Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Šakal (mali vuk) iz Trskara


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Šakal (mali vuk) iz Trskara
kolega_LOVEc
 I ja sam sve ubedjeniji da je to kod nas "idealna kombinacija"...FIK
Mada nemam zamerke na moju sedmicu ipak zestoko treniram disciplinu "pucaj kad treba ili ne pucaj"....
Obzirom da se ovde sva potraga svodi na ostrugu, crni trn, jaruge i vododelice ta boranija mi se cini ne tako losa....da ne stajem na muku Chut.
Puno srece u potrazi i neka bude preko 26 poena.......
Vim vi repellere licet
 
canis aureus
 PadaDu i od .243Win uuhaaa...
... al 8com je vJeći gušt Yes

Noći s punom mJesečinom te retkije izilazu al poneki se i odvaži Zum

Ovaj krupan mužjak cca. 19kg padnu kogoj da ga Grom otkosiJo na stotinu i neki meter
canis aureus priložio/e:
img-bd8e76c35d2f9211d7b71cb7f27d4f9a-v.jpg img-bbccaba4a3ee9eddf3fd93a9174b3640-v.jpg

The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
mrwa22250
 Kod nas UO ukinuo lov cekanjem do kraja januaraGlavu o zidGlavu o zidGlavu o zid
Stvarno vise nemam ni volje ni snage da se rvem sa budalama.Verovatno oprostajna sezona.
Canise,cestitke jos jedared.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
kolega_LOVEc
 Au Canise a kako bi bilo nesto od 10-11mm i crni barut iza njega....Grin


Ne vredi se jediti mnogo.
I kod mene je ista situacija, kazu ko ce jos da ceka svinje po ovoj hladnoci.A predatori, pa to moze i pored zabrane al da ceka ima grejanje,...Confused.....valjda da se ne smrzne lovocuvar.....ko bi znao
Vim vi repellere licet
 
canis aureus
 Ukinuli lov čekanjem?!? , i to u najbolje i najpogodnije vreme za lov predatora!?! Pa to su stvarno poznavaoci tematike Sad
Prosto neverovatno!
Koji je izgovor za to? Koje obrazloženje??... baš me živo interesuje.

Htedoše da nam izbace predatore, šakala i lisicu, iz dozvole, tj bilo je predloga, dok se love div.svinje jer mi kojima je prioritet da lovimo šakala plašimo im svinje... naravno, to im nije uspelo, jer stručna služba ipak pozitivno razmišlja o suzbijanju štetočina. I našli smo kompromis, mi idemo gde ima više šakala a oni tamo gde ima više traga svinja... i opet su nezadovoljniji jer im plašimo "meso" al jbga Confused


Jedno veče, pred sumrakOM, popreko strnjike iz šumskogA pojasa, baš prema mojoj zasedi udari krmača sa pet kom nazimadi, ona možda 70-80kg a oni 30tak,... približavaDu se do nekih 100tinjak m. Gledam ih i odabirEm koje nazime bih otpuc'o, što bi se reklo. Oni mirni, riškaDu. Pošto je čistina i dosta vidno, sa drugiJA čeka su vid'li taj prizor.
Sa druge strane, iz kanala opazih šakala. Ima 160-170m i prilazi mi! Puštam ga i već je izAbir pao šta će se pucati! Končanica ga prati, a sa sobom samim razgovaram "ako su mesaroši vidUli svinje, živog će me izedu kad im donesem džukca" Grin
... 120-130m, zastade i stiže ga Grom! Samo se opruži!
A krmača povede, trkom, nazimadiju put šume.
Stižu mi sms čestitke... čuo se pogodak... jel jedno svinjče il sam čekao da se nameste dva...
Odgovaram šakal je pao!, i niko mi ne veruje Grin
Kad sam im ga don'o i pit'o ko 'oće butove a ko pleća samo što se nisu ujedali Gladan
Ni dan danas ne mogu da veruju šta je meni preče, kako kazivaju ConfusedCry

mrwa22250 hFalati na čestitku Kiss
canis aureus priložio:
img_20191018_001307.jpg

The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
mihailo
 

mrwa22250 kaže:

Kod nas UO ukinuo lov cekanjem do kraja januaraGlavu o zidGlavu o zidGlavu o zid
Stvarno vise nemam ni volje ni snage da se rvem sa budalama.Verovatno oprostajna sezona.
Canise,cestitke jos jedared.



Pa lovokradja nanese mnogo manje stete od ovakvih odluka pojedinih udruzenja
 
DakiNS
 Zato su i zabranili lov čekanjem jer onda ima previše svedoka, ovako će nesmetano da očiste meso iz lovišta.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Macvanski lovac
 Bravo Canise za odabir grla Bravo 2
Rodjen da budem lovac
 
mrwa22250
 Cestitke Canise jos jedared,Respektza izbor,a o mesozderima bi mogli do sutra.Kako nekome objasniti da su i predatori mesozderi i samim tim njihova direktna konkurencija i to ko sto kazes u mozda najbolje vreme za redukciju brojnosti istih.Ovi nasi vratili nagradu od 10 metaka za svakog predatora,pa ih mozda zabolelo sto cu se ja i jos trojica koji odstrelismo sve predatore ove sezone"obogatiti"od te njihove municije.Nit sam je trazio,nit mi treba.Treba mi dozvola za lov da ne moram vise da "krivolovim" predatore.Zeca i fazana ko dobre godine,a kao sto rekoh srneca divljac je sad vec raritet i nikakav lovostaj je nece vratiti jer tek sad krece masakr po kukuruzima u lovu fazana.
Interesantno je da je od 5 clanova UO za ukidanje dozvola glasalo 3.Ta trojica nisu zabelezila ni jedan jedini izlazak,a kamoli odstrel i zato ko nas yebe,sami smo ih birali.
Svima koji mogu legalno da love-dobar pogled!
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
kolega_LOVEc
 Ovo me potseti o jednoj zanimljivosti da nagrada za odstrel predatora nesto tipa 500 din. nije naplativa ni u kakvom obliku vec postoji objasnjenje da taj novac ide u fond za isplatu steta od divljaci.Verujem da je ovakvo resenje raritet i meni je totalno nelogicno.
Vim vi repellere licet
 
mihailo
 

mrwa22250 kaže:

Cestitke Canise jos jedared,Respektza izbor,a o mesozderima bi mogli do sutra.Kako nekome objasniti da su i predatori mesozderi i samim tim njihova direktna konkurencija i to ko sto kazes u mozda najbolje vreme za redukciju brojnosti istih.Ovi nasi vratili nagradu od 10 metaka za svakog predatora,pa ih mozda zabolelo sto cu se ja i jos trojica koji odstrelismo sve predatore ove sezone"obogatiti"od te njihove municije.Nit sam je trazio,nit mi treba.Treba mi dozvola za lov da ne moram vise da "krivolovim" predatore.Zeca i fazana ko dobre godine,a kao sto rekoh srneca divljac je sad vec raritet i nikakav lovostaj je nece vratiti jer tek sad krece masakr po kukuruzima u lovu fazana.
Interesantno je da je od 5 clanova UO za ukidanje dozvola glasalo 3.Ta trojica nisu zabelezila ni jedan jedini izlazak,a kamoli odstrel i zato ko nas yebe,sami smo ih birali.
Svima koji mogu legalno da love-dobar pogled!



Zna se kada i iz kojih razloga se zabranjuje lov...zakon je to definisao i tu nema nikakvog glasanja!!

Udruzenja=problemi
 
ProfiHunter
 Ma moze upravni odbor da izglasa sto sta,jer niko nema volje ni zelje a ni vremena da se ganja sa takvima,u smislu da obori takvu odluku naprimer kod lovnog inspektora je znamo da su svi sa svakim povezani.
Ali to je sramno i pogubno da neko zabrani lov stetocina u bilo kom periodu sezone,narocito jer su u velikoj ekspanziji i dalje,kako sakal tako i lisica.
Nazalost ima jos dosta LU koja donose takve odluke van svake logike a jos manje pameti.
Moje LU licno nagradjuje svaki odstrel sakala sa po 2.000 din i lisiccu sa 1.000 di,ali ne u novcu nego se odbija na kraju sezone za clanarinu.
Lako je stici do vrha,mnogo je teze tu i ostati
 
schweps
 Ali i to je opet neka stimulacija da lovis predatore pa makar na kraju sezone ti odbili od clanarine dok kod mene u LU Ruma ne stimulisu te nista pa cak i ono sto institut daje municiju za odstreljenog predatora to se kod njih zna u napred kome vec ide a cim prvi sneg padne i kad je najlepse za lov predatora oni ti zabrane lov kako plemenite divljaci tako i predatora.A tako poznajem nazalost i par lovaca iz Lu a ima ih jos dosta sto nece da pucaju na lisicu ili sakala da trose municiju a i zato sto cekaju svinje ali opet da ih Lu stimulise bar na neki nacin mozda bi se to i promenulo al ovako ostaje samo nas par zaludjenih za lov predatora koji smo u stanju i po celu noc da sedimo i cekamo pa i ako nedocekamo opet ne odustajemo jer opet to je lov to je nesto sto se voliLisicaLovac 1
Lisica
 
schweps
 Ovo je slika jedne mlade zenke odstreljene u subotu.Ovo je odstrel kolege koji je ovaj put ima srece i to je 8mi sakal ove sezone odstreljen u mom lovackom Ld na povrsini od 820 ha i od 5 clanova kolko broji moje Ld. Cekanje se nastavlja nadam se jos uspeha da ce biti
i.ibb.co/y492Hpr/74674901-569153097156015-4424234601744957440-n.jpg
Lisica
 
DamirKS
 I moje LU nagradjuje za lisicu i sakala, po hiljadu dinara koji se odbijaju od članarine, mada stimulaciju i ne trazimo bitno samo da nam dozvole lov tokom cele godine, kao sto i jesu.
Evo jedne krupne zenke
]i.ibb.co/JyScCgT/IMG-20191014-192458.jpg
RAKIJA JE SPASILA VIŠE DIVLJAČI U LOVU NEGO SVA UDRUŽENJA ZA ZAŠTITU ŽIVOTINJA!
 
ssekir75
 швепсе, каква је то муниција од института? први пут чујем за то. Confused код нас је до прошле године било скидање по 1000 за љисиц и шакала, али су укинули. генерално, мене баш брига, ја им не праштам кад су ми у домету.

кад смо код института, рече ми управник ономад да му треба љисиц и шакали за институт. ја у прошли уторак истресем једну младу љисиц из гаћа и однесем му, каже ти си први који је донео (он и ловочувари макли две и два шакала). толико о томе колико се брине Glavu o zid
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
canis aureus
 Pre neko veče...
Čekamo divlje svinje i predatore. U lovu nam i gosti iz EU te ih sa lovočuvarom postavismo na najbolje čeke, najstabilnije novopostavljene i na dobrim mestima gde se prethodnih dana iznosio kukuruz koje su ds potamanile. Gosti su gosti, jevropski novci su poželjni Confused a i kako bi nam opet došli ako budu nezadovoljni....
Domaćin koji ih je dov'o me zamoli da "ubijem" šakala jer gosti se još nisu susretali sa tom vrstom... reko' , aj učiniću im samo ako bude prilike, potrudiću se.

Nedovršena čeka, visoka a nezatvorena, a razduuvaaoo se vetaar... i nema ni sa jedne strane zavetrine Jaooo
Odlično je "šakalsko" mesto i odlučujem da ostanem baš tu.
Kako sam se popeo, na 300tinjak metara primećujem dva komada kako iz kanala prelaze preko oranja... ukoso prema meni, najbliže oko 200m. Nišanim, 'oću-neću i neću, puštam ih da mi prođu sa druge strane u istanjirani bostan. Sa druge strane prilaze još četiri komada i pretražuju po njivi. Daljina 250 i više metara.... Vetar od njih ka meni....
Sumrak debeo... daleko su!
Pokušavam vabilicom ali ne obraćaju pažnju. Počinjem sve glasnije da vabim i sve se pribojavam da ću ih rasterati...
Uporan sam.... napokon, kreću ka meni. Oprezno ali prilaze. Najbliži je već na 100tinjak metara drugi na jedno 150. Prvi zastaje na 80m nešto mu sumnjivo iako sam prekinuo vabljenje.... nema više čekanja, končanica na grudi i ggrruuu... samo zaleže kao pokošen.... drugi je prišao na oko 120m al se dade u beg posle pucnja ... vabilicom pištim samo jako i glasno te na 180-190m stade i "popreči se" dovoljno da končanica nađe vrh leđa nad plećkom.... ggrruuu.... i, ni makac!

Aj uslikaj pa ih gepekuj pa u selo pred dom da se gosti slikaDu.
Čestitke pljušte, zagledaju ih sa sviju strana,.... blicevi sevaDu...
Da prozborimo koju uz pivo... ja im prepričavam događaj ali mi švabski malo lošiji pa im prevodilac priča ... vaau na 80m pa dosta je to mala meta za tu daljinu, govore oni a kad im rekoh da je drugi bio još 100m dalje ne bi verovali da još dva lovca nisu potvrdila.... pitaju kojim kalibrom a ja kogoj iz topa "8x57js" te im još i poklonih PPU čaure od Groma - kažu : ih šta bi im tek ovaj naš bolji kalibar učinio i pokazuju mi.300winmag.... ne htedo da im objašnjavam....
canis aureus priložio:
img_20191118_102621.jpg

The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
kolega_LOVEc
 Odobravam
Lepa slika, nema sta.
Izgledaju mi fino krupni i podgojeni, ne manjka im hrane sigurno.
Vim vi repellere licet
 
canis aureus
 Podgojeni neg' šta! Ta u Sremu je sve lepo (i) podgojeno. Grin
Obe su ženke, lepe i krupne, zimsko krzno...
A hrane, imaju a i prihranjuju se Jaooo ... lepo ih prihranjujemo sa puštanim fazanima Jaooo
Često ih posmatram kako opkoljavaju zečeve u njivama, kako se prikradaju zečevima i srnećoj divljači ...

Imam još slika od ove sezone al nisu za forum zbog morbidnosti Iznenadjen eventualno da im "sasečem" na slikama pogođene vugla a to je bzvz...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Planinko011
 Lepo docarano ko da smo bili i mi ( a i to smrzavanje na vetru mi poznato).
Mene sakal nesto nece, dva puta sam omasio u trku i 4-5 puta nisam pusku stigao da podignem.
Ali koliko zavijaju cudo da se na ceke ne penju i napadaju nas.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Mali minsterlender KINOLOGIJA 10 27.08.2019. 11:32
Mali Tetreb (Ruževac) LOV NA SITNU DIVLJAČ 29 02.10.2012. 21:33
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,240,520 posete www.srbijalov.com