno pitanje: da li ima veze brojnost lisica sa brojnim stanjem šakala? Da li se ova dva predatora trpe na istom terenu, ili se medjusobno proteruju?


Sakal se u Pomoravlju pojavio jos pre 20 godina.
Normalno da se Sakal povlaci pred jacim predatorom, u ovom slucaju (Vuk). Populacija Vuka u Banatu je zastupljena decenijama, citaj Deliblatska Pescara. Ta populacija je zasticena lovostajem preko cele godine. Po nekim misljenjima broji do 30 jedinki. Plus populacija po Vrsackim planinama, za koju se pretpostavlja da je tesno vezana s Karpatima.

Sakal gde se naseli i pocne da se masovno reprodukuje, u najkracem vremenskom periodu potisne Lisicu. Da napomenem samo dve stvari > Jaci je i brojnije potomstvo. Za dva predatora slicnih lovnih karakteristika nema zajednickog lovnog terena. Poznata su mi neka lovista, gde je nekada bilo more Lisica, pojavio se Sakal i pred njegovom najezdom lisice su iscezle.
Dobar pogled.
 
Stevan
 Hvala,Locac stari...Za Deliblatsku peščaru sam znao ali za ostatak nisam...
 
Lala
 Pa kažem, u Bačkoj ga nije bilo do pre jedno 10 godina, a onda se prvo pojavio pored Tise (Titelski breg), a kasnije i po celoj Bačkoj. U ovom delu Bačke gde ja lovim (zapadna Bačka, pored Dunava) još uvek ima lisica, a sad je došao i šakal, znači da je u toku obračun čija će teritorija biti.
Niko ništa nije napisao u vezi besnila kod šakala - da li je i koliko opasniji u smislu širenja besnila od lisice?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Rodjo,Lovac dali je neko zainteresovan za tu hajku na Sakala 2-gog januara?Yes
 
Lala
 Rodjo, ne bih, hvala, 3.januara imamo tradicionalni lov novogodišnji za moju ekipu Bravo 2
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Ja nikada nisam bio na Sakale,jednom sam ga pratio kolima sasvim slucajno u Knjazevcu tada sam ga i prvi put video.
 
Miroslaw
 eto sramote veceras sam promasio jednog...sramota....
 
Igor
 Nije sramota svakom se desava, bar se na kratko uplasio.

Pozdrav Miroslave i dobrodosao na forumu,

SRBIJALOV Tim
 
Lovac Stari
 img146.imageshack.us/img146/4605/p1010619k.jpg
Covek sa slike je ovog Sakala usmrtio u dvoristu vilama za seno! Upao mu oko ponoci u obor sa prasad.
Dobar pogled.
 
Boban
 Nije los primerak,

Miroslave dobro nam dosao.Bye
 
Boban
 Dali neko zna kakva je bila hajka 2-gog januara u pescari na Sakala i dali je bilo odstrela?
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Mali minsterlender KINOLOGIJA 10 27.08.2019. 11:32
Mali Tetreb (Ruževac) LOV NA SITNU DIVLJAČ 29 02.10.2012. 21:33
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 11
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,293,116 posete www.srbijalov.com